مهاجرت کاری جمهوری چک

کار در چک

کار در چک

برای عده بسیاری از افراد شرایط ویزای کار در چک بر اساس آخرین قوانین 2023 مورد سوال است. کار در چک به عنوان سرزمینی در قلب اروپا ممکن است. این کشور عنوان امن ترین کشور دنیا را یدک می کشد. شاید در زمینه کار در جمهوری چک این سوال مطرح باشد که این کشور نیاز به چه تخصص هایی دارد. یا برای گرفتن ویزای کاری چک نیاز به چه شرایطی ست. باتوجه به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و حضور در حوزه شنگن کار در این کشور موفقیت به شمار می آید. در این گفتار تلاش شده است به سوالات متقاضیان کار در چک پاسخ داده شود.

سوالاتی چون:

 • کشور چک بیش از هر چیز نیاز به چه تخصص هایی به عنوان نیروی کار دارد؟
 • وضعیت درآمدها در این کشور به چه صورت است؟
 • احتمال رسیدن به کار برای اقشار مختلف و افراد با ملیت های گوناگون به چه صورت است؟

اشتغال در چک موضوعی است که تاکنون چندان توجهی به آن نشده است. قطعا ابهامات زیادی در این زمینه برای افراد خواهان شغل در چک وجود دارد. لذا در این نوشتار سعی شده است به شرایط زیست و اشتغال در کشور چک به نحو مبسوط ‌تری اشاره گردد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در رسیدن به کار در چک یاری می نمایند.

اینفوگرافی کار در چک

شرایط عمومی جمهوری چک

چک کشوری است جمعیتی معادل 11 میلیون نفر دارد. این جمعیت در پهنه ‌ای به مساحت 79 کیلومتر مربع پراکنده شده ‌اند. مرکز آن شهر پراگ با جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیون نفر می ‌‌باشد. این شهر از نظر شمار جمعیت رده نخست را در این کشور دارا می‌ باشد. چک عضو سازمان ناتو، اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. ممکن است در نگاه اول چک کشور جذابی برای جویندگان کار نباشد. اما برای اشخاصی که از وجود این گوهر پنهان در قلب اروپا آگاهی دارند موضوع کاملاً متفاوت است.

افراد بسیاری از سراسر دنیا به عنوان گردشگر یا برای بازدید اقوام و یا کار به این کشور شگفت‌ انگیز سفر می‌ نمایند. تعداد اتباع خارجی در کشور چک به حدود 500000 نفر می ‌رسد. گفتنی است که بسیاری از مناطق گردشگری و تفریحی این کشور برای ارائه خدمات به شهروندان سایر ملل بهینه ‌سازی شده ‌اند. چک میان کشورهای اتریش از جنوب، آلمان از غرب، اسلواکی از شرق و لهستان از شمال شرقی محصور می‌ باشد.

مزایا و معایب مهاجرت کاری به چک

در واقع بزرگ ترین مشکل ویزای کاری چک دشواری اخذ آن است. همانطور که پیش تر توضیحاتی خدمت شما بزرگوران ارائه شد کارفرما باید فرصت شغلی خود را 6 ماه خالی بگذارد و هزینه های آگهی را متقبل شود و علاوه بر این هیچ فردی نیز در این 6 ماه نباید با ویژگی های مورد نظر کارفرما متقاضی شغل مربوطه باشد. شرایط کار در چک به طور کامل در مقاله مذکور شرح داده شده است.

اما از ویژگی های مثبت آن می توان به این نکته اشاره کرد که با داشتن یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای حاضر در چک از همان ابتدا با ویزای کاری وارد کشور چک می شوید یعنی خیالتان بابت حقوقی که ماهیانه دریافت خواهید کرد راحت است و همانند افرادی که ویزای جست و جو گر کار دارند نگرانی ای بابت پیدا کردن کار نخواهید داشت و در صورتی که متاهل باشید می توانید اعضای خانواده را نیز همراه خود ببرید. در واقع با داشتن پیشنهاد شغلی همسر یا پارتنر شما و فرزندان زیر 18 سال نیز مستقیما می توانند با شما درخواست ویزای همراه یا همان dependent visa دهند.

اقتصاد نوظهور برای مهاجرت به چک از طریق کار

جمهوری چک به دلیل موقعیت مرکزی در اروپا مکان ویژه ای برای کارمندان خارجی و بسیاری از مشاغل بین المللی است. به عنوان مثال حمل و نقل و زیرساخت های مناسب، پایگاه عالی برای تجارت با آلمان و روسیه است. این زیرساخت همراه با شهرت آن در بین سرمایه گذاران به عنوان یک بازار با ثبات غربی به معنای موفقیت کشور در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

از دیگر مزایای کار در جمهوری چک می توان به نیروی کار ماهر و اقتصاد آزاد این کشور اشاره کرد. در حالی که زبان چک یکی از بزرگترین موانع پیش روی کارگران خارجی است. خبر خوب این است که انگلیسی به طور گسترده در سراسر دنیای تجارت صحبت می شود.

تحلیل بازار کار در جمهوری چک

بر خلاف تصورات اغلب سرمایه گذارن و متقاضیان کار در جمهوری چک، بازار کار این کشور طی دهه اخیر از رونق قابل توجهی برخوردار بوده است. به همین در سال گذشته بیش از 100 هزار نفر کار در جمهوری چک را برای آینده شغلی خود انتخاب کردند. همچنین بازار کار در جمهوری چک، به دلیل موقعیت مرکزی در اروپا مکانی جذاب برای بسیاری از مشاغل بین المللی است. به عنوان مثال، بازار کار جمهوری چک با حمل و نقل و ارتباطات ساختاری بسیار مناسب، پایگاهی عالی برای تجارت با آلمان و روسیه است. این زیرساخت ها همراه با شهرت آن در بین سرمایه گذاران، به عنوان یک بازار غربی با ثبات شناخته شده است. بنابراین بازار کار جمهوری چک در سالهای اخیر به جذب زیادی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور اقدام کرده است.

به طور کلی مراحل مراحل پیدا کردن کار در چک به شرح تصویر زیر خواهد بود:

مراحل پیدا کردن کار در چک

از دیگر دلایلی که اتباع خارجی بازار کار جمهوری چک را برای تجارت انتخاب می کنند، وجود کارگران بسیار ماهر و اقتصاد این بازار اشاره کرد. در حالی که زبان چک، یکی از بزرگترین موانع برای کارگران بین المللی است، خبر بسیار خوب این است، که زبان انگلیسی به طور گسترده در بازار کار جمهوری چک صحبت می شود. در نمودار زیر می توانید روند درخواست اتباع خارجی برای ورود به بازار کار در جمهوری چک را طی سالهای اخیر مشاهده فرمایید:

روند درخواست اتباع خارجی برای ورود به بازار کار در جمهوری چک

نحوه یافتن شغل مناسب برای کار در جمهوری چک

یکی از اصلی ترین چالش های اتباع خارجی که به دنبال کار در جمهوری چک هستند، پیدا کردن شغل مناسب در این کشور است. به طور کلی به دلیل رشد بی رویه اقتصاد جمهوری چک و درخواست مهاجران برای کار در این کشور، نحوه یافتن شغل مناسب در چمهوری چک کار بسیار دشواری می باشد. اما لازم به ذکر است که بهترین شانس متقاصیان کار در جمهوری چک، مراجعه به شرکت های چند ملیتی در این کشور است. همچنین اگر در جستجوی فرصت های شغلی در وب سایت شرکت های جمهوری چک شانسی ندارید. می توانید روش هاس سنتی درخواست از طریق آژانس های استخدام یا وب سایت های استخدام بین المللی را در جمهوری چک انتخاب کنید. فراگیری زبان جمهوری چک نیز می توانید در فرآیند یافتن شغل مناسب در این کشور به شما کمک کند. اگر زبان چکی را می دانید، می توانید از یکی از وب سایت های استخدامی این کشور نیز استفاده کنید.

علاوه بر این شرکت های چند ملیتی این کشور، به کارکنان بسیار ماهر برای کار در جمهوری چک نیاز دارند. از سوی دیگر این شرکت ها برای پر کردن موقعیت های خاص تلاش می کنند. در نهایت اینکه، اغلب موقعیت های شغلی در جمهوری چک، در فهرست مشاغل موجود برای کارت های کارمند یا کارت آبی می باشند.

نرخ بیکاری در جمهوری چک

نرخ بیکاری یکی از شاخص های مهم برای کار در چک می باشد. نرخ بیکاری دارای رابطه مستقیمی با اشتغال متقاضیان دارد. به عبارتی هر چه نرخ بیکاری پایین تر باشد، شانس یافتن شغل مناسب بیشتر خواهد بود. نرخ اشتغال در این کشور برای سومین ماه متوالی ثابت بود. این میزان به مقدار 3.8% در سپتامبر سال 2022 ثابت بود. در نمودار زیر به میزان نرخ بیکاری در سال های متوالی پرداخته می گردد:

نرخ بیکاری در پراگ جمهوری چکجهت اطلاع از شرایط تحصیل در چک پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

اقتصاد در چک

جمهوری چک بر اساس آمارهای بانک جهانی از کشور توسعه یافته در اروپا محسوب می شود. یکی از دلایل توسعه یافتگی این کشور استفاده از نیروی کار ماهر در چند سال گذشته می باشد. کشور چک مأمن بسیاری از شرکت ‌های معروف جهانی ست. تعدادی از این کشورها عبارتند از:

 • دلوتی
 • موبایل
 • زارا
 • اکسون
 • اشکودا

امتیاز آزادی اقتصادی جمهوری چک 74.8 است. اقتصاد آن را به بیست و سومین آزاد در فهرست سال 2020 تبدیل کرده است. نمره کلی آن به دلیل بهبود در نمره یک پارچگی دولت، 1.1 امتیاز افزایش یافته است. جمهوری چک در بین 45 کشور منطقه اروپا در رده سیزدهم قرار دارد. امتیاز کلی این کشور بسیار بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

در جمهوری چک شرکت های بسیاری در زمینه انرژی فعال می باشند. شرکت های مربوط به انرژی های فسیلی، شرکت‌ های مربوط به انرژی هسته ‌ای و شرکت های وابسته به انرژی آب و برق از این قبیل هستند. به همین دلیل شاید بتوان گفت این کشور جای خوبی برای مشاغل مربوط به انرژی به حساب بیاید. همچنین کشور چک از جمله کشورهای تولیدکننده خودرو نیز می باشد. خودروهای اشکودا و تاترا از جمله برندهای خودروی معروف تولید شده در کشور چک می باشند.

وضعیت کار در چک در 2023

میانگین زمان کار هفتگی در این کشور 40 ساعت می‌ باشد. نکته قابل توجّه این که میزان تعطیلات در کشور چک از کشورهای دیگر (که به طور میانگین 20 روز تعطیلی دارند) 11 روز بیشتر می ‌باشد و حدود 31 روز است. برای اشتغال به کار در چک باید مجوز کاری مطابق قابلیت‌ های شما برای اشتغال به کار در این کشور ارائه داده شود. قانون کار در این کشور تا حد بسیاری مشابه قانون کار در آلمان می ‌باشد. به جزء در موارد استثنایی که فردی از این قضیه مشمول معافیت باشد.

نکته قابل توجّه اینکه از موانع اداری و بروکراتیک در این کشور خبری نیست. برای اتباع بیگانه که وارد این کشور می ‌شوند از این لحاظ دغدغه ای وجود ندارد. چرا که پروسه‌ مربوط به اشغال به وسیله کارفرما انجام می ‌شود. جهت اطلاع از شرایط و استخدام front end developer در جمهوری چک، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

ضمناً اقشار زیر برای اشتغال در این کشور ملزم به ارائه مجوز کار نمی ‌باشند:

 • اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، لیختن ‌اشتاین و سوئیس و یا اعضای خانواده آنها
 • اتباع خارجی که اجازه اقامت دائم در کشور چک را دارند.
 • دانش جویانی که در کشور چک اشتغال به تحصیل تمام وقت دارند.
 • کسانی که تحصیلات دبیرستانی و آکادمیک خود را در کشور چک طی نموده و به پایان رسانده‌ اند.

اشتغال به کار در چک

اکثر کسانی که به این کشور سفر می ‌کنند برای شروع به اشتغال مشکلی ندارند. تنها کارت مربوط به اطلاعات فردی آن ها باید توسط کارفرما به اداره کار فرستاده شود. مگر در مورد کسانی که اتباع کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا هستند. همچنین این اصل در مورد کسانی که مشمول هیچ کدام از موارد ذکر شده در بالا نمی ‌باشند نیز صادق است. کار در جمهوری چک می تواند در بخش های مختلف اقتصاد این کشور صورت پذیرد. اما توصیه می شود در مشاغل مورد نیاز این کشور اشتغال صورت گیرد. چرا که شانس بالاتری برای اخذ پذیرش وجود خواهد داشت.

به طور کلی افراد فقط در صورتی می ‌توانند در چک مشغول به کار شوند که مجوز اشتغال داشته باشند. همچنین این افراد باید اجازه اقامت طولانی‌ مدت همراه با ویزای ویژه جهت اهداف کاری را داشته باشند. در صورتی که برای گزینش در یک شغل، مدرک تحصیلی خاصی مورد نیاز باشد، فرد باید آن مدرک را ارائه دهد. همچنین مدرک مذکور باید در وزارت آموزش و پرورش کشور چک مورد تأیید قرار گیرد.

حقوق کار در چک

هرساله 5% الی 10% بر میزان درآمدها در کشور چک افزوده می شود. این کشور بعد از جنگ های جهانی به مرور زمان با رشد اقتصادی دارد جایگاه خود را در اقتصادهای بزرگ دنیا پیدا می کند. از پر درآمد ترین مشاغل در کشور چک با توجه به صنعت هواپیمایی گسترده این کشور شغل مسئول کنترل پرواز است. البته یکی دیگر از مشاغل پر درآمد پزشکان هستند. شاید دلیل تقاضای بسیار برای تحصیل پزشکی در جمهوری چک همین مسئله باشد.

در جدول زیر به بررسی میزان حقوق برخی از مشاغل می پردازیم:

شغلمیزان درآمد به کرون چک
مسئول کنترل پروازCZK164000
ارولوژیستCZK199000
متخصص پوستCZK176000
متخصص اتاق عملCZK138000
متخصص سئوCZK114000
مدیر اجراییCZK127000

کاریابی در جمهوری چک

برای رسیدن به کار در چک باید ابتدا از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری داشت. مخصوصا در مورد افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا متقاضی کار در جمهوری چک هستند حتما باید کارفرما معتبر باشد تا ویزای ایشان تامین گردد. کارفرمای چکی باید ابتدا آگهی را 3 ماه در چک منتشر کند. اگر نیروی کار مناسب یافت نشد، 3 ماه آگهی های شغلی را در اتحادیه اروپا منتشر کند. سپس می تواند از دیگر کشورها نیروی کار وارد نماید. در این کشور هنوز هم از طریق روزنامه های ملی این کشور انتشار می یابد.

روزنامه ها در بخش تبلیغات خود آگهی های شغلی را انتشار می دهند. از جمله روزنامه های:

 • Hospodarske
 • Noviny
 • Lidovky Mlada Fronta DNES

همچنین افراد می تواند شغل متناسب با رزومه خود را از طریق سایت های مخصوص کاریابی بیابند.

این سایت های نام آشنا عبارتند از:

 • indeed
 • Linkedin
 • Job seeker

مشاغل کاربردی جمهوری چک سال 2023

متقاضیان می توانند با گشودن حساب کاربری و ارتباط با شرکت های معتبر چکی شغلی متناسب با شرایط خود بیابند. گفتنی است در کشور چک می توان به زبان های مختلف به جستجوی کار پرداخت. به طور کلی برخی مشاغل را می توان به زبان انگلیسی دنبال کرد. شاید در این زمینه بیش از همه بتوان به مشاغل مربوط به برنامه نویسی اشاره داشت. با توجه به الکترونیک شدن و پیشرفت جهان اطلاعات امروزه در تمام کشورها به مشاغل مربوط به برنامه نویسی و زیر مجموعه های آن نیاز است. برخی از مشاغل مربوط به کامپیوتر عبارتند از:

مشاغل مربوط به کامپیوتر در چک

برخی از مشاغلی که می توان به دیگر زبان ها در آن به جستجو پرداخت در جدول زیر آورده شده است:

شغلزبان کاری
کارشناس ITانگلیسی و ایتالیایی
مشاغل مربوط به آموزش زبانانگلیسی، آلمانی، فرانسوی و سایر
آنالیزور آمارفرانسه و انگلیسی

دلایل اشتغال به کار در چک

متقاضیان برای مهاجرت کاری به چک دلایل متعددی دارند. این کشور یکی از کشورهای مطلوب برای مهاجرت کاری به شمار می آید. میزان درآمد کارکنان در آن به اندازه کافی مطلوب است و متقاضیان می توانند در این کشور در کنار کار، مشغول به توسعه تخصص خود شوند. یکی از دلایل مهم برای مهاجرت کاری می تواند میزان درآمد در کشور مقصد باشد. همچنین میزان رفاه در چک نیز یکی از معیار های مهم برای مهاجرت است. میزان درآمد در چک به صورت میانگین ذیلا بیان شده است.

میزان درآمد در چک

مجوز اشتغال به کار در چک

اداره کار کشور چک، مرجع رسمی برای ارائه درخواست مجوز اشتغال می‌باشد. شعب آن در تمامی شهرهای این کشور موجود می‌ باشند. به عنوان مثال مرکز اصلی آن در پراگ قرار دارد.

موارد موجود در این درخواست شامل موارد زیر است:

 • موقعیت شغلی
 • مکان شغل
 • کارفرمای بالقوه
 • مدت زمان مورد نیاز

در ارتباط با کارهایی که مستقیماً توسط اداره کار کشور چک تبلیغ و ارائه می‌ گردد. شهروندان چک نسبت به اتباع سایر کشورها دارای اولویت می ‌باشند. البته این قانون فقط برای مشاغلی است که توسط اداره کار کشور تبلیغ می ‌شود. روند اجرای این قانون به صورت زیر است:

 • هزینه مربوط به درخواست مجوز اشتغال در کشور چک CZK500 (کرون چک) می ‌باشد.
 • هزینه باید بعد از ارائه درخواست، پرداخت گردد.
 • مجوز اقامت در کشور چک را نمی ‌توان به فرد دیگری واگذار کرد.
 • مجوز اقامت قابل تمدید می‌ باشد.
 • این مجوز هر بار برای مدت 2 سال صادر می‌ شود.
 • این مجوز تنها برای کارفرمای خاص اعتبار دارد.
 • اخذ مجوز اشتغال به کار در چک می ‌تواند تا 4 ماه مدت زمان نیاز داشته باشد.

مجوز اشتغال به کار در چک

چگونگی درخواست مجوز اشتغال برای کار در جمهوری چک

ریز دستورالعمل در ارتباط با چگونگی تکمیل و ارسال درخواست برای مجوز اشتغال در کشور چک توسط تارنمای وزارت کار و امور اجتماعی چک ارائه می‌ شود. این یک فرآیند معمولی است که در آن مجوز اشتغال با کارت اقامت (به صورت دوگانه) ترکیب می ‌شوند. بعلاوه لازم به ذکر است که برای اقامت در اتحادیه اروپا گزینه‌ی دیگری نیز وجود دارد. گزینه بلوکارت یا کارت آبی به طور معمول به متخصصان ماهر (دارای تحصیلات دانشگاهی) تعلق می گیرد. این افراد باید درآمدی بالغ بر 3250€ (یورو) داشته باشند. گفتنی است این درآمد باید حداقل 1.5 برابر میانگین درآمد پایه افراد در چک باشد.

برای درخواست بلوکارت باید کلیه اسناد اساسی را ارائه دهید. یک کارمند سفارت نامه سفر شما را مهر می کند. و این نشان می دهد که درخواست شما قابل پذیرش است (گذرنامه های دیپلماتیک ، خدماتی/ رسمی و ویژه نخواهد بود). تمبر هیچ پیامد قانونی ندارد.

شرایط ویزای کاری جمهوری چک

ویزای کار در چک

ویزای کار جمهوری چک به عنوان مجوز کار در این کشور برای متقاضیان شغل د این کشور صادر می شود. این ویزا برای متقاضیان انواع مختلفی داشته و منجر به اقامت شغلی متقاضیان خارجی در این کشور می شود. ویزای کاری جمهوری چک پس از اخذ قرارداد کاری در این کشور قابل اخذ است. متقاضیان برای اخذ این ویزا می توانند به سفارت مراجعه کرده و پس از تایید صلاحیت ویزا را اخذ نمایند.

موانع کار در جمهوری چک

در کنار مزایای فراوانی که کار در جمهوری چک برای اتباع خارجی به همراه دارد، این کشور دارای موانع ناچیزی نیز می باشد. از جمله اصلی ترین موانع کار در جمهوری چک، بوروکراسی و فساد روزمره در این کشور است. به طوری که در شاخص ادراک فساد در سال 2023، جمهوری چک رتبه 42 را از بین 180 کشور دنیا کسب کرد. از سوی دیگر، اگرچه از نظر فنی خلاف قانون است، اما پیگرد قانونی برای فساد در این کشور ضعیف اجرا می شود. یکی دیگر از موانع کار در جمهوری چک برای اتباع خارجی، زبان این کشور است. به طوری که موسسه خدمات خارجی این زبان را به عنوان زبان سطح 4 دشواری ارزیابی می کند. علاوه بر این یادگیری زبان جمهوری چک به 45 هفته یادگیری مستمر نیاز دارد. البته لازم به ذکر است که زبان انگلیسی به ویژه در میان نسل جوان در این کشور رو به گسترش است.

موانع کار در جمهوری چک

تعطیلات و مرخصی کار در جمهوری چک

یکی از اصلی ترین دغدغه های اتباع خارجی که با هدف کار در جمهوری چک وارد این کشور می شوند، تعطیلات و مرخصی کار در جمهوری چک است. طبق قانون کار در جمهوری چک، سه نوع تعطیلات و مرخصی در این کشور وجود دارد که شامل مرخصی سالانه، تعطیلی روزهای کار و تعطیلات اضافی می شود. البته کارمندان در صورتی که اشتغال در طول سال تقویمی یا حداقل شصت روز کار واقعی را در کارنامه خود داشته باشند می توانند از مرخصی کار در جمهوری چک استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که طبق قانون کار جمهوری چک، مرخصی سالانه در این کشور حداقل 4 هفته طول می کشد. همچنین کارفرمایان ممکن است به کارکنان خود 1 هفته یا چند روز اضافی مرخصی سالانه بدهند.

در نمودار زیر می توانید تعداد هفته های مرخصی سالانه در کشورهای مختلف اروپایی را مشاهده فرمایید:

تعداد هفته های مرخصی سالانه در کشورهای مختلف اروپایی

آشنایی با جزئیات قرارداد کار در جمهوری چک

اتباع خارجی که قصد کار در جمهوری چک را دارند، باید قبل از اعزام به این کشور با جزئیات قرارداد کار در جمهوری چک آشنا شوند. به طور کلی در جمهوری چک، مذاکرات استخدامی شامل قرارداد کار در این کشور می شود. همچنین خواه این کار برای مدت معین باشد یا مدت نامحدود، قرارداد باید به صورت کتبی بین کارفرما و کارمند اجرا شود. البته لازم به ذکر است که، قرارداد کار باید شامل نوع کاری باشد که کارمند باید برای کارفرما در جمهوری چک انجام دهد. محل انجام کار و روز شروع کار نیز از موضوعاتی است که باید در قرارداد کار قید شود. از سوی دیگر، در شرایط عادی یک دوره آزمایشی 3 ماهه در قرارداد کار در جمهوری چک لحاظ خواهد شد. در این مدت شما یا کارفرما می توانید بلافاصله بدون ارائه دلیل کار خود را خاتمه دهید.

رد درخواست مجوز کار اشتغال کار در جمهوری چک

ممکن است تصمیم در مورد درخواست شما منفی باشد به شما اطلاع داده می شود. افرادی که درخواست های آنها رد شده است حق تجدیدنظر دارند. اطلاعات مربوط به روشی که در صورت درخواست تجدیدنظر باید از جمله مرجع ذیلاح انجام شود. همچنین مهلت زمان تجدیدنظر در دادگاه تجدید نظر دارند. داشتن ویزا به منزله حق ورود خودکار نیست. از دارندگان ویزا خواسته می شود اثبات عدم تکمیل شرایط ورود در مرزهای خارجی را ارائه دهند.

دوستان گرامی سعی نمودیم در این نوشتار اطلاعات به نسبه کاملی در زمینه کار در چک ارائه نماییم. امیدواریم این اطلاعات برای شما سودمند بوده باشد. مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌ کوشد تا به روز‌ترین اخبار و اطلاعات را در ارتباط با مهاجرت در اختیار شما یاران گرانقدر قرار دهد. لذا تقاضا داریم در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمایید. با یاری جستن از مجرب ‌ترین وکلای مهاجرت در ایران شما را از آخرین اخبار مربوط به مهاجرت آگاه می نماییم.

سوالات متداول در باب کار در جمهوری چک

سوالات پرتکرار در باب کار در جمهوری چک عبارتست از:

 • شرایط کار در چک به چه صورت است؟ متوسط زمان کار در هر هفته، 40 ساعت می باشد. البته در این کشور همانند سایر کشور های اروپایی، دو روز در هفته یعنی روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل محسوب می شوند.
 • قوانین کار در کشور چک به چه صورت است؟ برای کار در این کشور، فرد بایستی مجوز کار داشته باشد، این مجوز فقط برای یک دوره خاص که به مدت 1 سال است صادر می شود که البته قابل تمدید هم می باشد.
 • چگونه مجوز کار در کشور چک را کسب کنم؟ برای اخذ مجوز کار در کشور چک، لازم است از طریق اداره کار جمهوری چک اقدام به اخذ مجوز کار کرد. دفتر اصلی در شهر پراگ است ولی شما می توانید در هر شهری از کشور چک اقدام به دریافت این مجوز کنید.
 • آیا کشور چک مقصد مناسبی برای کار می باشد؟ جواب این سوال بدون شک بله است. زیرا که این کشور کشوری عضو اتحادیه اروپا بوده و واقع در مرکز اروپا. این کشور با کشور های آلمان، اتریش، اسلواکی و لهستان هم مرز است.
5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “کار در چک

 1. محمد گفت:

  خسته نباشید و ممنون. من یکبار 3 سال پیش برای مهاجرت کاری به چک مراجعه کردم سفارت درخواستم قبول نشد. اگر ممکنه شما بگید من چطوری میتونم یک پیشنهاد کاری خوب تو چک پیدا کنم که تو سفارت رد نشه. جاب افر من حتما باید جز مشاغل مورد نیاز باشه؟ یه شغل معمولی شامل نمیشه؟ و اینکه برای مهاجرت کاری سن 40 خیلی بالاست؟

  1. صادقی گفت:

   برای پیدا کردن پیشنهاد کاری در چک بایستی شخصا اقدام کنید.در صورتی که تمایل به مهاجرت کاری را دارید کشوری مثل آلمان و اتریش را به شما پیشنهاد میدم که ویزای کاری در خصوص پیدا کردن کار دارد. در خصوص مشاوره برای ویزای کاری آلمان با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *