مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2022 یکی از روش های مهاجرتی به این کشور می باشد. سرمایه گذاری در این کشور از نرخ های متفاوتی شروع می شود. هر کدام از این روش های سرمایه گذاری در اخذ اقامت این کشور بسیار کارآمد می باشد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه بسیار در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند. سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از شرایط و ضوابط به خصوصی برخوردار می باشد. یکی از بهترین شرایط مهاجرت به این کشور به خصوص برای متقاضیان بین المللی روش سرمایه گذاری می باشد. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور، روش خرید ملک می باشد.

 • شرایط سرمایه گذاری در این کشور در سال 2022 به چه شکل خواهد بود؟
 • دلیل سرمایه گذاری در این کشور چه خواهد بود؟
 • مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در این کشور به چه صورت می باشد؟
 • سرمایه گذاری از نوع ویزای طلایی در این کشور چگونه می باشد؟

اینفوگرافی سرمایه گذاری در پرتغال

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال به 2 صورت امکان پذیر است که در نمودار زیر شرح داده شده است:

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

با این روش مهاجرت افراد می توانند اقامت دائم این کشور را با رعایت قوانین و شرایط به دست بیاورند. سرمایه گذاران خارجی می توانند بعد از سرمایه گذاری و بدون اخذ ویزا اقامت در این کشور ساکن شوند. این افراد حتی می توانند به همراه خانواده خود در این کشور اقامت داشته باشند. سرمایه گذاران اجازه دارند به راحتی به سایر کشورهای دیگر در اروپا رفت و آمد داشته باشند. این نوع اقامت، اقامت طلایی نام دارد، اعتبار این اقامت یک ساله می باشد. فرد 2 ماه بعد از درخواست اقامت طلایی اجازه این اقامت را دریافت می کند.

دلایل سرمایه گذاری در پرتغال 2022

افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند از شرایط ویژه آن آگاه هستند. در مورد دیگران نیز تا زمانی که از این شرایط ویژه اطلاعی نداشته باشند نمی توانند با اشراف کامل اقدام نمایند. پرتغال با توجه به ویزاهای سرمایه گذاری یا گلدن ویزایی که صادر می کند این فرصت را در اختیار اتباع دیگر کشورها جهت اخذ اقامت و پاسپورت قرار داده است. همچنین حتی بسیاری از ایرانیانی که شرایط مهاجرت را ندارند می توانند با این پروسه اقامت پرتغال را بدست آورند.

تعداد متقاضیانی که در سال های اخیر در این کشور اقدام به سرمایه گذاری کرده اند، در نمودار زیر بیان شده است:

تعداد متقاضیان ویزای طلایی پرتغال

از جمله این برنامه ها برنامه خرید ملک است که پرتغال 2 روش را برای این نوع اقامت پیش بینی نموده است، این موارد عبارتند از:

مراحل حداقل سرمایه به یورو
1 خرید ملک در پرتغال 350000€
2 خرید ملک سرمایه گذاری از طریق بازسازی املاک فرسوده 500000€
3 خرید ملک سرمایه گذاری با خرید ملک دلخواه

چرا سرمایه گذاری در پرتغال مورد توجه متقاضیان است؟ پرتغال از آرام ترین کشورهای جهان با کیفیت زندگی بالا برای ساکنین است. اقتصاد آن با نرخ رشد سالانه تقریباً 0.8% به سمت بالا حرکت می کند. تشکیل شرکت در پرتغال نیز آسان است. 

شرایط برنامه های سرمایه گذاری در پرتغال

برای سرمایه گذاری در پرتغال نیاز به اطلاعات دقیقی در خصوص شرایط برنامه سرمایه گذاری خواهید داشت. ضمنا روند این پروسه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا شرایط آن را در جدول ذیل گرد آوری شده است:

روش اقامت شرایط سرمایه گذاری شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک
سرمایه گذاری خرید ملک 350000€ (یورو) بازسازی ملک فرسوده نوع اقامت دائم
سرمایه گذاری خرید ملک 500000€ (یورو) خرید ملک دلخواه مدت اقامت یک ساله و نیاز به تمدید سالیانه دارد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای طلایی پرتغال

در ابتدا فرد باید سرمایه گذاری مطلوبی را در کشور پرتغال انجام داده باشد. شرایط کلی اخذ ویزای طلایی پرتغال به شرح ذیل است:

شرایط ویزای طلایی پرتغال

شما متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال می توانید قبل از خرید ملک یا مسکن به این کشور سفر کنید و بعد از مشاهده ملک اقدام به خرید ملک یا مسکن نمایید. برای مشاهده املاک می توانید به صورت توریستی به این کشور سفر نمایید. در میان روش های سرمایه گذاری در این کشور روش خرید ملک در پرتغال را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمایید.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در پرتغال

این کشور می تواند پایگاه عالی برای اداره یک تجارت بین المللی، دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا و محافظت از دارایی های خود باشد. این کشور یک حوزه قضایی با شهرت خوب و پتانسیل رو به رشد است. راه اندازی شرکت از راه دور و با هزینه نسبتا کم امکان پذیر است. اگر به یک شرکت در اتحادیه اروپا نیاز دارید، در ادامه بخوانید تا بدانید چرا این کشور ممکن است راه حل ایده آل باشد. دولت پرتغال اخیرا تلاش زیادی برای بهبود اقتصادی انجام داده است و تجارت نیز فعالانه به این تلاش پیوست.

این کشور به افراد تجاری به افراد با تجربه و تازه وارد، جوان و مسن، مقیم و کسانی از کشورهای دیگر نیاز دارید. تجار توسط محیط کسب و کار مطلوب جذب می شوند. سیستم مالیاتی در این کشور بسیار شفاف است. زمان مورد نیاز برای افتتاح یک شرکت به 10 روز کاری کاهش یافته است در صورت خرید یک شرکت آماده کمتر، و حوزه قضایی اتحادیه اروپا مزایا و راه‌ های بزرگی برای رشد و توسعه کسب ‌و کار ارائه می ‌دهد.

سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ ویزای طلایی

این ویزا برای سرمایه گذاری در پرتغال توسط متقاضیان خارجی، توسط دولت کشور پرتغال در نظر گرفته شده است. ویزا طلایی برای سرمایه گذاران به صورت قانونی اجازه اقامت صادر می کند. با اخذ ویزای طلایی فرد و خانواده اجازه اقامت در این کشور داشته و با این ویزا می توان به کشورهای اروپایی سفر کرد. این ویزا یک روش ساده است که برای جذب سرمایه گذاران به کشور پرتغال در نظر گرفته شده این ویزا با قوانین ساده و ارائه سریع اقامت یک روش جذاب برای متقاضیان می باشد.

برای سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ ویزای طلایی این کشور شرایطی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است. این شرایط به شرح جدول زیر می باشد:

مراحل شرایط سرمایه گذاری
1 هزینه خرید ملک باید بیش از 500000€ (یورو) باشد.
2 هزینه خرید املاکی که قدمت آن ها 30 ساله می باشد. در منطقه های بازسازی شهری قرار دارند باید 350000€ (یورو) باشد.

همانطور که مطالعه فرمودید خرید ملک در پرتغال منجر به اخذ اقامت این کشور می باشد که دارای مزایای بینظری می باشد، همین موضوع توانسته این پروسه را در قیاس با خرید ملک در بلژیک یا سایر  کشورهای اروپایی متمایز کند.

اخذ اقامت طلایی پرتغال

طبق شرایط در نظر گرفته شده برای ویزا اقامت طلایی تمام سرمایه گذاران باید برای الزامات عمومی، همه نوع از انواع سرمایه گذاری را انجام دهند. سرمایه گذاری های انجام شده باید با قوانین در نظر گرفته شده تطبیق داشته باشد.

به طور کلی رشد سرمایه گذاری در نمودار زیر شرح داده شده است:

رشد سرمایه گذاری در کشور پرتغال

همه سرمایه گذاری ها باید شرایطی داشته باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • سرمایه گذار باید حداقل به مدت 5 سال سرمایه گذاری خود را حفظ نماید.
 • منابع در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری باید خارج از کشور باشد.
 • سرمایه گذار باید با ویزا معتبر شنگن به کشور پرتغال وارد شود.
 • فرد باید در سال اول دریافت ویزا حداقل 7 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشد و در سال های بعد باید حداقل 14 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشد.

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال

تمامی اعضای خانواده فردی که ویزای طلایی پرتغال را کسب نموده است اجازه تردد در کشورهای شنگن را دارد. دریافت ویزای طلایی این کشور هیچ محدودیت ملیتی و سنی ندارد. افراد با دریافت ویزای طلایی می ­توانند از امکانات یک زندگی با کیفیت برخوردار گردند. دریافت ویزای تحصیلی محدود به داشتن تحصیلات دانشگاهی و سوابق مدیریتی نیست. افراد لزومی به دانستن زبان پرتغالی ندارند سرمایه گذاران پس از مدت 6 سال تابعیت این کشور را بدست خواهند آورد.

مزایای سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی این کشور بدین شرح می باشد:

 •  املاک و مستغلات رقابتی
 • افزایش تجارت در پرتغال
 • سطح بالای مراقبت های بهداشتی
 • مالیات بر درآمد متقاضی با توجه به میزان دریافتی
 • سرمایه گذاری در کشوری امن
 • آزادی سفر در میان کشورهای حوزه شنگن
 • عدم نیاز به حضور متقاضی برای مجوز اقامت این کشور
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان
 • سرمایه گذاری بدون مدرک تحصیلی و مدرک زبان

اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در پرتغال

اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در پرتغال

متقاضیانی که اقامت موقت و یا ویزا طلایی کشور پرتغال را دارند می توانند بعد از 5 سال اقامت مستمر در این کشور اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. دولت این کشور شرایطی را برای اخذ اقامت دائم در این کشور در نظر گرفته اند. این شرایط به شرح ذیل می باشد. فرد نباید در مدت 5 سال اقامت خود در کشور پرتغال جرائمی را مرتکب شده باشد. فرد برای دریافت اقامت دائم در این کشور باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشد. فرد باید در شغلی مشغول به کار باشد. همچنین پس از مدت 10 سال اقامت، زندگی و کار در این کشور متقاضیان می توانند از تابعیت پرتغالی برخوردار شوند.

در سرمایه گذاری در این کشور روش های متفاوتی مانند خرید ملک، ثبت شرکت، خرید سهام شرکت قانونی و غیره وجود دارد. هر کدام از این روش ها به اخذ اقامت و تابعیت این کشور منتهی خواهد شد.

اخذ اقامت طلائی پرتغال

شرایط فردی جهت سرمایه گذاری در پرتغال

شرایط فردی جهت سرمایه گذاری در این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

مراحل مدارک
1 حداقل سن 18 سال
2 ارائه پاسپورت معتبر و یا اقامت قانونی در کشوری
3 ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
4 ارائه بیمه سلامت فرد در مدتی که در پرتغال اقامت دارد.
5 فرد نباید محدودیتی برای ورود و خروج از کشور داشته باشد.
6 ارائه سندی مبنی بر داشتن 1 میلیون € (یورو) سرمایه برای سرمایه گذاری در این کشور

تمامی مدارک می باید به صورت دقیق تکمیل شوند. در فرم PDF به سفارت مریوطه این کشور ارجاع گردند. پس از بررسی های لازم در صورت تایید از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال

پرتغال مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، روندهای سرمایه گذاری را دنبال می کند. از فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرصت ها شرح
پایداری هنگامی که صحبت از سرمایه گذاری در پرتغال می شود، پایداری تمرکز جدیدی بوده است، با شرکت هایی که تلاش می کنند از نظر زیست محیطی و (البته) از نظر مالی پایدار باشند. حتی صندوق های سرمایه گذاری پایدار پرتغالی نیز وجود دارد.
زیستی و ارگانیک با تخصیص بودجه بیشتر و بیشتر به توسعه کشاورزی پرتغال، کسب و کارهای زیستی و ارگانیک در پرتغال رشد کرده اند.
فرانچایز اگر ترجیح می‌دهید ساختار و منابع یک شرکت را حفظ کنید و امتیازی را به پرتغال بیاورید، ممکن است ایده خوبی باشد که این نوع سرمایه‌گذاری را دنبال کنید. برخی از فرنچایزها در این کشور عملکرد نسبتاً خوبی داشته اند.
املاک با هزینه های نسبتاً پایین (در مقایسه با سایر کشورها) و افزایش مداوم قیمت اجاره، املاک و مستغلات راهی عالی برای سرمایه گذاری در پرتغال باقی مانده است.  توجه داشته باشید که در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات لیسبون و پورتو هستند.
استارت آپ های فناوری با انتخاب پرتغال و لیسبون به عنوان میزبان رویداد توسط اجلاس وب، ترکیبی از استعداد، پول و درخشان ترین ذهن های دنیای فناوری به سمت لیسبون کشیده شده است. دنیای تجارت پرتغال روند رو به رشدی را طی کرده است و هر روز استارت آپ های فناوری جدید و فرصت های سرمایه گذاری ظاهر می شوند.

بازار املاک برای سرمایه گذاری در پرتغال

در سال‌ های اخیر، پرتغال به یک بازار ترجیحی برای سرمایه‌ گذاران املاک تبدیل شده است و طرح ویزای طلایی شهروندی به سرمایه‌گذاری آنها بسیار محبوب شده است. لیسبون یکی از جالب ‌ترین شهرهای اروپایی برای سرمایه‌ گذاری در ملک شناسایی شده است. با گسترش بازار املاک و مستغلات پرتغال، فرصت های کسب سود از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به شدت افزایش یافته است. با توجه به اینکه الزامات مالکیت دارایی خارجی و نرخ‌ های وام مسکن بسیار معقول است، سرمایه‌گذارانی که در بازار املاک خرید می‌کنند از سود سرمایه قابل توجهی سود می‌برند. پرتغال همچنین بازار اجاره جذابی را ارائه می دهد.

در سال 2019 قبل از کرونا بیش از 27 میلیون گردشگر از پرتغال دیدن کردند. این رشد بی سابقه در صنعت گردشگری منجر به افزایش تقاضا برای املاک اجاره ای و افزایش قیمت اجاره و رشد بازار املاک برای سرمایه گذاری در پرتغال شده است. علاوه بر این، اگر به دنبال زندگی در پرتغال هستید، این کشور کیفیت زندگی بسیار خوبی دارد و در شاخص توسعه انسانی بسیار خوب عمل می کند و در رده توسعه انسانی بسیار بالا قرار می گیرد.

مالیات سرمایه گذاری در پرتغال

در کشور پرتغال برای املاک مالیات در نظر گرفته شده است. مالیاتی برای انتقال مالکیت اموال به فرد دیگر (IMT)، تمبر مالیاتی، پرداخت مالیات به صورت سالانه برای ملک. پرداخت مالیات املاک یا شرکت های به ثبت رسیده یکی از مدار مهم جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه های IMT شامل مواردی می باشد که به شرح نمودار زیر می باشد:

 • برای ملک با ارزش 92407€ (یورو) مالیاتی در نظر نگرفته شده است.
 • ملک با ارزش 92407€ الی 126404€ (یورو)، 2% مالیات در نظر گرفته شده است.
 • املاک با ارزش 126404€ الی 172348€ (یورو)، 5% مالیات باید پرداخت شود.
 • املاک با ارزش 172348€ الی 287213€ (یورو)، باید برای 7% از ارزش ملک مالیات پرداخت شود.
 • املاک با ارزش 287213€ الی 574323€ (یورو)، 8% مالیات در نظر گرفته شده.
 • املاک با ارزش بیشتر از574323€ (یورو)، 6% مالیات پرداخت می شود.

یکی از مهمترین موارد در خصوص سرمایه گذاری در این کشور مساله اخذ تابعیت این کشور می باشد. به طور کلی پس از 6 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت این کشور را اخذ نمایید. پایان با توجه به شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری و انواع ویزاها بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک با افراد متخصص مشورت نمایید. مشاوران و متخصصان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند شما ره در این زمینه ها راهنمایی نمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال

در این بخش از مقاله به پرسش و پاسخ در باب سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2022 می پردازیم:

 • شرایط خرید ملک در پرتغال به چه صورت است؟ حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور به میزان 350000€ الی 500000€ (یورو) می باشد. در نوع اول افراد بایستی اقدام به بازسازی ملک خریداری شده، نمایند.
 • شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال چیست؟ در این نوع برنامه مهاجرتی شخص سرمایه گذاری بایستی مبلغ هنگفتی برای این پروسه در نظر بگیرد و علاوه بر این موضوع باعث رونق در کسب و کار و استخدام شهروند پرتغالی گردد.
 • شرایط سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟ حداقل سن 18 سال/ ارائه گواهی سلامت/ بیمه سلامت و گواهی دارایی به میزان 1 میلیون € (یورو)
 • مزایای سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟ سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت ویزا/ عدم نیاز به سوابق تحصیلی/ عدم محدودیت سنی/ اخذ ویزای همراه
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.