مهاجرت کاری اسلواکی

ویزای کار اسلواکی

ویزای کار اسلواکی

طبق تحقیقات و آمار های اخیر علت درخواست ویزای کار اسلواکی روند رو به رشد و هزینه های مقرون به صرفه در قیاس با سایر کشورها می باشد. جمعیت اسلواکی حدود 5 میلیون نفر است و واحد پول آن € (یورو) است و از جمله کشورهای حوزه شنگن نیز می باشد به همین منظور افراد زیادی تقاضای ویزای کاری اسلواکی را دارند که قبل از درخواست ویزای باید از جواب سوالات زیر مطلع شوند.

 • چگونه می‌توان موفق به مهاجرت به اسلواکی شد؟
 • ‌ چگونه می‌توان ویزای کار اسلواکی را اخذ نمود؟
 • نحوه اخذ اقامت کاری در اسلواکی چگونه است؟

این ‌ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر فردی وجود داشته باشد. هدف از نگارش این مقاله، پاسخگویی به همین سوالات است. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید و برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

اینفوگرافی ویزای کاری اسلواکی

درباره کشور اسلواکی

زبان اسلواک، زبان اصلی مردم اسلواکی است که یک زبان هندواروپایی به شمار می‌رود که از خانواده زبان‌های اسلاوی محسوب می‌ گردد. در سال 2003 همه ‌پرسی در کشور اسلواکی برگزار گردید و مردم به پیشنهاد پیوستن به اتحادیه اروپا، رای مثبت دادند. در نتیجه در سال 2004 کشور اسلواکی به طور رسمی عضو اتحادیه اروپا گردید. حوزه اقتصادی کشور اسلواکی وابسته به کشور آلمان می ‌باشد. از زمینه‌ های اقتصادی این وابستگی، می ‌توان به تولید و صادرات خودرو، مواد شیمیایی، لوازم الکتریکی و مواد پلاستیکی اشاره نمود. در واقع اسلواکی بزرگترین کشور در زمینه صادرات است. مبلغ اختصاص یافته به تولید ناخالص داخلی در این کشور مبلغ 6107 میلیارد $ (دلار) می ‌باشد. تعداد نیروی کار شاغل در اسلواکی، 2600000 نفر می ‌باشد.

اسلواکی را می توان به عنوان یکی از کشورهای دارای اقتصاد رو به جلو تلقی کرد. از این جهت این کشور می تواند فرصت های خوبی را برای متقاضیان به ارمغان آورد. متقاضیان مهاجرت به این کشور بایتس بررسی لازم را پیش از مهاجرت انجام دهند. چرا که مهاجرت بدون آگاهی کافی به اسلواکی می تواند منجربه شکست متقاضیان نیز شود.

انواع ویزای کار در اسلواکی

این کشور بخشی از منطقه شنگن است. این بدان معناست که اتباع خارجی کشورهایی که معاف از ویزا هستند برای ورود به این کشور به ویزای شنگن نیاز دارند. چندین دسته از ویزای شنگن در دسترس است. اما 3 نوع رایج ترین آن ها عبارتند از:

انواع ویزای کار اسلواکیتوضیحات انواع ویزای کار این کشور در جدول زیر آمده است:

نوع ویزا توضیحات
ویزای ترانزیت فرودگاهی این ویزا به اتباع خارجی اجازه می دهد تا از طریق این کشور به مقصد دیگری سفر کنند.
ویزای ورود ویزای ورود به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای مقاصد کوتاه مدت وارد این کشور شوند.
ویزای طولانی مدت ویزای طولانی مدت به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای مدت طولانی در این کشور بمانند.
اتباع خارجی که قصد کار در این کشور را دارند باید مجوز کار این کشور و همچنین اجازه اقامت دریافت کنند.

قبل از اینکه یک کارمند خارجی بتواند برای مجوز کار این کشور درخواست دهد، کارفرما باید فرصت شغلی خود را به اداره کار گزارش دهد. انجام این کار فرصتی را برای اداره کار فراهم می کند تا یک شهروند این کشور واجد شرایط را برای پر کردن این موقعیت پیدا کند. پس از 15 روز کاری، کارمند می تواند روند درخواست مجوز کار را ادامه دهد.

شرایط ویزای کار اسلواکی برای ایرانیان

اسلواکی یک کشور اروپایی است که هر ساله تعداد زیادی مهاجر به سوی این کشور روانه می ‌شوند. مهاجرت کاری اسلواکی، سرمایه ‌گذاری در این کشور از بهترین گزینه های تجار سراسر دنیا است. بنابراین در قدم اول بایستی نسبت به اخذ ویزای کار اسلواکی اقدام نمود. مهاجرت به اسلواکی از روش‌ های گوناگونی صورت می ‌پذیرد. مهاجرت از طریق کار به این کشور، از جمله این روش‌ها است. یک کارفرما که قصد جذب نیرو از بین اتباع خارجی را دارد،‌ باید بتواند حقوق یک ماه یک شهروند اسلواکی را پرداخت نماید. همچنین باید قادر به پرداخت حق بیمه و مالیات او نیز باشد. ضمنا کارفرما باید در زمینه شغلی خود و شرکت به سطحی از سود و زیان رسیده باشد.

اخذ ویزای کار آلمان در سال های متوالی شرایط ایده آلی برای شهروندان ایرانی رقم زده است.

نحوه اخذ ویزای کار اسلواکی

نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی بالاست. کشور اسلواکی نیز دارای بازار کار کوچکی است. اما درصد نرخ بیکاری در این کشور پایین است که 6.8% می‌ باشد. چراکه فرصت‌های مناسبی را در اختیار متقاضیان ثبت شرکت در اسلواکی قرار می‌ دهد. اسلواکی از این طریق اقتصاد خود را گسترش داده و همواره جذب نیرو می‌ نماید. روند اخذ ویزای کار اسلواکی مانند دیگر کشورهای اروپایی انجام گرفته و صادر می‌ گردد. بدین ترتیب که شغل مورد نظر باید توسط کارفرما به مدت 3 ماه در اسلواکی آگهی شود.

اگر هیچ نیروی یافت نشد، این بار همان آگهی در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه دیگر به چاپ برسد. چنانچه بازهم هیچ ‌فردی جهت این کار یافت نشد، حال کارفرما مجاز است از نیروی خارجی برای آن شغل استفاده نماید. اما این روش تقریبا غیرممکن است. زیرا برای اخذ این شغل، اولویت با شهروندان اسلواکی یا اتحادیه اروپا است. از طرفی دیگر، به طور یقین برای این شغل فرد مورد نظر یافت می ‌گردد.

اخذ ویزای اسلواکی و مزایای کار در آن

کار در اسلواکی می تواند مزایای متعددی را عاید متقاضیان نماید. مزایای کار در اسلواکی پشتوانه متقاضیان برای کار با سهولت بیشتر در این کشور می باشد. لذا بررسی آن ها منجر به شناخت حقوق متقاضیان و استفاده از آن ها می شود. مزایای کار در اسلواکی ذیلا مورد بررسی قرار گرفته است.

مزایای ویزای کاری اسلواکی

محدودیت های کار در اسلواکی

کار در کشور اسلواکی می تواند علاوه بر مزایای متعدد شامل برخی از محدودیت ها نیز باشد. متقاضیان بایستی محدودیت های موجود برای کار در اسلواکی را شناسایی و بررسی نمایند. چرا که ملزم به پذیرش آن ها می باشند و به آگاهی لازم نیاز دارند. برخی از محدودیت های کار در ایت کشور عبارتند از:

 • الزام رعایت و رفتار طبق شئونات فرهنگی
 • دشواری در یافتن شغل
 • دوری از بستگان

جستجوی کار در اسلواکی

هر شخصی در کشور اسلواکی از راه ‌های گوناگونی می ‌تواند شغل مورد نظر خود را بیابد. او با مراجعه به سازمان ‌های استخدامی و کاریابی در کشور قادر است شغل مورد علاقه خود را پیدا کند. این سازمان‌ها در سطح اتحادیه اروپا انجام وظیفه نموده و شغل‌ های مختلفی را به‌ صورت تمام ‌وقت و پاره ‌وقت به متقاضی معرفی می‌ نمایند. فرد نیز با توجه به شرایط کاری و شرایط زندگی خود می‌تواند با انتخاب یکی از آنها استخدام گردد.

سازمان آدکو: این سازمان استخدامی در سال 1992 میلادی در کشور جمهوری چک ‌اسلواکی تاسیس گردید. آدکو از سال 2002 تاکنون در 24 شاخه از مشاغل مختلف فرصت ‌های شغلی بسیاری را در اختیار متقاضیان قرار داده است. فرد متقاضی همچنین می ‌تواند از موتورهای جستجوگر نیز کمک بگیرد. برای نمونه می‌توان به Trenkwalder اشاره نمود. فرد متقاضی توسط آن می ‌تواند به صورت آنلاین و رایگان در جستجوی شغل مورد علاقه در اسلواکی باشد.

موسسات معتبر کاریابی در اسلواکی 2023

لیست موسسات معتبر کاریابی در اسلواکی عبارتند از:

 • CASSCO BUILDING S.R.O
 • HR-PEOPLE S.R.O. – PERSONÁLNA AGENTÚRA
 • TWENTYFOUR SEVEN, S.R.O
 • 2MUSE, S.R.O
 • IN BOX AGENCY, S.R.O
 • MY STAV

مجوز اقامت در اسلواکی

مجوز اقامت تحصیلی و ویزای کار در اسلواکی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، به صورت 3 ماهه صادر می‌گردد. این نوع ویزا برای متقاضیان تحصیلی نیز اعطاء می‌گردد. این نوع مجوز موقت بوده و قابل تمدید است. در صورتی که فرد تصمیم به تمدید داشته باشد مجاز به تمدید یکساله است. شخص خارجی بایستی ابتدا درخواست اجازه کار را ارائه نماید. پس از آن می ‌تواند جهت اخذ اجازه اقامت اقدام نماید. لازم به ذکر است کارفرما موظف است 7 روز قبل از آغاز به کار متقاضی، او را به اداره کار و امور اجتماعی اسلواکی معرفی نماید.

میزان بیمه و ویزای کار اسلواکی

میزان بیمه و ویزای کار اسلواکی در سال 2023

جدول مقایسه میزان بیمه در سال 2024-2023 بر اساس حقوق دریافتی در اسلواکی:

شرح محاسبه حداقل دستمزد در سال 2019 به یورو محاسبه حداقل دستمزد در سال 2020 به یورو اختلاف بین 2 سال به یورو
حداقل دستمزد €520 €580 €60.00
بیمه اجتماعی کارمند €48.88 €54.52 €5.64
بیمه درمانی کارمند €16.8 €23.2 €6.4
بیمه اجتماعی کارفرما €131.04 €146.16 €15.12
بیمه درمانی کارفرما €52 €58 €6
مالیات €23.98 €25.54 €1.56
هزینه نیروی کار €703.04 €784.16 €81.12
دستمزد خالص €430.34 €476.74 €46.40

محدودیت ویزای کار اسلواکی

صدور مجوز کار در اسلواکی، 2 ساله است. این مجوز جهت شغل ‌های فصلی نیز به مدت حداکثر 6 ماه صادر می ‌گردد. مجوز کار در این کشور قابلیت انتقال را ندارد، بدین معنا که اگر فرد، کارفرما یا شرکتی در آن فعالیت می ‌نماید، را تغییر دهد،‌ باید مجددا درخواست ویزای کار نماید. در واقع ویزای کار در این کشور جهت کار با یک کارفرمای خاص و یک شرکت خاص به متقاضی ارائه می‌گردد. مجوز کار از سوی اداره کل امور اجتماعی و خانواده در کشور اسلواکی صادر می ‌گردد. فرد متقاضی به مدت 30 روز مهلت دارد تا درخواست استخدام خود را ارائه نماید.

مدارک لازم جهت درخواست ‌ویزای کار اسلواکی

مدارک لازم جهت درخواست کار و ویزای کار اسلواکی به شرح ذیل می ‌باشد که باید توسط متقاضی ارائه گردد:

 • مدارک شناسایی و هویتی فرد
 • مدارک شناسایی و هویتی همراهان وی
 • مدارک سلامت و همچنین آزمایشاتی که در اسلواکی از فرد گرفته می ‌شود. این آزمایشات شامل ادرار، خون و اسکن از سینه است.
 • ارائه صورتحساب یا پرینت حساب بانکی فرد در کشور ایران
 • ارائه سند اجاره نامه یا مالکیت فرد که ثابت نماید وی در اسلواکی مشکل مسکن ندارد.
 • دارای عدم سابقه سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • داشتن دعوتنامه کاری

در پایان ضمن سپاس و قدردانی، اگر جهت اخذ اقامت کاری در اسلواکی دچار مشکل هستید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. مشاوران کاربلد ما می ‌توانند راهنمایی ‌ها و مشاوره ‌های تخصصی را در اختیار شما قرار بدهند. بنابراین از این طریق، تصمیم‌ گیری و اقدام جهت اخذ ویزای کار اسلواکی و اقامت اسلواکی و سایر کشورها برای شما آسان ‌تر خواهد شد. وکلای ماهر موسسه با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی از سوی شما، آماده خدمت ‌رسانی به مهاجرین عزیز و گرامی می ‌باشند.

سوالات پرتکرار در باب ویزای کار اسلواکی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب ویزای کار اسلواکی می باشیم:

 • مجوز اقامت تحصیلی در کشور اسلواکی چندماهه است؟ مجوز اقامت تحصیلی و ویزای کار در اسلواکی به صورت 3 ماهه صادر می گردد و قابل تمدید به صورت 1 ساله است . ویزای کار هم به همین صورت است و به صورت اقامت موقت قابل تمدید است.
 • محدودیت ویزای کار اسلواکی به چه صورت است؟ مجوزهای کاری اسلواکی معمولا 2 ساله است منتها برای شغل های فصلی به مدت حداکثر 6 ماه صادر می شود و اگر فرد شرکت و یا کارفرمایش را تغییر بدهد نیاز به یک مجوز کار مجدد دارد.
 • در چه زمینه های اقتصادی کشور اسلواکی برتر است و می توان به جست و جوی کار پرداخت؟ باید خاطرنشان کرد حوزه اقتصادی کشور اسلواکی وابسته به کشور آلمان می ‌باشد. از زمینه‌ های اقتصادی قوی در این حوزه می ‌توان به تولید و صادرات خودرو، مواد شیمیایی، لوازم الکتریکی و مواد پلاستیکی اشاره کرد.
 • شرایط ویزای کار اسلواکی برای ایرانیان به چه شکل است؟ کارفرمایی که قصد جذب نیرو از بین اتباع ساکن خارج از اتحادیه اروپا را دارد،‌ باید بتواند حقوق یک ماه یک شهروند اسلواکی را تقبل کند. همچنین باید قادر به پرداخت حق بیمه و مالیات او نیز باشد تا بتواند یک تبعه خارجی را استخدام کند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *