مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

شرایط خرید ملک در پرتغال

پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است و این کشور دروازه ورود به منطقه شینگن می­باشد. پایتخت پرتغال شهر زیبای لیسبون است که خود از جذابیت های فراوانی برخوردار است. خرید ملک در پرتغال یکی از راههای صد در صدی اقامت دائم این کشور بشمار می­رود. پرتغال از جمله کشورهای قدیمی و کهن در اروپاست که دارای 11 میلیون جمعیت می­باشد. این کشور در لیست امن ترین کشورهای جهان قرار گرفته و جایگاه هفدهم را در میان این کشورها بخود اختصاص داده است. پرتغال از جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و منحصر بفردی برخوردار می­باشد تا جائیکه پرتغال را کشور عجایب می­دانند. این کشور دارای آب و هوایی مناسب است. مناطق جنوبی این کشور نسبت به مناطق شمالی آن گرمتر است و در شمال این کشور می­توان زمستانی سرد و بارانی را تجربه نمود. مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجارب مفیدی که در طی سالها در امر مهاجرت کسب نموده اند، اطلاعات مفید و جامعی ار مهاجرت به دیگر کشورها در اختیار متقاضیان به این موضوع قرار می­دهند.

بیشترین درآمد پرتغال از صادرات محصولات کشاورزی و صنعت توریسم می­باشد. این کشور محصولاتی همچون پارچه- لباس- کفش- مواد غذایی- محصولات کشاورزی را به دیگر کشورها صادر می­نماید. اتباع خارجی برای خرید ملک درپرتغال با محدودیتی روبرو نیستند، بلکه دولت پرتغال با اعطای اقامت دائم از طریق خرید ملک از اتباع خارجی استقبال می­نماید.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال

خرید ملک یکی از راههای سرمایه گذاری در دیگر کشورها و همچنین پرتغال بشمار می­رود. با افزایش تقاضای خرید ملک در کشور ترکیه، قیمت خرید ملک در این کشور افزایش یافته است. افرادی که با 500 هزار یورو ملکی را در کشور پرتغال خریداری نمایند، در کمترین فرصت می­توانند اقامت دائم پرتغال که همان اقامت طلایی این کشور را دریافت نمایند. دریافت ویزای طلایی پرتغال محبوبیت زیادی میان سرمایه گذاران خارجی دارد. زیرا این نوع اقامت در پرتغال از مزایای زیادی برخوردار می­باشد.سرمایه گذاری در بخش املاک کشور پرتغال ازدارای شرایط بسیار مناسب و رو به رشدی می­باشد. افراد با سرمایه گذاری در بخش املاک می­توانند به کسب در آمد های زیادی دست یابند.

خرید ملک در پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم، خرید ملک در پرتغال برای اتباع خارجی برخلاف برخی از کشورها با محدودیتی همراه نیست. علاوه بر این سرمایه گذاران با خرید ملک از امتیازات زیر نیز برخوردار خواهند شد:

 • سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون اخذ ویزا
 • اخذ اقامت پرتغال در کوتاهترین زمان ممکن ( پس از 6 ماه)
 • اجازه انجام کار در پرتغال
 • دریافت اقامت دائم برای اعضای خانواده و دیگر بستگان
 • پرداخت مالیات های بسیار پایین به دولت پرتغال
 • دریافت اقامت دائم پرتغال پس از 5 سال زندگی در این کشور
 • اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 6 سال زندگی در این کشور

مراحل خرید ملک در پرتغال

پروسه خرید ملک در پرتغال چندان دشوار نیست و افراد براحتیی و در کمترین زمان می­توانند نسبت به انجام آن اقدام نمایند. بدین گونه که سرمایه گذاران ابتدا با اخذ ویزای پرتغال به این کشور سفر می­نماید و پس از بازدید از پروژه های املاک در این کشور ملک مورد نظر خود را انتخاب نموده و فروشنده قراردادی را تنظیم می­نمایند. در این حین خریدار می­بایست به دفتر مالیاتی کشور پرتغال مراجعه و نسبت به اخذ کد مالیاتی خود اقدام نماید. پس از آن سرمایه گذار به سیستم مالیاتی کشور پرتغال دسترسی داشته و براحتی می­تواند مبلغ ملک مورد نظر را از این طریق به حساب فروشنده واریز نماید. سرمایه گذار علاوه بر پرداخت هزینه ملک می­بایست هزینه ای بابت بیمه- وکیل- اسناد و … نیز پرداخت نماید. در هر حال مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به تمامی عزیزان و علاقمندان اخذ تابعیت پرتغال می­باشند.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

افراد با خرید ملک در پرتغال ابتدا اقامت موقت این کشور را اخذ خواهند نمود و پس از 5 سال زندگی اقامت دائم این کشور به آنان تعلق خواهد گرفت. در طول مدت زمانی که فرد دارای اقامت موقت پرتغال است، در صورتیکه سرمایه گذار ملک خود را بفروشد، همزمان با فروش ملک اقامت موقت وی نیز لغو خواهد شد. اما افرادیکه پس از 5 سال زندگی در این کشور اقامت دائم پرتغال را اخذ نموده اند، با فروش ملک خود اقامت پرتغال را از دست نخواهند داد. ناگفته نماند، افراد برای اخذ اقامت دائم کشور پرتغال باید دارای شرایط زیر باشند:

 • متقاضی مورد نظر می­باید بیشتر از 18 سال باشد.
 • می­بایست حداقل 5 سال در کشور پرتغال زندگی نموده باشد.
 • در طول 5 سال اطلاعات و دانش عمومی در مورد کشور پرتغال کسب نموده باشد
 • طول این مدت زندگی خود در این کشور مرتکب جرم و جنایتی نگردیده باشد.
 • از مهارت زبان پرتغالی برخوردار گردیده و بتواند با جامعه و مردم این کشور ارتباط برقرار نماید.

لازم به ذکر است دولت پرتغال با تابعیت دوگانه افراد مخالفتی نداشته و افراد براحتی و بدون ترک تابعیت قبلی خود می­توانند، اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *