مهاجرت به کشور اسلواکی

پاسپورت اسلواکی

پاسپورت اسلواکی

دریافت پاسپورت اسلواکی به شهروندان این کشور حق سفر بین المللی را ارائه می دهد زیرا شرایط زندگی در اسلواکی در مقایسه با اکثر کشورهای مناسب و مقرون به صرفه می باشد. به همین دلیل، هر ساله افراد زیادی از روش های مختلف به فکر کسب گذرنامه این کشور می باشند. با کسب گذرنامه کشور اسلواکی، متقاضیان از مزایای مختلفی بهره مند می شوند. اما قبل از انجام هر کاری، افراد باید آشنایی کامل با گذرنامه کشور اسلواکی، هزینه های درخواست و مراحل اخذ آن داشته باشند. همانطور که می دانید، اخذ اقامت یا تابعیت در یک کشور خارجی ممکن است امری آسان نباشد و دارای شرایط و قوانین خاصی باشد. به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوشتار را به عنوان راهنما برای هموطنان عزیزی تهیه کرده اند که به فکر کسب تابعیت و دریافت گذرنامه کشور اسلواکی می باشند.

آشنایی با کشور اسلواکی

کشور اسلواکی که در بخش مرکزی قاره اروپا واقع شده است. یکی از کشورهای EU،ناتو و شنگن می باشد که تقریبا 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد. بیش از 80% جمعیت این کشور را شهروندان اسلواکی تشکیل می دهند. به دلیل پیشرفت و توسعه کشور اسلواکی در 15 سال اخیر در زمینه های مختلف، این کشور به یک مقصد مناسب برای مهاجران تبدیل شده است. در کشور اسلواکی علاوه بر دانشگاه ها و مراکز آموزشی با کیفیت، فرصت های کاری، سرمایه گذاری و کارآفرینی بی شماری وجود دارند. تمام این موارد موجب افزایش محبوبیت این کشور در بین مهاجران خارجی برای کسب پاسپورت اسلواکی شده اند.

معرفی پاسپورت اسلواکی

با دریافت گذرنامه یا پاسپورت اسلواکی، شهروندان این کشور می توانند به کشورهای خارجی سفر کنند. پاسپورت اسلواکی در بین 10 پاسپورت برتر دنیا قرار دارد و شهروندان این کشور با دریافت آن می توانند به بیش از 181 کشور دنیا سفر کنند. هر شهروند اسلواکی همچنین شهروند اتحادیه اروپا است. داشتن گذرنامه اسلواکی، همراه با کارت شناسایی ملی این کشور به شهروندان کشور اسلواکی اجازه می دهد تا به صورت نامحدود اقامت در هر یک از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، سوئیس و ایالات متحده را تجربه کنند. هر شهروند اسلواکی حق دارد در صورت تمایل، دارای 2 گذرنامه از همان نوع باشد. گذرنامه دوم به مدت 5 سال اعتبار دارد (به جای 10 سال استاندارد)، در حالی که هزینه اخذ آن یکسان است. شایان ذکر است که گذرنامه در اسلواکی توسط اداره پلیس صادر می شود. در جدول زیر به هزینه های دریافت گذرنامه اسلواکی اشاره شده است.

این هزینه ها عبارتند از:

سن متقاضیان هزینه دریافت به صورت 30 روزه به یورو هزینه دریافت به صورت 10 روزه به یورو هزینه دریافت به صورت 2 روزه به یورو
تا 6 سال 8€ 16€ 24€
6 تا 16 سال 13€ 26€ 39€
16 سال و بالاتر 33€ 66€ 99€

اسلواکی صدور گذرنامه های بیومتریک فعلی را از 15 ژانویه 2008 آغاز کرد. داده های بیومتریک شامل تصویر صورت بودند. در 22 ژوئن 2009 گذرنامه ها تغییر یافتند تا داده های بیومتریک دوم اثر انگشت را شامل شوند. به دلیل ماهیت کسب داده های بیومتریک، گذرنامه ها اکنون فقط مستقیما به صاحبان گذرنامه ارائه می شود. از 1 اکتبر سال 2019، شهروندان اسلواکی بدون دسترسی به ویزا یا ویزا در هنگام ورود می توانند وارد 181 کشور و قلمرو شوند. گذرنامه اسلواکی براساس شاخص Henley Passport Index در رتبه 9 جهان قرار دارد. قدرت این گذرنامه به اندازه گذرنامه لیتوانیایی و استرالیایی می باشد.

روند دریافت پاسپورت اسلواکی

روند دریافت پاسپورت اسلواکی

روند دریافت پاسپورت اسلواکی روشی بسیار دشوار و گران است. با وجود این، بسیاری از مردم در سراسر جهان تصمیم به مهاجرت به اسلواکی می گیرند. علاوه بر زندگی در این کشور، پاسپورت اسلواکی را نیز بدست آورند. قوانین کشور اسلواکی در مورد مهاجران خارجی به متقاضیان و مهاجران خارجی که به این کشور مهاجرت می کنند این حق را می دهد که تابعیت اسلواکی را از طریق درخواست قانونی دریافت کنند. برای درخواست تابعیت اسلواکی و پاسپورت این کشور، متقاضیان باید 5 سال به طور مدام در کشور اسلواکی اقامت داشته باشند و یا ثابت کنند که 7 سال در این کشور زندگی کرده اند. علاوه بر این، درخواست گذرنامه اسلواکی در صورت امکان پذیر خواهد بود که متقاضی با فرهنگ، زبان، تاریخ و سایر موارد مرتبط اسلواکی کاملا آشنا باشد.

درخواست تابعیت، پاسپورت و حتی اقامت اسلواکی در صورتی ممکن می باشد. متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد. بسیاری از مهاجران از روش های مختلف وارد خاک کشور اسلواکی می شوند تا پس از گذشت سال ها، تابعیت و پاسپورت این کشور را که با مزایای بی شماری همراه می باشد، بدست آورند.

محبوب ترین روش های مهاجرت به اسلواکی عبارتند از:

  • مهاجرت از طریق پذیرش تحصیلی به اسلواکی
  • مهاجرت از طریق دعوت نامه کاری به اسلواکی
  • مهاجرت برای کارآفرینی و سرمایه گذاری به اسلواکی
  • مهاجرت از طریق ازدواج به اسلواکی

مزایای اخذ پاسپورت کشور اسلواکی

دریافت گذرنامه کشور اسلواکی به عنوان پاسپورت یک کشور اروپایی با مزایای بی شماری همراه می باشد.

برجسته ترین مزایای اخد پاسپورت این کشور عبارتند از:

  • زنذگی در اسلواکی و تمام کشورهای اتحادیه اروپا به صورت نامحدود
  • کار در تمام کشورهای اروپایی
  • داشتن تجارت امن در اتحادیه اروپا
  • امکان ادامه تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا با کمترین هزینه ها

اسلواکی به دلیل ثبات اجتماعی، سطح پایین فعالیت مجرمانه، توسعه سریع اقتصادی و مراقبت از محیط زیست مشهور است. همه این مزیت ها کارکنان ماهر، دانشجویان، مهندسان، متخصصان، کارشناسان و سرمایه گذاران بین المللی در زمینه های مختلف را جذب می کند. لازم به ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده، قانون اسلواکی اجازه تابعیت دوگانه را می دهد. اگرچه، تابعیت اسلواکی در دوران زندگی شهروندان این کشور به عنوان تابعیت اصلی شناخته می شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قانونی بودن و شفافیت کلیه مراحل مهاجرت به کشورهای خارجی و دریافت اقامت در بهترین کشورها را تضمین می کند. کارشناسان و متخصصان ما تجربه طولانی مدت در امور مختلف حقوقی و مهاجرتی دارند. با آمادگی کامل به شما عزیزان در این زمینه کمک می کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *