مهاجرت کاری اسلواکی

ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی

چگونه می‌توان موفق به “مهاجرت به اسلواکی شد؟‌ چگونه می‌توان ویزای کار اسلواکی را اخذ نمود؟ نحوه “اخذ اقامت کاری در اسلواکی چگونه است؟ این‌ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر فردی وجود داشته باشد. هدف از نگارش این مقاله، پاسخگویی به همین سوالات است. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

درباره کشور اسلواکی

زبان اسلواک، زبان اصلی مردم اسلواکی است که یک زبان هندواروپایی به شمار می‌رود که ازخانواده زبان‌های اسلاوی محسوب می‌گردد. در سال 2003 همه‌پرسی در کشور اسلواکی برگزار گردید و مردم به پیشنهاد پیوستن به اتحادیه اروپا، رای مثبت دادند. در نتیجه در سال 2004 کشور اسلواکی به طور رسمی عضو اتحادیه اروپا گردید.

حوزه اقتصادی کشور اسلواکی وابسته به کشور آلمان می‌باشد. از زمینه‌های اقتصادی این وابستگی، می‌توان به تولید و صادرات خودرو، مواد شیمیایی، لوازم الکتریکی و مواد پلاستیکی اشاره نمود. در واقع اسلواکی بزرگترین کشور در زمینه صادرات است. مبلغ اختصاص یافته به تولید ناخالص داخلی در این کشور مبلغ 6/107 میلیارد دلار می‌باشد. تعداد نیروی کار شاغل در اسلواکی، 000/600/2 نفر می‌باشد.

روش‌های جستجوی کار در اسلواکی کدامند؟

هر شخصی در کشور اسلواکی از راه‌های گوناگونی می‌تواند شغل مورد نظر خود را بیابد. او با مراجعه به سازمان‌های استخدامی و کاریابی در کشور قادر است شغل مورد علاقه خود را پیدا کند. این سازمان‌ها درسطح اتحادیه اروپا انجام وظیفه نموده و شغل‌های مختلفی را به‌صورت تمام‌وقت و پاره‌وقت به متقاضی معرفی می‌نمایند. فرد نیز با توجه به شرایط کاری و شرایط زندگی خود می‌تواند با انتخاب یکی از آنها استخدام گردد.

سازمان آدکو

این سازمان استخدامی در سال 1992 میلادی در کشور جمهوری چک‌اسلواکی تاسیس گردید. آدکو از سال 2002 تاکنون در 24 شاخه ازمشاغل مختلف فرصت‌های شغلی بسیاری را در اختیار متقاضیان قرار داده است.

فرد متقاضی همچنین می‌تواند از موتورهای جستجوگر نیز کمک بگیرد. برای نمونه می‌توان به Trenkwalder  اشاره نمود. فرد متقاضی توسط آن می‌تواند به صورت آنلاین و رایگان در جستجوی شغل مورد علاقه‌اش در اسلواکی باشد.

ویزای کار اسلواکی

اسلواکی یک کشور اروپایی است که هر ساله تعداد زیادی مهاجر به سوی این کشور روانه می‌شوند. مهاجرت کاری اسلواکی، سرمایه‌گذاری در این کشور از بهترین گزینه‌های تجار سراسر دنیا است. بنابراین در قدم اول می‌بایست نسبت به اخذ ویزای کار اسلواکی اقدام نمود.

مهاجرت به اسلواکی از روش‌های گوناگونی صورت می‌پذیرد. مهاجرت از طریق کار به این کشور، از جمله این روش‌هاست. یک کارفرما که قصدجذب نیرو از بین اتباع خارجی را دارد،‌ بایدبتواند حقوق 1ماه یک شهروند اسلواکی را پرداخت نماید. همچنین می‌بایست قادر به پرداخت حق بیمه و مالیات او نیز باشد. ضمنا کارفرما باید در زمینه شغلی خود و شرکتش به سطحی از سود و زیان رسیده باشد.

نحوه اخذ ویزای کاری اسلواکی

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی بالاست. کشور اسلواکی نیز دارای بازار کار کوچکی است. اما درصد نرخ بیکاری در این کشور پایین است که 6/8 درصد می‌باشد. چراکه فرصت‌های مناسبی را در اختیار متقاضیان “ثبت شرکت در اسلواکی قرار می‌دهد. اسلواکی از این طریق اقتصاد خود را گسترش داده و همواره جذب نیرو می‌نماید.

روند اخذ ویزای کار اسلواکی مانند دیگر کشورهای اروپایی انجام گرفته و صادر می‌گردد. بدین ترتیب که شغل مورد نظر می‌بایست توسط کارفرما به مدت 3 ماه در اسلواکی آگهی شود.اگر هیچ نیروی یافت نشد، این بار همان آگهی در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه دیگر به چاپ برسد.

چنانچه بازهم هیچ ‌فردی جهت این کار یافت نشد، حال کارفرما مجاز است ازنیروی خارجی برای آن شغل استفاده نماید. اما این روش تقریبا غیرممکن است. زیرا برای اخذ این شغل، اولویت با شهروندان اسلواکی یا اتحادیه اروپا است. از طرفی دیگر، به طور یقین برای این شغل فرد مورد نظر یافت می‌گردد.

مدت مجوز اقامت دراسلواکی چقدر است؟

مجوز اقامت تحصیلی و ویزای کار در اسلواکی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، به صورت 3 ماهه صادر می‌گردد. این نوع ویزا برای متقاضیان تحصیلی نیز اعطا می‌گردد. این نوع مجوز موقت بوده و قابل تمدید است. در صورتی که فرد تصمیم به تمدید داشته باشد مجاز به تمدید یکساله است.

شخص خارجی می‌بایست ابتدا درخواست اجازه کار را ارائه نماید. پس از آن می‌تواند جهت اخذ اجازه اقامت اقدام نماید. لازم به ذکر است کارفرما موظف است 7 روز قبل از آغاز به کار متقاضی، او را به اداره کار و امور اجتماعی اسلواکی معرفی نماید.

محدودیت ویزای کار اسلواکی چیست؟

صدور مجوز کار در اسلواکی، 2 ساله است. این مجوز جهت شغل‌های فصلی نیز به مدت حداکثر 6 ماه صادر می‌گردد. مجوز کار در این کشور قابلیت انتقال را ندارد، بدین معناکه اگر فرد، کارفرما یا شرکتی در آن فعالیت می‌نماید، را تغییر دهد،‌ می‌بایست مجددا درخواست ویزای کار نماید.

در واقع ویزای کار در این کشور جهت کار با یک کارفرمای خاص و یک شرکت خاص به متقاضی ارائه می‌گردد. مجوز کار از سوی اداره کل امور اجتماعی و خانواده در کشور اسلواکی صادر می‌گردد. فرد متقاضی به مدت 30 روز مهلت دارد تا درخواست استخدام خود را ارائه نماید.

مدارک لازم جهت درخواست‌کار در اسلواکی چیست؟

مدارک لازم جهت درخواست کار و ویزای کار اسلواکی به شرح ذیل می‌باشد که می‌بایست توسط متقاضی ارائه گردد:

  • ارائه مدارک شناسایی و هویتی فرد
  • ارائه مدارک شناسایی و هویتی همراهان وی
  • ارائه مدارک سلامت و همچنین آزمایشاتی که در اسلواکی از فرد گرفته می‌شود. این آزمایشات شامل ادرار، خون و اسکن از سینه است.
  • ارائه صورتحساب یا پرینت حساب بانکی فرد در کشور ایران
  • ارائه سند اجاره نامه یا مالکیت فرد که ثابت نماید وی در اسلواکی مشکل مسکن ندارد.
  • دارای عدم سابقه سوءپیشینه یا سابقه کیفری

در پایان ضمن سپاس و قدردانی، اگر جهت اخذ اقامت کاری در اسلواکی دچار مشکل هستید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. مشاوران کاربلد ما می‌توانند راهنمایی‌ها و مشاوره‌های تخصصی را در اختیار شما قرار بدهند.

بنابراین از این طریق، تصمیم‌گیری و اقدام جهت اخذ ویزای کار اسلواکی و اقامت در اسلواکی و سایر کشورها برای شما آسان‌تر خواهد شد. وکلای ماهر موسسه با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی از سوی شما، آماده خدمت‌رسانی به مهاجرین عزیز و گرامی می‌باشند.

Related Posts

یک دیدگاه برای “ویزای کار اسلواکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *