مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

بهترین سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2023 یکی از روش های مهاجرتی به این کشور می باشد. سرمایه گذاری در این کشور از نرخ های متفاوتی شروع می شود. هر کدام از این روش های سرمایه گذاری در اخذ اقامت این کشور بسیار کارآمد می باشد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه بسیار در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهند. سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از شرایط و ضوابط به خصوصی برخوردار می باشد. یکی از بهترین شرایط مهاجرت به این کشور به خصوص برای متقاضیان بین المللی روش سرمایه گذاری می باشد. یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور، روش خرید ملک می باشد.

در این مطلب میخوانید پنهان
 • شرایط سرمایه گذاری در این کشور در سال 2023 به چه شکل خواهد بود؟
 • دلیل سرمایه گذاری در این کشور چه خواهد بود؟
 • مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در این کشور به چه صورت می باشد؟
 • سرمایه گذاری از نوع ویزای طلایی در این کشور چگونه می باشد؟

اینفوگرافی سرمایه گذاری در پرتغال

بررسی سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از موفق ترین برنامه های مهاجرت در اروپا، برنامه اجازه اقامت طلایی در پرتغال، حق زندگی، کار و تحصیل در این کشور را با دسترسی بدون ویزا در منطقه شینگن اعطا می کند. این برنامه طیف گسترده ای از گزینه های سرمایه گذاری را فراهم می کند، مانند خرید املاک و مستغلات برای حداقل ارزش €280000 تا €500000 (یورو)، بسته به زمان ساخت و مکان (اگر در محدوده تولید ناخالص داخلی پایین یا مناطق کم تراکم جمعیت باشد). علاوه بر املاک و مستغلات، گزینه های سرمایه گذاری جایگزین نیز تحت این برنامه در دسترس هستند، مانند سرمایه گذاری سرمایه ای €1500000 (یورو) یا ایجاد حداقل 10 شغل.

برنامه اقامت پرتغال با سرمایه گذاری دسترسی بدون ویزا در منطقه شنگن ارائه می دهد. دسترسی بدون ویزا به 26 کشور اتحادیه اروپا از جمله سوئیس، لوکزامبورگ، ایتالیا و آلمان را دریافت کنید. به یک سفر کاری لحظه آخری بروید یا خانواده خود را به تعطیلات خود به خود در اروپا ببرید. باید تمام مدارک مورد نیاز را همراه با درخواست اقامت آماده کنید و بررسی نهایی هر سند را برای انطباق برای اطمینان از برآورده شدن همه الزامات از جمله مدارک سرمایه گذاری انجام دهید. خرید ملک در پرتغال، سرمایه گذاری در یک تجارت پرتغالی یا انتقال سرمایه به بانک پرتغال. استونز بهترین گزینه های سرمایه گذاری موجود را که نیازهای شما را برآورده می کند در اختیار شما قرار می دهد.

قوانین سرمایه گذاری در پرتغال

اتباع خارجی که به دنبال سرمایه گذاری در پرتغال هستند، قبل از ورود به این کشور باید با قوانین سرمایه گذاری در پرتغال به خوبی آشنا شوند. به عنوان یک قاعده کلی، در پرتغال هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد. همچنین قانون سرمایه گذاری در پرتغال، از اصل عدم تبعیض بر اساس ملیت سرمایه گذار پیروی می کند. از سوی دیگر، هیچ الزامی برای داشتن سهامدار پرتغالی در این کشور وجود ندارد. علاوه بر این، هیچ محدودیتی در بازگرداندن سود یا سود سهام وجود ندارد. نکته قابل توجه این است که، قوانینی که برای سرمایه گذاری خارجی اعمال می شود مشابه قوانینی است که بر سرمایه گذاری داخلی حاکم است. در نهایت اینکه سرمایه گذاری خارجی در پرتغال، به عنوان یک قاعده کلی مشمول هیچ گونه ثبت یا اطلاع رسانی خاصی به هیچ مرجعی نیست.

صندوق سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از اصلی ترین بازیگرهای اقتصادی در جذب سرمایه گذاران بین المللی، صندوق سرمایه گذاری در پرتغال است. به طور کلی، صندوق سرمایه گذاری یک شرکت خدمات مالی است که ماموریت آن جذب سرمایه گذار و افزایش سرمایه در این کشور است. صندوق سرمایه گذاری در پرتغال، پول سرمایه گذاران را جمع آوری می کند و آن را در دارایی های منتخب این کشور قرار می دهد. دارایی های منتخب که صندوق سرمایه گذاری، پول سرمایه گذارن را در آن بخش ها سرمایه گذاری می کند عبارت اند از:

بخش های سرمایه گذاریدر نهایت پس از دریافت سود سرمایه، صندوق آن را بین سرمایه گذاران منهای کارمزد خود تقسیم می کند. پس بنابراین صندوق سرمایه گذاری در پرتغال نقش کلیدی را در جذب سرمایه گذاران بین المللی جهت رشد اقتصاد پرتغال ایفا کرده است. به طور کلی سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری پرتغال بهترین گزینه برای پیشرفت اقتصادی در اروپا می باشد.

اما برای اینکه متوجه شوید، چه افرادی می توانند در صندوق سرمایه گذاری در پرتغال سرمایه گذاری کنند، به جدول زیر توجه فرمایید:

واجدین شرایط سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری پرتغالتوضیحات
افرادی که تمایل به خرید ملک در پرتغال ندارنددر حالی که خرید ملک محبوب ترین راه برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت پرتغال می باشد، اما اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در ملک برای همه سرمایه گذاران مناسب نیست. همچنین خرید ملک در پرتغال به هزینه های نگهداری نیاز دارد. علاوه بر این، هزینه های سرمایه گذاری در صندوق ها نسبت به خرید املاک و مستغلات کمتر است.
اشخاصی که در گذشته در ابزارهای مالی سرمایه گذاری کرده اند.زیرا صندوق های سرمایه گذاری در پرتغال توسط سرمایه گذارانی انتخاب می شوند که به خوبی عملکرد بازارهای مالی را درک می کنند. همچنین سرمایه گذاری در صندوق ها به تنوع بخشیدن بر درآمد و ریسک افراد کمک می کند.

حداقل سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2023

این کشور تنها کشوری نیست که برنامه ویزای طلایی دارد. بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مانند مالتا، اسپانیا و یونان نیز یکی دارند. اما اگرچه این طرح ها اشتراکات زیادی دارند، طرح پرتغالی به دلایلی بسیار محبوب بوده است:

 • سرمایه گذاری از 250000€ (یورو) شروع می شود.
 • هر 2 درخواست اقامت دائم و شهروندی را می توان تنها پس از 5 سال ارائه کرد.
 • حداقل شرایط اقامت (روزهایی که باید در این کشور باشید) به طور متوسط تنها 7 روز در سال است.
 • گزینه های زیادی وجود دارد، از خرید ملک گرفته تا انتقال پول به حساب بانکی پرتغالی

اگرچه، این طرح مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است، اما انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. یکی از بزرگ ‌ترین آنها این است که بسیاری احساس می‌کنند به افزایش هزینه ‌های ملک، به ‌ویژه در مکان‌ هایی مانند لیسبون و پورتو کمک کرده است. دولت این کشور ایجاد تغییرات در ویزا را برای مدتی به تعویق انداخته است. اما این تغییرات در اول ژانویه 2022 اعمال شد.

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال به 2 صورت امکان پذیر است که در نمودار زیر شرح داده شده است:

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

با این روش مهاجرت افراد می توانند اقامت دائم این کشور را با رعایت قوانین و شرایط به دست بیاورند. سرمایه گذاران خارجی می توانند بعد از سرمایه گذاری و بدون اخذ ویزا اقامت در این کشور ساکن شوند. این افراد حتی می توانند به همراه خانواده خود در این کشور اقامت داشته باشند. سرمایه گذاران اجازه دارند به راحتی به سایر کشورهای دیگر در اروپا رفت و آمد داشته باشند. این نوع اقامت، اقامت طلایی نام دارد، اعتبار این اقامت یک ساله می باشد. فرد 2 ماه بعد از درخواست اقامت طلایی اجازه این اقامت را دریافت می کند.

دلایل سرمایه گذاری در پرتغال 2023

افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند از شرایط ویژه آن آگاه هستند. در مورد دیگران نیز تا زمانی که از این شرایط ویژه اطلاعی نداشته باشند نمی توانند با اشراف کامل اقدام نمایند. پرتغال با توجه به ویزاهای سرمایه گذاری یا گلدن ویزایی که صادر می کند این فرصت را در اختیار اتباع دیگر کشورها جهت اخذ اقامت و پاسپورت قرار داده است. همچنین حتی بسیاری از ایرانیانی که شرایط مهاجرت را ندارند می توانند با این پروسه اقامت پرتغال را بدست آورند.

تعداد متقاضیانی که در سال های اخیر در این کشور اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری پرتغال کرده اند، در نمودار زیر بیان شده است:

تعداد متقاضیان ویزای طلایی پرتغال

از جمله این برنامه ها برنامه خرید ملک است که پرتغال 2 روش را برای این نوع اقامت پیش بینی نموده است، این موارد عبارتند از:

مراحلحداقل سرمایه به یورو
1خرید ملک در پرتغال 350000€
2خرید ملک سرمایه گذاری از طریق بازسازی املاک فرسوده 500000€
3خرید ملک سرمایه گذاری با خرید ملک دلخواه

چرا سرمایه گذاری در پرتغال مورد توجه متقاضیان است؟ پرتغال از آرام ترین کشورهای جهان با کیفیت زندگی بالا برای ساکنین است. اقتصاد آن با نرخ رشد سالانه تقریباً 0.8% به سمت بالا حرکت می کند. تشکیل شرکت در پرتغال نیز آسان است. 

شرایط برنامه های سرمایه گذاری در پرتغال یا گلدن ویزا پرتغال

برای سرمایه گذاری در پرتغال یا گلدن ویزا پرتغال نیاز به اطلاعات دقیقی در خصوص شرایط برنامه سرمایه گذاری خواهید داشت. ضمنا روند این پروسه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا شرایط آن را در جدول ذیل گرد آوری شده است:

روش اقامتشرایط سرمایه گذاریشرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری خرید ملک
سرمایه گذاری خرید ملک 350000€ (یورو)بازسازی ملک فرسودهنوع اقامت دائم
سرمایه گذاری خرید ملک 500000€ (یورو)خرید ملک دلخواهمدت اقامت یک ساله و نیاز به تمدید سالیانه دارد.

شرایط لازم برای اخذ گلدن ویزا پرتغال

در ابتدا فرد باید سرمایه گذاری مطلوبی را در کشور پرتغال انجام داده باشد. شرایط کلی اخذ گلدن ویزا پرتغال به شرح ذیل است:

شرایط ویزای طلایی پرتغال

شما متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال می توانید قبل از خرید ملک یا مسکن به این کشور سفر کنید و بعد از مشاهده ملک اقدام به خرید ملک یا مسکن نمایید. برای مشاهده املاک می توانید به صورت توریستی به این کشور سفر نمایید. در میان روش های سرمایه گذاری در این کشور روش خرید ملک در پرتغال را از طریق لینک مذکور مطالعه بفرمایید.

بهترین سرمایه گذاری در پرتغالف خرید ملک یا همان گلدن ویزا پرتغال می باشد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در پرتغال

این کشور می تواند پایگاه عالی برای اداره یک تجارت بین المللی، دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا و محافظت از دارایی های خود باشد. این کشور یک حوزه قضایی با شهرت خوب و پتانسیل رو به رشد است. راه اندازی شرکت از راه دور و با هزینه نسبتا کم امکان پذیر است. اگر به یک شرکت در اتحادیه اروپا نیاز دارید، در ادامه بخوانید تا بدانید چرا این کشور ممکن است راه حل ایده آل باشد. دولت پرتغال اخیرا تلاش زیادی برای بهبود اقتصادی انجام داده است و تجارت نیز فعالانه به این تلاش پیوست.

این کشور به افراد تجاری به افراد با تجربه و تازه وارد، جوان و مسن، مقیم و کسانی از کشورهای دیگر نیاز دارید. تجار توسط محیط کسب و کار مطلوب جذب می شوند. سیستم مالیاتی در این کشور بسیار شفاف است. زمان مورد نیاز برای افتتاح یک شرکت به 10 روز کاری کاهش یافته است در صورت خرید یک شرکت آماده کمتر، و حوزه قضایی اتحادیه اروپا مزایا و راه‌ های بزرگی برای رشد و توسعه کسب ‌و کار ارائه می ‌دهد.

سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ ویزای طلایی

این ویزا برای سرمایه گذاری در پرتغال توسط متقاضیان خارجی، توسط دولت کشور پرتغال در نظر گرفته شده است. ویزا طلایی برای سرمایه گذاران به صورت قانونی اجازه اقامت صادر می کند. با اخذ ویزای طلایی فرد و خانواده اجازه اقامت در این کشور داشته و با این ویزا می توان به کشورهای اروپایی سفر کرد. این ویزا یک روش ساده است که برای جذب سرمایه گذاران به کشور پرتغال در نظر گرفته شده این ویزا با قوانین ساده و ارائه سریع اقامت یک روش جذاب برای متقاضیان می باشد.

برای سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ ویزای طلایی این کشور شرایطی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است. این شرایط به شرح جدول زیر می باشد:

مراحلشرایط سرمایه گذاری
1هزینه خرید ملک باید بیش از 500000€ (یورو) باشد.
2هزینه خرید املاکی که قدمت آن ها 30 ساله می باشد. در منطقه های بازسازی شهری قرار دارند باید 350000€ (یورو) باشد.

همانطور که مطالعه فرمودید خرید ملک در پرتغال منجر به اخذ اقامت این کشور می باشد که دارای مزایای بینظری می باشد، همین موضوع توانسته این پروسه را در قیاس با خرید ملک در بلژیک یا سایر  کشورهای اروپایی متمایز کند.

اخذ اقامت طلایی پرتغال

طبق شرایط در نظر گرفته شده برای ویزا اقامت طلایی تمام سرمایه گذاران باید برای الزامات عمومی، همه نوع از انواع سرمایه گذاری را انجام دهند. سرمایه گذاری های انجام شده باید با قوانین در نظر گرفته شده تطبیق داشته باشد.

به طور کلی رشد سرمایه گذاری در نمودار زیر شرح داده شده است:

رشد سرمایه گذاری در کشور پرتغال

همه سرمایه گذاری ها باید شرایطی داشته باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • سرمایه گذار باید حداقل به مدت 5 سال سرمایه گذاری خود را حفظ نماید.
 • منابع در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری باید خارج از کشور باشد.
 • سرمایه گذار باید با ویزا معتبر شنگن به کشور پرتغال وارد شود.
 • فرد باید در سال اول دریافت ویزا حداقل 7 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشد و در سال های بعد باید حداقل 14 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشد.

مزایای اخذ ویزای طلایی پرتغال

تمامی اعضای خانواده فردی که ویزای طلایی پرتغال را کسب نموده است اجازه تردد در کشورهای شنگن را دارد. دریافت ویزای طلایی این کشور هیچ محدودیت ملیتی و سنی ندارد. افراد با دریافت ویزای طلایی می ­توانند از امکانات یک زندگی با کیفیت برخوردار گردند. دریافت ویزای تحصیلی محدود به داشتن تحصیلات دانشگاهی و سوابق مدیریتی نیست. افراد لزومی به دانستن زبان پرتغالی ندارند سرمایه گذاران پس از مدت 6 سال تابعیت این کشور را بدست خواهند آورد.

مزایای سرمایه گذاری و اخذ ویزای طلایی این کشور بدین شرح می باشد:

 •  املاک و مستغلات رقابتی
 • افزایش تجارت در پرتغال
 • سطح بالای مراقبت های بهداشتی
 • مالیات بر درآمد متقاضی با توجه به میزان دریافتی
 • سرمایه گذاری در کشوری امن
 • آزادی سفر در میان کشورهای حوزه شنگن
 • عدم نیاز به حضور متقاضی برای مجوز اقامت این کشور
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان
 • سرمایه گذاری بدون مدرک تحصیلی و مدرک زبان

اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در پرتغال

اخذ اقامت دائم با سرمایه گذاری در پرتغال

متقاضیانی که اقامت موقت و یا ویزا طلایی کشور پرتغال را دارند می توانند بعد از 5 سال اقامت مستمر در این کشور اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. دولت این کشور شرایطی را برای اخذ اقامت دائم در این کشور در نظر گرفته اند. این شرایط به شرح ذیل می باشد. فرد نباید در مدت 5 سال اقامت خود در کشور پرتغال جرائمی را مرتکب شده باشد. فرد برای دریافت اقامت دائم در این کشور باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشد. فرد باید در شغلی مشغول به کار باشد. همچنین پس از مدت 10 سال اقامت، زندگی و کار در این کشور متقاضیان می توانند از تابعیت پرتغالی برخوردار شوند.

در سرمایه گذاری در این کشور روش های متفاوتی مانند خرید ملک، اقامت پرتغال با ثبت شرکت، خرید سهام شرکت قانونی و غیره وجود دارد. هر کدام از این روش ها به اخذ اقامت و تابعیت این کشور منتهی خواهد شد.

اخذ اقامت طلائی پرتغال

شرایط فردی جهت سرمایه گذاری در پرتغال

شرایط فردی جهت سرمایه گذاری در این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

مراحلمدارک
1حداقل سن 18 سال
2ارائه پاسپورت معتبر و یا اقامت قانونی در کشوری
3ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
4ارائه بیمه سلامت فرد در مدتی که در پرتغال اقامت دارد.
5فرد نباید محدودیتی برای ورود و خروج از کشور داشته باشد.
6ارائه سندی مبنی بر داشتن 1 میلیون € (یورو) سرمایه برای سرمایه گذاری در این کشور

تمامی مدارک می باید به صورت دقیق تکمیل شوند. در فرم PDF به سفارت مریوطه این کشور ارجاع گردند. پس از بررسی های لازم در صورت تایید از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال

پرتغال مانند بسیاری از کشورهای دیگر جهان، روندهای سرمایه گذاری را دنبال می کند. از فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرصت هاشرح
پایداریهنگامی که صحبت از سرمایه گذاری در پرتغال می شود، پایداری تمرکز جدیدی بوده است، با شرکت هایی که تلاش می کنند از نظر زیست محیطی و (البته) از نظر مالی پایدار باشند. حتی صندوق های سرمایه گذاری پایدار پرتغالی نیز وجود دارد.
زیستی و ارگانیکبا تخصیص بودجه بیشتر و بیشتر به توسعه کشاورزی پرتغال، کسب و کارهای زیستی و ارگانیک در پرتغال رشد کرده اند.
فرانچایزاگر ترجیح می‌دهید ساختار و منابع یک شرکت را حفظ کنید و امتیازی را به پرتغال بیاورید، ممکن است ایده خوبی باشد که این نوع سرمایه‌گذاری را دنبال کنید. برخی از فرنچایزها در این کشور عملکرد نسبتاً خوبی داشته اند.
املاکبا هزینه های نسبتاً پایین (در مقایسه با سایر کشورها) و افزایش مداوم قیمت اجاره، املاک و مستغلات راهی عالی برای سرمایه گذاری در پرتغال باقی مانده است.  توجه داشته باشید که در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات لیسبون و پورتو هستند.
استارت آپ های فناوریبا انتخاب پرتغال و لیسبون به عنوان میزبان رویداد توسط اجلاس وب، ترکیبی از استعداد، پول و درخشان ترین ذهن های دنیای فناوری به سمت لیسبون کشیده شده است. دنیای تجارت پرتغال روند رو به رشدی را طی کرده است و هر روز استارت آپ های فناوری جدید و فرصت های سرمایه گذاری ظاهر می شوند.

بازار املاک برای سرمایه گذاری در پرتغال

در سال‌ های اخیر، پرتغال به یک بازار ترجیحی برای سرمایه‌ گذاران املاک تبدیل شده است و طرح ویزای طلایی شهروندی به سرمایه‌گذاری آنها بسیار محبوب شده است. لیسبون یکی از جالب ‌ترین شهرهای اروپایی برای سرمایه‌ گذاری در ملک شناسایی شده است. با گسترش بازار املاک و مستغلات پرتغال، فرصت های کسب سود از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به شدت افزایش یافته است. با توجه به اینکه الزامات مالکیت دارایی خارجی و نرخ‌ های وام مسکن بسیار معقول است، سرمایه‌گذارانی که در بازار املاک خرید می‌کنند از سود سرمایه قابل توجهی سود می‌برند. پرتغال همچنین بازار اجاره جذابی را ارائه می دهد.

در سال 2019 قبل از کرونا بیش از 27 میلیون گردشگر از پرتغال دیدن کردند. این رشد بی سابقه در صنعت گردشگری منجر به افزایش تقاضا برای املاک اجاره ای و افزایش قیمت اجاره و رشد بازار املاک برای سرمایه گذاری در پرتغال شده است. علاوه بر این، اگر به دنبال زندگی در پرتغال هستید، این کشور کیفیت زندگی بسیار خوبی دارد و در شاخص توسعه انسانی بسیار خوب عمل می کند و در رده توسعه انسانی بسیار بالا قرار می گیرد.

چالش های اساسی سرمایه گذاری در پرتغال

اگرچه به خوبی می دانید که سرمایه گذاری در پرتغال دارای مزایای فراوانی برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد. اما باید به این موضوع نیز واقف باشید که سرمایه گذاری در پرتغال دارای چالش های محدودی نیز می باشد. از اصلی ترین چالش های سرمایه گذاری در پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نداشتن دید بزرگ در سرمایه گذاری: به طور کلی هیچ چشم انداز تعریف شده ای برای آینده پرتغال وجود ندارد. بنابراین سرمایه گذاری در مناطق خاص ممکن است خطرناک باشد. سرمایه گذاران باید تکالیف را انجام دهند و از قبل برنامه ریزی کنند.
 • سیاست سرمایه گذاری: پرتغال همواره تمایل دارد از بحث در مورد شایسته سالاری در این کشور اجتناب کند. همچنین بسته به دولت منتخب، یک تجارت در پرتغال ممکن است از افزایش مالیات زیادی رنج ببرد. که می تواند خطری برای سرمایه گذاری های آتی یا بلند مدت باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

یکی از روش های اخذ اقامت پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی است. اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید، باید برای بازنشستگی در پرتغال درخواست ویزا بدهید. 2 مسیر مهاجرت بازنشستگان به پرتغال به شرح زیر است:

2 مسیر مهاجرت بازنشستگان به پرتغال

جهت درخواست ویزای بازنشستگی پرتغال، در واقع برای ویزای ملی D7 باید درخواست دهید. ویزای بازنشستگی پرتغال فقط نام آن بازنشستگی است و ارتباطی به درآمد بازنشستگی ندارد. ویزای بازنشستگی مزایای بسیاری را ارائه می دهد و می تواند به اقامت دائم تبدیل شود و در نهایت منجر به شهروندی شود.  توجه داشته باشید که ویزای بازنشستگی تنها یک ویزای موقت است که برای اخذ اقامت دائم پرتغال استفاده می شود. پس از ورود به پرتغال، برای شروع فرآیند درخواست مجوز اقامت خود، باید به SEF درخواست دهید. با اثبات درآمد حداقل 1500€ (یورو) در ماه خارج از پرتغال می توانید برای ویزای بازنشستگی اقدام کنید

 • اگر در یک شهر کوچکتر ساکن هستید، می توانید به راحتی با €1500 (یورو) در ماه در پرتغال زندگی کنید.
 • اگر درآمد شما €2000 (یورو) یا بیشتر باشد، کمی آزادی بیشتری خواهید داشت.
 • طبیعتاً، شهرهای شلوغ مانند لیسبون، کاسکایس یا پورتو هزینه زندگی بالاتری دارند، اما با بودجه ای بین 2000€ تا 2500€ (یورو) در ماه کاملاً راحت خواهید بود.

روند سرمایه گذاری در پرتغال

مشوق های سرمایه گذاری در پرتغال

بر خلاف اغلب کشورهار اروپایی مدرن، کشور پرتغال مشوق های بی شماری را برای جذب سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در پرتغال ارائه کرده است. به طور مثال، دولت پرتغال برای جذب سرمایه گذاری خارجی در این کشور، با مشوق های مالیاتی برای سرمایه گذاری در بخش های خاص تحت شرایط خاص تلاش زیادی کرده است. به طور که در سال 2023 نرخ های مالیات شرکت ها به طور چشم گیری کاهش یافته است. همچنین اعتبار مالیاتی تا 30% برای سرمایه گذاری های ورودی بسته به مکان و تعداد مشاغل ایجاد شده ارائه می شود. علاوه بر این، یک معافیت 10 ساله از مالیات بر دارایی و یک معافیت از مالیات تمبر برای سرمایه گذاری های جدید در این کشور وجود دارد. در نهایت اینکه، مقامات دولتی محلی نیز گاهی اوقات، مشوق های اضافی برای طرح های سرمایه گذاری و ایجاد شغل ارائه می دهند.

همچنین سایر اقدامات و مشوق هایی که توسط دولت فدرال پرتغال برای کمک به سرمایه گذاری در این کشور انجام می شود. شامل تسهیل برخی مقررات کار برای افزایش انعطاف پذیری محل کار و ایجاد یک رژیم کمک ویژه برای محصولات بزرگ در پرتغال است. علاوه بر این، به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، پرتغال نیز واجد شرایط صندوق های ساختاری و سرمایه گذاری به مبلغ تقریبی 25 میلیارد یورو بین سال های 2020 تا 2024 است. البته بخش عمده ای از این بودجه جهت سرمایه گذاری برای مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و طرح های اشتغال جوانان در نظر گرفته شده است.

اولویت تامین مالی جهت سرمایه گذاری در پرتغال شامل موارد زیر می شود:

اولویت تامین مالی جهت سرمایه گذاری در پرتغال

هزینه ویزای خود حمایتی پرتغال

هزینه های مربوط به هزینه های حقوقی ویزای خود حمایتی پرتغال نسبتا کم است. می توانید هزینه های زیر را برای سفارت پرتغال در نظر بگیرید:

 • برای درخواست ویزای D7 پرتغال، می توانید انتظار پرداخت $102 (دلار) را داشته باشید.
 • برای اجازه اقامت خود، می بایست حدود $86 (دلار) بپردازید.

این هزینه ها اغلب برای برای جابجایی، بیمه درمانی، صدور اقامت و هزینه های اداری خواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید که مبالغ ذکر شده در هر زمان ممکن است تغییر نماید. این هزینه ها طبق دستورالعمل اعلام شده وب سایت رسمی دولت پرتغال، فقط از طریق پول نقد، چک تایید شده یا حواله به کنسولگری پرتغال قابل پرداخت است. پس از موفقیت آمیز بودن درخواست ویزای خود حمایتی، ویزای D7 به مدت 4 ماه اعتبار دارد.

هزینه ویزای خود حمایتی پرتغال

مالیات سرمایه گذاری در پرتغال

در کشور پرتغال برای املاک مالیات در نظر گرفته شده است. مالیاتی برای انتقال مالکیت اموال به فرد دیگر (IMT)، تمبر مالیاتی، پرداخت مالیات به صورت سالانه برای ملک. پرداخت مالیات املاک یا شرکت های به ثبت رسیده یکی از مدار مهم جهت اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه های IMT شامل مواردی می باشد که به شرح نمودار زیر می باشد:

 • برای ملک با ارزش 92407€ (یورو) مالیاتی در نظر نگرفته شده است.
 • ملک با ارزش 92407€ الی 126404€ (یورو)، 2% مالیات در نظر گرفته شده است.
 • املاک با ارزش 126404€ الی 172348€ (یورو)، 5% مالیات باید پرداخت شود.
 • املاک با ارزش 172348€ الی 287213€ (یورو)، باید برای 7% از ارزش ملک مالیات پرداخت شود.
 • املاک با ارزش 287213€ الی 574323€ (یورو)، 8% مالیات در نظر گرفته شده.
 • املاک با ارزش بیشتر از574323€ (یورو)، 6% مالیات پرداخت می شود.

یکی از مهمترین موارد در خصوص سرمایه گذاری در این کشور مساله اخذ تابعیت این کشور می باشد. به طور کلی پس از 6 سال زندگی در این کشور می توانید تابعیت این کشور را اخذ نمایید. پایان با توجه به شرایط در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری و انواع ویزاها بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک با افراد متخصص مشورت نمایید. مشاوران و متخصصان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند شما ره در این زمینه ها راهنمایی نمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال

در این بخش از مقاله به پرسش و پاسخ در باب سرمایه گذاری در پرتغال در سال 2023 می پردازیم:

 • شرایط خرید ملک در پرتغال به چه صورت است؟ حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور به میزان 350000€ الی 500000€ (یورو) می باشد. در نوع اول افراد بایستی اقدام به بازسازی ملک خریداری شده، نمایند.
 • شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال چیست؟ در این نوع برنامه مهاجرتی شخص سرمایه گذاری بایستی مبلغ هنگفتی برای این پروسه در نظر بگیرد و علاوه بر این موضوع باعث رونق در کسب و کار و استخدام شهروند پرتغالی گردد.
 • شرایط سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟ حداقل سن 18 سال/ ارائه گواهی سلامت/ بیمه سلامت و گواهی دارایی به میزان 1 میلیون € (یورو)
 • مزایای سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟ سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت ویزا/ عدم نیاز به سوابق تحصیلی/ عدم محدودیت سنی/ اخذ ویزای همراه
5/5 - (55 امتیاز)

11 دیدگاه برای “بهترین سرمایه گذاری در پرتغال

 1. فرحناز معبودی گفت:

  سلام.
  ۴۷ سالمه و دکترای ادبیات فارسی دارم. بازنشسته آموزش و پرورش هستم. ۴ میلیارد نقدینگی دارم و میخواستم از طریق ویزای تمکن مالی اقامت پرتغال رو بگیرم. آیا امکان پذیره؟

  1. صادقی گفت:

   سلام بله این امکان برای شما وجود داره در خصوص مشاوره می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. احسان گفت:

  سلام من چند هفته بود که دنبال یه موسسه خوب مهاجرتی بودم و به چندتا از بهترین ها مراجعه کردم از جمله موسسه شما و بین اون 5 تایی که رفتم مشاوره شما دقیق تر و بهتر و به رزو تر بود. ممنونم که منو راهنمایی کردید. الان در مراحل پایانی سرمایه گذاری در پرتغال هستم.

  1. صادقی گفت:

   سلام در خصوص مشاوره با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. زیبا گفت:

  سلام وقت بخیر
  هدفم سرمایه گذاری در پرتغال هست و در مورد هزینه ها مطالعه کردم مجموعه شما این خدمات رو دارند و میتونن راهنمایی کنن؟ و اینکه ممنون میشم بگید این سرمایه گذاری از چه طریقی باشه برای من بهتره؟ 65 سالمه و شرکت بازرگانی دارم

  1. صادقی گفت:

   سلام خدمت شما . برای مشاوره در باب ویزای سرمایه گذاری پرتغال می توانید با شماره 02191003232 تماس بگیرید و از شرایط آن مطلع شوید.

 4. سیامک گفت:

  سلام، وقت بخیر، 37 ساله هستم لیسانس عمران و همسرم لیسانس معماری و فرزند 4 ساله دارم و قصد مهاجرت دارم زبانم هم خوب نیست، حدود 1/5 میلیارد سرمایه دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. صادقی گفت:

   سلام خدمت شما در خصوص ویزای سرمایه گذاری پرتغال بایستی از طریق خرید ملک و ثبت شرکت اقدام کنید. در خصوص مشاوره سرمایه و اخذ ویزای طلایی پرتغال با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 5. کیانی گفت:

  سلام چه مقاله درخشانی بود درباره اینکه بتونیم تصمیم بگیریم بهترین راه سرمایه گذاری تو پرتغال چیه. ممنون از تلاشتون برای نوشتن و جمع اوری مطالب مهمی مثل سرمایه گذاری از طریق املاک و استارتاپ. نمودار و امار و ارقام هام خیلی کمک می کرد برای درک مطلب.

 6. میثاق گفت:

  سلام. خسته نباشید. در خصوص دریافت مهاجرت از طریق خرید ملک با سرمایه 1 میلیارد تومان اطلاعاتی میخواستم. آقا هستم 40 ساله با مدرک کارشناسی معماری و تنها مهاجرت میکنم. با این مبلغ امکان خرید ملک وجود داره؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام خدمت شما. یکی از برترین های مزایا مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک، عدم شرط حضور می باشد. در خصوص مهاجرت سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *