مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از برترین روش هایی می باشد که متقاضیان با برگزیدن این روش بدون پشیمانی به کشور پیشرفته کانادا مهاجرت می کنند و سپس وارد بازار کار این کشور می شوند. قبل از اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق کار متقاضیان و هموطنان محترم باید از شرایط مهاجرت به کانادا به طور کامل مطلع باشند. افراد می توانند این امر را به کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارند تا پروسه مهاجرت آن ها با انتخاب بهترین روش ها و مناسب ترین راه ها انجام شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کار با بکارگیری طرق اصلی امکان پذیر می باشد:

 • Skilled Worker
 • Job Offer
 • Provincial Programs

کانادا کشوری پیشرفته و توسعه یافته در زمینه های مختلف اقتصادی و همچنین اجتماعی می باشد؛ به همین دلیل هر ساله متقاضیان زیادی به این کشور سفر می کنند تا مشغول به کار شوند، یا در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند و یا از سایر مزایای مهاجرت به این کشور بهره مند شودند.

بررسی مهاجرت به کانادا از طریق کار

کشور کانادا دارای 10 استان می باشد و هر استان به طور سالیانه با ارائه لیست مشخصی به دولت، اعلام می کند که در چه زمینه های کاری نیاز به نیروی کار دارد. متقاضیانی که از طرف کمپانی های معتبر موجود در این کشور و یا کافرمایی که دارای شرکت و کسب و کار می باشد پیشنهاد کاری دریافت کنند، می توانند با کسب روادید کاری سفر کنند و در کمپانی مربوطه مشغول به کار شوند. در تمامی روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار، متقاضیان و کارکنان باید سوابق کاری و تحصیلی خود را در پرونده خود قرار دهند. کانادا از بهترین کشور های جهان برای کار می باشد زیرا وضعیت اقتصادی این کشور فوق العاده می باشد و نیروی خارجی با داشتن شرایط مورد نیاز می توانند به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند.

کاریابی در کانادا

به طور کلی افرادی که می خواهند به این کشور پیشرفته مهاجرت کنند و سپس مشغول به کار شوند، باید از طریق شبکه های مجازی، تارنماها و روزنامه های مربوطه شغل مناسب پیدا کنند. اما به طور کلی افرادی که می خواهند بدون کاریابی در این کشور مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند، باید از طرف یک کمپانی پیشنهاد کاری داشته باشند. متقاضیان و افرادی که می خواهند با پیشنهاد کاری وارد خاک کانادا شوند و در کمپانی مورد نظر مشغول به کار شوند، باید شرایطی را داشته باشند.

این شرایط عبارتند از:

 • متقاضی باید کم تر از 30 سال سن داشته باشد تا نیروی کار جوان محسوب شود.
 • متقاضی باید به یکی از دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی مسلط باشد و مدرک مورد نظر زبان مربوطه را ارائه دهد.
 • متقاضی یا فردی که برای کار دعوت می شود، باید مدرک دانشگاهی وی بالا تر از مدرک دوره کارشناسی باشد. (فوق لیسانس و دکترا)
 • متقاضی باید حتما روادید کاری کشور کانادا را کسب کند در غیر این صورت نمی تواند در خاک کشور کانادا مشغول به کار شود زیرا در صورتی که روادید کاری نداشته باشد، فعالیت وی در زمینه های مختلف کاری غیر قانونی محسوب خواهد شد.

موسسات برتر کاریابی در کانادا

در کشور کانادا کمپانی های معتبر زیادی وجود دارد که دارای رتبه های بسیار بالایی در زمینه های فعالیت کاری، حقوق، درآمد و استخدام دارند. در جدول زیر به تعدادی از این کمپانی های معتبر اشاره شده است:

رتبه نام موسسه زمینه کاری و فعالیت کمپانی
1 BC Hydro صنایع و امکانات همگانی
2 Vancity بانک داری و خدمات مالی
3 ABB مهندسی، ساخت و تولید
4 UbiSoft فناوری اطلاعات، اینترنت و غیره
5 CostCo صنایع عمده و خرده فروشی
6 University of Guelph خدمات آموزشی
7 MetroLinx حمل و نقل و خدمات لجستیکی
8 Toronto Hydro صنایع و امکانات همگانی
9 Google آی تی و سرویس های کامپیوتری
10 Universite Laval خدمات آموزشی

خوداشتغالی و مهاجرت به کانادا از طریق کار

خوداشتغالی و مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق کار، خود اشتغالی می باشد که برای افرادی مناسب می باشد که به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، هنرمند و نویسنده معروف و نامدار و همچنین کشاورزان می باشد. این افراد نیازی به داشتن مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی ندارند و روند مهاجرت این افراد به کشور کانادا بسیار سریع تر از سایر روند ها و روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار می باشد. افرادی که با بکار گیری این روش به کانادا مهاجرت می کنند، باید ثابت کنند که درآمدشان برای زندگی در کانادا کافی می باشد و می توانند اعضای خانواده خود را نیز پوشش کنند.

در جدول زیر به برخی از زمینه های شغلی که می توانند به کانادا از راه خود اشتغالی مهاجرت کنند اشاره کنند:

NOC مشاغل حرفه ای
5111 کتابدار
5125 مترجم
5133 نوازنده و خواننده
5135 هنرپیشه و بازیگر
NOC مشاغل نیمه حرفه ای
5252 مربیان
5253 داوران ورزشی
5251 ورزشکاران
5231 خبرنگار

مهاجرت به کانادا از طریق کار و اکسپرس اینتری

ورود سریع یکی از جدید ترین روش های ورود به خاک کشور پیشرفته کانادا می باشد و کارکنان براساس مهارت های شخصی و کاری امتیاز کسب می کنند. متقاضیانی که می خواهند از طریق این روش به کشور کانادا مهاجرت کنند باید طی مراحل الکترونیکی مدارک خود را ارائه دهند و فرم های مربوطه را کامل کنند و سپس بر اساس توانایی های خود مشغول به کار در شغل مورد نظر شوند. در این روش نیز افراد باید جاب آفر داشته باشند زیرا این مورد از اصلی ترین موارد اکپرس اینترای می باشد.

متقاضیان این روش باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • یک سال سابقه کاری در زمینه های شغلی مدیریتی و همچنین تخصصی
 • مدرک زبان مورد نیاز
 • دیپلم یا مدارک تحصیلی بالاتر
 • گرفتن نمره 68 در امتحان ارزیابی مهاجرتی

شایان ذکر است که متقاضی باید پس انداز کافی نیز داشته باشد که شرایط پس انداز و مقدار آن برای مهاجرت به کانادا از طریق کار به صورت زیر می باشد:

نفرات خانواده میزان پس انداز لازم به CAD (دلار کانادا)
یک نفر 12000
یک زوج 14000
زوج و فرزند 18000
زوج به همراه 2 فرزند 21000
زوج به همراه 3 فرزند 24000
زوج به همراه 4 فرزند 28000
زوج به همراه 5 فرزند یا بیشتر 31000

امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا

همان طور که می دانید سیستم اکسپرس اینتری کشور کانادا بر مبنا امتیازبندی می باشد که در این بخش از مقاله به بخش از این امتیازات نیز اشاره می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص امتیاز بندی کانادا می توانید به مقاله مذکور در سایت ما مراجعه نمایید.

سیستم امتیاز بندی برای افراد مجرد و متاهل بدین صورت است:

آیتم افراد متاهل افراد مجرد
سن 100 110
سطح تحصیلات 140 150
سابقه کاری 70 80
مهارت زبان رسمی 150 160

سیستم امتیاز بندی برای همسر بدین صورت است:

آیتم مقدار امتیاز
سابقه کار در کشور کانادا 10
مهارت زبان رسمی 20
سطح تحصیلات 10

افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق کار هستند، باید از شرایط، مزایا و معایب این روش به طور کامل مطلع باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار برای ارائه خدمات مهاجرتی به هموطنان محترم اعلام آمادگی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *