مهاجرت کاری اسلواکی

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی

بررسی حقوق ماهیانه کار در اسلواکی موضوع اصلی این مقاله می باشد که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است. قبل از مهاجرت به کشور اسلواکی، متقاضیان و افرادی که قصد دارند در این کشور کار کنند و هزینه های مختلف زندگی خود و اعضای خانواده خود را پرداخت کنند، حتما باید از میزان حقوق ماهیانه کار در اسلواکی آگاه باشند. کار کردن در کشور اسلواکی در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضیان و مهاجران خارجی موفق به کسب مجوز اقامت و کار در این کشور شوند. با دریافت مجوز اقامت اسلواکی، مهاجران می توانند علاوه بر کار این کشور، از سایر حقوق مشابه با شهروندان اسلواکی بهره مند شوند.

بررسی حقوق ماهیانه کار در اسلواکی

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی برای شخصی که در این کشور مشغول به کار است، معمولا در حدود 2.180€ (یورو) در ماه می باشد. البته باید در نظر داشته باشید که حقوق کارکنان در کشور اسلواکی به زمینه کاری، محل کار، ساعات کار و سایر موارد بستگی دارد. حقوق ماهیانه کار در اسلواکی از 768€ (یورو) در ماه (حداقل حقوق) تا 9.470€ (یورو) در ماه (حداکثر حقوق متوسط​​، حداکثر اصلی بالاتر است) می باشد. درآمد متوسط افرادی که در کشور اسلواکی کار می کنند، 2.330€ (یورو) در ماه است، این بدان معناست که نیمی (50%) از مردم کمتر از 2.310€ (یورو) درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 2.310€ (یورو) درآمد دارند.

حداقل (پایین ترین میانگین)، حقوق متوسط و حداکثر (بالاترین میانگین) حقوق ماهیانه کار در اسلواکی عبارتند از:

آیتم میزان درآمد در اسلواکی به € (یورو)
حقوق حداقل (پایین ترین میانگین) 768
حقوق متوسط 2.180
حقوق حداکثر (بالاترین میانگین) 9.740

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی در بخش های مختلف

محدوده حقوق افراد مشغول به کار در جمهوری اسلواکی معمولاً از 768€ (یورو) (حداقل حقوق) تا 2.180€ (یورو) است. این کل حقوق ماهانه شامل پاداش است. حقوق در بین دسته های مختلف شغلی بسیار متفاوت است. اگر به قصد دارید از حقوق کار در کشور اسلواکی در یک دسته خاص مطلع شوید، در جدول زیر حقوق مربوط به دسته‌بندی های خاص را ببینید.

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی در بخش های مختلف عبارتند از:

دسته بندی مشاغل متوسط حقوق ماهیانه به € (یورو)
مدیریت 2.100
کشاورزی و صنایع غذایی 1.150
بانکداری 1.625
صنعت خودرو 1.450
تجارت 1.300
املاک و مستغلات 1.500
اقتصاد، دارایی و حسابداری 1.450
آموزش، علوم و تحقیقات 1.200
فناوری اطلاعات 2.050
بیمه 1.430
روزنامه نگاری، هنر چاپ و رسانه 1.280
ارتباطات از راه دور 1.830

حقوق ماهیانه کار در اسلواکی در بخش های مختلف

درآمد مردم کشور اسلواکی

آیا از حداقل درآمد مردم کشور اسلواکی مطلع هستید؟ در این کشور، اکثر افراد حداقل 780€ (یورو) در ماه درآمد دارند. اما تنها بخش کوچکی از افرادی که مشغول کار و زندگی در اسلواکی هستند از درآمدهای بسیار بالا بهره مند می شوند. همانطور که می دانید، میزان درآمد هر فرد به توانایی ها و مهارت ها، دانش و تحصیلات، صنعت و زمینه اشتغال و سایر موارد بستگی دارد.

میزان درآمد مردم کشور اسلواکی به صورت زیر است:

درصد مردم اسلواکی حداقل حقوق سالانه به € (یورو)
5% 80.000
14% 51.680
21% 42.700
65% 24.500
93% 15.250
99% 8.100
99% 6.200

همچنین متوسط حقوق سالانه در شهرهای مختلف کشور اسلواکی عبارتند از:

نام شهر متوسط حقوق ناخالص سالانه به € (یورو)
براتیسلاوا 32.100
کوشیتسه 26.000
نیترا 35.100
بانسکا بیستریتسا 30.000
ژیلینا 26.000

با توجه به جدول بالا، میزان حقوق در کشور اسلواکی در شهرهای مختلف این کشور می تواند متفاوت و متغیر باشد. توصیه می شود مهاجران قبل از مهاجرت کاری به اسلواکی از میزان درآمد کارکنان در زمینه های مختلف که در بخش بعدی به صورت دقیقتر به آنها اشاره خواهیم کرد.

تاثیر تجربه کاری در افزایش حقوق ماهیانه کار در اسلواکی

همانطور که می دانید، تجربه کار و سابقه کاری افراد می تواند نقش بسیار مهمی در افزایش میزان حقوق آنها داشته باشد. در کشور اسلواکی نیز شرایط افزایش حقوق براساس تجربه کاری همانند سایر کشورهای دنیا می باشد و افرادی که با تجربه بیشتر مشغول به کار در اسلواکی می شوند، می توانند در حقوق بیشتر بهره مند شوند و درآمد بیشتری کسب کنند. با افزایش سالانه تجربه کاری، درآمد کارکنان در اسلواکی افزایش می یابد.

در نمودار زیر به میزان رشد حقوق ماهیانه کار در کشور اسلواکی اشاره شده است:

تاثیر تحصیلات در حقوق کار در اسلواکی

با توجه به اینکه سطح تحصیلات تاثیر بسیار زیادی بر میزان حقوق کار در اسلواکی و همچنین تمام کشورهای دنیا دارد، در این بخش قصد داریم به تاثیر تحصیلات در حقوق کار در اسلواکی اشاره کنیم. لازم به ذکر است که تغییر و افزایش حقوق بر اساس تحصیلات در شرکت ها مختلف اسلواکی بسیار متفاوت می باشد و به حوزه شغلی بسیار وابسته است. در نمودار زیر قصد داریم به میزان حقوق کار در اسلواکی بر اساس سطح تحصیلات اشاره کنیم.

میزان حقوق کار در اسلواکی بر اساس تحصیلات به صورت زیر می باشد:

در کشور اسلواکی، افرادی که دارای مدرک دکترا هستند از بالاترین میانگین حقوق در اسلواکی برخوردار می باشند. آنها با داشتن مدرک دکترا، آنها می توانند تا 60.000€ (یورو) در سال درآمد داشته باشند. همچنین افرادی که قصد دارند پس از اتمام دوره دبیرستان در کشور اسلواکی مشغول به کار شوند، از کمترین میانگین حقوق در اسلواکی بهره مند می شوند و می توانند تا 22.000€ (یورو) در سال درآمد داشته باشند. لازم به ذکر است که بهترین شرکت ها و کمپانی های اسلواکی به دنبال استخدام افرادی هستند که حداقل دوره کارشناسی را با موفقیت تمام کرده باشند و مدرک معتبری کسب کرده باشند. علاوه بر این، متقاضیانی که علاوه بر زبان انگلیسی بر زبان اسلواک نیز تسلط دارند، می توانند از فرصت های شغلی بیشتری بهره مند شوند.

شما عزیزان اگر به فکر کسب اطلاعات درباره شرایط و حقوق کار در سایر کشورهای اروپایی هستید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با بهترین مشاوران و متخصصان حقوقی در دفتر موسسه حاضر شوید. علاوه بر این، در سایر مقالات تهیه شده توسط کارشناسان ما طیف گسترده ای از اطلاعات درباره شرایط، قوانین و هزینه های مهاجرت به کشورهای خارجی به هموطنان عزیز ارائه شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.