مهاجرت تحصیلی اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

اگر در جست و جوی کشوری هستید که در شرایط ایده آل اما با هزینه های کمتری به تحصیل بپردازید، تحصیل در اسلواکی را پیشنهاد می نماییم. این کشور دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است و دانشجویان رشته های پزشکی نیز این امکان را خواهند داشت که با به روز ترین تکنولوژی و سطح علمی به تحصیلات خود در معتبرترین دانشگاه های اسلواکی ادامه دهند. هر سال تحصیلی در اسلواکی از اول سپتامبر آغاز گردیده و در 31 آگوست همان سال به پایان می رسد.

البته تحصیل در این کشور شرایط خاصی دارد که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را تحت همین عنوان برای متقاضیان ارائه داده و جدیدترین اطلاعات و مطالب را در آن گنجانده است. از این رو، برای به دست آوردن اطلاعات در زمینه چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی، ویزای دانشجویی و نحوه تحصیل در این کشور، ضمن مطالعه این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده، مشاوره های لازم را نیز دریافت نمایید.

تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس

دانشجویان علاقمند به تحصیل در اسلواکی برای پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی باید 3 الی 4 سال زمان صرف نمایند. از جمله شرایطی که برای تحصیل در این رشته وجود دارد، با موفقیت گذراندن دوره تحصیلی دبیرستان و شرکت در آزمون Maturita است. این آزمون در پایان 12 سال تحصیلی از دانش آموز گرفته می شود که باید این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. شهریه تحصیلی در این مقطع به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی که دانشجو در آن پذیرش شده است، بستگی داشته و متغیر خواهد بود. اما به طور میانگین بین 3000 الی 5000€ (یورو) تخمین زده می شود. از الزامات زبان جهت تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس، داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5.5 یا 6 است. در راستای اعزام دانشجو به اسلواکی، دانشجویان خارجی باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرند تا بتوانند در دانشگاه های اسلواکی تحصیل نمایند.

برخی رشته های تحصیلی که در این مقطع ارائه می گردند شامل رشته ها و گرایش های حقوق، مدیریت، پزشکی و فنی مهندسی می شود. کار دانشجویی برای مدت 10 ساعت در هفته در این مقطع امکان پذیر است.

تحصیل در اسلواکی درمقطع فوق لیسانس

به منظور تحصیل در اسلواکی در مقطع لیسانس نیز اخذ ویزای تحصیلی از موارد ضروری و اصلی به شمار می رود که البته پیش از اقدامات لازم، ابتدا باید نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر اسلواکی را در دست داشته باشید. زبان تحصیلی اکثر دانشگاه های اسلواکی جهت ارائه دروس، زبان اسلواکی است اما برخی دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که دروس تحصیلی را به زبان انگلیسی تدریس می نمایند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی تقریبا بین 1 الی 2 سال است و شهریه تحصیلی که در این مقطع از دانشجویان دریافت می گردد، حداقل 5000€ (یورو) می باشد. رشته و دانشگاهی که دانشجو انتخاب می کند، در مبلغ شهریه او موثر است. به طور معمول تحصیل پزشکی در اسلواکی شهریه بالاتری را در مقایسه با رشته های دیگر خواهد داشت.

دانشجویان در این مقطع باید در سخنرانی ها، سمینارها، آموزش های عملی، پروژه ها و… حضور یابند. اخذ نمودن مدرک کارشناسی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6 به بالا برای پذیرش تحصیلی در این مقطع در نظر گرفته شده است. دانشجویان خارجی با کار ضمن تحصیل برای مدت 20 ساعت در طول هفته می توانند بخشی از مخارج تحصیلی و هزینه زندگی در اسلواکی را تامین نمایند.

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا

به منظور تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا، ضروری است مدرک فوق لیسانس معتبر را اخذ نموده باشید. هر چه معدل مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد، شانس بیشتری جهت پذیرفته شدن خواهید داشت. به مدت 3 الی 4 سال طول خواهد کشید تا دانشجو تحصیلات خود را در این مقطع به پایان برساند. مجوز کار به مدت حداقل 30 ساعت در طول هفته به دانشجویان در حال تحصیل در این مقطع داده شده است. همچنین مبلغی بابت حقوق و دستمزد برای آنها در نظر گرفته شده است. زیرا در اسلواکی، تحصیل در مقطع دکترا نوعی اشتغال محسوب می گردد.

تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی در دسترس دانشجویان قرار دارد که لازمه آن ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 است. دانشجوی متقاضی برای پذیرش در این مقطع باید در آزمون ورودی که به صورت تخصصی می باشد شرکت نموده و کسب نمره قبولی کند. اگر بتوانید در سال اول تحصیلی صلاحیت خود را به اثبات برسانید، از سال دوم می توانید از بورسیه های تحصیلی این مقطع بهره مند شوید.

تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی

یک از دانشگاه های علوم پزشکی در اسلواکی، دانشگاه براتیسلاوا است که تاکنون در جذب شمار زیادی از دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در اسلواکی موفق عمل کرده است. این دانشگاه در سال 2019 میلادی از سوی وزارت بهداشت کشور ایران مورد تایید واقع شده است. جهت پذیرش تحصیلی در این رشته از شما آزمون چند گزینه ای زیست شناسی و شیمی گرفته می شود. از شروط لازم و اصلی پذیرش در رشته پزشکی، تسلط کافی به زبان انگلیسی است. تقریبا 6 سال طول می کشد تا دانشجو مدرک پزشکی خود را دریافت نماید. زبان تحصیلی در این رشته ها، انگلیسی است و داشجویان خارجی از این بابت نگرانی نداشته باشند. برخی رشته های مربوط به پزشکی شامل سلامت عمومی، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و بهداشت حرفه ای و سلامتی می گردد. مخارج تحصیلی رشته پزشکی در اسلواکی حدود 9500€ (یورو) می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی به صورت 5 ساله است و ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل نمره 7 از الزامات پذیرفته شدن است. قوی بودن در دروس شیمی و زیست شناسی، شرکت در آزمون ورودی جهت سنجش علوم پایه و قوی بودن رزومه تحصیلی از موارد اصلی و ضروری تحصیل در اسلواکی در رشته دندانپزشکی است.

فهرست دانشگاه های معتبر اسلواکی

کلیه دانشگاه های اسلواکی معتبر هستند که در این بخش به ذکر اسامی برخی از آنها می پردازیم که عبارتند از:

 • دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا اسلواکی
 • دانشگاه کنستانتینوس در نیترا اسلواکی
 • دانشگاه St.Cyril و  Methodius
 • دانشگاه ماتی بل در بانسکا بیستریکا اسلواکی
 • دانشگاه پاول جوزف Šafárik در بودگلد اسلواکی
 • دانشگاه فنی Košice

مدارک اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی

قطعا می دانید که جهت تحصیل در اسلواکی باید ویزای دانشجویی این کشور را اخذ نمایید که البته شرایط خاصی برای این موضوع در نظر گرفته شده است. اما مدارکی که در این راستا مورد نیاز می باشد، به شرح زیر خواهد بود:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی به منظور تحصیل
 • پاسپورت (گذرنامه) متقاضی که دارای اعتبار باشد.
 • نامه موافقت با ادامه تحصیل دانشجو در یکی از دانشگاه های اسلواکی
 • پرداخت هزینه های اداری سفارت اسلواکی که به مبلغ 60€ (یورو) می باشد.
 • اسناد مالی دال پشتوانه های مالی و توانایی پرداخت هزینه های زندگی و اقامت دانشجویی در اسلواکی در راستای مهاجرت به اسلواکی
 • ارائه بیمه مسافرتی

چنانچه تمایل به تحصیل در این کشور دارید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین همراه و مشاور شما خواهد بود که افتخار همراهی شما را دارد. این موسسه گزینه های تحصیلی و مهاجرتی بسیار مناسبی را مطابق با شرایط شما ارائه خواهد نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *