مهاجرت کاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار یکی از امن ترین و بهترین روش هایی می باشد که متقاضیان با برگزیدن این روش بدون پشیمانی به کشور پیشرفته کانادا مهاجرت می کنند و سپس وارد بازار کار این کشور می شوند. قبل از اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق کار، متقاضیان و هموطنان محترم باید از شرایط مهاجرت به کانادا به طور کامل مطلع باشند و می توانند این امر را به کارشناسان و مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت بسپارند تا پروسه ی مهاجرت آن ها با انتخاب بهترین روش ها و مناسب ترین راه ها انجام شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کار با بکار گیری دو روش اصلی امکان پذیر می باشد:

 • Skilled Worker
 • Job Offer
 • Provincial Programs

کانادا کشوری پیشرفته و توسعه یافته در زمینه های مختلف اقتصادی و همچنین اجتماعی می باشد؛ به همین دلیل هر ساله متقاضیان زیادی به این کشور سفر می کنند تا مشغول به کار شوند، یا در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند و یا از سایر مزایای مهاجرت به این کشور بهره مند شودند.

مهاجرت کاری

کشور کانادا دارای ده استان می باشد و هر استان به طور سالیانه با ارائه لیست مشخصی به دولت، اعلام می کند که در چه زمینه های کاری نیاز به نیروی کار دارد. متقاضیانی که از طرف کمپانی های معتبر موجود در کشور کانادا و یا کافرمایی که در کانادا دارای شرکت و کسب و کار می باشد پیشنهاد کاری دریافت کنند، می توانند با کسب روادید کاری به کشور کانادا سفر کنند و در کمپانی مربوطه مشغول به کار شوند.

در تمامی روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار، متقاضیان و کارکنان باید سوابق کاری و تحصیلی خود را در پرونده خود قرار دهند. کانادا از بهترین کشور های جهان برای کار می باشد زیرا وضعیت اقتصادی این کشور فوق العاده می باشد و نیروی خارجی با داشتن شرایط مورد نیاز می توانند به راحتی وارد بازار کار این کشور شوند.

کاریابی در کانادا

به طور کلی افرادی که می خواهند به کشور پیشرفته کانادا مهاجرت کنند و سپس مشغول به کار شوند، باید از طریق شبکه های مجازی، تارنما ها و روزنامه های مربوطه شغل مناسب پیدا کنند. اما به طور کلی افرادی که می خواهند بدون کاریابی در کشور کانادا مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند، باید از طرف یک کمپانی جاب آفر داشته باشند. متقاضیان و افرادی که می خواهند با جاب آفر وارد خاک کانادا شوند و در کمپانی مورد نظر مشغول به کار شوند، باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • متقاضی باید کم تر از سی سال سن داشته باشد تا نیروی کار جوان محسوب شود.
 • متقاضی باید به یکی از دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی مسلط باشد و مدرک مورد نظر زبان مربوطه را ارائه دهد.
 • متقاضی یا فردی که برای کار دعوت می شود، باید مدرک دانشگاهی وی بالا تر از مدرک دوره کارشناسی باشد ( فوق لیسانس و دکترا ).
 • متقاضی باید حتما روادید کاری کشور کانادا را کسب کند در غیر این صورت نمی تواند در خاک کشور کانادا مشغول به کار شود زیرا در صورتی که روادید کاری نداشته باشد، فعالیت وی در زمینه های مختلف کاری غیر قانونی محسوب خواهد شد.

کمپانی های برتر

در کشور کانادا کمپانی های معتبر زیادی وجود دارد که دارای رتبه های بسیار بالایی در زمینه های فعالیت کاری، حقوق، درآمد و استخدام دارند.

در جدول زیر به تعدادی از این کمپانی های معتبر اشاره شده است:

رتبه نام کمپانی زمینه ی کاری و فعالیت کمپانی
رتبه ی اول BC Hydro صنایع و امکانات همگانی
رتبه ی دوم Vancity بانک داری و خدمات مالی
رتبه ی سوم ABB مهندسی، ساخت و تولید
رتبه ی چهارم UbiSoft فناوری اطلاعات، اینترنت و غیره
رتبه ی پنجم CostCo صنایع عمده و خرده فروشی
رتبه ی ششم University of Guelph خدمات آموزشی
رتبه ی هفتم MetroLinx حمل و نقل و خدمات لجستیکی
رتبه ی هشتم Toronto Hydro صنایع و امکانات همگانی
رتبه ی نهم Google آی تی و سرویس های کامپیوتری
رتبه ی دهم Universite Laval خدمات آموزشی

Federal Self Employed

یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق کار، خود اشتغالی می باشد که برای افرادی مناسب می باشد که به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، هنرمند و نویسنده معروف و نامدار و همچنین کشاورزان می باشد. این افراد نیازی به داشتن مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی ندارند و روند مهاجرت این افراد به کشور کانادا بسیار سریع تر از سایر روند ها و روش های مهاجرت به کانادا از طریق کار می باشد. افرادی که با بکار گیری این روش به کانادا مهاجرت می کنند، باید ثابت کنند که درآمدشان برای زندگی در کانادا کافی می باشد و می توانند اعضای خانواده خود را نیز ساپورت کنند. در جدول زیر به برخی از زمینه های شغلی که می توانند به کانادا از راه خود اشتغالی مهاجرت کنند اشاره کنند:

NOC مشاغل حرفه ای
5111 کتابدار
5125 مترجم
5133 نوازنده و خواننده
5135 هنرپیشه و بازیگر

 

NOC مشاغل نیمه حرفه ای
5252 مربیان
5253 داوران ورزشی
5251 ورزشکاران
5231 خبرنگار

در نظر داشته باشید که زیر مجموعه مشاغل ذکر شده نیز شامل این مشاغل می شوند.

Express Entry

ورود سریع یکی از جدید ترین روش های ورود به خاک کشور پیشرفته کانادا می باشد و کارکنان براساس مهارت های شخصی و کاری امتیاز کسب می کنند. متقاضیانی که می خواهند از طریق این روش به کشور کانادا مهاجرت کنند باید طی مراحل الکترونیکی مدارک خود را ارائه دهند و فرم های مربوطه را کامل کنند و سپس بر اساس توانایی های خود مشغول به کار در شغل مورد نظر شوند. در این روش نیز افراد باید جاب آفر داشته باشند زیرا این مورد از اصلی ترین موارد اکپرس اینترای می باشد.

متقاضیان این روش باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • داشتن یک سال سابقه کاری در زمینه های شغلی مدیریتی و همچنین تخصصی.
 • داشتن مدرک زبان مورد نیاز.
 • داشتن دیپل یا مدارک تحصیلی بالاتر.
 • گرفتن نمره شصت و هشت در امتحان ارزیابی مهاجرتی.

شایان ذکر است که متقاضی باید پس انداز کافی نیز داشته باشد که شرایط پس انداز و مقدار آن برای مهاجرت به کانادا از طریق کار به صورت زیر می باشد:

نفرات خانواده میزان پس انداز لازم
یک نفر دوازده هزار دلار
یک زوج چهارده هزار دلار
زوج و فرزند هجده هزار دلار
زوج به همراه دو فرزند بیست و یک هزار دلار
زوج به همراه سه فرزند بیست و چهار هزار دلار
زوج به همراه چهار فرزند بیست و هشت هزار دلار
زوج به همراه پنج فرزند یا بیشتر سی و یک هزار دلار

Express Entry Points

امتیاز بندی افراد متاهل و مجرد

مورد افراد متاهل افراد مجرد
سن صد صد و ده
سطح تحصیلات صد و چهل صد و پنجاه
سابقه کاری هفتاد هشتاد
مهارت زبان رسمی صد و پنجاه صد و شصت

امتیاز بندی همسر

مورد مقدار امتیاز
سابقه کار در کشور کانادا ده
مهارت زبان رسمی بیست
سطح تحصیلات ده

مهاجرت به کانادا از طریق کار

افرادی که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق کار هستند، باید از شرایط، مزیت ها و عیب های این روش به طور کامل مطلع باشند. موسسه سفیران سروش سعادت با افتخار برای ارائه خدمات مهاجرتی به هموطنان محترم اعلام آمادگی می کند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *