مهاجرت به کشور اسپانیا

اقامت در اسپانیا

اقامت در اسپانیا

کشور اسپانیا از جمله کشورهای پهناور اتحادیه اروپا غربی می باشد که توانسته است رتبه پنچمین کشور بزرگ اروپا را به خود اختصاص دهد. کشور اسپانیا از جمله کشورهای توسعه یافته می باشد که نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را در خصوص تولید ناخالصی به خود اختصاص داده است. ما در این مقاله سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب اقامت در اسپانیا در اختیار شما قرار دهیم.کشور اسپانیا از جمله کشورهایی می باشد که توانسته است مورد توجه متقاضیان در خصوص مهاجرت بخصوص تحصیلی و سرمایه گذاری از نوع خرید ملک و اخذ اقامت دائم قرار گیرد اما به دلیل عدم اطلاعات در باب جوء اقتصادی حاکم بر اسپانیا شاید در درجه اول این کشور به متقاضیان توصیه نشود پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدامی در این باب با موسسه ما تماس حاصل بفرمایید و از آخرین قوانین مهاجرتی برخوردار شوید.

انتخاب برترین پروسه های مهاجرت یکی از پارامترهای مهم در باب مهاجرت می باشد که تمامی افراد قبل از هر گونه اقداممی بایست به طور کامل شرایط را مورد بررسی قرار دهند ، مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت همانند سایر کشور های دیگر به 6 طرص اصلی تقسیم بندی می شوند:

اقامت در اسپانیا از طریق پناهندگی

پناهندگی در اسپانیا یکی از طرق کاملا غیر قانونی می باشد که به دلیل عدم آگاهی و عدم در نظر گرفتن شرایط افراد توانسته است مورد توجه یکسری از افراد قرار گیرد. قوانین پناهندگی نیز همانند سایر کشورهای دیگر می باشد که علاوه بر پرداخت هزینه های بیهوده به افراد سودجو باعت به خطر افتادن جان شخص متقاضی می شود . شرایط برای افراد پناهنده در اسپانیا از شرایطی نظیر نظافت نامناسب ، ضعیف بودن اوضاع اقتصادی ، تحت فشار قرارداد متقاضیان و از جمله عیوب اصلی در باب پناهندگی که می بایست مورد توجه قرار گیرد عدم ارائه دعوت نامه برای نفر دوم می باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

اقامت در اسپانیا از طریق ازدواج

قوانین اخذ اقامت در کشور اسپانیا کاملا به نظر دولت کشور اسپانیا بر می گردد. ممکن است در مقاله ای نوشته شود که از طریق ازدواج می توان به اقامت رسید اما در باب اسپانیا این مورد فرق دارد.اما از شرایطی که می بایست مورد توجه افراد قرار گیرد این است که شریک زندگی می بایست به مدت 2 سال مداوم در اسپانیا زندگی کرده باشد و بتواند نیازهای مالی خود و شریک زندگی را به صورت مکتوب به سفارت ارائه دهد. پارامترهایی مانند محل سکونت ، ارائه اسناد ازدواج نیز در پروسه های ازدواج حائز اهمیت می باشد.

اقامت در اسپانیا از طریق تولد

اخذ اقامت از طریق تولد از برترین راه های مهاجرت می باشد که به دلیل راهی ساده مد نظر زیادی از افراد قرار گرفته است.اما در باب تولد فرزند در اسپانیا می بایست گفت که قوانین حاکم بر اسپانیا در خصوص تولد فرزندان خون می باشد اما افرادی که قصد تولد فرزند در کشوری را دارند می توانند به سمت کشورهایی نظیر کانادا ، برزیل ، آمریکا ، دانمارک می باشد.

اقامت در اسپانیا از طریق تحصیل

کشور اسپانیا جزء یکی از مقصاد گردشگری برای توریست می باشد که مورد توجه زیادی قرار گرفته است . اقامت دائم در اسپانیا از طریق تحصیل امکان پذیر نمی باشد متقاضیان در این طرق می توانند صرفا به اسپانیا مهاجرت نمایند برای اخذ اقامت دائم در اسپانیا متقاضیان تحصیل می بایست پس از تحصیل دنبال کاری در اسپانیا باشند که بتوانند از این مزیت برخودار باشد اما در حال حاضر یافتن کار از اسپانیا به دلیل رکورد اقتصادی در این کشور سخت می باشد. از دیگر مواردهایی که می بایست در خصوص ادامه تحصیلات در اسپانیا مد نظر قرار گیرد هزینه های تحصیل ، هزینه ها زندگی و شرایط تحصیل در می باشد که این میزان هزینه ها به مقدار تقریبا رایگان برای متقاضیان اتحادیه اروپا و با زبان بومی ان کشور می باشد اما برای متقاضیان ملل دیگر این هزینه های به مقدار 3000 الی 12000 یورو در مقطع فنی مهندسی و پزشکی می باشد.سطح زبان اسپانیای و فرانسوی برای تحصیل در اسپانیا از دیگر پارامترها می باشد که می بایست مورد توجه افراد قرار گیرد.

اقامت در اسپانیا از طریق کار

قوانین حاکم در خصوص کار در اسپانیا بدین صورت می باشد که افراد جویای کار می بایست از یکی از کمپانی های معتبر و در حال فعالیت نامه کاری یا Job offer  دریافت نمایند. قوانین حاکم بر اروپا در خصوص متقاضیان ملل دیگر بدین صورت می باشد که در ابتدا کارفرما می بایست دعوت نامه کاری رارد ابتدا به مدت 3 ماه در کشور و 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر نماید که در صورت عدم متقاضی جویای کار از اتحادیه اروپا ، افراد از ملل دیگر می توانند اقدامات لازم را داشته باشند.همان طور که می دانید اسپانیا جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که بعد از تبدیل واحد پول دچار کاهش نرخ بهره چشم گیری در تاریخ بوده است. پس از فروپاشی بازار مسکن بعد از سال های 1997 و نرخ بیکاری بالا به مقدار 18.7 درصد این کشور را به رکورد اقتصادی در باب بازار کار کشانده است.در باب کار در اتحادیه اروپا و اخذ روادید می توان به سمت کشورهایی با نرخ بیکاری کم به میزان 4 درصد اشاره نمود که پذیرای نیروی کار ماهر و متخصص می باشد.

اقامت در اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از جمله مواردی می باشد که در سال های متوالی در کشور اسپانیا در پروسه خرید ملک توانسته در میان سرمایه داران جلب توجه نماید حداقل میزان سرمایه ای که می بایست در این پروسه پرداخت شود هزینه ای بالغ بر 500000 یورو می باشد . اخذ اقامت در این پروسه به نحوی می باشد که متقاضیان میبایست به مدت 5 سال در این کشور حضور داشه باشند که بتوانند از قوانین شهروندی اسپانیا بهرمند شوند.طی این قانون متقاضی سرمایه گذار می بایست به مدت زمان 90 روز در طول 180 روز را در اسپانیا اقامت داشته باشد. علاوه بر این هزینه ها به مقدار 11 الی 12 درصد دیگر هزینه های جانبی این پروسه می باشد.در کل می توان گفت که سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از طرق مهاجرت به اسپانیا می باشد اما به دلیل عدم موفقیت در سال های گذشته و عدم اطلاعات کافی در این باب محبوبیت خود را در طرق مهاجرت به اسپانیا از دست داده است و پیشنهاد می گردد که قبل از هر گونه اقدامی در باب سرمایه گذاری  پرداخت هزینه ها بالا با کارشناسان و وکلا ما تماس حاصل نمائید.

همان طور که قبلا هم اشاره شده است کشور اسپانیا جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که در سال های اخیر به دلیل جذابیت توریستی مورد توجه زیادی قرار گرفته است اما نا گفته هم نماند که این کشور به دلیل نرخ بیکاری بالا به مقدار 18.7 درصد و رکورد اقتصادی محبویت خود را از دست داده است . توصیه می گردد قبل از هرگونه اقدامی در باب مهاجرت با وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از آخرین قوانین حاکم بر مهاجرت جویا شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *