مهاجرت به کشور انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان از جمله اهدافی است که از سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. مهاجرت به انگلستان و اقامت دائم در این کشور،‌ روش‌های مختلفی دارد. هدف از نگارش این مقاله توضیح روش‌های اخذ اقامت انگلستان و بررسی آنهاست.

دریافت اقامت انگلستان

کشور انگلستان یک کشور بسیار پیشرفته در زمینه‌های مختلف است. این کشور در حوزه شنگن قرار داشته و در بین کشورهای اروپایی بسیار قوی است. از این رو، گرفتن اقامت انگلستان هدف بسیاری از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور می‌باشد.

روش‌های اخذ اقامت انگلستان

ویزاهای انگلستان براساس سیستم جدید ویزاهای این کشور(point-based system) به 3گروه تقسیم‌بندی می‌گردند که منجر به گرفتن اقامت انگلستان می‌شوند:

 • ویزای Tier 1
 • ویزای Tier 2
 • ویزای Tier 3
 • ویزای Tier 4
 • ویزای Tier 5

ویزای Tier 1 (سرمایه‌گذاری در انگلستان)

ویزای Tier1 نوعی ویزای سرمایه‌گذاری است که خود بر 3 نوع است:

نوع اول: Investor (ویزای سرمایه‌گذاری در انگلستان)

در این نوع ویزای سرمایه‌گذاری فرد یک میلیون پوند را به عنوان سرمایه‌ در نظر می‌گیرد. 750 هزار پوند آن را به خرید اوراق قرضه دولتی، سهام شرکت‌ های انگلیسی و سرمایه‌ گذاری در شرکت‌ های انگلیسی اختصاص می‌دهد. همچنین می‌تواند 50 هزار پوند را به عنوان سرمایه در زمینه‌های دیگر در نظر بگیرد. لازم به ذکر است متقاضی می‌بایست در هر سال حداقل 6 ماه را در انگلیس اقامت داشته باشد.

این نوع ویزا به هیچ‌گونه مدارک دانشگاهی یا زبان نیازی ندارد. خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) فرد نیز می‌توانند به همراه او در انگلستان اقامت نمایند. مدت اعتبار اولیه 3 ساله است و به مدت دو سال قابل تمدید می‌باشد. پس از آن می‌توان درخواست اقامت دائم نمود. کسب نمره 5/6 در آزمون زبان انگلیسی آیلتس الزامی است.

در صورتی که فرد موفق به اخذ این نوع ویزا گردد، می‌تواند نسبت به گرفتن اقامت انگلستان اقدام نماید. در نهایت کلیه حقوق شهروندی انگلستان به او تعلق می‌گیرد. از جمله می‌توان به خدمات پزشکی، آموزشی، رفاهی، حق رای و…) اشاره نمود. این نوع ویزا بر مبنای سابقه تحصیلی شما در کشور انگلستان صادر می‌گردد.

نوع دوم: Entre Prenear (ویزای تاسیس شرکت)

این نوع ویزا همان ویزای تاسیس و ثبت شرکت توسط متقاضی است. در ابتدا صلاحیت متقاضیان جهت اخذ ویزای ثبت شرکت در انگلستان بررسی می‌گردد. این کار توسط self-assessment points calculator انجام می‌پذیرد. سپس می‌بایست فرم درخواست ویزا و تکمیل اطلاعات شخصی شما تکمیل و ارسال گردد.

لازمه اخذ این ویزا سرمایه 200 هزار پوندی برای یک فعالیت اقتصادی در انگلیس است. این میزان سرمایه می‌بایست در یکی از شرکت‌هایی که تحت نظارت FSA (financial service authority) هستند، به کار گرفته شود. چنانچه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، می‌توانید 10 امتیاز به امتیازات خود اضافه نمایید. افزایش این امتیازات درصد شانس شما جهت مهاجرت به انگلستان را افزایش می‌دهد. لازم است بدانید حداقل نمره مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5/6 می‌باشد.

نوع سوم: Post-study work (سرمایه‌گذاری ازطریق تحصیل)

این نوع ویزا از زیرمجموعه‌های ویزای سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان محسوب می‌گردد. ویزای نوع سوم مختص افرادی است که در انگلستان در حال تحصیل یا فارغ‌التحصیل شده‌اند. در این صورت با سرمایه 50 هزار پوندی می‌توانند نوعی فعالیت شغلی در انگلستان را راه‌اندازی نمایند. بنابراین ظرف مدت کوتاهی موفق به گرفتن اقامت انگلستان به صورت دائم می‌گردند.

ویزای Tier2  (مهارت شغلی)

فرد متقاضی جهت اخذ ویزای مهارت شغلی می‌بایست دارای پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما یا شرکت انگلیسی باشد. شرکت‌های چند ملیتی هم شامل این نوع شرکت‌ها می‌گردند. این نوع ویزا به رهبران مذهبی و همچنین ورزشکاران نیز تعلق می‌گیرد.

در این نوع ویزا یک اسپانسر جهت تامین مبلغ 800 هزار پوند برای شخص اصلی و 5300 پوند برای هر همراه نیاز دارید. این مبلغ می‌بایست 3 ماه قبل از درخواست در حساب بانکی واریز گردد. پیشنهاد شغلی در اخذ این ویزا، می‌تواند 50 امتیاز را به خود اختصاص دهد. فعالیت شغلی فرد در این مورد، حداقل 30 ساعت در طول هفته می‌باشد. درآمد و حقوق، سطح مدارک تحصیلی و دارا بودن مدرک زمان در گرفتن این نوع ویزا تاثیر بسزایی دارد.

ویزای Tier3  (امور موقت)

این نوع ویزای کاری به کارهای موقت اختصاص دارد. افرادی که به انگلستان مهاجرت می‌کنند اما قصد اقامت کوتاه در این کشور را دارند.

ویزای Tier4  (ویزای دانشجویی) چیست؟

این نوع ویزا برای دو گروه صادر می‌گردد:

 • دانش‌موزانی که سن آنها بین 4 تا 17 سال می‌باشد (CHILD)
 • دانش‌آموزانی که سن آنها بیشتر از 17 سال است (GENERAL)

شرط اساسی و اولیه اخذ این نوع ویزا ارائه نامه پذیرش است. فرد متقاضی می‌بایست نامه‌ای که از سوی دانشگاه یا موسسه آموزشی جهت پذیرش ارسال گردیده، ارائه نماید. داشتن اسپانسر در ویزای دانشجویی جهت پرداخت هزینه‌های هتل یا خوابگاه، 10 امتیاز را دارا است. همچنین 30 امتیاز برای نامه اخذ پذیرش تعیین گردیده است. کسب نمره بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد. به طور کلی مدت اعتبار این ویزا بین 6 تا 18 ماه است. اما تنها در مقطع دکترا و دندانپزشکی، مدت ویزا به صورت 3 ساله می‌باشد.

ویزایTier5  (ویزای موقت کاری) چیست؟‌

افرادی که قصد کار و اشتغال در کشور انگلستان به مدت کوتاه را دارند، می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. به طور مثال ورزشکاران، کارکنان دیپلماتیک، هنرمندان و کارمندان خیریه از جمله متقاضیان این نوع ویزا هستند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار کدامند؟

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • دارا بودن گذرنامه دارای اعتبار
 • تعداد یک قطعه عکس
 • گردش حساب بانکی متقاضی یا اسپانسر که می‌بایست مبلغ مورد نظر حداقل 3 ماه در بانک بماند.
 • کسب 70 امتیاز

از طریق اخذ ویزای کار می‌توان همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز به کشور انگلستان برد. فرزندان می‌توانند به آسانی تحت پوشش این ویزا از امکانات تحصیلی این کشور استفاده نمایند. درصورتی که متقاضی به ‌مدت 5سال در خاک انگلستان اقامت نماید، موفق به کسب اقامت دائم در این کشور می‌گردد. مشروط بر این که حداقل درآمد او در سال 35 هزار پوند باشد.

در صورت اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و گرفتن اقامت انگلستان با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان مجرب استفاده نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *