مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی

اگر به فکر خرید ملک در اسلواکی هستید، حتما باید با شرایط آن، تغییرات قیمت و روند آشنا باشید. در این نوشتار به بررسی این مبحث پرداخته می گردد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی مهمترین موضوعات مرتبط با خرید ملک یا خانه در این کشور می پردازند.

این موضوعات عبارتند از:

 • شرایط خرید ملک در کشور اسلواکی
 • تغییرات قیمت خرید ملک در کشور اسلواکی
 • روند خرید ملک در کشور اسلواکی
 • هزینه های خرید ملک در کشور اسلواکی

پس ما را تا بخش آخر این نوشتار همراهی کنید تا درباره تمامی موضوعات ذکر شده اطلاعات کافی کسب کنید.

شرایط خرید ملک در اسلواکی

هیچ محدودیت قانونی برای خرید ملک در این کشور در مورد شهروندان و متقاضیان کشورهای خارجی وجود ندارد. با ورود اسلواکی به اتحادیه اروپا در سال 2004، محدودیت در مالکیت خارجی ملک در این کشور برداشته شده است، به جزء زمین های کشاورزی و جنگلی. خانه ها و آپارتمان ها از سوئیت ها (معمولاً با یک اتاق پذیرایی کوچک، یک اتاق تک نفره و آشپزخانه) گرفته تا آپارتمان های چند خوابه و پنت هاوس، توسط مهاجران و شهروندان کشورهای خارجی در این کشور قابل خرید و مالکیت هستند. شرایط، قوانین و هزینه های خرید ملک در این کشور رابطه مستقیم با نوع ملک، محل، امکانات و اتاق ها بستگی دارد. هزینه های خرید ملک و قیمت خرید ملک در این کشور بسیار مناسب می باشد. در نمودار زیر به متوسط قیمت ملک (هر متر مربع) در سال های مختلف در این کشور اشاره شده است.

این هزینه ها عبارتند از:

هزینه های خرید ملک در کشور اسلواکی

به گفته کارشناسان املاک محلی، در این کشور، تقاضای املاک هم از صاحبان خانه محلی و هم از سرمایه گذاران خارجی رو به افزایش است.

تغییرات قیمت خانه در کشور اسلواکی

برای زندگی در اسلواکی، بهتر است با تغییرات قیمت خانه در این کشور آشنا باشید. قیمت خانه در این کشور همچنان به شدت رو به افزایش است و تقاضای آن با نرخ پایین بهره و رشد اقتصادی قوی افزایش می یابد. در منطقه براتیسلاوا، که گرانترین خانه های اسلواکی در آن قرار دارند، قیمت ملک مسکونی با 5.55% افزایش به 2.053€ (یورو) در هر متر مربع رسید. بجز کوشیتسه، قیمت ملک در سایر کشور اسلواکی نیز افزایش یافت.

افزایش قیمت املاک در مناطق مختلف اسلواکی به صورت زیر است.

 • قیمت خانه در نیترا در حدود 06% رشد داشته و به 878€ (یورو) در هر متر مربع رسیده است که پیشرفت چشمگیر رشد 7.3% را نسبت به سال گذشته تجربه کرد.
 • در ترنچین، قیمت خانه با 49% افزایش به 895€ (یورو) در هر متر مربع رسید که نسبت به سال قبل 6.4% افزایش داشته است.
 • در ژیلینا، قیمت خانه با رشد 46% به 1.046€ (یورو) در هر متر مربع افزایش یافت.
 • در پرشوف، قیمت با رشد 71% €977 (یورو) در هر متر مربع رسید.
 • در ترناوا، قیمت خانه با 4% افزایش به 1.212€ در هر متر مربع رسید.
 • در بانسکا بیستریتسا، قیمت خانه با رشد 55% به 809€ (یورو) در هر متر مربع افزایش یافته است.
 • در کوشیتسه، قیمت خانه با 54% کاهش به 1.035€ (یورو) در هر متر مربع رسید.

قیمت خانه در اسلواکی در سال 2020 نسبت به سال قبل 5.66% افزایش داشته است. در جدول زیر به تغییرات قیمت ملک در اسلواکی در سال 2019 اشاره شده است. این قیمت ها عبارتند از:

تاریخ در سال 2019 تغییرات قیمت خرید ملک در اسلواکی به (%) درصد
3 ماه اول سال 5.04
3 ماه دوم سال 3.74
3 ماه سوم سال 6.67
3 ماه چهارم سال 3.34

روند خرید ملک در اسلواکی

قبل از مهاجرت به اسلواکی برای خرید ملک، متقاضیان حتما باید از روند خرید ملک در کشور اسلواکی مطلع باشند. پس از انتخاب یک ملک، پیش بینی می شود که خریدار 10% از قیمت خرید را به عنوان سپرده برای تأمین امنیت ملک پرداخت کند و مراحل قانونی را آغاز کند. در این زمان، قرارداد پیش خرید بین طرفین امضا می شود. در صورتی که خریدار پس از سپرده گذاری نظر خود را تغییر داده باشد، وی مسئولیت پرداخت هزینه های انجام شده توسط نماینده را بر عهده دارد. این کار با کسر هزینه های انجام شده توسط نماینده از واریز انجام می شود و مانده آن به خریدار بازپرداخت می شود. در صورتی که فروشنده نظر خود را تغییر داده باشد، وی مسئولیت پرداخت هزینه های انجام شده توسط نماینده را دارد و واریز به طور کامل به خریدار بازگردانده می شود.

مرحله بعدی روند تهیه گزارش ملک توسط یک نقشه بردار است که پس از آن نسخه ای را به وکیل ارائه می کند تا این شخص بتواند قرارداد نهایی را تهیه کند. سپس این قرارداد توسط هر دو طرف به امضا رسیده و خریدار اکنون مانده هزینه خرید ملک را به فروشنده می پردازد. ثبت کاداستر (The Cadastral Register) صاحب جدید ملک را معرفی (ثبت) می کند و تمام مشخصات ملک را نیز ثبت می کند. در حال حاضر، تمام افرادی که قصد فروش ملک خود در کشور اسلواکی را دارند، باید به همه آژانس های املاک و مستغلات اسلواکی کاغذ کاداستر ارائه دهند تا وضعیت ملک خود را برای فروش آن مشخص کنند. مراجعه دفتر اسناد رسمی قبل از ثبت ملک (Cadastral) لازم نیست. اما معمولاً برای انجام امضاهای انتقال ملک و تأیید موافقتنامه های قانونی مراجعه یک دفتر اسناد رسمی عمومی یا محلی الزامی می باشد.

هزینه های خرید ملک در اسلواکی

هزینه های خرید ملک در اسلواکی

خرید ملک در اسلواکی یکی از راه های کسب اقامت اسلواکی می باشد که با هزینه های مختلفی همراه است.

هزینه های معاملات رفت و برگشت خرید ملک در اسلواکی عبارتند از:

 • هزینه های خرید و فروش مجدد یک ملک
 • حق الزحمه وکلا
 • هزینه اسناد رسمی
 • هزینه ثبت نام
 • مالیات
 • کارگزاران
 • و غیره

کمیسیون نمایندگی املاک و مستغلات از 3% تا 6% است که به قیمت ملک بستگی دارد. علاوه بر این، نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 20% است. شایان ذکر است که در کشور اسلواکی، انتقال املاک و مستغلات بدون مالیات بر ارزش افزوده است، به استثنای نقل و انتقالات انجام شده طی پنج سال از اتمام رسمی ساخت و ساز ملک. همچنین واگذاری زمین به جز زمین های ساختمانی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند. در سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شرایط، قوانین و روند خرید ملک در اکثر کشورهای خارجی اشاره شده است که می توانید با مراجعه به آنها اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *