مهاجرت تحصیلی اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

جهت مهاجرت تحصیلی به اسلواکی بایستی کلیه جوانب از قبیل نوع دانشگاه‌ها، مخارج رشته‌های تحصیلی، روش اخذ ویزای تحصیلی و سایر در نظر گرفته شود. بنابراین شایسته است جهت اطلاع از جزئیات این کار، مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید و سپس تصمیم به مهاجرت بگیرید. کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرفته است. شهر براتیسلاوا پایتخت آن بوده و دارای جمعیتی در حدود 5500000 نفر است.

این کشور از لحاظ تحصیلی و شغلی در رده بالایی قرار دارد. دانشگاه‌ های این کشور مورد تایید اروپا و سراسر جهان از جمله ایران هستند. این دانشگاه‌ها هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می ‌نمایند. زبان رسمی اسلواکی، اسلواک است. این کشور در گذشته، کمونیست بود و نهایتا اعلام استقلال کرد. دین رسمی این کشور مسیحیت بوده و نژاد مردمش اسلواکیایی است. به طور کلی اسلواکی، منطقه ‌ای‌ کوهستانی و رودهای فراوانی دارا می‌ باشد. اقتصاد اسلواکی به آلمان مرتبط است.

نحوه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی‌

“ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های کشور اسلواکی” از جمله اهداف بسیاری از علاقمندان به تحصیل است. البته روش‌ های گوناگونی جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد. اما روش مهاجرت تحصیلی به اسلواکی از بهترین و مناسب ‌ترین روش‌ ها است. چه بسا این روش طرفداران بسیاری نیز دارد. در ادامه مقاله به دلایل این پرطرفدار بودن اشاره می‌ نماییم. متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند با استفاده از امکانات موجود در آن برای ترقی خود استفاده نمایند. تحصیل در اسلواکی می تواند مسیر شغلی در این کشور را هموار سازد.

برخی از مزایایی که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد عبارتند از:

امکانات تحصیلی اسلواکی

مدارک موردنیاز جهت دانشگاه‌ های اسلواکی

مهم ترین مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک پایان دوره تحصیلات متوسطه جهت ورود به مقطع کارشناسی، الزامی است.
 • جهت انجام برنامه مطالعاتی درجه سطح 2 نیز، بایستی ارائه مدرک پایان تحصیلات متوسطه همراه با “maturita” باشد.
 • جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد، ‌بایستی مدرک پایان دوره تحصیلات کارشناسی ارائه گردد.

شرایط پذیرش دانشجویان بین ‌المللی مشابه دانشجویان داخلی است. بنابراین ارائه مدرک تحصیلات دیپلم بین ‌المللی جهت موسسات آموزش عالی الزامی است. ناگفته نماند هر دانشگاهی جهت پذیرش دانشجو قوانین خاص خود را دارا می ‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در اسلواکی ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شرایط دانشگاه های اسلواکی

دانشجویان اسلواکیایی و عضو اتحادیه اروپا مشغول تحصیل دوره‌های مطالعاتی در دانشگاه ‌های دولتی و عمومی، از پرداخت شهریه معاف هستند. اما دیگر دانشجویان بین‌ المللی ‌بایستی شهریه تحصیلی سالانه بین مبلغ 2000€ الی 5000€ (یورو) را پرداخت نمایند.

 • روش ‌های آموزشی در دانشگاه ‌های اسلواکی از راه‌ های مختلفی انجام می ‌گیرد.
 • روش ‌های از جمله سخنرانی‌، سمینار، تمرین، امور آزمایشگاهی، انجام پروژه‌ ها، کارگاه‌ های عملی، مشاوره و سایر می‌ باشند.
 • آموزش ‌ها و برنامه ‌ریزی ‌های درسی به صورت تمام ‌وقت، مطالعه از راه دور، پاره ‌وقت و یا ترکیبی از همه این ‌ها انجام می پذیرد.
 • دروس ارائه شده از سوی دانشگاه ‌ها، ممکن است در دانشگاه ‌های مختلف، متفاوت باشد.
 • نکته دیگر این که مدارسی جهت آموزش دانش ‌آموزان زیر 18 سال تعیین گردیده است.
 • زبان انگلیسی در تدریس برخی دروس دانشگاهی دانشگاه ‌های این کشور مورد استفاده قرار می ‌گیرد. زبان اسلواکی و انگلیسی، از زبان ‌های تدریس در اسلواکی هستند.
 • مدارس متوسطه در اسلواکی وجود ندارد و آموزش فنی و حرفه ‌ای جایگزین آن می‌ باشد. دانش ‌آموز بایستی دوره 4 ساله آموزش فنی و حرفه ‌ای با سپری نموده و سپس دوره کار آموزی را آغاز نماید.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی اسلواکی به سفارت

دانشجویانی قصد اقامت بیشتر از 3 ماه در کشور اسلواکی را دارند، بایستی ویزای دانشجویی این کشور را اخذ نمایند. جهت اخذ مجوز تحصیلی کلیه مدارک را به سفارت اسلواکی در کشور مبدا تسلیم نمایند. مدارک لازم به شرح ذیل می‌ باشد:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا به زبان اسلواکیایی
 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
 • تعداد 2 قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • نامه پذیرش از محل تحصیل در اسلواکی که دلیل اقامت متقاضی را اثبات نماید. این نامه ‌بایستی به زبان اسلواک ترجمه گردد.
 • گواهی یا اسناد تمکن مالی که ثابت نماید فرد متقضای از عهده مخارج زندگی خود بر می‌ آید. بیانیه حساب بانکی یا نامه بورس تحصیلی می‌ تواند گواه این موضوع باشد.
 • ارائه مدرک زبان اسلواک و اثبات به تسلط بر آن
 • ارائه اجاره نامه یا سند مالکیت جهت سکونت
 • ارائه بیمه‌ نامه درمانی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی ابتدا مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

شرایط مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی مستلزم فرآیند خاصی است. زمانی که متقاضی اجازه اقامت تحصیلی خود را دریافت نمود، می‌بایست ظرف مدت 80 روز وارد خاک اسلواکی گردد. سپس طبق مقررات، ظرف 3 روز کاری ورود خود به این کشور را به پلیس یا وزارت مربوطه اطلاع دهد. گزارش ارسالی از سوی متقاضی به اداره پلیس، می‌ تواند به تایید خوابگاه یا محل اقامت فرد برسد.

ضمنا با گذشت 3 روز از دریافت مجوز اقامت، می ‌تواند بیمه سلامت دریافت نماید. سفارت اسلواکی جهت بررسی و ارزیابی دانشجو، او را به مصاحبه به زبان اسلواکیایی و یا هر زبان دیگری دعوت می ‌نماید. پس از انجام مصاحبه و تایید مدارک و اسناد فرد دانشجو، اقدام به اعطای ویزای D به دانشجویان بین ‌المللی می‌ نماید. ویزای D به صورت بلند مدت بوده که مختص حوزه شنگن است. این نوع ویزا این امکان را به دانشجو می‌ دهد که مجاز به اقامت 6 ماهه در اسلواکی باشد. به طور کلی شرایط مهاجرت به اسلواکی در مقاله مذکور شرح داده شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی

افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به اسلواکی هستند، بایستی از دو جنبه به هزینه‌ ها نگاه کنند. هزینه‌ های تحصیلی و هزینه‌ های زندگی. هزینه‌ های تحصیلی به ‌نوع دانشگاه انتخابی و همچنین نوع رشته تحصیلی مرتبط بوده و از مبلغ 2000€ الی 5000€ (یورو) متغیر می‌ باشد. دارا بودن یک زندگی مناسب و راحت دانشجویی، از اهداف پیش‌روی دانشجویان این کشور است. اگر خواستار زندگی راحت و آسان دانشجویی در اسلواکی هستید، می بایست ماهیانه تقریبا مبلغ 800€ (یورو) هزینه را مدنظر داشته باشید. دانشجویان دانشگاه ‌های این کشور می‌ توانند پس از فارغ ‌التحصیلی، جویای شغل متناسب با رشته خود شوند.

سپس اقدام به اخذ ویزای کار نمایند. در نهایت پس از مدت 5 سال سابقه فعالیت شغلی در این کشور می ‌توانند موفق به اخذ اقامت دائم گردند. پرداخت مالیات از شروط لازمه اخذ اقامت اسلواکی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با دارا بودن متخصصین آگاه، زمینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی را برای شما هموار می ‌سازد. بدین صورت که می‌توانید به صورت تلفنی یا مراجعه حضوری ارتباط برقرار نموده و از مشاوره ‌های تخصصی بهره بگیرید. ما پاسخگوی هرگونه سوال یا ارائه اطلاعات بیشتر و تکمیلی در زمینه مهاجرت به اسلواکی و زمینه ‌های مرتبط با آن خواهیم بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *