شرایط اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بررسی هزینه زندگی در اسپانیا و شرایط زندگی در این کشور را باید در دستور کار خود قرار دهید. اسپانیا با 82درصد امید به زندگی در زمره شادترین ملت ها قرار دارند و همین طور از سطح رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردارند.

اسپانیا در جنوب غرب قاره اروپا واقع شده است این کشور از شمال با فرانسه و با پرتقال از غرب هم مرز است این کشور از جنوب و شرق نیز در جوار دریای مدیترانه می باشد. این کشور از نظر آب وهوایی در اغلب نقاط آب وهوای مدیترانه ای ومعتدل دارد اسپانیا در جهان رتبه 14امین کشور را در اقتصاد دارد. از نظر رفاه اجتماعی نیز دهمین کشور در جهان است.هزینه زندگی در اسپانیا را بیشتر هزینه ی مسکن شامل میشود.

در اقتصاد این کشور صنعت توریسم حرف اول را می زند. 45 مکان تاریخی ثبت شده در یونسکو مناظر نایاب پل ها و پارک ها جشنواره های شاد و متعددی که هرساله در این کشور برگزار می شود شرایط را بیش از پیش برای جذب توریسم فراهم میکند در سال های اخیر بیشترین مهاجران به اسپانیا از طریق ویزای تحصیلی به این کشور اقدام می کردند و تحصیل در دانشگاه های این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار بود اما در سال های اخیر علاوه بر تحصیل ویزای کاری نیز مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. به خصوص مشاغلی که در حوزه صنعت توریسم فعالیت می کنند.

هزینه های اولیه زندگی در اسپانیا 

با این که هزینه زندگی در هر کشوری با توجه به سبک زندگی افراد می تواند متفاوت باشد اما می توان گفت هزینه زندگی در این کشور  به نسبت سایر کشورها در جنوب اروپا کمتر است. برای یک زندگی متوسط در این کشور به مبلغی در حدود 20هزار یورو احتیاج دارید. که این هزینه شامل مسکن خوراک و هزینه های مربوط به حمل ونقل می باشد در ادامه به بررسی هریک از این موارد به صورت جداگانه می پردازیم

هزینه مسکن در اسپانیا 

برای اسکان در این کشور می توانید یا نسبت به خرید ملک اقدام کنید ویا آپارتمان های اجاره ای را برای اسکان انتخاب کنید. در صورتی که برای اسکان در این کشور انتخاب شما خرید ملک باشد خرید یک آپارتمان نوساز در شهر مادرید در اسپانیا برای شما در حدود متری 450 یورو هزینه بر خواهد بود که این هزینه برای خرید آپارتمان در مناطق شمالی تهران مبلغی در حدود 1300یورو خواهد بود  هزینه  خرید ملک در این کشور با توجه به محله انتخابی شما و شهر و نوع ساختمان و میزان نوساز بودن آن متفاوت خواهد بود. اما اگر برای اسکان آپارتمان های اجاره ای را انتخاب کنید با توجه به نوع ساختمان و میزان نزدیک بودن آن به مرکز شهر باید هزینه ای در حدود 500تا 800 یورو را برای پرداخت اجاره در نظر بگیرید .

هزینه خوراک در اسپانیا

برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های این کشوری مبلغی در حدود 10 تا 40 یورو را باید در نظر بگیرید که این مبلغ با توجه به نوع رستوران انتخابی شما متفاوت خواهد بود البته می توانید با خرید از فروشگاه های زنجیره ای این کشور و طبخ غذا در منزل تا حدود زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اما اگر در شهر مادرید ساکن بودید حتما بازید از رستوران های این شهر را در برنامه خود قرار دهید رستوران های این شهر با طرح های زیبا و غذاهای متنوع متاثر از ملل گونان از شهرت خاصی برخوردارند.

هزینه حمل و نقل در اسپانیا

با توجه به این که اغلب شهرهای این کشور از امکانات حمل و نقل مطلوبی برخوردار اند هزینه ی حمل و نقل در این شهر ها به شدت کاهش پیدا میکند

هزینه مالیات در اسپانیا

از لحظه ای که شما اقامت این کشور را دریافت می کنید  موظف به پرداخت مالیات به دولت این کشور می باشید. مالیات این کشور برمیزان درامد شما محاسبه می شود و همین طور املاک شما در این کشور و سرمایه گذاری هایتان را نیز مشمول می شود. این هزینه مالیات بین دولت های اسپانیا تقسیم می شود و هریک از دولت ها برای نرخ مالیات کشور تصمیم میگیرند این به معنی است که با توجه به محل زندگی شما و شغل و اموالتان نرخ مالیات برایتان متفاوت خواهد بود و در بررسی و احتساب هزینه های زندگی در اسپانیا هزینه مالیات در این کشور را در نظر بگیرید.

هزینه بیمه درمانی در اسپانیا 

در مورد هزینه بیمه درمانی در اسپانیا می توان گفت خدمات درمانی در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی این کشور  با وجود سطح خدمات بالا و کبفیت مطلوب آن تقریبا رایگان است و در صورت اقامت در این کشور نیاز به پرداخت هزینه ای برای خدمات درمانی نخواهید داشت.

هزینه تحصیل در اسپانیا

به نسبت دانشگاه های معتبر و صاحب نام این کشور هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است .اغلب دانشگاه های این کشور شرایط بورسیه را برای دانشجویان فراهم نموده اند که دانشجویان واجد شرایط می توانند از این امکان بهره مند شوند

برای تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های این کشور مبلغی در حدود750 تا 300 هزار یورو سالانه می باشد که این مبلغ با توجه به نوع دانشگاه و رشته دانشگاهی هر فرد متفاوت خواهد بود. به طور مثال در رشته پزشکی هزینه تحصیل در هرترم در حدود بیست هزار یورو خواهد بود.

بررسی هزینه های زندگی در اسپانیا در شهرهای مادرید و بارسلونا

شهرمادرید پایتخت این کشور می باشد و به نسبت سایر شهرهای اسپانیا هزینه ی بیشتری را برای زندگی شامل می شود بیشترین میزان هزینه در این کشور به مسکن تعلق می گیرد و پس ازآن هزینه حمل و نقل بیشترین هزینه را شامل می شود. شهربارسلون دومین شهر مطرح این  کشور می باشد که برای زندگی شرایطی مشابه به شهر مادرید دارد و از نظر مسکن مبلغ بالایی را شامل می شود. با وجود بالا بودن هزینه ها در این دو شهر به علت توریستی بودن این شهرها فرصت های شغلی مناسبی برای ساکنان این شهر ها فراهم است

با این که هزینه های زندگی برای هر فرد با توجه به نوع زندگی و سبک زندگی وی متفاوت می باشد اما کشور اسپانیا بین تمامی کشورهای اروپا با وجود سطح رفاه اجتماعی بالا از هزینه های زندگی نسبتا پایینی برخوردار است کشور با نشاط اسپانیا با فستیوال ها وجشنواره های متعدد که سالانه در این کشور تشکیل می شود  و مناظر دیدنی بی نظیر فرهنگ غنی و تاریخی کهن می تواند انتخاب مناسبی برای مهاجرت باشد.

در صورت وجود هرگونه سوال و پرسشی در حوزه مهاجرت به این کشور و هزینه های این کشور می توانید با مشاوران ما در سفیران سروش سعادت تماس بگیرید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها سابقه در امر مهاجرت می تواند در تمامی مراحل اخذ ویزا همراه شما باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *