مهاجرت به کشور پرتغال

اقامت پرتغال | اقامت تمکن مالی پرتغال 2023

اقامت پرتغال

اخذ اقامت پرتغال در سال 2023 از جمله گزینه هایی می باشد که امروزه مهاجرین بسیاری برای زندگی انتخاب می کنند. اقامت تمکن مالی پرتغال نیز از سایر طرق پرطرفدار است.  روش های مهاجرتی پرتغال متنوع است. در میان روش های مهاجرتی به پرتغال، روش های از قبیل روش تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به عنوان بهترین روش ها شناخته شده اند. در این مقاله متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاهی اجمالی به انواع روش های اقامتی این کشور خواهند داشت.

 • انواع روش های اخذ اقامت این کشور چگونه می باشند؟
 • تفاوت اقامت بلند مدت و کوتاه مدت این کشور به چه صورت می باشد؟
 • شرایط اقامت تمکن مالی پرتغال چیست؟
 • آیا کشور پرتغال برای مهاجرت مقصدی خوب است؟

اینفوگرافی اقامت در پرتغال

طرق مهاجرت به پرتغال 2023

اگر چه مهاجرت به پرتغال موضوع بحث این مقاله نیست، اما از آنجاییکه برای کسب اقامت پرتغال، ابتدا باید در این کشو حضور یافت، به صورت تیتر وار، روش های مهاجرت به پرتغال، برشمرده می­ شود. مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری، کار، ازدواج، تحصیل و پناهندگی، امکان پذیر است. بدیهی است هر یک از این روش ها دارای نکات بسیار و بحث مفصلی هستند که علاقه مندان می­ توانند از طریق مقالات مربوطه در همین سایت یا تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعات دقیق تری کسب کنند. در حالت کلی 2 نوع اقامت در این کشور وجود دارد، یکی اقامت کوتاه مدت است و دیگری بلند مدت که در ادامه شرایط هر 2 بررسی خواهد شد.

در میان انواع طرق مهاجرتی به پرتغال روش تحصیلی توانسته بازخورد مناسبی را به خود اختصاص دهد. تحصیل در این کشور در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. همچنین سطح آموزشی و علمی این کشور بالا بوده و در بسیاری از رشته های پردرآمد متقاضی تحصیلی می پذیرد. همچنین یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی به این کشور شناخته شده است.

معایب زندگی در کشور پرتغال عبارتست از:

 • یادگیری زبان پرتغالی
 • مشکلات پرداخت با کارت در پرتغال کارت های بانکی در سیستم Multibanco صادر می شود.

مزایا اقامت پرتغال

در این بخش به مزایا اقامت پرتغال می پردازیم:

 • دسترسی به تحصیلات استاندارد
 • سفر به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • سیستم مالیاتی سودمند
 • سرمایه گذاری سودآور در املاک
 • سیستم های مراقبت های بهداشتی برتر

هزینه اقامت پرتغال

اگر بخواهید در پرتغال زندگی کنید، خواهید دید که هزینه اقامت پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی بسیار مقرون به صرفه است. در حالی که زندگی در اروپای غربی به طور کلی می تواند گران باشد، شما می توانید با حقوق متوسط ​​در پرتغال یک زندگی راحت داشته باشید. بسیاری از مهاجران تصمیم می گیرند به پرتغال نقل مکان کنند یا در آنجا بازنشسته شوند. به غیر از هزینه زندگی پرتغال، مهاجران آب و هوای معتدل این کشور و مناظر باورنکردنی آن را نیز در نظر می گیرند

مردم محلی پرتغال می توانند به راحتی با 750€ (یورو) در ماه زندگی کنند. در پرتغال، هزینه اقامت به مکان و سبک زندگی بستگی دارد. ذکر این نکته ضروری است که لیسبون و کاسکایس گران ترین شهرهای پرتغال و پس از آن پورتو هستند. برخلاف شهرهای گران قیمت، براگا، ویزو و کویمبرا مقرون به صرفه ترین مکان هایی هستند که می توانید در پرتغال پیدا کنید. اجاره ها ارزان تر هستند حدود €300-€500 (یورو) در ماه، و هزینه خواربار و غذا خوردن در این مکان ها بسیار مناسب است.

در نمودار زیر می توانید بهترین شهرهای پرتغال از نظر کیفیت زندگی را مشاهده می کنید:

 

با کیفیت ترین شهرهای پرتغال

اقامت کوتاه مدت پرتغال

همانطور که پیش از این ذکر شد، پرتغال عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. بنابراین اعضاء اتحادیه اروپا، اعضاء حوزه اقتصادی اروپا و شهروندان سوئیسی و البته کشورهایی که دارای توافق با این کشور در این خصوص هستند، برای اقامت کمتر از 90 روز در این کشور به اخذ ویزا نیازی ندارند. اما برای ماندن بیش از 3 ماه لازم است برای مجوز اقامت این کشور، اقدام کنند. شهروندان سایر کشورها از جمله ایران برای اقامت کوتاه مدت (3 ماه) پرتغال نیز، نیاز به دریافت ویزا و اجازه اقامت هستند.

در این تعداد متقاضیانی که جهت اخذ اقامت به این کشور مهاجرت نموده اند، در نمودار زیر بیان شده است:

تعداد مهاجرین به کشور پرتغالشهروندان کشور پرتغال بدون ویزا می توانند به 186 کشور دنیا سفر کنند. شایان ذکر است که گذرنامه پرتغال در رتبه ششم قرار دارد. در این نوع اقامت باید تضمینی برای خروج از این کشور در پایان دوره اقامت وجود داشته باشد. اقامت با ویزای کوتاه مدت ممکن است تا 1 سال نیز تمدید شود. ویزای اقامت موقت برای قراردادهای کاری ممکن است صرفاً تا مدت طول قرارداد تمدید شود. بررسی درخواست ویزای اقامت کوتاه مدت این کشور 30 روز زمان می­برد. برخی از انواع اقامت های کوتاه مدت عبارتند از:

اقامت موقت پرتغال به واسطه ویزای انتقال کارکنان

اعطاء این ویزا برای شهروندان کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی و به منظور ارائه خدمات یا موارد آموزشی در خاک پرتغال  صورت می­ گیرد. این انتقال باید بین موسسات متعلق به 1 و یا گروهی از شرکت های مشابه انجام شود.

برخی از افرادی که شانس بیشتری برای دریافت این ویزا دارند عبارتند از:

 • مدیران ارشد و افراد تاثیرگذار شرکت ها
 • افراد دارای دانش تخصصی برای کسب و کار
 • متخصصین تجهیزات دقیق
 • کسانی که باید در دفاتر این کشور آموزش ببینند.

ویزای موقت برای کار موقت برای طول مدت قرارداد کاری اعطاء می شود. در شرایط خاص، ویزای موقت کاری، ممکن است برای یک دوره بیش از 6 ماه نیز اعطاء شود، به عنوان مثال برای حالتی که آن شغل بخشی از یک قرارداد سرمایه گذاری و تا زمان محدودیت اجرای آن باشد.

اقامت موقت پرتغال جهت ویزای فعالیت های تحقیقاتی

می ­توان این ویزا را برای فعالیت های تحقیقاتی، تدریس در موسسات آموزش عالی، و یا امور مشابه، برای مدت کمتر از یک سال اخذ کرد. برای دریافت این ویزا باید دعوتنامه یا قرارداد کاری برای اشتغال و یا تدریس در موسسات تحقیاتی یا موارد مشابه مورد تایید وزارت علوم این کشور داشت. چنانچه متقاضی قرارداد کار یا خدمات یا کمک هزینه برای تحقیقات علمی داشته باشد و تحت پوشش خدمات بهداشتی ملی یا سایر بیمه های درمانی قرار بگیرد، ممکن است این ویزا تمدید شود.

اقامت موقت به واسطه ویزای ترنزیت برای عبور از این کشور و رفتن به کشور سوم است و صرفاً برای تغییر پرواز در فرودگاه استفاده می ­شود. این ویزا برای 1، 2 و یا در موارد خاص چند ورود به پرتغال است، به شرط آنکه زمان اقامت بیش از 5 روز نباشد.

اقامت موقت پرتغال به واسطه ویزای کوتاه مدت

اقامت موقت پرتغال 3 ماه تا 1 سال را به شخص می ­دهد. البته برای هر بار تمدید باید 30 روز قبل از تاریخ انقضای ویزا، اقدام کرد. گردشگران، یا افرادی که برای دیدار اعضاء خانواده خود سفر به این کشور دارند می­ توانند برای اخذ این ویزا درخواست دهند. همچنین برای مواردی چون درمان پزشکی، همراهی با یک بیمار از اعضاء خانواده، مسابقات ورزشی، انجام معاهدات بین المللی و سایر، از مجوز اخذ اقامت کوتاه مدت استفاده کرد.

جهت اخذ ویزای کوتاه مدت که به عنوان ویزای توریستی شناخته شده است، می باید مدارکی را قبل از سفر کامل نمایید:

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه بلیت رفت و بازگشت به مبدا
 • ارائه تمکن مالی مناسب
 • گواهی رسید پرداخت هزینه ویزای مورد نظر
 • ارائه واچر یا محل اقامت متقاضی

اقامت بلند مدت پرتغال

از اقامت بلند مدت پرتغال، در اینجا به عنوان اقامت این کشور یاد خواهد شد. برای اخذ مجوز اقامت پرتغال، می­ توان با دریافت ویزای اقامت، وارد خاک این کشور شد. این ویزا برای 2 بار ورود به خاک این کشور اعتبار دارد. اجازه 4 ماه اقامت به شخص می­ دهد. دلایل اعطاء این ویزا می ­تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • اشتغال (از طریق استخدام)
 • خود اشتغالی یا کارآفرینی
 • تدریس یا تحقیقات علمی
 • تحصیلات، فرصت مطالعاتی دانشجویان، کارآموزی یا فعالیت های داوطلبانه
 • تحصیلات تکمیلی (برای دانشجویانی که قبلاً در پرتغال تحصیل کرده اند.)
 • پیوندهای خانوادگی
 • بازنشستگی البته همراه با درآمد

بررسی درخواست ویزای اقامت پرتغال 60 روز زمان می­ برد. ویزای اقامت پرتغال می­تواند به عنوان یک ویزای اقامت بلند مدت شنگن (نوع D)، اعطاء شود که به عنوان یک ویزای چندگانه اجازه سفر به کشورهای دیگر شنگن با شرایط خاص را می دهد. ویزای کاری (استخدام) شنگن شایع ترین نوع ویزای طولانی مدت است. در ادامه برخی روش های اخذ اقامت پرتغال تشریح شده است:

اقامت پرتغال با اشتغال

اقامت پرتغال با اشتغال 2023

اجازه اقامت کارکنان شامل اغلب کارکنان در پرتغال می شود. اعتبار این مجوز اقامت 1 ساله است و البته قابل تمدید تا 5 سال دیگر نیز هست. و بعد از این مدت، دارنده آن می تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد. اجازه اقامت به مهاجران و محققان با تخصص بالا شامل اساتید دانشگاهی، محققان علمی و متخصصان کاری با تبحر خاص می شود. مدت اعتبار، شرایط تمدید و درخواست اقامت دائم همچون مجوز اقامت کارکنان است.

اجازه اقامت به دارندگان کارت آبی (EU Blue Card) یک ویزای کاری پرتغال و اجازه اقامت برای کارگران بسیار کارآمد از کشورهای غیر اتحادیه اروپا است. فرد می تواند برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهد چنانچه دارای یک کیفیت برتر در کار (به عنوان مثال یک مدرک دانشگاهی) و حداقل 1 سال سابقه با قرارداد کاری در یک کشور اتحادیه اروپا باشد و حقوق و دستمزد ناخالص سالیانه ای معادل حداقل یک و نیم برابر میانگین ملی کشور داشته باشد. اجازه اقامت با کار دانشجویی البته این افراد عموماً دارای اجازه اقامت تحصیلی نیز هستند که در ادامه به آن پرداخته شده است.

مشاغل پر طرفدار در پرتغال 2023

میزان درآمد حاصل در پرتغال با توجه به معیارهایی متفاوت یکسان نخواهد بود. در سال 2023 به ازای هر ساعت کار مفید در شرکت ها و یا سایر مشاغل در این کشور حدود 16€ (یورو) به متقاضیان تعلق می گیرد. مشاغل پردرآمد در این کشور زیر شاخه های رشته مهندسی، خدمات، پزشکی، مالی و سایر رشته های حساس می باشد. به طور کلی میزان درآمد در این کشور دارای حداقل و حداکثر خواهد بود که در این بخش شرح داده شده است:

مشاغل پرطرفدار در پرتغال شامل موارد ذیل است. این مشاغل همراه با درآمد در جدول زیر بیان شده است:

مشاغلدرآمد به یورو در ماهمشاغلدرآمد به یورو در ماه
جراح مغز و اعصاب18700€متخصص پوست16700€
مشاور روانشناسی14500€مختصص پروتز13800€
دکتر قلب و عروق13400€مدیر بانک9480€
رادیولوژیست12600€مدیر اجرایی9480€
مدیر مالی9660€مدیر بازاریابی7910€

اقامت پرتغال با خرید ملک

برای اشخاصی که قصد مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال را دارند این امر از طریق خرید ملک نیز انجام پذیر است. در کشور پرتغال می توان با خرید ملک اقامت آن را به دست آورد. اما خرید ملک در پرتغال 2 روش دارد. یک روش خرید ملک به ارزش 350000€ (یورو) است. روش دیگر خرید ملک به ارزش 500000€ (یورو) می باشد. در روش اول میزان هزینه جهت خرید ملک کمتر است. اما شرایط ویژه ای دارد. اطلاعات کامل در این خصوص در مقاله خرید ملک در پرتغال می باشد.

به طور دقیق تر باید ملک خریداری شده بالای 20 سال قدمت در ساخت داشته باشد. همچنین فرد خریدار باید ملک را حداقل به ارزش 300000€ (یورو) خریداری کند. سپس 50000€ (یورو) صرف بازسازی آن ملک نماید. در این صورت می تواند اقامت پرتغال را به دست آورد. اما در رابطه با ملک 500000€ (یورو) قضیه متفاوت است. فرد می تواند آزادانه هر ملکی را با هر شرایطی خریداری کند. شرایط آن را برای شما آورده ایم:

شرایط خرید ملک در پرتغال

اقامت پرتغال با تمکن مالی

یکی از روش ‌های کسب اقامت پرتغال استفاده از روش تمکن مالی است. در این روش یعنی اقامت پرتغال با تمکن مالی فرد باید دارای درآمد فعال داشته باشه تا بتواند برای دریافت اقامت درخواست بدهد. امکان اخذ اقامت پرتغال با تمکن مالی از سال 2007 توسط دولت پرتغال فراهم‌ شده و شهروندان غیر اتحادیه اروپا و همچنین سوئیس این اجازه را دارند تا با تمکن مالی بتوانند در پرتغال اقامت بدست بیارند. ویزای ارائه ‌شده برای اقامت پرتغال با تمکن مالی ویزای D7 نام دارد که اجازه اقامت قانونی را به متقاضیان این ویزا می‌دهد. این متقاضیان باید دارای حداقل دستمزد ماهانه مشخصی باشند تا بتوانند برای اقامت پرتغال و تمکن مالی اقدام کنند.

شرایط اقامت پرتغال با تمکن مالی

هر فردی که دارای حداقل شرایط درآمد غیرفعال باشد می تواند برای اقامت پرتغال با تمکن مالی با ویزای D7 درخواست دهد. با داشتن شرایط اقامت پرتغال با تمکن مالی می توانید به مدت 2 سال اعتبار اقامت بگیرید و سپس 3 سال دیگر آن را تمدید کنید. پس از 5 سال، می توانید برای اقامت پرتغال اقدام کنید. شایان ذکر است متقاضیان بایستی حداقل 183 روز بدون وقفه در سال را در پرتغال بمانند. همچنین می توانید 8 ماه در پرتغال با وقفه های مختلف در طول سال اقامت داشته باشید. شرایط اقامت پرتغال با تمکن مالی به شرح زیر است:

 • از ژانویه 2022، شورای وزیران افزایش حداقل دستمزد را از €665 (یورو) به €705 (یورو) تصویب کرد.
 • بنابراین، شما باید حداقل 705€ (یورو) در ماه برای 12 ماه داشته باشید و حداقل هزینه ویزای D7 شما معادل 8460€ (یورو) در سال است.
 • در مجموع متقاضی بایستی €8460 (یورو) در سال نیاز دارد.
 • بزرگسالان دوم و بزرگسالان اضافی 50% حداقل حقوق ماهانه (در مجموع €4230 (یورو) در سال).
 • کودکان و جوانان زیر 18 سال و فرزندان وابسته غیر صغیر 30% حداقل حقوق ماهانه (مجموع €2538 (یورو) در سال).

اقامت پرتغال با تمکن مالی

اقامت پرتغال از طریق تحصیل 2023

یکی از روش های اخذ مجوز اقامت در پرتغال اخذ ویزای تحصیلی پرتغال است. دانشجویان خارجی در کشور پرتغال اجازه کار نیمه مدت و نیمه وقت دارند. دانشجویان در پایان تحصیلات خود می توانند 1 سال در پرتغال به جستجوی کار بپردازند. در صورت یافتن کار و 5 سال اقامت به واسطه آن می توانند درخواست اقامت دائم نمایند. در مقاله هزینه تحصیل در پرتغال متقاضیان می توانند از هزینه های تحصیلی در این کشور نیز اطلاع یابند. امکان تحصیل در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور وجود دارد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق تولد فرزند در این کشور اگر بعد از 1 سال اقامت والدین در پرتغال، فرزند آن ها متولد شود، به کودک اقامت پرتغال، تعلق می گیرد. اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج با یک شهروند پرتغالی نیز چنین ازدواجی به خودی خود منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود اما به عنوان راهی برای مهاجرت به پرتغال است و سپس فرد می تواند با طی مراحل به دنبال اخذ اقامت این کشور باشد.

شرایط تحصیل در پرتغال.

بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در پرتغال 2023

بهترین دانشگاه های کشور پرتغال با بررسی رتبه جهانی و رتبه کشوری در جدول زیر بیان شده است:

دانشگاهرتبه جهانیرتبه کشوری
دانشگاه پورتو2951
دانشگاه لیسبون3562
دانشگاه نوا د لیسبوا4313
دانشگاه کویمبرا4554
دانشگاه آیریرو531-4055
دانشگاه مینو700-6516
دانشگاه کاتولیک پرتغال8017

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ مجوز این نوع اقامت، یک روش خرید ملک به ارزش 500000€ (یورو) است. در این صورت فرد می تواند مجوز اقامت طلایی (Golden residence)، دریافت کند. این مجوز هر 2 سال قابل تمدید است و بعد 5 سال فرد می­ تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. در هر دوره 2 ساله اقامت، صرفاً حضور دو هفته ای فرد در پرتغال کفایت می­ کند و نیازی به حضور دائمی نیست. علاوه بر خرید ملک، سرمایه گذاری به ارزش 350000€ (یورو) و یا ثبت شرکت نیز اجازه این اقامت را به شخص خواهد داد. در روش سرمایه گذاری اصل پول با سود 2% تا 3%، بعد از 5 سال به فرد بازگردانده خواهد شد. در مقاله سرمایه گذاری در پرتغال در باب این موضوع شفاف سازی شده است.

ویزای اقامت پرتغال

افرادی که به دنبال اخذ اقامت پرتغال هستند باید در قدم اول، درخواست خود را برای اخذ ویزای اقامت پرتغال ثبت کنند. زیرا بدون داشتن ویزای اقامت پرتغال نمی توانید برای ویزای اقامت موقت یا دائم درخواست دهید. ویزای اقامت پرتغال همواره به صورت کوتاه مدت می باشد، که معمولا بین 3 تا 4 ماه اعتبار دارد. این نوع از ویزا، توسط سفارت پرتغال، تنها به این صورت صادر می شوند که به متقاضی اجازه ورود به پرتقال را قبل از ثبت نام به عنوان مقیم دهند. به طور کلی اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت به پرتغال جهت اخذ اقامت این کشور را دارند، ویزای اقامت پرتغال را درخواست می دهند. هنگامی که اتباع خارجی با ویزای اقامت خود وارد پرتغال می شوند، 4 ماه فرصت دارند تا در خدمات مهاجرت و مرز ها اجازه اقامت خود را دریافت کنند.

مجوز اقامت پرتغال جهت الحاق خانواده

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت پرتغال، پیوستن به یکی از اعضای خانواده می باشد. که به روش الحاق خانواده معروف است. اگر تمایل دارید برای پیوستن به یکی از اعضای نزدیک خانواده که مقیم یا شهروند پرتغال است به پرتغال مهاجرت کنید. باید برای مجوز اقامت پرتغال جهت الحاق خانواده درخواست دهید. واجدین شرایط دریافت اقامت پرتغال شامل موارد مذکور در بخش زیر می شوند:

 • یک همسر یا یک شریک ثبت نام شده
 • کودک خردسال به صورت بیولوژیکی یا فرزند خوانده
 • فرزند مستقیمی که به ساکن وابسته است.
 • فرزندی در سنین بالا اما وابسته به مقیم پرتغال

به این نکته نیز توجه فرمایید که، این مجوز برای مدت زمانی مشابه با مجوز اقامت یک مقیم پرتغال معتبر است. همچنین در مواردی که 5 سال ازدواج کرده اند مجوز ابتدا 2 سال اعتبار دارد و سپس هر ساله یکبار قابل تمدید است. دارندگان این مجوز می توانند آزادانه در پرتغال کار و تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست اقامت پرتغال

اتباع خارجی که قصد دریافت مجوز اقامت پرتغال را دارند، باید حین درخواست مدارکی را جمع آوری کرده و به اداره مهاجرت تحویل دهند. از مهمترین مدارکی که حین درخواست اقامت پرتغال باید ارائه دهید، عبارت اند از:

 • ارائه پاسپورت معتبر ملی
 • ارائه 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت، که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • تکمیل فرم درخواست اقامت پرتغال
 • ویزای اقامت معتبر که شامل ویزای 3 تا 4 ماهه قبل از درخواست مجوز اقامت می شود.
 • مدارک دالی بر تمکن مالی مطلوب در کشور پرتغال
 • مدرک اقامت متقاضی در پرتغال
 • بیمه درمانی معتبر
 • گواهی خانواده در صورت وجود
 • گواهی کیفیری معتبر مورد تایید اداره پلیس پرتغال
 • رضایت والدین در صورت وجود
 • قرارداد استخدام
 • ارائه سندی دال بر پرداخت هزینه درخواست مجوز اقامت پرتغال به مبلغ 550€ (یورو)

در نمودار زیر می توانید هزینه درخواست مجوز اقامت کشورهای مختلف را با یکدیگر مقایسه فرمایید:

هزینه درخواست مجوز اقامت کشورهای مختلف را با یکدیگر

پناهندگی در پرتغال

از میان روش های معمول مهاجرتی روش پناهندگی بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است. اما با توجه به بازخورد های منفی این روش مهاجرتی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود هرچند علاقه مندان می توانند با مطالعه مقاله پناهندگی در پرتغال، با شرایط آن آشنا شوند. در مقاله پیش رو به مقوله اقامت پرتغال، پرداخته شد. سعی شده است، انواع اقامت پرتغال و تا حدودی شرایط و نحوه اخذ آن ها تشریح شود. هریک از مباحث مطرح شده، خود سرآغاز مبحثی مفصل هستند. بنابراین لازم است علاقه مندان در هر حوزه که نیاز به اطلاعات بیشتری دارند از سایر مقالات مرتبط در این سایت نیز استفاده نمایند.

جهت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر در باب اقامت در پرتغال، کارشناسان مربوطه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی و آگاهی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد‌. جهت اخذ مشاوره تلفنی و حضوری با کارشناسان و وکلای مجرب ما تماس حاصل فرمائید.

سوالات پرتکرار در باب اقامت پرتغال

در این بخش از مقاله به بررسی سوالات پرتکرار در باب اقامت پرتغال می پردازیم:

 • با چه نوع ویزاهایی می توان به اقامت بلند مدت پرتغال دست یافت؟ استخدام شغلی با کارفرمای پرتغالی در پرتغال، خود اشتغالی و کارآفرینی، تحصیل، رسیدن به کار پس از تحصیل، پیوست به خانواده، از طریق خرید ملک و تمکن مالی می توان به اقامت بلند مدت دست یافت.
 • اقامت پرتغال از طریق اشتغال چگونه به دست می آید؟ مجوزهای اقامتی که از طریق کار (استخدام و یا راه اندازی شغل) در این کشور، برای مدت زمان 1 سال هستند و البته قابلیت تمدید تا 5 سال دیگر دارند. پس از آن می توان درخواست اقامت دائم را ارائه کرد. اقامت دائم (کارت آبی اتحادیه اروپا) در صورت داشتن درآمد حداقلی تعیین شده و پرداخت بیمه و مالیات به صورت منظم به فرد تعلق می گیرد.
 • آیا از طریق خرید ملک نیز می توان اقامت پرتغال را به دست آورد؟ با خرید ملک می توان گلدن ویزای پرتغال و اقامت 5 ساله را به دست آورد. خرید ملک با مبلغ 350000€ الی 500000€ (یورو) امکان پذیر است.
 • آیا از طریق تحصیل می توان به اقامت در پرتغال رسید؟ تحصیل در پرتغال با حق کار دانشجویی و حق کار پس از تحصیل برای دانشجویان همراه است. دانشجویان می توانند اقامتی 1 ساله پس از تحصیل داشته باشند و اگر در این مهلت به کار برسند می توانند ویزای کاری دریافت کنند که با تمدید حداکثر 5 ساله آن به اقامت دائم پرتغال دست خواهند یافت.
5/5 - (20 امتیاز)

4 دیدگاه برای “اقامت پرتغال | اقامت تمکن مالی پرتغال 2023

 1. کامران گفت:

  سپاس از مطالب خوب سایتتون
  یکی از بستگان نزدیک ما پرتغال زندگی میکنه آیا میشه از طریق خرید ملک به صورت شریکی با ایشون اقامت و ویزای پرتغال رو بگیریم؟
  این پروسه چقدر زمان میبره ؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام خدمت شما. خرید ملک در پرتغال یکی از طرق برتر سرمایه گذاری است. در خصوص مشاوره با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. سپیده گفت:

  مرسی از مقاله خوبتون من و همسرم به دنبال مهاجرت به اروپا هستیم بهترین گزینه با هزینه ای مقرون به صرفه رو کجا پیشنهاد میدید؟

  1. صادقی گفت:

   سپاس از مطاله شما. در خصوص مهاجرت به اروپا با شماره 02191003232 تماس بگیرید و با بررسی شرایط توسط کارشناسان از شرایط مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *