مهاجرت تحصیلی مالت

اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا براساس قوانین 2022 برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور زیبا را دارند می تواند جذاب باشد. مالتا به عنوان کشوری جزیره ای دارای هزینه زندگی و تحصیل است. اخذ بورسیه می تواند تا حد زیادی از بار هزینه را از دوش متقاضیان بردارد. این کشور توریستی کوچک در آب های مدیترانه و جنوب ایتالیا واقع است. هرچند مالتا دانشگاه های کمی دارد اما به دلیل اقلیم منحصر به فردش از تمام جهان متقاضیانی برای تحصیل دارد.

در ایران اغلب افراد با دوره های زبان مالتا آشنا هستند. اما به نظر می رسد بد نباشد اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید در مورد بورسیه های تحصیلی مالتا نیز اطلاعاتی کسب کنید. پس در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعات بیشتری در رابطه با موضوع اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا می‌ باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. البته برای آشنایی بیشتر با شرایط این کشور زیبای اروپایی می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز مراجعه فرمایید.

مزایای اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

مزایای بورسیه تحصیلی مالتا باعث شده است که این کشور از گزینه های مورد انتخاب افراد برای تحصیل باشد. کشور مالتا برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی متنوعی را در نظر گرفته است. معمولا با استفاده از این بورسیه ها تا حدی هزینه‌ های دانشجویان در این کشور کاهش می یابد. برای مهاجرت تحصیلی به مالتا دانشجویان باید به سفارت اتریش یا لهستان مراجعه کنند زیرا کشور مالتا در ایران سفارت ندارد.

چند مورد از مزایای اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا از این قبیل اند:

  • هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مالتا مناسب است.
  •  این کشور از امنیت اجتماعی بالایی برخورداراست.
  • امکان تحصیل در یکی از کشورهای عضو شنگن فراهم می گردد.
  • تحصیل در مالتا به عنوان سکوی پرتاب تحصیل در دیگر کشورها است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا

شرایط بورسیه تحصیلی مالتا به این صورت است که دانشجویانی که برای تحصیل به کشور مالتا مهاجرت می کنند در تلاش هستند که بتوانند بورسیه تحصیلی مالتا را دریافت کنند . دریافت بورسیه تحصیلی مالتا به دلیل کاهش هزینه های دانشجویان باعث می شود که دانشجویان راحت تر و با خیال آسوده تر به تحصیل خود بپردازند.

برای اخذ بورسیه تحصیلی مالتا نیاز است که فرد اصطلاحا در سن طلایی خود باشد. سن افراد با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است و تنها بورسیه به بازی سنی خاصی تعلق میگیرد. در جدول زیر مقابل هر مقطع سن مورد پذیرش نگاشته شده است:

مقطع سن مورد پذیرش
کارشناسی 18-19
کارشناسی ارشد تا 24
دکتری تا 27

برای دریافت بورسیه علاوه بر سن به سطح زبان متقاضیان نیز توجه می شود. برای موفقیت در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی مالتا داوطلبان باید دارای مدرک زبان و معدل بالا در مقاطع قبلی خود باشند . علاوه بر موارد ذکر شده تسلط داوطلبان به زبان کشور مالتا و داشتن مقالات بین المللی ISI تاثیر فراوانی در افزایش شانس داوطلبان دارد

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مالتا

تحصیل در دانشگاه های برتر مالتا

در جدول زیر شاهد طول دوره های تحصیلی در این کشور می باشیم:

مقطع طول دوره
کارشناسی 3 الی 5 سال
کارشناسی ارشد 1 الی 3 سال
دکتری 1 الی 3 سال

در ادامه به معرفی دانشگاه هایی که دانشجویان در کشور مالتا می توانند از آنها بورسیه تحصیلی دریافت کنند می پردازیم. معروف ترین دانشگاه های این کشور عبارتند از:

  • دانشگاه ملی مالتا
  • دانشگاه علوم و فنون تکنولوژی مالتا
  • دانشگاه علوم جهانگردی مالتا
  • انستیتو توریسم

دانشگاه علوم جهانگردی مالتا

دانشگاه علوم جهانگردی مالتا که یکی از دانشگاه های کشور مالتا است. در زمینه های جهانگردی و صنعت توریسم به آموزش دانشجویان می پردازد . دانشجویان این دانشگاه پس از گذشت ترم اول تحصیل خود در این دانشگاه می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند . البته دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید به زبان انگلیسی مسلط باشند . اگر دانشجویان به زبان انگلیسی مسلط نباشند باید در دوره های زبان انگلیسی در کشور مالتا که تقریباً بین 6 تا 9 ماه زمان لازم دارد شرکت نمایند. هزینه این دوره را که 6000€ (یورو) است پرداخت نمایند .

آشنایی با بورسیه تحصیلی متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

از معروف ترین بورسیه های تحصیلی موجود در این کشور می توان به بورسیه تحصیلی دانشگاه دولتی uom اشاره کرد. دانشگاه دولتی uom در کشور مالتا واقع است. تقریباً 11000 دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. از این تعداد تقریباً 650 نفر دانشجویان خارجی هستند. دانشجویان این دانشگاه می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

برای رشته های پزشکی در مالتا و رشته دندانپزشکی در کشور مالتا در هر سال فقط تعداد 30 نفر می توانند پذیرش دریافت نمایند. دانشجویانی که برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و رشته های مرتبط بتوانند پذیرش دانشگاه های مالتا را دریافت نمایند. حتماً باید در دو A-LEVEL در کالج های مالتا شرکت نمایند. طول دوره کالج در کشور مالتا 2 سال می‌ باشد. پس از گذشت این 2 سال داوطلبان می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی مالتا اقدام نمایند. معمولاً دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارای تحصیل رایگان در کشور مالتا هستند. این دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی مالتا استفاده نمایند. معمولاً بورسیه تحصیلی مالتا در قالب کمک هزینه هایی نیز به دانشجویان ارائه می شود.

نکات مهم متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مالتا

یکی از نکات مهمی که متقاضیان اخذ بورسیه جهت تحصیل در مالتا باید به آن توجه داشته باشند این است که در کشور مالتا دانشگاه های انگلیسی نیز وجود دارد. افرادی که موفق شوند در دانشگاه های انگلیسی کشور مالتا پذیرش بگیرند و تحصیل نمایند. پس از گذشت 3 ترم تحصیلی می توانند از دانشگاه های کشور انگلیس پذیرش بگیرند.

لازم به ذکر می باشد که در این کشور دوره ها و هم چنین برنامه های تحصیلی از نوع بین المللی چندان زیادی وجود ندارد. ولی تعدادی از انواع بورسیه های تحصیلی در این کشور وجود دارد .وجود این تعداد بدین معنا نمی باشد که این کشور برای ثبت نام نمودن از دانشجویان بین المللی اقدام به ایجاد فرصت های تحصیلی زیادی کرده است.

اگر علاقمند به تحصیل در این کشور زیبای اروپایی هستید، این فرصت را دارید تا به مراجعه نمودن به لینک های نظیر دکترا در مالتا یا مهاجرت تحصیلی به مالتا به اطلاعات کامل تری دست یابید. همچنین می توانید برای مشاوره با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.