مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

در سال 2019 برای مهاجرت به هر کشوری سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از راه های قابل انتخاب است. ثبت شرکت در پرتغال به عنوان راهی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم قابل بررسی می باشد. ثبت شرکت در پرتغال با شرایط خاصی امکان پذیر می باشد که در قانون ذکر شده است. ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019 به طرق گوناگون امکان پذیر می باشد.

قوانین ثبت شرکت در پرتغال

از سال 1986 قانون مهمی در باب ثبت شرکت در کشور پرتغال رسمی گردید. این قانون مهم ریجستری ملی شرکت پرتغالی نام دارد به این معنا که موسسه رجیستری در پرتغال برای شرکت ثبت شده گواهی اعتبار سنجی صادر می نماید. در صورتی که نام شرکت تایید گردد موفق به اخذ ریجستری می شوید. در این صورت اقامت موقت به شما اعطا می گردد.

روش های ثبت شرکت در پرتغال

دو روش کلی برای ثبت شرکت در پرتغال وجود دارد. این دو راه عبارتند از:

 • روش اول

در این روش ثبت شرکت، در اداره ثبت در کشور پرتغال یا مراکز مرتبط با آن صورت می گیرد. منظور از فرآیند رجیستری همین می باشد. این فرآیند قابل انجام توسط وکیل یا سهامدار شرکت می باشد.

 • روش دوم

در این شیوه ثبت شرکت به صورت آنلاین انجام می گیرد. برای فرآیند ثبت شرکت از این طریق حضور وکیل و انجام امور تشریفاتب الزامی نمی باشد. براسا نوع اسانامه شرکت فرآیند ثبت شرکت 1-2 روز به طول می انجامد.از این شیوه با عنوان مخابرات آنلاین نیز یاد می شود.

مدارک لازم برای ثبت شرکت

 • تنظیم درست و مناسب پیش نویس اساسنامه شرکت.
 • ضمیمه یک سری کپی از اسناد و گذرنامه به مدارک لازم.
 • ورود نمونه فرم امضا و فرم های مربوطه دیگری در مراحل ثبت شرکت.
 • وجود حساب بانکی در پرتغال.

برای فعالیت های شرکت و مشاوره مالیاتی و حسابرسی های دوره ای داشتن یک دفتر اداری الزامی می باشد. تنظیم اساس نامه های عمومی و همگانی برای ثبت شرکت در برخی کشور ها الزامی می باشد. برای ثبت شرکت در تمام کشور ها هزینه ای برای تمبر و ثبت نام تخمین زده می شود.

انواع ثبت شرکت در پرتغال

انتخاب نوع ثبت شرکت با توجه به هدف و سرمایه قابل تعیین می باشد. این تصمیم گیری اهمیت زیادی دارد زیرا قابل برگشت و تغییر نظر نخواهد بود. انواع ثبت شرکت در کشور پرتغال به شرح زیر می باشد:

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

عموما ثبت شرکت های با مسئولیت محدود بهترین راه برای سرمایه گذاران در این کشور می باشد. برای ثبت این شرکت اهداف بزرگ و سرمایه اولیه زیاد الزامی نمی باشد. طبق قانون تجارت پرتغال برای ثبت این شرکت حداقل 2 سهامدار الزامی می باشد. برای این سهامداران اقامت و تابعیت خاصی در نظر گرفته نشده است. حداقل سرمایه گذاری باید الزاما رعایت شوند. با تبدیل این سرمایه به سهام و سپس تقسیم آن برای هر سهم  کمترین مقدار تعیین می گردد. مشارکت به صورت نقدی یا غیر نقدی امکان پذیر می باشد. نصف سرمایه در ابتدا باید الزاما نقدی پرداخت گردد. دارایی های این شرکت باید مورد حسابرسی قرار گیرد. مالیات نیز باید تمام و کمال پرداخت گردد.

ثبت شرکت از نوع عمومی

این نوع شرکت بسیار بزرگ بوده است و قوانین ثبت آن به مراتب از سایر شرکت ها پیچیده تر است. حداقل 5 سهامدار برای ثبت این شرکت الزامی می باشد. سرمایه اولیه در هر دوره متغیر می باشد ولی از حداقل سرمایه کمتر نمی گردد.

سایر انواع ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت با مشارکت محدود

برای ثبت این نوع مشارکت حداقل دو شریک الزامی می باشد. در این نوع نیازی به سرمایه گذاری به مبلغ مشخصی نیست. مسئولیت تعهدات شرکت بر عهده یکی از شرکا خواهد بود. تصمیم گیری ها نیز به عهده همین فرد می باشد. شریک دیگر بازرس گام های شرکت خواهد بود

ثبت شرکت به صورت همکاری عمومی

نام دیگر این نوع شرکت تضامنی می باشد. برای تاسیس این شرکت حضور 2 شریک الزامی می باشد. برای ثبت این نوع شرکت هزینه و سرمایه خاصی مورد نیاز نیست. در این نوع شرکت همه افراد شریک مسئول تعهدات شرکت می باشند. این شرکت نقطه مقابل شرکت با مسدولیت محدود می باشد. تمام افراد قدرت تصمیم گیری در این شرکت را دارا می باشند.

ثبت شرکت سهامدارن تک در پرتغال

در این نوع ثبت شرکت فرد به تنهایی می تواند موسس یک شرکت باشد. این ثبت شرکت از طریق  EIRL امکان پذیر خواهد بود. ثبت شرکت به این شکل به سبب ساختار ساده ای که دارد بسیار آسان می باشد. موسس این شرکت مسئولیت تعهدات این شرکت را بر عهده دارد. این شرکت ها در پرتغال کمتر تاسیس می شوند.

ثبت شعبه شرکت در پرتغال

فرآیند افتتاح شعبه در کشور پرتغال بسیار ساده می باشد و در مدت 2 روز قابل انجام می باشد. برای تامین سرمایه لازم برای افتتاح شعبه می توان از دارایی های شرکت مادر و سایر شعب خارجی استفاده نمود. شعبه افتتاح شده باید تمام ویژگی های شرکت مادر را داشته باشد. تمام تصمیمات شعب باید مورد تایید شرکت مادر قرار گیرد.

الزامات برای ثبت شعبه شرکت در پرتغال

 • ترازنامه شرکت های خارجی
 • بررسی اظهارات رجیستری تجاری در خصوص سود و زیان سالانه شرکت های اصلی.
 • نگهداری صورت های مالی به صورت جداگانه
 • نیاز به حفظ سپرده سالانه

برای ثبت شعبه شرکت ارائه نام شرکت، نوع کار، آدرس ثبت نام و کپی صورت جلسه برای شعبه الزامی است. انتخاب درست نام برای نماینده شعبه اهمیت زیادی دارد. همچنین فعالیت شعبه بطور دقیق باید معین گردد.

مدارک ثبت شرکت در پرتغال

 • تنظیم دقیق پیش نویس اساسنامه ی شرکت.
 • کپی گذرنامه فرد متقاضی.
 • ارائه طرح های توجیهی اقتصادی.
 • فرم های تکمیل شده مربوط به ثبت شرکت در پرتغال.

نکات مهم

 • خرید یا اجاره ملک به عنوان دفتر شرکت برای انجام فعالیت های شرکت باید به درستی انجام گیرد.
 • استخدام مدیر مالی برای ثبت شرکت الزامی می باشد.
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه الزامی است.
 • تهیه فرم امضا به صورت صحیح اهمیت دارد.

افتتاح حساب بانکی به نام شرکت لازم می باشد. برای ثبت شرکت در پرتغال 2-4 ماه زمان لازم است. در این مدت قادر به تکمیل مدارک خود خواهید بود. اصول ثبت شرکت بطور دوره ای اعلام می گردد. از این رو تلاش نمایید که در این زمینه به روز باشید. با توجه به قسمت بالا برای ثبت شرکت باید اطلاعات به روز داشته باشید. برای کسب اطلاعات به روز می توانید با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. موسسه سفیران سروش سعادت ضمن ارائه به روز ترین اطلاعات شما را به صورت حرفه همراهی می نمایند.

یک دیدگاه برای “ثبت شرکت در پرتغال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *