مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » مالتا » تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتابا روند پیشرفت صنعت تکنولوژی و مدرن در دنیای امروز ، مهاجرت توانسته است یکی از آن اقداماتی باشد که توانسته است جایگاهی به خصوص در زندگی هر فرد ایجاد نماید . به محض اینکه واژه مهاجرت به گوش متقاضی بر می خورد ذهنیت متقاضیان به سوی طرق مهاجرت و گزینه های برتر در خصوص راه مهاجرت ، هزینه های مهاجرت ، هزینه های زندگی ختم می شود . مهاجرت به طرقی نظیر راه های  قانونی و غیر قانونی به 6 دسته تقسیم می شود . که یکی از آن طرقی که تمایل بیشتر در خصوص اقدام برای متقاضیان ارائه می گردد مهاجرت از طریق تحصیل می باشد .

نویسنده در این مقاله سعی خود را بر این گذاشته است که اطلاعاتی در باب تحصیل در مالت ، تحصیل به زبان انگلیسی در اروپا ، تحصیل زبان انگلیسی در مالت را در اختیار شما قرار دهیم.

مالت از جمله کشورهای کوچک و پرتراکم در خصوص جمعیت می باشد . که توانسته با توجه به شرایط در حال حاضر برای متقاضیان مهاجرت جزء یکی از گزینه ها محسوب شود.همان طور هم که قبلا اشاره داشتیم در این مقاله اطلاعاتی در باب تحصیل در مالت در اختیار متقاضیان ارائه می دهیم.جزایر مالت جزو مخلوط فرهنگی قابل توجهی بین باستانی و مدرن می باشد اگر چه کشور یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مدیترانه ای است، سیستم آموزش عالی آینده گرا است و سنت را با نوآوری ترکیب می نماید.در حالی که برای یک جنبش سینمایی ، قرمانان کاتالیک ، کلیساهای زیبا و سواحا خیره کنند مشهرو می باشد ، اما توانسته در سال های اخیر علاوه بر گزینه توریستی ، جزء یکی از گزینه های مهاجرت در خصوص تحصیل نیز محسوب می شود.با توجه به اندازه جزیره، تنها یک دانشگاه و یک کالج حرفه ای از تعدادی از موسسات فردی تشکیل شده است. با این حال، هر دو آنها شهرت خوب بین المللی دارند. حدود 600 دانشجوی خارجی تمام وقت و حدود 500 دانشجوی تبادلات و انتقال هر ساله به مالت از حدود 80 کشور مختلف می آیند.این کشور همکاری و ارتباط با موسسات آموزشی سراسر جهان را حفظ می نمایند. در این قسمت می توان به چند مزیت تحصیل در مالت اشاره می نمائیم:

  • – دانشگاه مالت یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات یادگیری در جهان می باشد.

دانشگاه مالت  برنامه های درسی غنی و متنوع را ارائه می دهد و قدیمی ترین دانشگاه در خارج از کشور انگلیس است. این دانشگاه در سال 1592 تأسیس شد که دانشگاه مالتا یکی از مشهورترین برنامه های هنری در اروپا بوده است. دانش آموزان موسیقی، رقص یا درام، یک گروه تئاتر و موسیقی قوی و با استادان شناخته شده و محترم بین المللی و مربیان مهمان پیدا خواهند کرد.

2 –  تحصیلات عالی در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مناطق انگلیسی زبان را دارند ، راحت تر هستند.

 

  • تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویانی که در طول زندگی طولانی مدت در محیط زندگی ناشناس زندگی می کنند، دشوار است. برای دانش آموزانی که ممکن است در یک محیط کاملا بیگانه راحت نباشند، مالت یک مقصد فوق العاده است. نه تنها یک کشور انگلیسی زبان (مالتی و انگلیسی زبان رسمی این کشور است)، دانش آموزان و مهاجرین از سراسر جهان در جزیره زندگی می کنند، و آن را بسیار متنوع و استقبال می کنند.

3- مالت یکی از امن ترین کشورهای جهان است.


سیستم آموزش مالت

سیستم آموزش و پرورش در مالت بر اساس نظام بریتانیا می باشد و والدین می توانند فرزندان خود را به مدارس دولتی، مذهبی یا خصوصی جهت ادامه تحصیل ارسال نمایند.تحصیلات اجباری در مالت برای کودکان از سنین 5 تا 16 ساله اجباری می باشد. در سن 16 سالگی دانشجویان می توانند به پیشرفت تحصیلی یا تحصیلات عالی ادامه دهند. پس از این دوره با یادگیری زبان انگلیسی یا مالتی دانشجویان می توانند به صورت اختیار جهت ادامه تحصیل یا بازار کار شرایط را برای خود مهیا نمایند.

برنامه های تحصیلی

 

مدارک تحصیلی از جمله هنر، علوم و فناوری، علوم پزشکی، اقتصاد، مدیریت، آموزش، مهندسی، قانون و غیره اهدا می شود.  ثبت نام دانش جویان در دوره های تحصیلی با توجه به بحران نیروی کار به صورت پاره وقت و تمام وقت برگزار می گردد.بیشتر دوره های کارشناسی به مدت 3 سال، در حالی که اکثر کارشناسی ارشد به مدت 2 سال طول می انجامد.

در کنار دوره های دانشگاهی دوره های تحت عنوان آموزشات حرفه ای وجود دارد که به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت متقاضیان را در خصوص حرفه و مهارت جهت کار ، آموزش حرفه ای می دهند.

دوره های پایه دانش آموزان بین المللی دبیرستان را قادر می سازد که نیازی به ورود به شرایط لازم برای پذیرش در رشته کارشناسی در مالت ندارند.

دانشگاه ایالتی زبان انگلیسی در این کشور، دانشگاه آمریکایی در مالت است .

دوره های زبان در مالت

اکثریت دوره های در مالت به زبان انگلیسی برگزار می شود که فقط تعداد محدودیبه زبان بومی مالت می باشد.

همان طور که تا به این قسمت از مقاله مطالعه داشتید یکی از راه های که در خصوص مهاجرت به مالت می توان اشاره نمود. اقدام نمودن در خصوص تحصیل در مالت در دوره های زبان انگلیسی می باشد.مهاجرت از طریق تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در کشور مالت با توسعه زبان آموزی و آماده شدن برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان می تواند یک گزینه طلائی در خصوص مهاجرت برای متقاضیان مهاجرت به مالت از طریق تحصیل محسوب شود.مدت زمان دوره های زبان در مالت به میزان 1 سال می باشد که نظام آموزشی مالت با درنظر گرفتن نداشتن مدرک IELTS این شرایط را برای متقاضی به وجود می آورد که شروع مهاجرت خود را با دوره های زبان آغاز نماید.دوره های زبان در مالت جزء یکی از گزینه های مهاجرت برای متقاضیان تحصیل می باشد که توانسته است جایگاه ویژه ای در خصوص تحصیل برای متقاضیان ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان در خصوص سیستم برتر آموزشی در دنیا مانند آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، انگلستان و نیوزلند باشد.

معرفی 2 سیستم آموزشی در مالت

دانشگاه مالت

دانشگاه مالت دارای چهار صد سال تاریخ و یک سنت طولانی مدت از بورس تحصیلی و تحقیق در موضوعاتی است که به آن تعلیم می دهد. مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف از معماری به اقتصاد اهدا می شود. حدود 11،000 دانش آموز و حدود 800 دانشجوی بین المللی از 80 کشور مختلف (2014) وجود دارد. این دانش آموزان دوره های تمام وقت و یا دوره های پاره وقت و دیپلم را دنبال می کنند.

اراسموس: دانشگاه مالتا یک طرح Erasmus ارائه می دهد که حدود 300 دانشجو فرصت تحصیل در خارج از کشور را دارند. در سراسر اروپا، برچسب اراسموس به عنوان یک جایزه معتبر شناخته شده است که نشان دهنده تمایل فرد به حرکت در خارج از کشور و درک تنوع فرهنگی است. انجام Erasmus فراهم می کند ابزار جدید، مهارت و ثروت از دانش است که در بازار کار بسیار رقابتی امروز مفید است.

کالج هنر، علم و فناوری مالت (MCAST)

MCAST آموزش حرفه ای و حرفه ای ارائه می دهد. این کالج ارائه دهنده اصلی تمام آموزش های حرفه ای پس از اجباری در مالت است. این شامل بسیاری از موسسات است که هر یک از موضوعات مختلف را از کسب و کار و تجارت به مطالعات دریایی آموزش می دهد. اکثریت افرادی که در کالج حضور دارند، دانشجویان هستند که به طور تمام وقت مشغول به تحصیل هستند و یا کارآموزانی که دوره نیمه وقت را مطالعه می کنند و در طول بقیه هفته آموزش می دهند.

کار حین تحصیل در مالت

یکی دیگر از مواردی که در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل در مالت ذهن متقاضیان را به خود سوق می دهد اجازه کار می باشد که در این زمینه می توان اشاره نمود که فراهم نمودن بازار کار برای دانشجویان صرفا از طریق مجوز کار از کارفرما امکان پذیر می باشد .

از شرایطی که متقاضیان می بایست برای کار حین تحصیل رعایت نمانید آشنایی با سطح زبان انگلیسی می باشد . اما در صورتی که دانشجویان از قدرت یادگیری زبان ایتالیایی و مالتی برخواردار باشند این هم می توان یک پارامتر برتر در خصوص کاریابی در مالت به شمار آمورد. متوسط ​​دستمزد در مالت در مقایسه با استانداردهای اتحادیه اروپا است. دستمزد اغلب با توافق نامه های جمعی در سطح سازمانی تنظیم می شود و باید حداقل معادل حداقل حقوق قانونی باشد. تمام حقوق و دستمزد توسط افزایش دستمزد اجباری سالانه بر اساس نرخ تورم افزوده می شود.بخش های اصلی کار عبارتند از:

  • گردشگری و صنعت خدمات
  • آی تی
  • ساخت (نیمه هادی ها، الکترونیک، داروسازی، کالاهای مصرفی)
  • حمل و نقل Merchant
  • ساخت و تعمیر کشت

امید بر این است که با به پایان رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی در خصوص تحصیل در مالت ، تحصیل در دوره ها زبان مالت برای شما متقاضیان ارائه نمائیم که پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه تصمیم گیری با وکلا و کارشناسان مهاجرت در خصوص شرایط ، و نحوه اقدام مشاوره لازمه را به عمل بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *