مهاجرت به کشور انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان برای ایرانیان در سال 2023

گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان در سال 2023 هدف نهایی شهروندان خارجی است که بنا به دلایل مختلف وارد انگلستان شده و قصد ادامه زندگی در این کشور را دارند. گرفتن اقامت انگلستان از 2 روش موقت و دائم امکان پذیر می شود و هر یک از آن ها نیز مسیرهای متعددی را پیش روی فرد قرار می دهد. اجازه اقامت موقت در انگلستان شامل یک دوره اقامت کوتاه مدت در این کشور است که نیازمند تمدید مجدد است. روش های قانونی مهاجرت به این کشور اعم از مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و خرید ملک می باشد.

برنامه های متنوعی از انواع اقامت در این کشور برای ماندن و زندگی یک شهروند خارجی از سوی اداره مهاجرت انگلستان وضع گردیده که در این مقاله که توسط محققان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بررسی شده است:

 • انواع اقامت در انگلستان چگونه است و فرق اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت چیست؟
 • آیا با اقامت در انگلستان می توان به سایر کشورهای اروپایی هم سفر نمود؟
 • بعد از چند سال اقامت در انگلیس می توان درخواست اقامت دائم نمود؟
 • ساده ترین روش برای گرفتن اقامت انگلستان چیست؟
 • آیا تحصیل در انگلستان منجر به گرفتن اقامت این کشور می شود؟

در ادامه به هر یک از پرسش های مطرح شده به صورت جداگانه پاسخ داده خواهد شد.

اینفوگرافی اقامت در انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان برای ایرانیان

قبل از اینکه به توضیح انواع برنامه های اقامتی در انگلستان بپردازیم باید بدانیم که بر اساس قانون یک شهروند ایرانی برای ورود به خاک انگلستان چه برای اقامت های کوتاه مدت و یا بلند مدت نیاز به اخذ ویزا درد. در این مقاله به بررسی شرایط اقامت ایرانیان در بریتانیا خواهیم پرداخت. بر اساس قوانین برخی شهروندهای کشورهای خارجی می توانند برای اقامت های کوتاه مدت و سفر توریستی به انگلستان از دریافت ویزا معاف باشند و کشور ایران چنین شرایطی را ندارد. شهروندان ایرانی برای اقامت در انگلستان ابتدا بایستی یک ویزا برای ورود به این کشور دریافت نمایند. پس از آن بنا به نوع درخواست می توانند برای یکی از انواع اقامت در این کشور اقدام نمایند. در این سال ها اقامت انگلیس از سوی شهروندان ایرانی بیشتر جهت تحصیل و سپس کار در این کشور درخواست شده است.

برای مشاوره اقامت انگلستان فرم زیر را تکمیل کنید:


نکته قابل توجه در رابطه با انگلستان آن است که بسیاری از ایرانیان پس از اخذ اقامت اقدام به اخذ اقامت برای اعضای خانواده خود کرده و آن ها را نیز به کشور انگلستان دعوت می کنند. اگرچه تعداد ایرانیانی که برای کار وارد انگلستان می شوند بسیار محدود است اما این افراد نیز به سرعت شرایط اقامت اعضاء خانواده خود در انگلستان را فراهم کنند. بهترین روش مهاجرتی به این کشور روش تحصیلی، کاری و روش سرمایه گذاری شناخته شده است‌.

طرق اخذ اقامت انگلستان

ویزاهای انگلستان براساس سیستم جدید ویزاهای این کشور (point-based system) به 3 گروه تقسیم‌ بندی می ‌گردند که منجر به گرفتن اقامت انگلستان می‌ شوند:

 • ویزای Tier 1
 • ویزای Tier 2
 • ویزای Tier 3
 • ویزای Tier 4
 • ویزای Tier 5

گرفتن اقامت انگلستان از طریق تولد

شما می توانید برای تابعیت بریتانیا ثبت نام کنید اگر دارای یکی از شرایط زیر باشید:

 • پس از سال 1983 در انگلیس از یک یا چند والدین که پس از تولد شما شهروند بریتانیا شده اند متولد شده اند.
 • شما حداقل تا 10 سالگی در انگلیس زندگی کرده اید.
 • شما در خارج از بریتانیا از یک یا چند والدین بریتانیایی متولد شده اید.

فرم درخواست صحیح برای تابعیت بریتانیا از طریق تولد فرم MN1 است. این فرم به طور خاص به ثبت نام برای شهروندی مربوط می شود. توجه داشته باشید که این فرآیند با فرآیندی که توسط افرادی که تابعیت بریتانیا را دریافت می کنند، متفاوت است. برای این افراد فرم درخواست صحیح فرم AN می باشد. فرم MN1 می تواند توسط متقاضیانی که در این کشور، در جزایر کانالیا یک قلمرو برون مرزی بریتانیا زندگی می کنند، تکمیل شود.

این فرم از متقاضیان یا والدین می خواهد که اطلاعات مربوط به تولد، ملیت، والدین و سابقه جنایی و مهاجرت را تکمیل کنند. در بخش 5 فرم، 2 مشخصات داور باید درج شود. این افراد باید حرفه ای باشند که با متقاضی ارتباط نداشته باشند. آن ها باید هویت متقاضی را تأیید کنند و دلیل این را بیان کنند که چرا فکر می کنند کودک حق شهروندی بریتانیا را دارد.

اگر کودکی در خارج از کشور متولد شود و یک یا چند نفر از والدین آن ها اتباع بریتانیا باشند، پس از اینکه یکی از والدین یا هر 2 وضعیت اقامت خود را دریافت کردند، می توانند پس از بازگشت به بریتانیا، تابعیت خود را از طریق تولد درخواست کنند. وضعیت مستقر، در این مورد، به عنوان مرخصی نامحدود به حساب می آید، که اغلب به عنوان ILR یا وضعیت پناهندگی مستقر شناخته می شود. این فرآیند ادعای ملیت “غیر از نسب” نامیده می شود.

در خصوص آگاهی از شرایط پناهندگی در کشور انگلستان می توانید مقاله مذکور در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید. شایان ذکر است که در موسسه ما خدماتی در این باب ارائه نمی گردد و محتوا ذکر شده صرفا در باب اطلاعات متقاضیان می باشد.

مزایای گرفتن اقامت انگلستان

مزایای بی شماری برای افرادی که قصد گرفتن اقامت انگلستان را دارند وجود دارد. این مزایا سالانه هزاران نفر را از سرتاسر جهان برای گرفتن اقامت انگلستان به این کشور می کشاند. انگلستان یکی از بهترین مقاصد انتخاب شده برای بسیاری از مهاجران جهت گرفتن اقامت می باشد. از مهمترین مزایای گرفتن اقامت انگلستان این است که، انگلستان دومین اقتصاد بزرگ اروپا محسوب می شود. علاوه بر این رتبه پنج را به عنوان بزرگترین اقتصاد در سراسر جهان دارد. انگلستان مملو از فرصت ها و زیبایی های بی شمار است. به طور کلی انگلستان به همه افراد در داخل مرزهای خود دسترسی رایگان به مراقبت های بهداشتی و آموزش را تا حد معینی ارائه می دهد. علاوه بر این کودکان به آموزش رایگان در بسیاری از مدارس مشهور مختلف دسترسی دارند.

در نمودار زیر می توانید روند گرفتن اقامت انگلستان را در سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند گرفتن اقامت انگلستان

همانطور که به آن اشاره شد، انگلستان مزایای فراوانی را به متقاضیان گرفتن اقامت این کشور ارائه می دهد. از دیگر مزایای گرفتن اقامت انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای گرفتن اقامت انگلستانتوضیحات
دسترسی آسان به اروپااین مورد یکی از مهمترین مزایای گرفتن اقامت انگلستان می باشد. زیرا شما می توانید به راحتی از هر کشوری در اروپا دیدن فرمایید.
فرصت های شغلی عالیبسیاری از شرکت های بزرگ جهان در لندن مستقر هستند، و این بدین معنی است که فرصت های زیادی برای افرادی که به دنبال گرفتن اقامت انگلستان هستند وجود دارد.
کشوری برای انگلیسی زبان هااگر انگلیسی را به خوبی صحبت می کنید، در برقراری ارتباط، یافتن شغل، یا ایجاد آشنایی های جدید هیچ مشکلی نخواهید داشت.
مکانی امن برای زندگیاکثر مناطق در انگلستان امن هستند. زیرا نیروی پلیس آنها همواره کاملا فعال و در حالت آماده باش است.

شرایط رد درخواست جهت گرفتن اقامت انگلستان

همانند اغلب کشورهای اروپایی و ایالات متحده، شرایط رد درخواست برای گرفتن اقامت انگلستان وجود دارد. اگر به هر دلیلی درخواست شما برای گرفتن اقامت انگلستان رد شده باشد. به شما این امکان داده می شود که درخواست تجدید نظر کنید. تا مجددا برای درخواست گرفتن اقامت انگلستان اقدام نمایید. قدم بعدی شما تا حد زیادی به دلایل اعلام شده وزارت کشور برای امتناع بستگی دارد. اما به این نکته نیز توجه فرمایید که، در درخواست مجدد گرفتن اقامت انگلستان، سختگیری های اولیه در این مسیر برای شما ایجاد نخواهد شد. اما متقاضیان باید سریعا اقدام نمایند زیرا باید ظرف 14 روز پس از دریافت اخطار رد درخواست تجدید نظر ثبت شود. اما به طور کلی هیچ تضمینی در قبولی شما در درخواست جدید جهت گرفتن اقامت انگلستان وجود ندارد.

اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier 1

اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier 1 در دسته سرمایه گذاری قرار دارد. ویزای سرمایه گذاری Tier 1 برای یک دوره اولیه 3 سال و 4 ماه در صورت درخواست از خارج از کشور یا 3 سال در صورت درخواست از داخل بریتانیا اعطاء می شود. قبل از انقضای ویزای فعلی، سرمایه گذار باید برای تمدید ویزای خود اقدام کند. اگر سرمایه گذار سرمایه گذاری در انگلستان خود را حفظ کرده و سایر شرایط عمومی ویزای خود را رعایت کرده باشد، تمدید 2 ساله در دسترس است.

تسویه حساب سریع برای دارندگان ویزا (البته نه وابستگان آنها) در جایی که سرمایه گذاری بیشتری انجام داده اند باز است. سرمایه گذاری 10 میلیون £ (پوند) یا بیشتر به سرمایه گذار اجازه می دهد پس از 2 سال برای اقامت نامحدود بریتانیا (ILR) درخواست دهد و سرمایه گذاری 5 میلیون £ (پوند) یا بیشتر به جای 5 سال معمول، پس از 3 سال تسویه حساب را فراهم می کند. برای واجد شرایط بودن برای ILR، دارندگان ویزای سرمایه گذار و همسرانشان اجازه ندارند بیش از 180 روز در سال در بریتانیا غیبت کنند.اقامت انگلستان از طریق ویزای Tier 1

گرفتن اقامت انگلستان از طریق سرمایه ‌گذاری (Investor)

در این نوع ویزای سرمایه ‌گذاری فرد 1 میلیون £ (پوند) را به عنوان سرمایه‌ در نظر می ‌گیرد. 750000£ (پوند) آن را به خرید اوراق قرضه دولتی، سهام شرکت‌ های انگلیسی و سرمایه‌ گذاری در شرکت‌ های انگلیسی اختصاص می ‌دهد. همچنین می ‌تواند 50000£ (پوند) را به عنوان سرمایه در زمینه ‌های دیگر در نظر بگیرد. لازم به ذکر است متقاضی بایستی در هر سال حداقل 6 ماه را در انگلیس اقامت داشته باشد.

در این بخش نموداری در خصوص شرح تعداد مهاجرین که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک این کشور شده اند، در سال های اخیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 

میانگین ازدواج های ثبت شده در انگلستان

شرایط اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

این نوع ویزا به هیچ‌ گونه مدارک دانشگاهی یا زبان نیازی ندارد. خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) فرد نیز می ‌توانند به همراه او در انگلستان اقامت نمایند. مدت اعتبار اولیه 3 ساله است. به مدت 2 سال قابل تمدید می ‌باشد. پس از آن می‌ توان درخواست اقامت دائم نمود. کسب نمره 6.5 در آزمون زبان انگلیسی آیلتس الزامی است. در صورتی که فرد موفق به اخذ این نوع ویزا گردد. متقاضیان می ‌توانند نسبت به گرفتن اقامت انگلستان اقدام نماید. در نهایت کلیه حقوق شهروندی انگلستان به متقاضی تعلق می ‌گیرد. از جمله می ‌توان به خدمات پزشکی، آموزشی، رفاهی، حق رای و غیره اشاره نمود. این نوع ویزا بر مبنا سابقه تحصیلی شما در کشور انگلستان صادر می‌ گردد.

اخذ اقامت دائم انگلستان ازطریق ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی نوعی ویزا جهت اخذ اقامت دائم انگلستان است که طرفداران بسیاری دارد. اعتبار اولیه این ویزا به مدت 40 ماه تعیین گردیده که قابل تمدید است. فرد کارآفرین مجاز است به مدت 2 سال تمدید مجدد انجام دهد. متقاضی پس از مدت 5 سال اقامت در این کشور این امکان را دارد که نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

کوتاه ‌ترین زمانی که متقاضی می ‌تواند این نوع ویزا را اخذ نماید، 90 روز پیش از سفر به این کشور است. در ویزای کارآفرینی متقاضی می ‌باید طرح توجیهی شرکت را ارائه نماید. میزان سرمایه‌ گذاری او در این کار نیز می ‌باید مبلغ 200000£ (پوند) در نظر گرفته شود. متقاضی بایستی برای این ویزا 95 امتیاز دریافت نماید. این میزان سرمایه می تواند به متقاضی اصلی و همسر او نیز تعلق گیرد. در صورتی‌ که به ‌مدت 5 سال این ‌کار ادامه داشته باشد و در 2 زمینه اشتغال زایی نماید، می‌ تواند اقامت دائم انگلستان را اخذ کند. شرایط کارآفرینی در انگلستان را از طریق مطالعه مقاله مذکور از دست ندهید.

اخذ اقامت انگلیس از طریق تاسیس شرکت (Entre Prenear)

این نوع ویزا همان ویزای تاسیس و ثبت شرکت توسط متقاضی است. در ابتدا صلاحیت متقاضیان جهت اخذ ویزای ثبت شرکت در انگلستان بررسی می ‌گردد. این کار توسط self-assessment points calculator انجام می ‌پذیرد. سپس بایستی فرم درخواست ویزا و تکمیل اطلاعات شخصی شما تکمیل و ارسال گردد.

لازمه اخذ این ویزا سرمایه 200000£ (پوندی) برای یک فعالیت اقتصادی در انگلیس است. این میزان سرمایه باید در یکی از شرکت‌ هایی که تحت نظارت FSA) financial service authority) هستند، به کار گرفته شود. چنانچه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، می‌توانید 10 امتیاز به امتیازات خود اضافه نمایید. افزایش این امتیازات درصد شانس شما جهت مهاجرت به انگلستان را افزایش می ‌دهد. لازم است بدانید حداقل نمره مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6.5 می ‌باشد.

ویزای Tier2 انگلیس (مهارت شغلی)

فرد متقاضی جهت اخذ ویزای مهارت شغلی باید دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما یا شرکت انگلیسی باشد. شرکت ‌های چند ملیتی هم شامل این نوع شرکت‌ها می‌ گردند. این نوع ویزا به رهبران مذهبی و همچنین ورزشکاران نیز تعلق می‌ گیرد. در این نوع ویزا یک اسپانسر جهت تامین مبلغ 800000£ (پوند) برای شخص اصلی و 5300£ (پوند) برای هر همراه نیاز دارید. این مبلغ بایستی 3 ماه قبل از درخواست در حساب بانکی واریز گردد. پیشنهاد شغلی در اخذ این ویزا، می‌تواند 50 امتیاز را به خود اختصاص دهد. فعالیت شغلی فرد در این مورد، حداقل 30 ساعت در طول هفته می ‌باشد. درآمد و حقوق، سطح مدارک تحصیلی و دارا بودن مدرک زمان در گرفتن این نوع ویزا تاثیر بسزایی دارد.

مدارک لازم ویزای Tier2 انگلیس

ویزای Tier2 (امور موقت): این نوع ویزای کاری به کارهای موقت اختصاص دارد. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌ کنند، اما قصد اقامت کوتاه در این کشور را دارند.

برای دریافت ویزای TIER 2 لازم است متقاضی مدارک زیر را ارائه نماید:

 • دریافت فرم ویزا کار و تکمیل آن
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • مدرک معتبر زبان
 • اصل و فتوکپی مدارک شناسایی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه سوابق و رزومه کاری
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا مربوطه

ویزای تحصیلی بریتانیا (Tier4)

در آغاز سال تحصیلی 2023 دولت انگلیس شیوه جدیدی از ویزاهای تحصیلی را ارائه کرده است که مبتنی بر دریافت از راه دور است تا به نوعی مشکلات مربوط به انتقال ویروس کرونا را کاهش دهد. کم هزینه ترین روش مهاجرت به این کشور روش تحصیلی می باشد.

این نوع ویزا برای 2 گروه صادر می‌ گردد:

رده سنینوع ویزا
4 تا 17 سالCHILD
بیشتر از 17 سالGENERAL

شرط اساسی اخذ این نوع ویزا ارائه نامه پذیرش است. فرد متقاضی باید نامه ‌ای که از سوی دانشگاه جهت پذیرش ارسال گردیده، ارائه نماید. داشتن اسپانسر در ویزای دانشجویی جهت پرداخت هزینه‌ های هتل یا خوابگاه، 10 امتیاز را دارا است. همچنین 30 امتیاز برای نامه اخذ پذیرش تعیین گردیده است. کسب نمره بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد. به طور کلی مدت اعتبار این ویزا بین 6 تا 18 ماه است اما تنها در مقطع دکترا و دندانپزشکی، مدت ویزا به صورت  3 هزینه ساله می ‌باشد. هزینه ویزای تحصیلی برای هر فرد زیر 18 سال حدود 1175£ (پوند) هزینه در برخواهد داشت.

اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان تنها منجر به اخذ اقامت موقت می شود و فرد پس از دریافت اقامت تنها تا پایان اعتبار ویزای خود می تواند در این کشور اقامت داشته باشد و پس از آن باید خاک انگلستان را ترک کند. دارندگان ویزای تحصیلی این کشور، از سال 2020 به بعد می توانند تا حداکثر 2 سال اقامت داشته باشند. این اجازه اقامت کوتاه مدت تنها به منظور یافتن یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی به فرد داده خواهد شد و تنها در همین صورت است که به یک اقامت بلند مدت تبدیل می شود. همچنین متقاضیان می توانند از طریق تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیز به فعالیت و کار در این کشور بپردازند. برای مدت اقامت بیش از 2 سال و 9 ماه حدود 1410£ (پوند) هزینه متقاضی بایستی پرداخت نماید.

از جمله موارد حائز اهمیت برای ویزای تحصیلی، آگاهی از شرایط پذیرش است. در خصوص اگاهی از مدارک و شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در انگلستان با موسسه ما در تماس باشید.

مدارک لازم جهت گرفتن اقامت تحصیلی انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است مدارک زیر را تهیه کرده و به سفارتخانه کشور انگلستان ارائه نمایید:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های ویزای تحصیلی و ارائه رسید آن
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه گواهی تمکن مالی (جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی)
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی با زمینه سفید
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی TOEFL- IELTS

گرفتن اقامت انگلستان از طریق ازدواج

جهت اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ازدواج، لازم است ارتباط خود با همسر را به اثبات برسانید. بدین معنا که به مدت 18 ماه با او در ارتباط هستید و قصد ازدواج با یکدیگر را دارید. عکس ‌های 2 نفره، ایمیل ‌های فرستاده شده بین طرفین و سایر می ‌تواند گواه این ادعا باشد. اما نکته مهم اینجاست که ازدواج متقاضی باید مبنای واقعی داشته و جنبه صوری نداشته باشد.

شرایط لازم جهت ازدواج در این کشور بدین شرح می باشد:

 • دارا بودن حداقل 18 سال
 • وضعیت شخصیتی و روانی طرفین ازدواج سالم باشد.
 • واجد الشرایط بودن زندگی در این کشور و آگاهی از زبان رسمی این کشور
 • ارائه تمکن مالی کافی جهت زندگی در این کشور
 • اثبات مدارک کافی جهت ارتباط با شخص مورد نظر در این کشور
 • ارائه کلیه مدارک هویتی اعم از پاسپورت و شناسنامه متقاضیان
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه طرفین

به عبارت دیگر، هدف ازدواج با همسر تشکیل زندگی و رسیدن به اهداف مشترک آنها باشد. در بسیاری موارد زن و مرد به قصد اخذ اقامت و یا تابعیت یک کشور با یکدیگر ازدواج می ‌کنند. نوع ویزا در در اقامت انگلستان از طریق ازدواج اهمیت دارد. چراکه مدت زمان و شرایط آن تغییر می‌ یابد. لازمه اخذ این نوع ویزا حداقل شرایط سنی 18 سال بوده و یکی از زوجین بایستی اقامت انگلستان را دارا باشد. ضمنا هزینه اخذ ویزای ازدواج به مبلغ 3400£ (پوند) در نظر گرفته شده است.

اخذ اقامت دائم انگلستان با ویزای نامزدی

مدت اعتبار این نوع ویزا کوتاه است. زیرا در این مرحله زوجین هنوز ازدواج رسمی انجام نداده ‌اند. کشور انگلستان ویزای نامزدی به مدت 6 ماه را برای شما صادر می ‌نماید تا در این مدت ازدواج رسمی انجام دهید. پس از این ازدواج رسمی انجام شد، می ‌باید به کشور خود بازگردید و جهت اخذ ویزای ازدواج از کشور مبدا اقدام نمایید.

پس از مرحله اخذ ویزا به صورت نامزدی، در صورتی که خواستار ویزای طولانی مدت از این طریق می باشید، می باید ازدواج خود را به رسمیت درآورید. بیان این نکته حائز اهمیت خواهد بود که بدانید، ازدواج متقاضی می باید رسمی و به صورت قانونی صورت پذیرد. به هیچ عنوان ازدواج سوری در این کشور مورد قبول نخواهد بود.

اخذ اقامت دائم انگلستان ویزای ازدواج

این ویزا معتبر تر و قابل‌ قبول تر از ویزای نامزدی است. از این رو مدت اعتبار در ویزای ازدواج 33 ماه تعیین گردیده است. در صورت نیاز می ‌توانید به مدت 33 ماه دیگر تمدید مجدد نمایید. چنانچه به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید، می ‌توانید اقامت دائم انگلستان را بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که ازدواج طرفین در این مرحله می باید به ثبت قانونی رسیده باشد.

تبدیل اقامت به تابعیت انگلستان

درصورتی که متقاضی به ‌مدت 5 سال در خاک انگلستان اقامت نماید، موفق به کسب اقامت دائم در این کشور می‌ گردد. مشروط بر این که حداقل درآمد وی در سال 35000£ (پوند) باشد فرد می تواند برای دریافت تابعیت انگلستان اقدام کند. برای اخذ تابعیت بایستی فرد آزمون شهروندی بدهد و از یک مدت مشخصی بیشتر از خاک انگلستان خارج نبوده باشد. البته تفاوتی در حق و حقوق اولیه برای کسی که شهروند است و اقامت دائم ندارد آنچنان وجود ندارد.

باید به این نکته اشاره کرد که قبولی در آزمون شهروندی در انگلستان کافی نیست و فرد باید اثبات کند که در مدت اقامت خود در انگلستان فردی مفید بوده است و از قوانین تخطی نکرده است. در صورت اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به انگلستان و گرفتن اقامت انگلستان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری می ‌توانید از مشاوره‌ های کارشناسان مجرب استفاده نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص گرفتن اقامت انگلستان

در انتها مفتخر به پاسخگویی سوالات شما در باب گرفتن اقامت انگلستان می باشیم:

 • انواع ویزاهای اقامتی انگلستان کدام اند؟ اغلب ویزاهای کشور انگلستان بر پایه سیستم امتیازبندی و بررسی شرایط متقاضی به آن ها تعلق می گیرد. این ویزاها عبارتند از Tier4 ،Tier3 ،Tier2 ،Tier1 و Tier5 که در زمینه های تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره صادر می گردند.
 • ویزاهای سرمایه گذاری چگونه به اخذ اقامت انگلستان تبدیل می شوند؟ با سرمایه گذاری به مبلغ 1 میلیون £ (پوند) در اوراق قرضه و یا سرمایه گذاری در شرکت های انگلیسی از ابتدا اقامت 3 ساله به سرمایه گذار و خانواده او داده می شود که به مدت 2 سال دیگر نیز قابل تمدید است. پس از طی این مدت می توان درخواست اقامت دائم داد.
 • با تاسیس شرکت در انگلستان چگونه می توان به اقامت رسید؟ با ثبت شرکت و راه اندازی آن با سرمایه حداقل 200000£ (پوند) و البته ارائه مدرک زبان اقامت های موقت بلند مدت به سرمایه گذار اعطاء می شود که پس از گذشت 5 سال می تواند به اقامت دائم نیز تبدیل شود.
 • چگونه می توان اقامت انگلستان را به تابعیت تبدیل کرد؟ اقامت دائم در صورتی که فرد به مدت 5 سال به صورت مداوم در خاک کشور انگلستان زندگی کند و درآمد حداقل 35000£ (پوند) داشته باشد به دست می آید که پس از آن می توان درخواست اخذ پاسپورت از انگلستان را ارائه کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “گرفتن اقامت انگلستان برای ایرانیان در سال 2023

 1. رها گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه یه سوال داشتم راجبه گرفتن اقامت انگلستان برای ایرانیان
  میخواستم ببینم شرایطش چه جوریه؟ برای گرفتن اقامت انگلستان برای ایرانیان باید چه مدارکی داشته باشیم و چقدر زمان میبره؟

  1. صادقی گفت:

   سلام بسته به طرق مهاجرت به انگلستان مدارک و شرایط ویزا متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *