مهاجرت به کشور مالتا

درباره و هزینه های زندگی درمالتا

درباره و هزینه های زندگی درمالتا

درباره و هزینه های زندگی درمالتا از مسائلی است که برخی متقاضیان مهاجرت در پی آن هستند. مالتا از کشورهایی است که به تازگی رشد خوبی یافته است. این رشد، در کنار سایر امتیازات، متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به این کشور پدید آورده است. مهاجرت به مالتا مستلزم آگاهی از شرایط این کشور و هزینه های آن است. در این مقاله به طور مختصر به بیان برخی از جزئیات این امر می پردازیم. مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را درباره و هزینه های زندگی درمالتا راهنمای می کنند.

درباره و هزینه های زندگی درمالتا

مجمع الجزایر مالت در فاصله تقریبا ۱۰۰ کیلومتری از ساحل سیسیل در قلب مدیترانه قرار دارد. این مجمع الجزایر از ۹ جزیره تشکیل شده که ۴ جزیره مسکونی بوده و بقیه غیرمسکونی هستند. مالت امروز یک کشور مستقل و عضو اتحادیه اروپا است. مالت دارای تاریخی کهن بوده و چون در مسیر دریایی دریانوردان قرار داشته پذیرای تمدن‌های مختلفی بوده است. مالت در سال ۱۹۶۴ به استقلال دست یافت. پایتخت مجمع الجزایر مالت شهر والتا است که بزرگترین جزیره این مجمع‌الجزایر است. سه جزیره اصلی دیگر جزایر گوتزو، کومینو و مانوئل نام دارند. والتا بزرگترین جزیره و مرکز اجرایی، تجاری و فرهنگی این مجمع الجزایر به حساب می آید. ماهیگیری، توریسم، صنایع دستی و کشاورزی از شناسه های آن است. جزیره کومینو کاملا خالی از سکنه است.

در پی تحقیقات اخیر که بوسیله مجله اینترنشنال لیوینگ در میان ۱۹۴ کشور جهان انجام گرفته است، کشور مالتا بعنوان یکی از بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۰ برای زندگی معرفی شده است. هزینه های زندگی در این کشور البته وابسته به سبک زندگی افراد است. ولی می توان به طورمیانگین چیزی بین 1000 تا 2000 یورو در ماه دانست.

اقامت در مالتا

طرح اقامت دائم مالتا در سال ۱۹۸۸ از طرف دولت مالتا طراحی گردید. این طرح خصوصا برای افراد بازنشسته، نویسندگان، روشنفکران و مشاوران بین المللی و همینطور برای هر شخصی که مایل به داشتن یکی اقامت دیگر با توجه به سیستم مالیاتی پایین در کشوری اروپایی و شنگن میباشد، بسیار مناسب است. طرح اقامت دائم مالتا بی شک جذاب ترین برنامه اقامتی در حال حاضر در دسترس اشخاصی که نیازمند به منتقل کردن موقعیت خود به منظور پرداخت مالیات پایین تر هستند، می باشد. علاوه بر این، اشخاص در کشور مالتا از مکانی با محیط امن تر و با استانداردهای بالای زندگی برای هر گروه سنی بهره مند می گردند. طرح اقامت دائم مالتا جزو یکی از بهترین طرحها از نظر گذراندن دوران بازنشستگی، پرداخت مالیات پایین و داشتن یک زندگی بی نظیر می باشد.

شرایط اخذ اقامت

شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم مالتا بسیار ساده و جذاب می باشد و شخص متقاضی از مزایای ذیل بهره مند خواهد شد برای دریافت و تمدید این اقامت نیاز به زندگی در مالتا نمی باشد. شما برای درآمد خود در دیگر نقاط دنیا نیاز به پرداخت مالیات در این کشور ندارید. برای اخذ این اقامت نیاز به خرید هیچگونه ملکی نمی باشد. برای اخذ این اقامت نیاز به سرمایه گذاری نمی باشد. به علاوه اگر شما مایل به ثبت شرکت بازرگانی خود نیز در مالتا می باشید، می توانید برای اخذ این اقامت اقدام نمایید ولی لازمه اخذ این اقامت ثبت شرکت نمی باشد.

مزایای اقامت مالتا

 • سفر به تمام اروپا بدون ویزا در هر زمانی
 • بدون محدودیت حداقل زمان اقامت در مالتا در صورت دلخواه فقط یک روز
 • افتتاح حساب بانکی شخصی در بانک های اروپا
 • بدون اجبار به خرید ملک با هرگونه سرمایه گذاری دیگر
 • آب و هوای مدیترانه ای در محیطی دوستانه و انگلیسی زبان
 • زندگی با استاندارد بالا با آب و هوای مدیترانه ای
 • بدون محدودیت زمانی برای اقامت در مالتا فقط یک روز باید در مالتا باشید
 • یکی از کم مالیات ترین مناطق اروپا
 • پائین بودن مالیات کسب و پیشه
 • دسترسی آسان توسط دریا و فرودگاه بین المللی مالتا
 • یکی از مرکز امن بانکداری اروپا با حضور بانک های بین المللی

راه های کسب اقامت مالتا

از مهم ترین مسائل در موضوع درباره و هزینه های زندگی درمالتا اصل اقامت در این کشور است. راه های مختلفی برای کسب اقامت کشور مالتا وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد از رایج ترین آنها اشاره کرده و آن ها را بررسی می نماییم.

 1. از طریق کار و اشتغال در مالتا
 2. از طریق خرید ملک
 3. از طریق تمکن مالی

اقامت مالتا از طریق اشتغال / فعالیت

در کسب و کار اجازه اقامت دائم در مالتا به تنهایی به معنی داشتن اجازه کار نیست. برای گرفتن اجازه کار و اجازه فعالیت در کسب کار متقاضی باید به طور جداگانه از طریق مقامات ذیصلاح در مالتا این در خواست را ارائه نماید. در حال حاضر سیاست رسمی دولت مالتا تشویق ایده ها و تخصص های خارجی در امر توریسم، تولید و بخش تدارک و پخت و پز غذا به اضافه چندین حق انتخاب جالب دیگر می باشد.

اقامت مالتا در اختیار گرفتن ملک

جهت اقدام برای اقامت دائم مالتا متقاضیان باید به خرید آپارتمانی  که ارزش آن کمتر ۱۱۶یورو نباشد اقدام کنند و یا آپارتمانی با اجاره حداقل ۴۲۳۰یورو در سال اجاره کنند متقاضیان باید تا حداکثر ۳۶۰روز پس از تاریخ اخذ اقامت دائم نسبت به خرید و یا اجاره ملک اقدام کنند. در پایان سال اول اقامت متقاضی باید نشان دهد که آپارتمانی را خریده یا اجاره کرده است. فقط در مناطق ویژه در مالتا سرمایه گذاری نامحدود می باشد و افراد می توانند به تعداد، آپارتمان برای اجاره دادن خریداری کنند.

مسکن هنوز در مالتا در مقایسه با ناحیه مدیترانه و باقی اروپا ارزان می باشد به عنوان مثال انواع ویلاهای ۳و ۴خوابه با استخر و گاراژ دوبل را می توان با حدودا ۳۰۰،۴۰۰هزار یورو خریداری کرد، در حالی که یک آپارتمان ۲اتاق خوابه در منطقه ای ایده آل درشهر، کمی بیشتر از ۱۵۰هزار یورو قیمت دارد که این نیز بستگی به دکوراسیون، مکان، منظره دریا و غیره دارد.املاکی که با سند کامل (عرصه و عیان) در مالتا خریداری شده باشد شامل مالیات مسکن و یا مالیات شهرداری نمی باشند. زمانیکه یک ملک فقط عیانی آن خریداری شده باشد “اجاره زمین” ناچیز به شکل سالیانه باید پرداخت گردد.

اقامت مالتا از طریق تمکن مالی

مدارک درآمد / نقدینگی:

-درآمد نقدی – متقاضیان باید با مدرک نشان بدهند که درآمدی معادل یا بیشتر از ۲۳۵۰۰یورو در سال و یا سرمایه ای معادل یا بیش از ۳۲۵۰۰۰یورو دارند. لازم به تذکر است که متقاضیان مجبور نیستند تمام این مبلغ را به مالتا انتقال دهند و همچنین قیمت مسکن خریداری شده (در صورت) از این مبلغ کسر می شود.

مبلغ سالانه ارسالی به مالتا

متقاضیان باید سالانه حداقل مبلغ ۱۴۱۰۰یورو به مالتا ارسال کنند (به اضافه ۲۳۵۰یورو برای هر شخص وابسته مثل همسر و فرزندان کمتر از ۲۱سال)  و یا هر شخص دیگری که به متقاضی وابسته است. یک زوج مزدوج برای مثال باید ۱۶۴۵۰یورو در سال به مالتا ارسال کنند. قابل تذکر اینکه پس از کسرمالیات سالانه مابقی مبلغ می تواند به کشور مطبوع باز پس گردانده شود.

پس از اقامت

بعد از آن که دریافت حق اقامت دائم از طرف حکومت مالتا صادر شد :

 1. متقاضی باید حداکثر یکسال پس از تاریخ صدور اقامت محل زندگی برای خود اختیار نموده و با مسافرت به مالتا پاسپورت خود را با ویزای اقامت ممهور کند.
 2. متقاضی اجازه ندارد بدون مجوز کار، مشغول به کار شده یا کسب و کار در مالتا اختیار کند.
 3. امور مالی مورد احتیاج:
 • حداقل درآمد سالیانه ۲۳۰۰۰یورو
 • حداقل کل ثروت ۳۵۰۰۰۰یورو
 • حداقل مالیات قابل پرداخت در مالتا ۴۲۰۰یورو
 • حداقل مبلغ حواله برای هر وابسته ۲۳۳۰یورو
 • حداقل کرایه مسکن سالیانه ۴۲۰۰یورو
 • حداقل ارزش مسکن خریداری شده ۱۱۶۰۰۰یورو

در تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره و هزینه های زندگی درمالتا بیشتر آگاه شوید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “درباره و هزینه های زندگی درمالتا

 1. پارمیدا بابایی گفت:

  درباره و هزینه های زندگی در مالتا احتیاج به اطلاعات بیشتر دارم.
  میتونم مشاوره حضوری داشته باشم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *