مهاجرت به کشور جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

شرایط مهاجرت به جمهوری چک در سال 2019 چیست؟ خوب است بدانید که جمهوری چک از سال 2007 به عضویت اتحادیه اروپا و منطقه شنگن پیوست. این کشور سطح بالایی از امکانات رفاهی و زندگی را دارد که باعث می شود افرادی خواهان مهاجرت به آن باشند. در این مقاله می خواهیم از امتیازات مهاجرت به جمهوری چک و نحوه اقدام برای آن مطالبی را برای شما عزیزان به رشته تحریر در آوریم. لذا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید

ده دلیل مهاجرت به جمهوری چک

 1. جمهوری چک از سطح بالایی از امکانات رفاهی برای زندگی برخوردار است و حداقل دستمزد 11000 کرون با محسابه مالیات در یک ماه است. برای مقایسه در روسیه میزان درآمد حداقل 114 یورو در ماه است. با این حال این واقعیت که قیمت محصولات در کشور چک یک و نیم برابر روسیه است انکارناپذیر است.
 2. شرایط مطلوبی برای کسب و کار و تجارت وجود دارد. هزینه ثبت یک شرکت کمتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. سیستم مالیاتی در جمهوری چک انعطاف پذیر است و مزایای دولتی در این زمینه وجود دارد. علاوه بر این یک سیستم تعامل با ساختار مدیریت عمومی مناسب در این کشور وجود دارد.
 3. ثبات اقتصادی بالا و تضمین های اجتماعی از دیگر مزایای مهاجرت به جمهوری چک است. نرخ پایین بیکاری، تحصیلات رایگان، حقوق بالا و نرخ پایین بهره برای وام ( مثلا 2 درصد در  سال برای وام مسکن ) نشان دهنده ثبات اقتصادی بالای این کشور است.
 4. هزینه های فرآیند مهاجرت. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی این هزینه بسیار مناسب تر است.
 5. زبان این کشور متعلق به گروه زبان های غرب اسلواکی است و به زبان روسی شباهت دارد و به راحتی قابل یادگیری است.
 6. موقعیت جغرافیایی جمهوری چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی هم مرز است. این موقعیت به شما فرصت شگفت انگیزی برای سفر و بازدید از هر کشوری را در اتحادیه اروپا می دهد.
 7. ظرف چند ساعت مکان های جدیدی را کشف و خاطرات فرامووش نشدنی را ثبت خواهید کرد.
 8. زیر ساخت شهری مناسب حمل و نقل در جمهوری چک به طور منظم انجام می شود. این موقعیت به شما در رفت و آمد کمک خواهد نمود.
 9. آب و هوای معتدل. زمستاه های جمهوری چک کوتاه و گرم است. متوسط دما در ماه ژانویه 1- درجه سانتیگراد و تابستان ها متوسط دما در ماه جولای 23+ درجه سانتیگراد است.
 10. زیبایی های طبیعی و معماری خاص این کشور. جمهوری چک یکی از کشورهای پر زرق و برق در اروپاست که در آن قلعه ها و قصر های جذاب زیادی را می توان یافت.

واضح است که برای مهاجرت به جمهوری چک دلایل کافی وجود دارد. و اکنون مهم است که تصمیم بگیریم که چگونه به این کشور شگفت انگیز مهاجرت نماییم. به طور کلی، کل پروسه مهاجرت را می توان به چند مرحله تقسیم نمود:

راه های مهاجرت به جمهوری چک

پروسه مهاجرت از یک ویزای توریستی و یا یک دعوت نامه از جمهوری چک شروع می شود. بازدید کننده از جمهوری چک با ویزای ویزیتوری می تواند بین 1 تا 90 روز به این کشور سفر نماید. ویزای ویزیتوری چک را با داشتن یکی از این شرایط می توان به دست آورد:

 • داشتن دعوت نامه از طرف خانواده که شامل همسر یا اقوام می شود
 • داشتن یک دعوت نامه کاری از طرف کارفرمایی در این کشور ( برای کارآموزی، برای ارتقاء مهارت ها و یا برای کسب و کار )
 • داشتن دعوت نامه ای از بنیانگذار یک شرکت

چه کشورهایی به ویزا احتیاج خواهند داشت

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو شنگن و منطقه اقتصادی اروپا برای بازدید از این کشور نیاز به اخذ ویزا نخواند داشت اما کشورهای ثالث خارج از این حوزه در هر صورت نیازمند کسب ویزا برای سفر به این کشور خواهند بود.

ویزای کوتاه مدت ( تایپ C)

این ویزا یک ویزای متحد الشکل است که به آن ویزای شنگن می گویند و به دارندگان آن این امکان را می دهد که آزادانه به کشورهای حوزه شنگن سفر نمایند و تنها زمانی صادر می شود که تمام شرایط مندرج در آن رعایت شود. ویزای یکنواخت شنگن برای ویزیت است و به صورت کوتاه مدت صادر می شود و به صاحب آن اجازه می دهد تا در مدت زمان مشخص شده در ویزا در سرزمین های حوزه شنگن باقی بماند. با این حال این ویزا برای مدتی بیش از 3 ماه صادر نمی شود. ویزای تایپ C معمولا برای اهداف ترانزیتی نیز صادر می شود و مدت زمان اقامت بسته به زمان لازم برای ترانزیت مشخص می شود. ویزای مورد نیاز برای ترانزیت هوایی ویزای تایپ A است. برخی از اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ترانزیت و حمل و نقل نیازمند داشتن به این نوع از  ویزا احتیاج خواهند داشت.

اقامت بلند مدت ( بیش از 90 روز )- ویزای طولانی مدت/ اقامت طولانی مدت

در اصل نه مقررات مربوط به اتحادیه اروپا و نه مقررات مندرج در قانون شنگن شرایط اقامت برای بیش از 3 ماه را بدون داشتن مجوز اقامت بلند مدت نخواهند داشت. ویزای اقامت طولانی مدت با عنوان ویزای تایپ D در ظاهری متحد الشکل و با توجه به شرایط مندرج در مقررات اتحادیه اروپا صادر می شود. هنگام صدور ویزاهای طولانی مدت، سوابق سیستم اطلاعات شنگن بررسی می شود. همه کشورهای عضو، ویزای اقامت طولانی مدت را صادر نمی کنند و بیش از 3 ماه باقی می مانند سپس به صورت مستقیم با اجازه اقامت تحت پوشش قرار می گیرند.

جمهوری چک ویزای اقامت طولانی مدت و همچنین اجازه اقامت را صادر می کند. روش های مهاجرت به جمهوری چک به طور معمول از طریق اخذ ویزا خواهد بود که همانطور که عنوان شد ویزای تایپ C ویزای کوتاه مدتی است که برای بازدید یا ویزیتوری این کشور صادر خواهد شد. اما ویزای تایپ D که برای بلند مدت صادر می شود از طرق گوناگونی کسب خواهد شد که به طور خلاصه شامل کسب این ویزا از طریق ازدواج، تحصیل و یا کار خواهد بود.

در پایان با سپاس از شما عزیزان برای مطالعه مقاله مهاجرت به جمهوری چک مفتخریم به شما اطلاع دهیم که مشاورین متخصص مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

Related Posts

9 دیدگاه برای “مهاجرت به جمهوری چک

 1. hiva گفت:

  با سلام هزینه های مهاجرت به چک چگونه هست؟

 2. احسان گفت:

  سلام من برادرم در جمهوری چک اقامت داره و از طریق موسسه شما اقدام کرد. آیا میشه ایشون درخواست بدن برای من تا اقامت چکو کسب کنم؟؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  چک بهتره یا اسلواکی؟

 4. سعید گفت:

  ممنون انواع ویزا برای مهاجرت به جمهوری چک، خیلی خوب توضیح داده شده بود

 5. محمود غقاری اصل تبریزی گفت:

  یادگیری زبان این کشور ساده س یا سخته

 6. سحر گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای کاری چک توضیح میدید؟
  ممنون از سایت خوب تون

 7. مهراد گفت:

  ببخشید این کشور با ازدواج هم اقامت می ده ؟

 8. تبسم گفت:

  سلام آیا میشه دوره پیش پزشکی را در چک خواند سپس به انگلستان رفت؟

 9. محمدرضا گفت:

  پذیرش گرفتن چحوریه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *