مهاجرت به کشور پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و البته برای مهاجرت به این کشور باید واجد شرایط باشید. راه های متفاوتی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد که ما در این مقاله به بررسی راه های موجود می پردازیم.

مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال شما نیازمند اخذ ویزا می باشید. مهاجرت به پرتغال بسته به ملیت شما، هدف اقامت شما و مدت زمان مورد نظر شما در پرتغال متفاوت است. اخذ ویزای شما باید از طریق طرق قانونی به دست آمده باشد. از راه های مهاجرت به پرتغال می توان به مهاجرت از طریق ویزای دانشجویی، مهاجرت از طریق کار یا ایجاد کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک، ویزای بازنشستگی و… اشاره نمود. در ایتدا باید بررسی نمائیم که چه کسانی نیازمند اخذ ویزا برای مهاجرت به پرتغال می باشند.

چه کسانی نیازمند اخذ ویزا برای مهاجرت به پرتغال می باشند؟

این که شما برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشید یا خیر به ملیت و هدف اقامت شما بستگی دارد. پرتغال یک کشور جزء اتحادیه اروپا می باشد به همین دلیل اگر شما اقامت یک کشور اروپایی را اخذ کرده باشید برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا ندارید. کشورهای عضو شنگن شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی ، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین. از بین این کشورها چهار کشور (نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین، سوئیس) جزء اتحادیه اروپا نیستند ولی این به این معنی نیست که امکان ورود به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا را نداشته باشند.

طبق سیاست و قوانین مهاجرت پرتغال، اشخاصی که عضو کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و یا سوئیس می باشند می توانند فقط با داشتن کارت شناسایی خود وارد خاک پرتغال شوند. در حالی که افرادی که جزء کشورهای خارج از حوزه اتحادیه اروپا هستند نیازمند داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه می باشند. همچنین باید برای مدتی که قصد ماندن در این کشور را دارید، ویزا نیز دریافت نمایید. برای اخذ ویزا باید عوامل بسیاری را مورد توجه قرار دهید تا برای اخذ ویزا واجد شرایط باشید. به طور مثال برای طول مدتی که قصد ماندن در این کشور را دارید باید نامه ای تحت عنوان تمکن مالی ارائه دهید که این نامه نشان می دهد که شما می توانید از خود و خانواده خود در طول مدتی که در خاک پرتغال حضور دارید حمایت نمائید و اثبات نمایید که دارایی به اندازه کافی برای اقامت در این کشور را دارید.

انواع ویزا برای مهاجرت به پرتغال

اخذ ویزای پرتغال به اهداف شما و مدت زمان اقامت شما در این کشور بستگی دارد. ملیت شما نیز در دریافت ویزای شما تأثیر گذار است. شما باید طبق هدف خود و وضعیت خود برای اخذ ویزا درخواست نمایید. انواع مختلفی از ویزاها برای شما وجود دارد که بستگی به شرایط شما متفاوت است. در ادامه به ذکر ویزاهای قابل دریافت از این کشور می پردازیم.

ویزای کوتاه مدت

این ویزا کوتاه مدت است و به شما اجازه می دهد که مدت کوتاهی را در آن کشور حضور داشته باشید و معمولا اشخاصی که اقدام می نمایند قصد بازدید از این کشور را دارند. این ویزا معمولا 90 روزه می باشد و برای اخذ این ویزا باید واجد شرایط باشید. انواع مختلفی از ویزاهای توریسی وجود دارد به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

 • ویزای ترانزیت (Visa A) – اجازه می دهد تا رفت و آمد درون منطقه بین المللی از یک فرودگاه یا از یک پرواز به یک پرواز دیگری بدون ورود به منطقه شنگن انجام شود. این ویزا برای همه مسافرانی که قصد دارند پرواز خود را در یک فرودگاه عضو اتحادیه اروپا تغییر دهند اجباری است.
 • ویزای مسافرتی و کوتاه مدت- (Visa C) برای گذراندن و اقامت کوتاه مدت در منطقه شنگن صادر می شود. این ویزا به مدت 90 روز در یک دوره شش ماهه معتبر است و اجازه می دهد یک، دو یا چندین بار درخواست شود. رایج ترین انواع ویزاهای کوتاه مدت که صادر می شوند، ویزای گردشگری پرتغالی و ویزای تجاری است.
 • ویزای با محدودیت و حراست- (LTV) یک ویزای خاص که اجازه سفر به تنها یک کشور شنگن و یا به برخی از کشورهای دیگر شنگن را بسته به درخواست شما می دهد. این نوع ویزا ممکن است در شرایط اضطراری نظیر بیماری و… مورد نیاز باشد.

ویزای بلند مدت

ممکن است هدف شما از مهاجرت به پرتغال دریافت اقامت این کشور باشد، به همین دلیل شما نیاز دارید که در مرحله اول برای اخذ ویزای بلند مدت اقدام نمائید. ویزای بلند مدت از طرق مختلفی دریافت می گردد که در زیر به راه های آخذ این ویزا اشاره می نمائیم:

 • دریافت ویزا و مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • دریافت ویزا و مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
 • دریافت ویزا برای دریافت انجام فعالیت های ورزشی
 • دریافت ویزا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک
 • ویزای خود اشتغالی یا کارآفرینی
 • ویزای بازنشستگی برای خانواده های با درامد بالا
 • دریافت ویزای همراه و…

برای افرادی که طبق یک مدت زمان مشخص برای انجام کار، تحصیل، سرمایه گذاری و… قصد مهاجرت به پرتغال را دارند، ویزای تایپ D تعلق می گیرد. این ویزا اجازه می دهد که مدت زمان طولانی را بنابر درخواست متقاضی در کشور حضور داشته باشند. از مزایای این ویزا می توان به این نکته اشاره نمود که با اخذ اقامت بلند مدت می توانید به راحتی بدون اخذ ویزا به کلیه کشورها در حوزه اتحادیه اروپا سفر نمایید و همچنین بعد از چند سال اقامت در این کشور که بستگی به نوع اقامت شما دارد، می توانید برای اقامت بلند مدت یا شهروندی درخواست نمائید. 

هزینه ویزا برای مهاجرت به پرتغال

هر ویزایی که شما درخواست نمائید هزینه ای را باید جهت دریافت ویزا پرداخت نمائید. هزینه ها بسته به نوع درخواست شما متفاوت است.

 • هزینه ویزای ترانزیت 60 یورو
 • ویزای کوتاه مدت توریستی 60 یورو
 • ویزا جهت دریافت اقامت کم تر از 120 روز 75 هزار یورو
 • ویزا جهت دریافت اقامت بیش تر از 90 روز 99 یورو

فرایند و مدارک درخواست ویزا جهت مهاجرت به پرتغال

بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما درخواست ویزای کوتاه مدت یا طولانی مدت دارید، باید فرم درخواست ویزای پرتغالی را تکمیل نمائید و آن را به سفارت یا کنسولگری پرتغالی در کشور خودتان ارسال نمائید. شما همچنین باید مستندات زیر را همراه با درخواست ویزای پرتغالی خود ارائه دهید:

 • دو عکس گذرنامه
 • گذرنامه و نسخه های ویزای قبلی شما
 • یک نسخه از رزرو بلیط بازگشت (اگر چه همیشه مورد نیاز نیست)
 • بیمه مسافرتی
 • نامه ی کتبی که هدف سفر شما را نشان می دهد
 • برنامه های اقامت برای مدت اقامت خود (به عنوان مثال رزرو هتل)
 • اثبات بودجه کافی برای تمدید مدت اقامت خود
 • اثبات وضعیت مدنی (ازدواج، فرزند و غیره)
 • اثبات وضعیت اقتصادی (استخدام، کارفرمایان، دانشجویان، بازنشسته و غیره)

همچنین ممکن است از شما خواسته شود مدارک اضافی مربوط به ماهیت بازدید خود را ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر شما برای ویزای توریستی درخواست نمائید، ممکن است لازم باشد یک نسخه از برنامه و مدارک تحصیلی خود را داشته باشید، در حالی که یک دانش آموز مستلزم ثبت نام در موسسه پرتغالی است. اگر برای ویزای کسب و کار درخواست می نمائید، احتمالا به یک نامه ای از کارفرمای خود نیاز دارید. زمان پردازش ویزای پرتغالی بسته به اهداف بازدید شما متفاوت است. ممکن است دو هفته تا دو تا سه ماه زمان دریافت ویزای شما طول بکشد.

در این مقاله سعی ما این بود که کلیه اطلاعات در خصوص مهاجرت به پرتغال را خدمتتان ارائه دهیم. موسسه سفیران سروش سعادت با توجه به تجربه ای که در خصوص مهاجرت از طرق مختلف دارد مفتخر است راهنمای شما در تمام مسیر باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاورین متخصص ما در این حوزه تماس حاصل فرمائید

Related Posts

2 دیدگاه برای “مهاجرت به پرتغال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *