مهاجرت تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

آیا می دانید با تحصیل در اسپانیا می توان اقامت این کشور را بدست آورد در صورتی که شما هم متمایل به دانستن اطلاعاتی در زمینه تحصیل در اسپانیا هستید با خواندن این مقاله می توانید به اطلاعات زیادی در موضوع تحصیل در اسپانیا دست یابید.

هدف ما در نوشتن این مقاله این می باشد که  در  موضوع شرایط تحصیل در این کشور و همچنین   گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور را توضیح دهیم .

به جرات می توان گفت که  یکی از روش های مهاجرت به  این کشور و حتی آسانترین راه گرفتن اقامت این کشور از روش  تحصیل در اسپانیا می باشد.

عواملی که موجب محبوبیت تحصیل در کشور اسپانیا شده

در حال حاضر تعداد زیادی از افراد برای ادامه تحصیل کشور این کشور را  انتخاب می کنند.  این کشور که در چند سال گذشته در میان پر بازدید ترین و هم چنین پر  جاذبه ترین کشورهای توریستی به شمار می رود. هزینه تحصیل دراین کشور که یکی از  مقرون به صرفه ترین کشورها  در قاره  اروپا  به حساب می آید.

دلیل اصلی انتخاب دانشجویان  برای تحصیل نمودن  در  این کشور این موضوع می باشد که  این کشور موفق شده  تعدادی از با اعتبار ترین دانشگاه ها را که در میان خود جا داده و علت دیگر این موضوع می باشد که  زندگی دانشجویی در  این کشور بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد و از جمله علل دیگر  می توان به هزینه تحصیلی  در این کشور اشاره نمود که بسیار پایین می باشد.

 

زبان مورد نیاز برا آموزش در کشور اسپانیا

برای تحصیل دراین کشور نیاز به تسلط به زبان انگلیسی می باشد و  چیزی حدود  30 دانشگاه که به صورت  دولتی و خصوصی در این  کشور  اداره می شوند به امر آموزش به زبان انگلیسی می پردازند.

اعتبار دانشگاه های اسپانیا در کشور ایران

دانشگاه ها این کشور مورد تایید وزارت خانه  علوم تحقیقات و فناوری کشور ما می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در این کشور  نسبت به  سایر کشورهای دیگر به صرفه تر و عقلانی تر می باشد .

دلیل اصلی انتخاب دانشجویان  برای تحصیل نمودن  در  این کشور این موضوع می باشد که  این کشور موفق شده  تعدادی از با اعتبار ترین دانشگاه ها را که در میان خود جا داده و علت دیگر این موضوع می باشد که زندگی دانشجویی در این کشور بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد  و  از جمله علل دیگر  می توان به هزینه تحصیلی  در این کشور اشاره نمود که بسیار پایین می باشد.

 

بررسی شرایط تحصیلی در اسپانیا

شرایط تحصیل در این کشور به صورت زیر می باشد:

 

  شرط اول: در صورتی که  اشخاص متقاضی تحصیل در اسپانیا  بتوانند مدرک  کارشناسی یا  کارشناسی ارشد خود را به این شرط که از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم کشور ما باشد ،  دریافت کرده باشند ،  این اشخاص می توانند  درراستای تحصیل نمودن  در مقاطع بالاتر در دانشگاه های  دارای اعتبار  این کشور اقدام نمایند.

شرط دوم :  اشخاص متقاضی تحصیل در اسپانیا  ملزم به پرداخت نمودن هزینه لازم برای زندگی نمودن در این کشور می باشند با این توضیح که در این کشور هزینه زندگی به میزان شش الی هشت هزار یورو برای هر سال تحصیلی می باشد.

شرط سوم : اشخاص متقاضی تحصیل در اسپانیا ملزم به آموزش  زبان تدریس این کشور می باشند . با این توضیح که همانطور که ذکر شد زبان تدریس در این کشور زبان انگلیسی یا اسپانیایی می باشد.

 

 مزایای تحصیل در اسپانیا

مزیت اول : اولین مزیت تحصیل در اسپانیا وجود  اعتبار در میان  دانشگاه های این کشور می باشد.با این توضیح که   دانشگاه های  این کشور از رتبه بندی و رنکینگ بسیار بالایی بر خوردار می باشند   و دلیل این موضوع وجود امکانات و تجهیزات آموزشی بسیار زیاد در میان نظام آموزشی  این کشور می باشد.

  مزیت دوم : دیگر مزیت  تحصیل در اسپانیا زبان آموزش در این کشور می باشد . با این توضیح که   همه رشته ها در مقاطع تحصیلی  فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود .

مزیت سوم :  از جمله مزایای دیگر می توان به  میزان کم هزینه های تحصیل در اسپانیا اشاره کرد. با این توضیح که میزان   شهریه در  دانشگاه های این کشور  نسبت به  سایر دانشگاه های کشورهای اروپایی دیگر  کمتر می باشد و با  دریافت نمودن  بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا و به انضمام  دادن رزومه تحصیلی قوی  این اشخاص می توانند از پرداخت نمودن  شهریه معاف شوند .

مزیت چهارم :  این اشخاص می توانند در کنار تحصیل نمودن  در  این کشور  به اشتغال بپردازند و پس از سپری نمودن  پنج سال  در این کشور  قادر به  گرفتن اقامت دائم  این کشور  می شوند.

 

معایب ایراد های  تحصل در اسپانیا

ایراد اول : اولین ایراد برای  اشخاص متقاضی تحصیل در اسپانیا که قصد زندگی کردن در این کشور را دارند  میزان هزینه زندگی در  این کشور می باشد که  به صورت قابل توجهی رو به افزایش  می باشد.

ایراد دوم : با توجه  به این که تعداد متقاضیان کار در اسپانیا بسیار زیاد می باشد همواره احتمال رفتار نژاد پرستانه از جانب کارفر مایان در این کشور وجود دارد.

 ایراد سوم :  با توجه به این که شرط مورد نیاز برای تحصیل در مقطع  لیسانس این می باشد  که متقاضیان تحصیل در اسپانیا ملزم به تسلط داشتن به زبان اسپانیایی  می باشندهمواره این امکان وجود دارد که شخصی تمایل به آموزش در این کشور نداشته باشد.

ایراد چهارم : میزان هزینه تحصیل در این کشور  ممکن است برای تعدادی از  افراد بالا و گران باشد و  در نهایت منجر به انتخاب کشوری با هزینه پایین تر گردد.

 

توصیه ما

در صورتی که شما هم با خواندن این  مقاله علاقه مند به موضوع  تحصیل در اسپانیا شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره نمودن با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه که در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند  چه به صورت حضوری و غیر حضوری از اطلاعات زیادی در زمینه  این امور و به خصوص تحصیل در اسپانیا بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *