مهاجرت کاری جمهوری چک

مهاجرت به چک از طریق کار

مهاجرت به چک از طریق کار

مهاجرت به چک از طریق کار یکی از برترین راه های اخذ اقامی از این کشور محسوب می شود که نیاز به پیشنهاد کاری از این کشور است. در خلال مهاجرت به کشور چک سوالاتی مانند هزینه زندگی در چک چقدر می باشد؟ آیا چک مقصدی مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ پیش می آید که در برای دستیابی به اطلاعات دقیق با سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

بازار اقتصادی در چک

جمهوری چک به دلیل موقعیت مرکزی در اروپا مکان ویژه ای برای کارمندان خارجی و بسیاری از مشاغل بین المللی است، به عنوان مثال حمل و نقل و زیرساخت های این فرآیند، پایگاه عالی برای تجارت با آلمان و روسیه است، این زیرساخت، همراه با شهرت آن در بین سرمایه گذاران به عنوان یک بازار با ثبات غربی به معنای موفقیت کشور در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است. از دیگر مزایای کار در جمهوری چک می توان به نیروی کار ماهر و اقتصاد آزاد اشاره کرد در حالی که زبان چک یکی از بزرگترین موانع پیش روی کارگران خارجی است خبر خوب این است که انگلیسی به طور گسترده در سراسر دنیای تجارت در چک کاربرد دارد.

بررسی مهاجرت به چک از طریق کار

طبق آمار اصلی ترین دلایل مهاجرت به چک از طریق کار عبارتند از:

  • مهاجرت ایده آل به قلب اروپا و مکانی مناسب برای راه اندازی تجارت با نرخ اقتصادی قوی
  • اقتصاد چک به شدت به صادرات و همچنین داشتن یک بخش خدمات در حال رشد وابسته است که تقریباً 60% از تولید ناخالص داخلی ملی را تشکیل می دهد.
  • یادگیری زبان چکی کمی دشوار است با این حال، انگلیسی به طور گسترده ای در این کشور مرسوم می باشد.

قوانین مالیاتی برای افرادی که در چک خانه خریده اند و بیش از 183 روز در سال در آن اقامت داشته باشند برای پرداخت مالیات مانند اتباع چک خواهند بود

از زمان سقوط iron curtain جمهوری چک مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. این ممکن است تا حدودی به دلیل جذابیت های پایتخت آن، پراگ باشد ، اما می تواند دلیل آن نیز خصوصی سازی اقتصاد چک و گشودن متعاقب آن برای سرمایه گذاری های خارجی طی دهه 1990 باشد. پس از پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در سال 2004، یافتن شغل در جمهوری چک برای بسیاری از مهاجران دیگر به یک گزینه واقع بینانه تبدیل شده است. در سال 2016، دولت جمهوری چک نام کوتاه جدیدی را به نام Czechia ثبت کرد که قصد دارد زندگی انگلیسی زبانان را تسهیل کند و سردرگمی مداوم و کوتاه شدن نام غیررسمی را مرتفع کند.

محرک اقتصادی برای مهاجرت به چک از طریق کار

اقتصاد جمهوری چک ریشه در تولید دارد. در طول قرن 19 بوهمیا و موراویا نیروگاه های صنعتی امپراتوری اتریش-مجارستان بودند در سال های بین جنگ، چکسلواکی خود را به عنوان یکی از اقتصاد تولید کننده پیشرو در جهان تثبیت کرد، امروزه تقریباً 38% از کل نیروی کار در بخش صنعتی با 60% از نیروی کار در بخش ثانویه، که تقریباً 60% از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، باقی مانده است. جمهوری چک دارای چندین صنعت مهم از جمله وسایل نقلیه موتوری، مهندسی، تولید فولاد، داروسازی و غیره است، صنعت خودروسازی حدود 28% از تولیدات چک را تشکیل می دهد و بزرگترین صنعت منفرد این کشور است علاوه بر صنعت اتومبیل بر روی نوشیدنی های مختلف است.

 

اقتصاد نوظهور برای مهاجرت به چک از طریق کار

اقتصاد نوظهور برای مهاجرت به چک از طریق کار

جمهوری چک به دلیل موقعیت مرکزی در اروپا مکان ویژه ای برای کارمندان خارجی و بسیاری از مشاغل بین المللی است، به عنوان مثال حمل و نقل و زیرساخت های مناسب، پایگاه عالی برای تجارت با آلمان و روسیه است، این زیرساخت همراه با شهرت آن در بین سرمایه گذاران به عنوان یک بازار با ثبات غربی به معنای موفقیت کشور در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

از دیگر مزایای کار در جمهوری چک می توان به نیروی کار ماهر و اقتصاد آزاد این کشور اشاره کرد،. در حالی که زبان چک یکی از بزرگترین موانع پیش روی کارگران خارجی است ، خبر خوب این است که انگلیسی به طور گسترده در سراسر دنیای تجارت صحبت می شود.

مشاغل مورد نیاز چک

طبق آمار بررسی شده انجمن استخدامی و حقوق کار کشور چک برخی مشاغل مورد نیاز چک عبارتند از:

عنوان شغلی کمبود نیروی کاری به درصد
مشاغل رشته های مدیریتی 16.15%
خدمات بهداشت و درمان 11.32%
امور مالی 16.34%
مهندسین it 8.47%
فروشگاه های زنجیره ای 5.73%
منشی 7.51%
راننده 6.97%
فنی 5.61%
کارگر ساده 6.70%

جستجوی کار در چک

همانطور که در بالا ذکر شد بهترین شانس شما برای یافتن کار در جمهوری چک با شرکت های چند ملیتی است، اگر در جستجوی فرصت های شغلی در وب سایت های آنها یا از طریق تماس مستقیم با آنها شانسی ندارید، می توانید روش سنتی درخواست از طریق آژانس های استخدام یا وب سایت های استخدام بین المللی را امتحان کنید. اگر به زبان چکی مسلط هستند، می توانید در بسیاری از وب سایت های استخدامی به زبان چکی نیز استفاده کنید.

  • یافتن شغل از طریق علم و نوآوری: این زمینه بخش های مختلفی را برای کاریابی شامل می شود از جمله بیوتکنولوژی، فناوری نانو، آموزش و و مهندسی پیشرفته را در بر می گرد.
  • یافتن شغل از طریق بهداشت و درمان: نه تنها برای تجهیزات پزشکی بلکه در حوزه خدمات مدیریت مراقبت های بهداشتی نیز فعالیت دارند.
  • یافتن شغل در زمینه غذا و کار در رستوران ها: با افزایش جهانی شدن غذاهای محلی، تقاضای بیشتری برای غذاهای بین المللی و پذیرایی برای گروه های خاص مانند اداره جات، مدارس برای رستوران ها افزایش می یابد.
  • یافتن شغل در زمینه خدمات کالاهای مصرفی: تقاضای مردم چک برای استفاده از کالاهای وارداتی ، مبلمان و لوازم جانبی رو به افزایش است.

با توجه به نوشتار بالا متوجه موارد مهم مهاجرت به چک از طریق کار مانند نرخ اقتصادی این کشور نیروی های محرک اقتصادی این کشور و موسسات معتبر کاریابی شدیم اما اسناد مهمی باید یه سفارت چک ارائه شود که در این زمینه کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *