مهاجرت کاری کانادا

ویزای کاری کانادا در سال 2019

ویزای کاری کانادا در سال 2019

شرایط اخذ ویزای کاری کانادا در سال 2019 تقریبا مشابه با شرایط سابق اما با کمی تغییرات همراه بوده است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اتباع خارجی جهت کار در کانادا نیاز به اخذ ویزا و مجوز کاری خواهند داشت. برای دستیابی به ویزای کار و اخذ مجوز کاری در این کشور راه های متفاوتی وجود دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به بررسی این مسیرها پرداخته است و همچنین آماده ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی به شما می باشد. البته بهترین اتفاق برای دستیابی مستقیم به این ویزا داشتن پیشنهاد کاری و یا اخذ امتیاز بالا در فرایند اسکیل ورکر کانادا می باشد. شما همچنین می توانید با دریافت ویزای تحصیلی کانادا مقدمات اخذ ویزای کار را در این کشور راحت تر فراهم کنید.

اخذ ویزای کاری کانادا در سال 2019 

ما در اینجا به نوعی از ویزای کار اشاره داریم که در راستای اخذ امتیاز نیست و نیاز به پیشنهاد کاری از کارفرما دارد. پیش از آنکه بتوانید برای ویزای کاری کانادا در سال 2019 اقدام کنید، یک کارفرما در کشور کانادا باید برای استخدام شما اقدام کند. کارفرما باید پیش از هر چیز به اداره کار کانادا اعلام کند که به نیروی کار خارجی نیاز دارد. در این صورت اداره نیروی انسانی و مهارت های توسعه می تواند به اداره کار مجوز نیروی کار خارجی را بدهد. شما بلافاصله پس از مشاهده یک فرصت شغلی باید برای دریافت آن اقدام نمائید. شما باید به اداره مهاجرت ثابت کنید که توانایی برآورده کردن خواسته های آن ها را دارید. همچنین در ویزاهای کوتاه مدت کاری به صورت موقت در کانادا خواهید ماند. اثبات توانایی شما می تواند از طریق امتیازاتی که به دست می آورید، باشد.

اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری کانادا 

در مرحله اول باید یک کار در کانادا بیابید که ویژه نیروی کار خارجی باشد. یک کارفرما پیدا کنید و او را متقاعد کنید که پس از پایان قرارداد، کانادا را ترک می کنید. برای این کار باید مدارک کافی ارائه دهید. شما باید مدارک مالی کافی داشته باشید. اثبات توانایی برآورده کردن نیازهای مالی خانواده و هزینه بلیط بازگشت به خانه اجباری است. ارائه عدم سوء پیشینه قضایی الزامی است. گواهی عدم ابتلا به بیماری های خاص همچنین پرونده شما بررسی خواهد شد تا در کشور کانادا مشکل امنیتی ایجاد نکنید. توجه داشته باشید که همه مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

 

شما حداقل 30 روز قبل از پایان مدت اعتبار ویزای کاری خود باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. اما پیش از این کار، کارفرمای شما باید درخواست دیگری را به اداره کار کانادا تحویل دهد. اگر اعتبار ویزای شما از بین برود اما شما 30 روز قبل تر، درخواست تمدید را ارائه کرده باشید، می توانید به کار در کانادا به صورت قانونی ادامه دهید.

هزینه ویزای کاری کانادا در سال 2019

برای دریافت ویزای کاری کانادا در سال 2019 شما باید هزینه های مورد درخواست سفارت کانادا را پرداخت کنید. این هزینه ها در انواع مختلف ویزای کاری متفاوت است. همه هزینه های شما تنها در نمایندگی معتبر کشور کانادا به صورت نقدی از شما دریافت می شود. این میانگین هزینه ها به شرح زیر است:

آیتم هزینه به CAD (دلار کانادا)
ویزای کاری برای هر نفر 390
مهاجرت با خانواده در ازای هر نفر 150

به طور عمومی ویزای کاری کانادا در سال 2019 حداقل 150 روز بعد از ثبت درخواست آماده خواهد شد. در صورتی که میزان درخواست های ثبت شده در نمایندگی زیاد باشد، ممکن است پروسه شما طولانی تر شده و تا 90 روز دیگر نیز به طول بی انجامد.

خارجی ها می توانند بهترین فرصت های شغلی را در کبک و ساسکاچوان پیدا کنند. البته در این مورد می بایست متناسب با شرایط و قوانین روز اقدام نمود. در صورتی که مدارک خود را شخصا به اداره کار کانادا تحویل دهید، در کبک نیازی به در دست داشت گواهی شغلی نخواهید داشت.

هزینه ویزای کاری کانادا در سال 2019

سیستم امتیازدهی ویزای کاری کانادا

برای کسب ویزای کاری کانادا شما حداقل باید 67 امتیاز کسب کنید. این امتیاز ها بر اساس معیار های مختلفی تعیین می گردد. در جدول زیر شرایط امتیازدهی ارائه شده است که به شرح زیر است:

آیتم امتیاز
کمتر از 17 0
18 4
19 6
20 8
49-21 10
50 8
51 6
52 4
53 2
عنوان امتیاز
مدرک دکترا و یا کارشناسی ارشد و حداقل 17 سال سابقه تحصیل تمام وقت 25
دو یا چند مدرک تحصیلی در مقطع لیسانس و سابقه 15 سال تحصیل تمام وقت

در دست داشتن یک مدرک لیسانس سه تا چهار ساله با اعتبار مورد تایید نظام آموزشی کانادا و سابقه 15 سال تحصیل تمام وقت

22
مدرک تحصیلی لیسانس دو ساله و سابقه 14 سال تحصیل تمام وقت

و یا مدرک فوق دیپلم و سابقه 14 سال تحصیل تمام وقت

20
مدرک تحصیلی و تحصیل یک ساله در دانشگاه و سابقه 13 سال تحصیل تمام وقت 15
مدرک پیش دانشگاهی و سابقه 12 سال تحصیل تمام وقت 12
مدرک دیپلم و پایان دوره دبیرستان 5
سابقه کاری امتیاز
1 سال 15
2 سال 17
3 سال 19
4 سال 21

امتیازات زبان و انطباق پذیری کانادا

برای اخذ ویزای کاری کانادا باید مدرک زبان معتبری را ارائه دهید. هر نمره از مدرک زبان به شما امتیاز متفاوتی را می دهد. اگر متاهل باشید همسر شما نیز می تواند به شما امتیازاتی را دهد. در جدول های ذیل ما نحوه دریافت امتیازات را برای نمره زبان و عوامل مربوط به همسر ارائه داده ایم:

آیتم امتیاز
نمره سطح عالی 16
نمره سطح متوسط 8
نمره سطح ابتدایی 2
زبان بین المللی دوم امتیاز
نمره سطح عالی 8
نمره سطح متوسط 8
نمره سطح ابتدایی 2
آیتم امتیاز
اگر همسر شما دارای مدرک دکترا  یا کارشناسی ارشد باشد. 5
اگر همسر شما دارای مدرک کارشناسی باشد. 4
اگر همسر شما دارای مدرک فوق دیپلم باشد. 3
4 سال سابقه کار 21
سازگاری امتیاز
اگر همسر شما حداقل دو سال به صورت تمام وقت در کشور کانادا تحصیل کرده باشد. 5
اگر یکی از اعضای خانواده همسر شما در کشور کانادا باشد. 5

توجه داشته باشید که این نوع امتیاز بندی یک امتیاز بندی کلی و فدرال است. در برخی از استان های کانادا نظیر کبک، جدول امتیاز بندی متفاوت است. در بسیاری از استان ها، نیروی کار مجرد، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش کاری دارند. اگر قصد مهاجرت از طریق کار را دارید ویزای کار آلمان را نیز بررسی نمائید زیرا مسیر به مراتب راحت تری را برای اخذ اقامت طی می نمائید.

درآمد سالیانه در کانادا

درآمد ماهیانه مردم کانادا به طور متوسط، پس از پرداخت مالیات، 3000 تا 4000CAD (دلار کانادا) در ماه است. بنابراین آن ها سالیانه حداقل 36000CAD (دلار کانادا) درآمد خواهند داشت. اقتصاد قدرتمند، نرخ بالای اشتغال و وجود فرصت های شغلی، کانادا را به یک مقصد مهاجرتی تبدیل کرده است. دریافت ویزای کاری کانادا در سال 2019 بهترین راه مهاجرت به این کشور است، البته آسان نیست.

با این حال شما باید به صورت رسمی درخواست خود را به اداره کار کشور کانادا تسلیم کنید. مدارک شما باید از نظر حقوقی دارای اعتبار کافی و متناسب با قوانین ارائه شده باشد. به طور کلی با توجه به شرایط سخت اخذ ویزای کاری کانادا درحال حاضر بهترین راه ورود به کانادا تحصیلی می باشد که می توانید شرایط ویزای تحصیلی کانادا را نیز بررسی نمائید. در تهیه این مدارک و ترجمه و تائید آنها و همچنین طی نمودن این مسیر از یک وکیل کمک بگیرید. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با تجربه کار در این زمینه، آمادگی همیاری شما را خواهند داشت.

9 دیدگاه برای “ویزای کاری کانادا در سال 2019

 1. vida گفت:

  هنگام ارسال درخواست وقت سفارت کانادا چه چیز باید با خود بیاورم؟

 2. تبسم شایگان گفت:

  سلام آیا با داشتن کارفرما میشه دیگه آیلتس بالا نگرفت و با آیلتس ۵ اقدام کرد؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  با زبان انگلیسی بهتر میشه کار پیدا کرد یا انگلیسی؟

 4. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی کانادا توضیح بدید.
  و شما برای ویزای کاری کانادا خدماتی ارائه می دهید؟
  ممنون بابت سایت به روزتون

 5. محمد گفت:

  من با بعد از 2 بار رفتن تونستم پیشنهاد کاری از کانادا بگیرم

 6. amir abbas گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم میخواستم بدونم که با توجه به شرایط فعلی کشور آمریکا امکان گرفتن ویزای کاری در این کشور هست یا خیر اگه امکانش وجود داره در این مورد هم مطلب بذارید

 7. امیر صبوری گفت:

  عالی بود

 8. سعید گفت:

  چطور میشه از فرصت های شغلی کانادا اطلاع پیدا کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *