مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مالتا

بد نیست بدانید ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی از جمله مالتا و همچنین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا از ایده آل ترین و مناسب ترین روش ورود به خاک کشور اروپایی مالتا است. افرادی که تصمیم به این نوع مهاجرت دارند، می بایست در ابتدا ویزای تحصیلی اخذ کنند تا بتوانند وارد کشور مالتا شوند. بنابراین شرایط و قوانینی در این خصوص وجود دارد که در بخش های بعدی مقاله به آن پرداخته می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می نماید محتویات و اطلاعات موجود در این مقاله را از دست ندهید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

دانشگاه انگلیا راسکین جزو دانشگاه های رشته های پزشکی کشور مالتا است که در سال 1992 میلادی به تاسیس رسیده است. این دانشگاه در سطح بین المللی دارای اعتبار می باشد. از جمله شرایط پذیرش در این دانشگاه، ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط کافی به این زبان است. بنابراین رقابت بسیار زیادی در بین دانشجویان خارجی جهت پذیرش در این دانشگاه وجود دارد.

بنابراین افراد متقاضی می توانند این دانشگاه را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا انتخاب نمایند. در این صورت دانشجویان می بایست در ابتدا دروس تخصصی پایه را به مدت 2 سال در دانشگاه های مالتا سپری نمایند. افرادی که تسلط کافی به زبان ندارند، می توانند در دوره های یادگیری زبان انگلیسی در کالج شرکت نموده و مدرک زبان را اخذ نمایند. این دوره ها به صورت یک ساله بوده و هزینه ای به مبلغ 4000 یورو را در بر خواهد داشت.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا

درباره کشور مالتا (مالت)

مالتا یا مالت جزیره کوچکی است که در قاره اروپا و در قسمت جنوبی کشور ایتالیا واقع گردیده است. آثار باستانی و تاریخی بسیار زیاد و جذابی در این جزیره وجود دارد که موجب جذب شمار زیادی توریست به این کشور شده است. زیبایی و خوش آب و هوا بودن این کشور به دلیل این است که در دریای مدیترانه قرار گرفته است و سواحل بسیار زیبایی را داراست. شهر والتا پایتخت این کشور است. مردم مالتا به دو زبان مالتایی و انگلیسی صحبت می کنند که زبان های رسمی مالتاست. زبان ایتالیایی و فرانسوی نیز در این کشور رایج است. اما می توان گفت حدود 90 درصد افراد به زبان انگلیسی تکلم می کنند و این خود یه نکته مثبت در مهاجرت به مالتا است. بنابراین افراد جهت مهاجرت به این کشور و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا هیچ گونه نگرانی از این بابت نداشته باشند.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

افرادی که تصمیم به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا دارند، به طور حتما مشمول دریافت مزایایی می شوند که در این میان وجود دارد. این مزیت ها به شرح ذیل بیان می گردد:

 • زبان تحصیلی در دانشگاه های کشور مالتا، زبان انگلیسی است. چنانچه فرد داوطلب تسلط کافی به این زبان نداشته باشد می تواند در دوره های زبان انگلیسی که برگزار می گردد، شرکت نماید.
 • سطح علمی و کیفی دانشگاه های مالتا بالا بوده و مدارک اعطایی از سوی دانشگاه در سطح بین الملل دارای اعتبار است.
 • کار حین تحصیل برای دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی وجود دارد که حقوق و دستمزد دریافتی بخش بزرگی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی در این کشور را پوشش خواهد داد. از این رو دانشجویان خارجی نگران هزینه های زندگی تحصیلی و زندگی در این کشور نباشند. برای اطلاع از این هزینه ها می توانید به “مقاله درباره و هزینه های زندگی در مالتا” رجوع نمایید.
 • در کلیه مقاطع تحصیلی در دانشگاه های مالتا بورسیه تحصیلی به دانشجویان اعطا می گردد.
 • امنیت و سطح امکانات رفاهی در مالتا بسیار ایده آل است.

مدارک موردنیاز جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا ارائه مدارک به شرح ذیل توسط فرد متقاضی ضروری است.

 • ارائه گواهی سلامت پزشکی متقاضی
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی و “تحصیل در مالتا
 •  عدم هر گونه سابقه کیفری یا سوء پیشینه
 • گذرنامه دارای اعتبار به مدت حداقل 6 ماه
 • ارائه نامه پذیرش فرد متقاضی از سوی دانشگاه انتخابی در مالتا
 • ارائه اصل و تصویر کلیه مدارک تحصیلی از جمله دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات به صورت ترجمه شده

در صورت درخواست مدارک دیگر از سوی دانشگاه از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت بگیرید.

مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی کدامند؟

دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا ابتدا می بایست در راستای دریافت ویزای تحصیلی در مالتا اقدامات لازم را به عمل آورند. برای گرفتن ویزای دانشجویی یا ویزای تحصیلی مالتا اسناد و مدارکی مورد نیاز است که به قرار ذیل می باشند:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای دانشجویی در مالتا
 • تحویل کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی آنها
 • ارائه مدارک مربوط به بیمه درمانی
 • ارائه پاسپورت متقاضی به صورت ترجمه شده

دوره‌های تحصیل پزشکی ودندانپزشکی چگونه است؟

مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی متغیر است. دوره های تحصیلی ارائه شده از سوی دانشگاه های مالتا به قرار ذیل است:

 1. بازه زمانی تحصیل در رشته پزشکی عمومی = به مدت 4 الی 6 سال
 2. بازه زمانی تحصیل در رشته دندانپزشکی = به مدت 5 الی 6 سال
 3. بازه زمانی دوره های تخصصی پزشکی = به مدت 3 الی 6 سال

هزینه تحصیل در مالتا چقدر است؟

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا برای دانشجویان بین المللی و خارجی با توجه به نوع رشته متقاوت است. به طور مثال هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی در مالتا تقریبا مبلغی معادل 35 هزار یورو به صورت سالیانه است. در صورتی که همین هزینه ها برای رشته های دندانپزشکی شامل مبلغ 10 هزار یورو در هر سال می شود. هزینه های زندگی یک دانشجو برای اقامت در کشور مالتا با توجه به این که در کدام منطقه یا شهر زندگی می کند و چه سبکی از زندگی را خواستار است، متغیر می باشد. اما به طور کلی می توان گفت این هزینه ها بین 700 الی 800 یورو به صورت ماهیانه است.

برای اطلاع دقیق تر از هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالتا و به طور کلی مهاجرت به اروپا و کشور مالتا می توانید از مشاوره های تخصصی و راهکارهای پیشنهادی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ببرید. کسب مشاوره از طریق تماس تلفنی رایگان و مراجعه حضوری شما عزیزان مایه افتخار و سعادت موسسه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *