مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اسپانیا » تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیابسیاری افراد برای ادامه تحصیل امروزه در کشور اسپانیا مورد توجه قرار میگیرد زیرا کشور اسپانیا در سال های اخیر جز کشورهای پرجاذبه و توریستی میباشد و هزینه های تحصیل برای کشور اسپانیا میتوان گفت که یکی از ارزانترین کشور های اروپایی میباشد و در این مقاله  موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این داریم که رابطه با اصول تحصیل در اسپانیا و دریافت ویزای تحصیلی در اسپانیا تشریح میدهیم . در ارتباط با بورسیه هم میتوانید با مشاورین با تجربه ما تماس بگیرید و ازشون کمک بخواهید . لازم به ذکر است یکی از نوع های آسان برای  مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل میباشد.

تحصیل در اسپانیا احتیاج به زبان انگلیسی میباشد که تقریبا 30 دانشگاه دولتی و خصوصی مورد تایید وزارت علوم میباشد .هزینه های تحصیل در اسپانیا چندتا از دانشگاه های معتبر وجود دارد که برای زندگی دانشجویی بسیار مفرح میباشد و لازم به ذکر است که  هزینه تحصیل در اسپانیا ارزان میباشد.

 

ویزای تحصیلی در اسپانیا :

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در اسپانیا:

1.تهیه نامه پذیرش از دانشگاه های مورد نیاز که باید حتما مهرو امضا شود.

2.تهیه مدارک شناسایی مانند شناسنامه ، پاسپورت که باید ترجمه باشد برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

3.تهیه نامه ای معتبر برای بیمه مسافرتی شنگن فردی متقاضی باید 30.000 یورو

4.تهیه مدارک و سابقه تحصیلی در همه دوره ها متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا ، به این شکل اگر شخص برای تحصیل کارشناسی در اسپانیا ، باید مدارک تحصیلی یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی باید به علاوه ریز نمرات میدهد

5.برای تهیه دریافت ویزای تحصیلی در اسپانیا که میبایست همه سابقه های تحصیلی و مدارک به صورت زبان اسپانیایی ترجمه میشود

6.تهیه مدارک پزشکی مبنا بر صحت عقل و جسمی تحصیل در اسپانیا

7.تهیه نامه عدم سو پیشینه از اداره آگاهی

8.تهیه مدارک شخص متقاضی بر اساس اقامت در اسپانیا و حتی اجاره نامه خوابگاه یا آپارتمان یا هتل باید از قبل رزو شود.

 

 اصول تحصیل در اسپانیا :

شرایط تحصیل در اسپانیا به شرح زیر است:

1.این امکان را دارید برای تحصیل در دوره های بالاتر که در دانشگاه های برتر اسپانیا است و به طوری که مدرک کارشناسی و با کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه های آزاد است را دریافت کند.

2.مخارج مقطع های ارشد در اسپانیا در بین 2000 تا 4000 یورو در سال میباشد و به زبان انگلیسی و اسپانیایی و با هر دو زبان انجام میشود.

3.مخارج مقطع دکتری در اسپانیا حدودا به صورت رایگان میباشد و تقریبا 700 یورو در سال میباشد و به زبان انگلیسی تدریس میباشد .

4.نمره متقاضیان برای زبان اسپانیایی یا انگلیسی را نتواند بگیرند باید یک ترم دیگر به عنوان پیش نیاز بگذارند و هزینه این ترم تقریبا 2000 یورو میشود.

5.هزینه سالیانه برای زندگی تحصیلی در شهر های اسپانیا تقریبا بین 6500 تا 8500 یورو است و از کشورهای اروپایی غربی کمتر است.

 

مزایای تحصیل در اسپانیا :

در دانشگاه های اسپانیا رتبه بندی بالایی میباشد زیرا دانشگاه های معتبر اسپانیا دارای امکانات و تجهیزات بسیار بالایی میباشد و رنک های دانشگاه های اسپانیا در همه رشته هها زیر 400 است .یکی دیگر از فواید تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی تدریس میشود و همه رشته های دانشگاهی در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی میباشد .

فواید دیگر بحث هزینه های تحصیل در اسپانیا  است که شهریه دانشگاه های اسپانیا نسبت به دانشگاه های دیگر در کشور سوئیس و انگلستان پایین تر میباشد و ممکن است برای اخذ بورسیه تحصیلی در دوره دکترا با رزومه دادن تحصیلی از شهریه دانشگاه معاف شوند و میتوانید هم به درس خود ادامه دهید و بعد از 5 سال در اسپانیا به کار مشغول شوید و در نهایت اقامت دائم اسپانیا را بدست آورید.

 

معایب  تحصیل در اسپانیا :

یکی از معایب کشور اسپانیا ، هزینه های زندگی در اسپانیا در سال های اخیر افزایش یافته است و هزینه های گران قیمت برای مواظبت های بهداشتی خصوصی را باید واریز کنید و بیشتر افراد باید بیشتر کار کند تا در خانه باشند و ملت اسپانیایی ملتی مهربان هستند و اما کسانی هم هستند که نژاد پرستن و این امکان را دارند که شغل ها را صاحب شوند و معایب آخر این است که دوره کارشناسی برای دانشجویان به زبان اسپانیایی میباشد و این امکان است که کسانی که قصد ندارند که زبان اسپانیایی یاد بگیرند و کشور اسپانیایی برای برخی از افراد کشور گرانی است و باید کشور ارزان تر انتخاب کنند.

تحصیل در مدارس اسپانیا :

خردسالان از 3 سالگی در اسپانیا باید به مهدکودک بروند و زمان این دوره 3 سال میباشد و در سال آخر باید همگی حضور داشته باشند و مدت زمان دوره آموزش اولیه 5 سال میباشد و از 6 سالگی آغاز و در 11 سالگی به پایان میرسد و بعد از پایان دوره اولیه دوره متوسطه شروع میشود و به مدت 3 سال میباشد که در پایان دوره مدرک بیچلر اعطا میشود و اگر قصد دارید 1 سال پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاه را بگذارنید.

تحصیل در دوره کارشناسی اسپانیا :

برای وارد شدن به دانشگاه های معتبر اسپانیا ، اول میبایست به دانشجویان یک دوره 5 تا 9 ماه مقطع کالج را بگذرانند و بعد از آن در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و زمانی که توانستند نمره قبلوی را دریافت کنند این امکان را دارد وارد دانشگاه شوند و مجوز این را دارند که به صورت نیمه وقت شروع به کار کند و برای ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های اسپانیایی به این صورت است که احتیاج به شرکت در کالج و بعد از آزمون ورودی دارد .

مدت مقطع کارشناسی در اسپانیا 4 سال میباشد و به زبان انگلیسی تدریس میشود که ما توصیه میکنیم که این دوره را در کشور ایران بگذارند و مدرک بدست آورند و بعد به کشور اسپانیا مهاجرت کنند چون دوره کارشناسی به زبان اسپانیایی میباشد و سفارت معتقد است به این متقاضیان متاسفانه ویزا نمیدهند و حتما باید پذیرش یکی از دانشگاه ها را داشته باشد و به سفارت نشان دهد.

 

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا :

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا در 2 تا 4 ترم است که بدون مدرک زبان هم میشود اقدام کرد و مخارج تحصیل در اسپانیا در یک سال 3000 تا4000 یورو میباشد . درس های دانشگاهی کشور اسپانیا به دو شکل تدریس میشود

1.اسپانیایی 2.انگلیسی

یکی از مزایایی دوره کارشناسی ارشد در اسپانیا این است که بعد از تمام شدن این دوره دانشجو میتواند بدون آزمون ورودی وارد دوره دکتری شود .

دانشجویانی که دوره کارشناسی ارشد کشور اسپانیا اجازه کار میدهد و 20 ساعت به مدت یک هفته دارد و متوسط حقوق و دستمزد برای این افراد تقریبا بین 8 تا 10 یورو برای هر یک ساعت میباشد و در آخر درآمد بدست آمده از کار های دانشجویی ممکن است به راحتی هزینه یک سال زندگی دانشجویی را بدهد.

 

تحصیل دوره دکتری در اسپانیا :

تحصیل  دوره دکتری در اسپانیا به مدت 5 سال میباشد و این دوره به شما این امکان را میدهد که بعد از سال سوم تحصیل ، میبایست پایان نامه خود را دفاع کند و تحصیل در این دوره به صورت رایگان بوده است و ممکن نیست که بورس تحصیلی دریافت کنید و برای کسانی که رزومه خوبی داشته باشید و تحصیل در دوره دکترا در اسپانیا به زبان انگلیسی بوده و بدون مدرک زبان نمیتوانید اقدام کتید.

 

برای دریافت بورسیه تحصیل دوره دکترا در کشور اسپانیا شخص متقاضی باید مورد زیر را رعایت کند :

1.مدارک لیسانس و کارشناسی ارشد از دانشگاه های برتر

2.مدرک زبان انگلیسی داشتن

3.اعتماد استاد راهنما را اخذ کردن

4.داشتن تالیفات مانند مقالات بین المللی ، کتاب ، …

5.باید تمامی موارد بالا رعایت شود که پذیرش دانشگاه صورت بگیرد

 

هزینه تحصیل در اسپانیا :

1.هزینه دانشگاه ثابت است و هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی در دوره لیسانس و یا کارشناسی ارشد اسپانیا بین 22 تا 36 یورو میباشد که توسط دولت مرکزی گفته میشود.

2.هزینه های تحصیل در دانشگاه های اسپانیا در دوره لیسانس  بین 750 تا 2100 یورو میشود .

  1. معمولا هزینه ورود و هزینه تحصیل به دانشگاه های خصوصی در اسپانیا برای دریافت مدرک مقطع لیسانس بین 5500 و 18000 یورو در هر سال است.

4.هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در اسپانیا بین 15 تا 55 یورو میباشد که در یک سال 900 تا 3300 یورومیشود.

هزینه دوره دوم کالج در دوره کارشناسی 2100 یورو در سال میباشد و در دوره کارشناسی ارشد اسپانیا بر اساس شهریه ثابت است و و برای دوره دوم کالج 34 یورو در هر ترمی میشود که هزینه دروه دوم دانشجویان مقطع دکترا 55 یورو در هر ترم است.

 

تحصیل رایگان در اسپانیا :

تحصیل در کشور اسپانیا به صورت کلی رایگان میباشد ولی باید بدانید 98 درصد دانشگاه های اسپانیایی به صورت زبان انگلیسی درس داده میشود و فقط 2 درصد به زبان فرانسوی تدریس داده میشود. منظور از رایگان بودن این است که تحصیل دردوره کارشناسی ارشد هزینه کمی دارد و شانس این هست که فرد بورسیه تحصیلی را افزایش دهد و در کل تحصیل به صورت رایگان در اسپانیا بابت شهریه های بسیار پایین است .

 

تحصیل بدون مدرک زبان در اسپانیا :

مراکز آموزشی در کشور اسپانیا بیسار مهم است و مخصوصا در رشته های پزشکی و اقتصاد بیشتر از 30 دانشگاه دولتی و خصوصی که از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید میباشد و دانشجویان تحصیل در اسپانیا که نمره انگلیسی و اسپانیایی را ندارند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاوره های با تجربه بیشتر رشته های دانشگاهی و در تمامی دوره هارا با پذیرش قطعی به شما مشاوره میدهند. و شما میتوانید با کارشناسان حرفه ای ما تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح بدهید و  ازشون کمک بخواهید تا شما را یاری کنند

 

تحصیل در کشور اسپانیا:

کشور اسپانیا مستقل از اعضایی اتحادیه اروپایی است و این کشور در شبه جزیزه ایبری در جنوب غربی است و سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق است و از سمت شرق و شمال با فرانسه همسایه است و 50 میلیون نفر است .

یکی از طریق های مهاجرت به کشور اسپانیا ، تحصیل در اسپانیا است و کشور اسپانیا با دانشگاه های برتر رتبه جهانی زیر 400 را دارد و یکی از مقصد های پرطرفدار کشور اسپانیا است و مزایای تحصیل در این کشور مناسب بودن هزینه زندگی ، مجوز کار در هنگام تحصیل ، گرفتن ویزای شنگن ، سفر به کشور های عضو شنگن بدون نیاز به گرفتن ویزا … است.

شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از  کارشناسان ارشد ما مشاوره بگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *