مهاجرت تحصیلی مالت

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا

علاقه مندان به تحصیل در مقاطع مختلف مالتا می توانند بهترین رشته ها و مقاطع را در دانشگاه مالتا، که بهترین دانشگاه این کشور است، بیابند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جمع آوری شده درباره تحصیل در مقاطع مختلف این کشور را در این مقاله، نگارش کرده اند. این کشور یک مجمع الجزایر است که در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور از 3 جزیره تشکیل شده که یکی از کوچکترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود.

سکونت بشر در این کشور با مهاجران از جزیره سیسیل آغاز شد. در سال 1798، فرانسوی ها جزایر این کشور را به دست گرفتند. اما 2 سال بعد توسط انگلیس حذف شدند. این کشور در سال 1964 مستقل شد. اما در ابتدا ملکه الیزابت دوم را به عنوان حاکم خود حفظ کرد. قبل از انتخاب رئیس جمهور در 1974 این کشور خود را یک کشور خنثی و غیر متعهد در سال 1979 اعلام کرد.

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا در سال 2021

این کشور یکی از آفتابی ترین کشورها در جهان است و بیش از 300 روز آفتاب در سال از آن بهره می برد. بنابراین، هنگامی که دانشجو برای تحصیل در مقاطع مختلف مالتا می آید، در کنار گذراندن دوره خود، می تواند از هر 3 جزیره این کشور دیدن کند. این کشور از سال 2004 عضو اتحادیه اروپا است و از روابط نزدیک با دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است. موسساتی که در این کشور وجود دارد که خصوصی و دولتی را شامل می شوند. این موسسات برخی دوره های سنتی را ارائه می دهند. و برخی دیگر تخصصی هستند و دوره هایی مانند گردشگری را ارائه می دهند.

برخی از معتبرترین دانشگاه ها عبارتند از:

  • دانشگاه مالتا
  • دانشکده هنر
  • علوم و فناوری مالتا (MCAST)

سیستم دانشگاه مانند سال تحصیلی مشابه سیستم سایر کشور های اروپایی است. بزرگترین دانشگاه این کشور، دانشگاه مالتا است. دانشگاهی با بودجه عمومی که حدود 11000 دانشجو از جمله حدود 700 دانشجوی بین المللی دارد. پردیس اصلی دانشگاه در منطقه بندر مسیدا، درست در غرب والتا است. همچنین یک محوطه دانشگاه کوچکتر در والتا و دیگری در گزو، دومین جزیره بزرگ این کشور وجود دارد.

همراه با این دانشگاه، موسسات و دانشکده های دیگر، در برنامه تبادل اراسموس اتحادیه اروپا و روند بولونیا برای سازگاری آموزش عالی در سراسر اروپا شرکت می کنند. زبان رسمی تدریس انگلیسی است. اگرچه دانشجویان بین المللی نیز به یادگیری مالتی تشویق می شوند.

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا و کارشناسی

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا و کارشناسی

تحصیل در مقاطع مختلف مالتا به خصوص برنامه کارشناسی، با هدف فراهم آوردن فرصت های بیشتر برای انتخاب بیشتر مقاطع کارشناسی و صلاحیت های حرفه ای، طبقه بندی شده در سطح 6 یا معادل آن تحت چارچوب صلاحیت این کشور (MQF) است. از طریق این طرح، دولت پشتیبانی مالی موجود را برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه مالتا، MCAST و دانشگاه آمریکایی مالتا (AUM)، به دانشجویان دیگر که تحصیلات معادل را در سایر موسسات انجام می دهند، گسترش می دهد. به طوری که، منجر به رسمیت یافتن رسمی داخلی و خارجی در سطح 6 می شود.

دانشجویانی که در یک موسسه خارجی یا خصوصی در هر سطح دیگری تحصیل می کنند، می توانند از طریق نامه یا ایمیل از هیئت کمک هزینه های نگهداری دانشجویان درخواست کنند و درخواست آنلاین پر شده را در زمان مقرر ارسال کنند تا پرونده خود را برای صلاحیت بررسی کنند.

اهداف کلیدی دوره های کارشناسی عبارتند از:

  • تشویق به مشارکت بیشتر دانشجویان در مقطع کارشناسی در این کشور و خارج از کشور
  • ارتقاء سطح علمی و شغلی در بخش تحصیل خصوصی
  • افزایش انتخاب دانشجو در مقاطع و موسسات

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا

تحصیل در این کشور امکان پذیر بوده و به طور فرآینده ای در بین دانشجویان محبوب می شود. دانشگاه مالتا، یکی از 3 نهاد دولتی در این کشور، ادعا می کند که سالانه از 800 دانشجوی بین المللی استقبال می کند. همکاری و برنامه های تحصیلات مشترک با سایر دانشگاه ها، جوانان بیشتری را به شهر شگفت انگیز مسیدا، خانه موسسه می آورد. چندین دوره کارشناسی ارشد در هر 2 رشته سنتی و مدرن از جمله مهندسی، فناوری اطلاعات و علوم انسانی وجود دارد که کاملا به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نمودار زیر آمده است:

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مالتا

همان طور که در نمودار مشاهده می کنید، هزینه تحصیل در این مقطع بین 1000€ تا 5000€ (یورو) می باشد. اگر واقعا به این کشور علاقه مند هستید، می توانید برنامه ای را با زبان، ادبیات و تاریخ مالتی در نظر بگیرید. جهت تحصیل در مقاطع مختلف مالتا باید از شرایط پذیرش آگاهی داشته باشید. مدارک جهت پذیرش تحصیل کارشناسی ارشد این کشور در جدول زیر آمده است:

مدارک توضیحات
مدرک کارشناسی یا یک مدرک معادل آن
اثبات مهارت زبان انگلیسی ارائه مدارک زبان آیلتس یا تافل
توصیه نامه
شناسنامه و سایر گواهینامه ها کپی
فرم درخواست پر و امضاء شده

دانشجو جهت پذیرش تحصیلی باید مدارک گفته شده در جدول بالا را به موسسه و دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.

تحصیل در مقطع دکترا مالتا

تحصیل دکتری در مالتا از معتبرترین مقاطع ارائه شده توسط موسسات آموزش عالی هستند. کسانی که دارای مدرک دکترا هستند حق دارند با عنوان «دکتر» مورد خطاب قرار گیرند و به عنوان متخصص در یک موضوع خاص شناخته می شوند. دانشجویانی که مدرک کارشناسی ارشد را دنبال می کنند، ممکن است از فرصت های شغلی پیشرفته و پتانسیل درآمد بهتر برخوردار شوند. مدارک کارشناسی ارشد نسبت به دوره های کارشناسی به تحصیلات پیشرفته تری نیاز دارند و قبل از ورود به دوره دکترا مورد نیاز است. این کشور کوچک، جزیره ای در دریای مدیترانه است. به طوری که، در جنوب جزیره سیسیل ایتالیا قرار دارد. این کشور با موفقیت خود را به عنوان یک کشور کاملا 2 زبانه برای مالتیایی و انگلیسی تبلیغ کرده است.

این برای بسیاری از موسسات آموزشی در سایر نقاط جهان به عنوان کشوری در نظر گرفته می شود که انگلیسی زبان اصلی آن است. بنابراین، آن ها حتی به دانشجویان کمک می کنند تا برای یادگیری آن به آنجا بروند. اکثریت قریب به اتفاق شهروندان این کشور با استاندارد بسیار بالایی انگلیسی صحبت می کنند. تحصیل در این کشور، برای کسانی که زبان انگلیسی آن ها عالی است یک تصمیم عالی است. برای تحصیل در این کشور نیاز به ویزای تحصیلی مالتا دارید. اگر درباره تحصیل در مقاطع مختلف مالتا سوالی دارید یا نیاز به مشاوره دارید، می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *