مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل در مالتا

تحصیل در مالتا

از آنجا که زبان رسمی مالتا، زبان انگلیسی بوده و عضو منطقه شنگن می باشد، لذا تحصیل در مالتا توجه بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جلب کرده است. اما ابهامات مختلفی در این زمینه برای آنان وجود دارد که نیاز به رفع و رجوع آن دارند. برای مثال میزان هزینه های زندگی در مالتا، نحوه اخذ اقامت مالتا، چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و روند تحصیلی در مقاطع مختلف نمونه هایی از سوالاتی است که در ذهن بسیاری از متقاضیان شکل گرفته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله، پاسخگوی این سوالات بوده و بهترین راهنمای مهاجرتی محسوب می گردد. پس بدون این که در این باره نگرانی داشته باشید، ابتدا به مطالعه مقاله بپردازید و سپس جهت دریافت جزئیات امر، با کارشناسان و مشاوران موسسه مذکور ارتباط بگیرید.

تحصیل در مالتا در مقاطع مختلف

برای مدت 4 سال طول می کشد تا دانشجو تحصیل در مالتا را در مقطع کارشناسی به پایان برساند. در این زمینه ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 ضروری است. اگر مدرک زبان ندارید، بایستی در دوره یک ساله یادگیری زبان شرکت نموده و سپس وارد دانشگاه شوید. اما پیشنهاد می گردد جهت صرفه جویی در هزینه ها، تسریع در روند اخذ پذیرش و جلوگیری از اتلاف وقت، پیش از مهاجرت به مالتا، مدرک زبان خود را اخذ نمایید.

تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا برای 1 الی 2 سال زمان نیاز دارد. تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک زبان با حداقل نمره 6.5 یا مدرک زبان تافل که معادل آن است، می باشد. گواهینامه تحصیلی لیسانس مرتبط با رشته درخواستی، از جمله مدارک اصلی جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس به شمار می رود که در هنگام درخواست پذیرش تحصیلی باید به دانشگاه ارائه گردد. تحصیل در مقطع دکترا (PHD) نیز بین 3 الی 5 سال به طول خواهد انجامید. انتخاب موضوع مناسب برای ارائه پایان نامه و دفاع از آن از الزامات تحصیل در مقطع دکترا است. ارائه مدرک فوق لیسانس و گواهینامه زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا 7 از الزاماتی است که بایستی دانشجو دارا باشد تا بتواند نامه پذیرش تحصیلی دریافت نماید.

مدارک لازم برای تحصیل در مالتا

در راستای تحصیل در مالتا باید ابتدا مدارک و اسنادی که در این زمینه مورد نیاز می باشد، تهیه و به سفارت تسلیم نمایید. مدارکی که در زیر شرح می گردد، در زمان حضور در سفارت باید همراه فرد متقاضی باشد که عبارتند از:

 • تحویل پاسپورت (گذرنامه) متقاضی که اعتبار کافی و مورد نظر داشته باشد.
 • ارائه فرم تکمیل شده تقاضای ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی که از سوی دانشگاه مورد نظر در مالتا برای متقاضی صادر و ارسال گردیده است.
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی نظیر شناسنامه و کارت ملی
 • ثابت نمودن تمکن مالی در تامین و پرداخت مخارج و هزینه های زندگی در مالتا
 • عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از دیپلم به بالا (مدارک تحصیلی بالاتر از دیپلم جهت تحصیل در مقاطع بالاتر مورد نیاز است)
 • فیش واریزی پرداخت هزینه های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی

برای دانشجویانی که از دانشگاه های مالتا فارغ التحصیل می شوند، این امکان فراهم است که در رشته تحصیلی خود به کار در مالتا مشغول شده و در نهایت به اقامت این کشور دست یابند. آنان از این طریق مستقیما می توانند در کشور مالتا بمانند و به کار و زندگی مشغول شوند.

مدارک لازم برای تحصیل در مالتا

بورسیه های تحصیل در مالتا

دولت مالتا برای تشویق و جذب دانشجویان خارجی جهت تحصیل در مالتا، بورسیه هایی را برای مقاطع مختلف در نظر گرفته است که ارزش برخی از آنها به اندازه ای است که کلیه هزینه های تحصیلی مالتا را برای دانشجویان تحت پوشش قرار می دهد. در این بخش اسامی برخی از بورسیه های تحصیلی در برخی رشته ها بیان گردیده است:

 • Law
 • Humanities
 • Medicine & Health
 • Natural Sciences & Mathematics
 • Applied Sciences & Professions
 • Social Sciences
 • Business & Management
 • Environmental Studies & Earth Sciences

از آنجا که برخی از بورسیه ها کلیه هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین می نماید، لذا تحصیل رایگان در مالتا برای دانشجویان مقدور و ممکن خواهد بود. اگرچه کار ضمن تحصیل برای دانشجویان آزاد بوده و آنها اجازه دارند در طول هفته به مدت 20 ساعت مشغول به کار شوند. بنابراین بخشی از هزینه های تحصیلی نیز می تواند از طریق اشتغال به کار در دوره دانشجویی تامین گردد.

پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

برای متقاضیان خارجی که علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا می باشند، از سوی دولت و دانشگاه های مالتا شرایط خاصی در نظر گرفته شده است. بدین صورت که متقاضیان ابتدا می بایست در دوره 2 ساله که به مطالعه دروس تخصصی پایه اختصاص دارد، شرکت نموده و پس از پشت سر گذاشتن این دوره، برای تحصیل رشته مورد علاقه خود در دانشگاه مورد نظر آماده شوند. از شرایط لازم و اصلی به منظور تحصیل در مالتا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، تسلط کافی و لازم در زبان انگلیسی است. چنانچه مدرک زبان نداشته باشید، ضرورت دارد که در دوره های یک ساله آموزش زبان در کالج شرکت نموده و پس از اخذ مدرک مورد قبول دانشگاه، وارد دانشگاه شوید.

حداقل نمره ای که در مدرک زبان انگلیسی آیلتس لازم است، نمره 6 می باشد. ارائه دیپلم متوسطه که پس از گذراندن 12 سال تحصیلی اخذ شده است، از جمله مدارکی که در هنگام پذیرش تحصیلی مورد نیاز است. تحصیل پزشکی در مالتا در مدت زمان 5 الی 6 سال انجام می گیرد که در دو مرحله شامل دوره آموزشی در دانشگاه ها و دوره کارآموزی به پایان می رسد.

سرمایه گذاری و کار در مالتا

دانشجویی که تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های کشور مالتا به پایان رسانده است، می تواند به جست و جوی کار پرداخته و شغل مورد نظر خود را بیابد. سپس با تبدیل نمودن ویزای تحصیلی مالتا به ویزای کاری مالتا، اجازه کار در این کشور را اخذ نموده و در شغل مربوطه مشغول به کار شود. مدت اعتبار اقامتی که از این راه به دست می آید، موقت بوده و به صورت یکساله صادر می گردد که هر ساله قابلیت تمدید را خواهد داشت. در نهایت پس از سپری نمودن 5 سال اقامت، کار و زندگی در این کشور، مجاز به درخواست اقامت دائمی مالتا خواهید بود.

روش دوم جهت رسیدن به اقامت مالتا، سرمایه گذاری در این کشور است. دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های مختلف، اگر شرایط مالی خوبی داشته باشند، می توانند با ثبت شرکت در مالتا به اقامت دائم این کشور برسند. این روش در عین حال که یک روش سرمایه گذاری محسوب می گردد، موجب گسترش تجارت و کسب و کار متقاضی در سطح بین المللی نیز می شود. ضمن این که درآمد بسیار خوبی را در راستای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی برای متقاضی به همراه دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک موسسه مهاجرتی معتبر، برگزیده و دارای سابقه طولانی در امر مهاجرت است که موفقیت های بسیار زیادی را در کارنامه خدمات مهاجرتی خود کسب کرده است. بنابراین پیشنهاد می گردد با کارشناسان و وکلای موسسه مذکور ارتباط برقرار نموده و در جهت تصمیم مهاجرت خود، مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *