اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت یعنی جا به جایی افراد از مکانی به مکان دیگر به منظور تحصیل، کار و زندگی… اکثرا افراد مهاجرت را برای شرایط بهتر آموزشی، اقتصادی، بهداشت، رفاه و امکانات و همچنین آزادی انتخاب می نمایند.

اسلواکی کشوری نسبتا کوچک  به پایتختی براتیسلاوا در اروپای مرکزی قرار دارد و جمعتی حدود ۴۱۳ هزار نفر می باشد به دلیل اینکه کشوری در اتحادیه اروپا و شنگن می باشد در نتیجه تا کنون  مهاجرت به اسلواکی به عنوان مقصدی برای مهاجرت نیز شناخته شده است و افراد از طرق مختلف مانند:

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

مهاجرت به اسلواکی از طریق تولد

مهاجرت به اسلواکی از طریق پناهندگی

 

فردی قصد مهاجرت به اسلواکی را دارد چه مواردی را باید مد نظر داشته باشد؟

شناخت کشور اسلواکی اسلواکی کشوری نسبتا کوچک  به پایتختی براتیسلاوا در اروپای مرکزی قرار دارد و جمعتی حدود ۴۱۳ هزار نفر می باشد به دلیل اینکه کشوری در اتحادیه اروپا و شنگن می باشد این کشور دارای همسایگانی از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از جنوب با مجارستان  و از غرب با اوکراین همسایه می باشد این کشور دارای طبیعت بسیار زیبا و آب و هوایی بسیار مناسب است و مردم این کشور به زبان اسلوواک صحبت می کنند.

 

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج:

ازدواج بین یک شهروند خارجی با یک شهروند اسلواکیایی باید بر اساس مقررات مربوط به قانون خانواده (حقوق بین الملل خصوصی)  و قانون دفتر ثبت احوال کشور اسلواکی انجام گیرد، پروسه ازدواج باید  بدون هیچ مانعی از نظر سن ازدواج و … به وسیله اعلان دو طرف به ازدواج در مقابل مقامات شهرداری و دفتر ثبت ازدواج در کلیسا همراه با دو شاهد انجام پذیرد.

فردی که شخص خارجی قصد ازدواج با او را دارد باید حتما اقامت و تابعیت کشور اسلواکی را داشته باشد و همچنین میزان حقوق دریافتی ماهیانه او برای زندگی دو نفر کافی باشد و پس از ازدواج به صورت خودکار درخواست اقامت دائم را نماید.

 

مهاجرت به اسلواکی از طریق تولد:

برای مهاجرت از طریق تولد باید دو سیستم خون و خاک را بشناسیم:

سیستم خون: اگر کشوری از سیستم خون تبعیت کند یعنی اینکه در صورتی به او  اعطای اقامت و تابعیت می شود که نوزاد از پدر و یا مادر تبعه آن کشور متولد شده باشد

سیستم خاک: اگر کشوری از سیستم خاک تبعیت نماید یعنی اینکه در صورتی به او اعطای اقامت و تابعیت می شود که نوزاد در خاک آن کشور به دنیا آمده باشد.

کشور اسلواکی از سیستم خون تبعیت می نماید در نتیجه فرزندی که در اسلواکی متولد می شود باید حداقل یکی از والدین او اسلواکیایی باشند

در موارد زیر به صورت استثنا به افراد اعطای تابعیت از طریق تولد می شود:

نوزادی در خاک اسلواکی متولد شود که والدین او بدون تابعیت باشند

نوزادی در خاک اسلواکی متولد شود  والدین او تبعه خارجی هستند و کودک از طریق تولد شهروندی هیچ یک از والدین را به دست نیاورده است ، او شهروندی اسلواکی را دریافت می کند تا زمانی که شهروندی او از طریق والدینش ثابت شود.

 

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل:

کشور اسلواکی از معدود کشورهای اروپایی می باشد که هزینه های تحصیل در آن کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین بوده در واقع حدود ۳ الی ۵ هزار یورو سالانه  و حتی تحصیل به زبان اسلوواک رایگان خواهد بود.

به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل تا به امروز دیده شده که این کشور مقصدی برای تحصیل در رشته های پزشکی بوده و دارای دانشگاهایی با رنکینگ بالا نیز در این رشته ها می باشد، هزینه دانشگاها در رشته های پزشکی حدود ۸ الی ۱۱ هزار یورو می باشد  و نیز ا امکان انتقال به دانشگاهای رایگان  آلمان و اتریش نیز برای دانشجویان وجود دارد.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در اسلواکی به سایت ما مراجعه نمایید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار:

در اکثر کشورهای اروپایی مانند اسلواکی اگر شخصی قصد کار کردن در این کشور را داشته باشد، باید یک پیشنهاد شغلی JOB OFFER از کشور اسلواکی داشته باشد و بر اساس قانون حمایت از نیروی کار داخلی، کارفرمایی که میخواهد از یک فرد خارجی دعوت به همکاری کند، اول باید آن آگهی شغلی را به مدت ۳ ماه در اسلواکی آگهی کند اگر کسی پیدا نشد ۳ ماه در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند باز اگر کسی پیدا نشد به فرد خارجی نوبت برسد که این موضوع بسیار سخت و دور از ذهن می باشد.

 

درخواست مجوز کار باید همراه با:

قرارداد کار از سمت کارفرمای اسلوواک

فرم درخواست رسمی برای مجوز کار، به زبان اسلواکی و امضا شده

کپی پاسپورت

مشخص شدن محل سکونت در اسلواکی

کپی معتبر از یک توافقنامه تجاری یا کپی از آن

دوره ارزیابی پایه درخواست برای اجازه کار 30 روز است.

مجوز برای کار به مدت ۲ سال برای هر فرد صادر می شود و هر شخص با ۳ الی ۵ سال کار کردن و پرداخت بیمه و مالیات، درخواست اقامت دائم خود را می دهد.

 

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری:

در حال حاضر طبق بررسی های صورت گرفته از میان انواع راه های سرمایه گذاری در کشور اسلواکی، فقط راه ثبت شرکت برای ایرانی ها باز است.

شروط لازم ثبت شرکت در اسلواکی:

داشتن حداق سن ۱۸ سال

بدون نیاز به مدرک زبان

بدون نیاز به مدرک و سوابق  تحصیلی بالا

گواهی سو پیشینه

اصل شناسنامه

پاسپورت

پیرینت حساب بانکی در ایران به مبلغ ۳۰۰۰ یورو در ازای هر یکی از اعضای خانواده(همسر و فرزند زیر ۱۸ سال)

میزان دارای حداقل ۲۰،۰۰۰ یورو سرمایه اولیه برای راه اندازی ثبت شرکت

با شرایط بالا افراد قادر هستند شرکت های زیر را راه اندازی نمایند:

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت سهامی خاص

مشارکت عمومی

شعبه یک نهاد خارجی

 

برای اطلاع بیشتر از نحوه ثبت شرکت و چگونگی انجام پروسه ثبت شرکت پیشنهاد می شود با به مقاله مختص به ثبت شرکت در اسلواکی مراجعه کنید.

 

در نهایت به شما دوستداران مهاجرت به اسلواکی از طرق مختلف پیشنهاد می شود که قبل از هر اقدامی برای کم کردن ریسک پرونده خود و همچنین انتخاب درست مسیر مهاجر تبا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره رایگان با مشاورین خبره و وکلا برخوردار شوید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به اسلواکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *