مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا براساس قوانین سال 2024-2023 از مناسب ترین روش های ورود به خاک کشور اروپایی مالتا می باشد. افرادی که تصمیم به این نوع مهاجرت دارند، بایستی در ابتدا از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی اخذ کنند. تا بتوانند وارد این کشور شوند. کشور جزیره ای و زیبای مالتا سالیانه میزبان تعداد بی شماری از توریست ها است. این کشور دارای تعداد زیادی کالج زبان انگلیسی نیز می باشد. افرادی که مایل به تحصیل در دانشگاه های مالتا می باشند لازم است بدانند که این کشور به دلیل وسعت بسیار کم تنها چند دانشگاه دارد و بازه انتخاب کوچک است. در عین حال ممکن است سوالاتی در زمینه گرفتن پذیرش در این رشته ها ذهن افراد را به خود مشغول کند. سوالاتی چون:

 • تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور نیازمند چه شرایطی است؟
 • چه دانشگاه هایی برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در مالتا پیشنهاد می شود؟
 • هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به چه صورت است؟

تحصیل پزشکی دندان پزشکی به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های جهان در کشور مالتا هم متقاضیان خود را دارد. بنابراین شرایط و قوانینی در این خصوص وجود دارد که در بخش های بعدی مقاله به آن پرداخته می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می نماید اطلاعات موجود در این مقاله را از دست ندهید.

بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

دانشگاه انگلیا راسکین جزوء دانشگاه های رشته های پزشکی این کشور است. این دانشگاه در سال 1992 میلادی به تاسیس رسیده است. این دانشگاه در سطح بین المللی دارای اعتبار می باشد. از جمله شرایط پذیرش در این دانشگاه، ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط کافی به این زبان است. بنابراین رقابت بسیار زیادی در بین دانشجویان خارجی جهت پذیرش در این دانشگاه وجود دارد. متقاضضیان می توانند با بررسی تعداد دانشجویان خارجی در مالتا، از محبوبیت تحصیل در این کشور آگاه شوند. نسبت تعداد دانشجویان خارجی در این کشور به شرح زیر می باشد:

نسبت تعداد دانشجویان خارجی به داخلی در مالتا

بنابراین افراد متقاضی می توانند این دانشگاه را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور انتخاب نمایند. در این صورت دانشجویان بایستی در ابتدا دروس تخصصی پایه را به مدت 2 سال در دانشگاه های این کشور سپری نمایند. افرادی که تسلط کافی به زبان ندارند، می توانند در دوره های یادگیری زبان انگلیسی در کالج شرکت نموده و مدرک زبان را اخذ نمایند. این دوره ها به صورت 1 ساله بوده و هزینه ای به مبلغ 4000€ (یورو) را در بر خواهد داشت.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

مالتا یا مالت جزیره کوچکی است که در قاره اروپا و در قسمت جنوبی کشور ایتالیا واقع گردیده است. آثار باستانی و تاریخی بسیار زیاد و جذابی در این جزیره وجود دارد که موجب جذب شمار زیادی توریست به این کشور شده است. زیبایی و خوش آب و هوا بودن این کشور به دلیل این است که در دریای مدیترانه قرار گرفته است و سواحل بسیار زیبایی را دارا است. شهر والتا پایتخت این کشور است.

مردم این کشور به دو زبان مالتایی و انگلیسی صحبت می کنند که زبان های رسمی مالتا است. زبان ایتالیایی و فرانسوی نیز در این کشور رایج است. اما می توان گفت حدود 90% افراد به زبان انگلیسی تکلم می کنند و این خود یه نکته مثبت در مهاجرت به مالتا است. بنابراین افراد جهت مهاجرت به این کشور و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

افرادی که تصمیم به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور دارند، مشمول مزایایی می شوند. این مزیت ها به شرح ذیل بیان می گردد:

 • زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور، زبان انگلیسی است.
 • چنانچه فرد داوطلب تسلط کافی به این زبان نداشته باشد می تواند در دوره های زبان انگلیسی که برگزار می گردد، شرکت نماید.
 • سطح علمی و کیفی دانشگاه های این کشور بالاست.
 • مدارک اعطایی از سوی دانشگاه در سطح بین الملل دارای اعتبار است.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور ارائه مدارک به شرح ذیل توسط فرد متقاضی ضروری است.

 • ارائه گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در مالتا
 •  عدم هر گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه
 • گذرنامه دارای اعتبار به مدت حداقل 6 ماه
 • ارائه نامه پذیرش فرد متقاضی از سوی دانشگاه انتخابی در این کشور
 • ارائه اصل و تصویر کلیه مدارک تحصیلی از جمله دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات به صورت ترجمه شده

دوره ‌های پزشکی در مالتا

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. دوره های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه های این کشور به قرار ذیل است:

دوره تحصیلیمدت زمان
پزشکی عمومی4 الی 6 سال
رشته دندانپزشکی5 الی 6 سال
دوره های تخصصی پزشکی3 الی 6 سال

هزینه تحصیل در مالتا

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور برای دانشجویان بین المللی و خارجی با توجه به نوع رشته متقاوت است. به طور مثال هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور تقریبا مبلغی معادل 35000€ (یورو) به صورت سالیانه است. در صورتی که همین هزینه ها برای رشته های دندانپزشکی شامل مبلغ 10000€ (یورو) در هر سال می شود.

هزینه های زندگی یک دانشجو برای اقامت مالتا با توجه به این که در کدام منطقه یا شهر زندگی می کند و چه سبکی از زندگی را خواستار است، متغیر می باشد. اما به طور کلی می توان گفت این هزینه ها بین 700€ الی 800€ (یورو) به صورت ماهیانه است.

برای اطلاع دقیق تر از هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور و به طور کلی مهاجرت به اروپا و کشور مالتا می توانید از مشاوره های تخصصی و راهکارهای پیشنهادی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید. کسب مشاوره از طریق تماس تلفنی رایگان و مراجعه حضوری شما عزیزان مایه افتخار و سعادت موسسه است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *