مهاجرت به کشور پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال به دلیل این که کشوری آرام و امن می باشد بسیاری از افراد مشتاق هستند که به این کشور مهاجرت کنند. قبل از تصمیم مهاجرت گرفتن به این کشور باید شرایط مهاجرت به پرتغال را بدانیم. که با کشور اسپانیا و اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. جمعیت کشور پرتغال از 10 میلیون نفر بیشتر است. یکی از مزایای کشور پرتغال این است که مردمان خون گرم و محلی زیادی دارند که برای راه اندازی کسب و کار بسیار مناسب است. هزینه زندگی و تحصیل در کشور پرتغال نسبت به کشور های اروپایی دیگر کم تر می باشد.

مهاجرت به پرتغال

اگر شما عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس هستید و تمایل دارید که در کشور پرتغال برای مدت 3 ماه به بالا اقامت بگیرید باید یک فرم گواهی ثبت نام از شورای شهر کشور خودتان درخواست دهید. بعد از این که گواهی ثبت نام را به مدت 5 سال دریافت کردید شما این امکان را دارید که یک گواهی دائمی داشته باشید.

اگر شما یک فرد دولت ثالث هستید این امکان را دارید که برای اقامت به کشور پرتغال ویزای اقامت را دریافت کنید و وارد کشور پرتغال شوید. لازم به ذکر است که هر نوع قانونی که ممکن است برقرار شود، مجوز اقامت موقت به مدت زمان یک سال در پاسپورت شما صادر شده است و این امکان وجود دارد که شما در دو سال متوالی این مجوز را تمدید کنید.

مهاجرت به پرتغال از راه تحصیل

کشور پرتغال موسسات آموزشی عالی و دانشگاه های معتبر زیادی دارد که با توجه به سبک زندگی و فرهنگ پرتغالی ها باعث شده است که بسیاری از دانشجویان به فکر ادامه تحصیل در این کشور باشند. سیستم آموزشی در تمامی رشته های در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می کنند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های پرتغال را دارند باید با توجه به رشته مورد نظر خود از یکی از دانشگاه های معتبر پرتغال پذیرش خود را دریافت کنند و سپس برای پروسه ویزا اقدام کنند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در پرتغال این است که در بعضی از رشته های دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و این باعث شده است که هر ساله تعداد زیادی دانشجو به این کشور برای ادامه تحصیل وارد شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی

اگر شما دانشجویی خارجی (غیر اروپایی) هستید باید ابتدا ویزای وارد شدن به این کشور را دریافت کنید. می توانید ویزای 90 روزه دریافت کنید و دانشجو باید مدارک خود را به سفارت پرتغال تحویل دهد و هزینه ویزا 170 یورو می باشد که بین 2 تا 3 ماه صدور می گردد.

  تحلیل :مدارک لازم جهت ویزای دانشجویی

 1. پاسپورت قابل اعتبار به مدت 3 ماه
 2. درخواست فرم پر شده
 3. عکس رنگی به اندازه عکس پاسپورت
 4. کوپی نامه پذیرش و فرم درخواست و تایید آن
 5. بلیط مشخص و دقیق برای خروج از کشور
 6. تمکن مالی و ثابت کردن آن
 7. ثابت کردن پوشش بیمه درمانی و مالی

مهاجرت به پرتغال از راه کار 

مجوز کار برای کشور پرتغال نسبت به کشور های اروپایی دیگر متفاوت می باشد که باید متقاضیان از کشور مبدا اقدام کنند. تابعیت کشور های جز کشورهای اروپایی به یک اجازه کار به مدت شش ماه برای کشور پرتغال احتیاج ندارند. بعد از این مدت باید مجوز کار داشته باشید. افرادی که خارجی (عضو اتحادیه اروپا) نمی باشند به صورتی که در کشور پرتغال می خواهند باشند باید یک پیشنهاد شغلی درست به عنوان مجوز کار داشته باشند. این افراد حتما باید مجوز کار را دریافت کنند و سپس به کار مشغول شوند. اداره مهاجرت ویزای ورود به پرتغال را صادر می کنند.

مجوز اقامت از راه سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به صورت زیر می باشد:

 1. سرمایه گذاری در ملک و مستغلات با سرمایه 500.000 یورو
 2. به سپرده نقدی و سرمایه گذاری از راه اوراق قره و سهام 1.000.000 یورو
 3. راه اندازی کسب و کار بیشتر از 10 موقیعت شغلی

در روش مهاجرت از راه سرمایه گذاری به دو صورت می شود که یک ویزای طلایی دریافت کرد:

 1. اول : با توجه یه سرمایه گذاری در فرهنگ و تحقیقات علمی می توان با 350.000 یورو سرمایه گذاری کرد.
 2. دوم : سرمایه گذار این امکان را دارد که با توجه به  خرید و بازسازی و نوسازی هزینه های مالی را به 500.000 یورو افزایش دهد.

مهاجرت به پرتغال از راه ازدواج با یک فرد پرتغالی

اگر شما قصد دارید که به همسر خود یا شریک خود در کشور پرتغال زندگی کنید باید از طریق همسر خود اقامت دائم خود را دریافت کنید. اگر برعکس این موضوع باشد و همسر پرتغالی قصد دارد که به کشور شما بیاید باید درخواست مجوز سفر بدهد.

هزینه زندگی در پرتغال

تمامی هزینه های این کشور به یورو می باشد. هزینه زندگی در پرتغال به صورت زیر می باشد:

 1. مطلع بودن از ازدواج، مشارکت مدنی
 2. گواهی وجود مانع نداشته باشد
 3. ثبت نام در مشارکت مدنی
 4. ساخت و اصلاح ثبت نام در مشارکت مدنی

مهاجرت از راه تولد در کشور پرتغال

 • فرزند باید یا پدر یا مادر پرتغالی داشته باشد
 • فرزند یک مادر یا یک پدر پرتغالی که تابعیت این کشور را داشته باشد
 • فرزندی که از پدر و مادر خارجی و حداقل یکی از والدین آن ها در این کشور متولد شدند و در پرتغال زندگی می کنند.
 • فرزندی که در کشور پرتغال متولد شده و ملیتی ندارد.
 • فرزندی که در خارج به دنیا آمده، حداقل یک نسل فرزند از شهروندان پرتغال باشد.

شرایط مهاجرت به پرتغال، ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که قبل از تصمیم گیری به این کشور شرایط مهاجرت به پرتغال را بدانید و برای اطلاعات بیشتر شما این امکان را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *