مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

قوانین مهاجرت به کشور کانادا روز به روز در حال تغییر می باشد که افراد متقاضی می توانند در خصوص آگاهی از آخرین قوانین 2020 با ما در ارتباط باشند. مهاجرت به کانادا یکی از گزینه های مورد توجه ایرانیان می باشد. هر ساله متقاضیان زیادی برای بهود شرایط زندگی تصمیم به مهاجرت به کانادا می گیرند. برای مهاجرت به این کشور طرق مختلفی وجود دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب و ویزای مربوطه را اخذ کنند. با توجه به افزایش درخواست افراد برای مهاجرت به کشور کانادا کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار بر آن شدند که به بررسی طرق مهاجرت بپردازند. بهره مندی از شرایط و خدمات شهروندی در هر کشور ارتباط مستقیمی با رویه مهاجرت برای افراد خارجی دارد. متقاضیان می توانند در این خصوص از کمک مشاورین ما بهره مند شوند

معرفی کشور کانادا

این کشور با مساحتی بالغ بر 9984670 کیلومتر مربع در قاره آمریکا شمالی جای گرفته است، کشور کانادا از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی، از شرق تا اقیانوس اطلس و از غرب تا اقیانوس آرام گسترده شده است. کانادا چهارمین کشور پهناور از نظر خشکی در جهان محسوب می شود. شهر تورنتو و شهر اتاوا بزرگترین شهرهای کشور کانادا هستند که به عنوان پایتخت شناخته می شوند. بخشی زیادی از کشور کانادا به دلیل نزدیکی به قطب شمال و سرمای طاقت فرسا خالی از سکنه می باشد. کشور کانادا دارای جمعیت 35 میلیون نفری می باشد. شهروندان این کشور به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند.

واحد پول رایج در کشور کانادا، دلار کانادا با علامت اختصاری CAD می باشد. در این بخش به بررسی واحد پول رایج این کشور در قیاس با ارز رایج کشورهای دیگر خواهیم پرداخت:

ارز کشور مبدا ارز CAD (دلار کانادا)
1 NZD (دلار نیوزلند) 0.87
1 $A (دلار استرالیا) 0.906
1 $ (دلار آمریکا) 1.12
1 £ (پوند انگلستان) 1.755
1 € (یورو) 1.47
1 TL (لیر ترکیه) 0.221
1 RUB (روبل روسیه) 0.021

مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل

یکی از روش های رایج برای مهاجرت به کشور کانادا تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می باشد. در کشور کانادا دانشگاه های معتبر زیادی وجود دارد و در هر دانشگاه شرایط مختلفی برای پذیرش دانشجویان وجود دارد. اما به طور کلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور افراد متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • مدرک معتبر زبان
 • اسکن از صفحه اول پاسپورت معتبر

برای تحصیل در دانشگاه های این کشور لازم است متقاضی به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشد. متقاضیانی که به این زبان ها تسلط ندارند نگران نباشند، زیرا در دانشگاه های این کشور دوره هایی برای آموزش زبان پیش از ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده است. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ها مورد نظر لازم است اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا انجام دهند، به این منظور متقاضی باید مدارک تعیین شده را تهیه و در زمان تعیین شده به سفارتخانه کشور کانادا مراجعه کند.

ویزای تحصیلی کانادا

با توجه به تغییر قوانین اداره مهاجرت این کشور، یکی از اصلی ترین پارارمترهایی که در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا حائز اهمیت می باشد، مدنظر قرارگیری شرایط سنی و پرداخت هزینه های تحصیلی و هزینه های محل اقامت می باشد که کارشناسان ما مفتخر به راهنمایی شما در هیمن باب با همکاری وکیل اراده مهاجرت کانادا (ICCRC) می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل در مدارس شبانه روزی یا Boarding School از سایر مزیت های تحصیل برای رده سنی 18 سال می باشد که مورد توجه والدین در خصوص تحصیل فرزندان قرار گرفته است.

مجوز کار حین تحصیل و ویزای همراه (OPEN WORK PERMIT) از سایر مزایایی تحصیل در این کشور می باشد. درخواست ویزای همراه به دو صورت امکان پذیر است. در حالت اول از همان ابتدا نسبت به این موضوع اقدام می شود و در حالت دوم در فرودگاه توسط شخص دانشجو صورت می گیرد. میزان هزینه درخواست ویزای همراه 155CAD (دلار کانادا) می باشد.

میانگین هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به پارامترهایی نظری رشته، مقطع تحصیلی و شهر تحصیلی نیز متغیر است. که به شرح زیر می باشد:

پارامتر هزینه به CAD (دلار کانادا)
مدارس شبانه روزی 12000 الی 20000
کارشناسی 5500 الی 29000
کارشناسی ارشد 13000 الی 20000
دکتری 10000 الی 20000

مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار

کار در کانادا یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی محسوب می گردد. سیستم کار در این کشور براساس امتیازبندی است. افراد متقاضی می بایست با تکیه بر دانش کارشناسان مهاجرت نسبت به بررسی امتیازات و رویه کار اقدام نمایند. سیستم های امتیازبندی بدین صورت است که افراد می بایست در ابتدا واجد شرایط این رویه شوند. میزان تحصیلات، زبان فرانسوی، مدرک تحصیلی معتبر از کانادا و پیشنهاد کاری از سایر مواردی می باشد که در خصوص ورود به استخر یا Pool در مرحله اول حائز اهمیت می باشد.

مهاجرت از طریق کار و اکسپرس اینتری مهمترین ترین و سریعترین روش برای مهاجرت به کشور کانادا می باشد. در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بندی بر اساس شاخص هایی مانند موارد زیر حائز اهمیت می باشد:

 • تحصیلات
 • تسلط به زبان
 • انطباق پذیری
 • سابقه کار
 • همسر
 • اقوام درجه یک در کانادا
 • دعوت نامه شغلی از کارفرما یا شرکتی معتبر

مشاغل مورد نیاز کانادا

برنامه­ ی مهاجرتی اسکیل ورکر یکی از راههای مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل بشمار می­رود. اما می­باید مهارت فرد در لیست مشاغل سطح 0- A – B- C و یا D کانادا قرار داشته باشد. جدول سطوح مشاغل این کشور به شرح زیر است:

آیتم شرح
سطح 0 مشاغل مدیریتی (کارخانه ها- آرایشگاه- رستوران)
سطح A مشاغلی که نیازمند مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.
سطح B مشاغلی که فرد دارای مدارک فنی و حرفه ای هستند.
سطح C مشاغلی که داشتن مدرک دیپلم کافی است.
سطح D مشغل پایین (میوه چینی-تمیزکاری- خدمتکاری و…)

در صورتیکه متقاضی دارای شرایط فوق باشند، مجاز به ثبت نام در این طرح را خواهند داشت و پس از آن وی می­باید در نسبت به کسب امتیاز در این مرحله بپردازد. کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل در مرحله اول شرط ورود به مرحله بعدی ( استخر رقابتی) می­باشد. افرادی که حداقل امتیاز لازم را در دو مرحله کسب نمایند، امکان دریافت ویزای کاری کانادا را داشته و بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت می­نمایند. اعضای خانواده متقاضی نیز از همان ابتدا دارای اقامت دائم بوده و امکان مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل را خواهند داشت.

ویزای کاری کانادا

رویه امتیازات شامل امتیاز اصلی+ امتیاز اضافی است. میزان امتیاز کلی 1200 می باشد. افراد متقاضی می توانند با مطالعه مقاله امتیاز بندی کانادا اطلاعاتی بیشتری در رابطه با سیستم امتیاز بندی به دست آورند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد کار در کشور کانادا را دارند باید ویزا کار این کشور را دریافت کنند. به این منظور لازم است متقاصیان مدارک خاصی را ارائه دهند. این مدارک به شرح زیر می باشند:

 • تکمیل فرم های مربوطه
 • ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کاری و ارائه رسید آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی
 • مدرک تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه زندگی تا زمان دریافت اولین حقوق
 • مدرک معتبر زبان
 • ارائه رزومه کاری و سوابق شغلی
 • انگیزه نامه
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • بیمه مسافرتی

سیستم امتیازبندی ویزای کاری کانادا

میانگین سیستم امتیازبندی در این کشور برای ویزای کاری بدین صورت است:

آیتم  حداکثر امتیاز
مدرک دکتری 25
6 سال سابقه کاری به بالا 15
18 الی 35 سال 12
listening 8/ reading7/writing7/speaking7 24

سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور کانادا

سرمایه گذاری در کشور کانادا دارای مزایای زیادی می باشد که می توان به دسترسی به بازار آزاد آمریکا نیز اشاره نمود. برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری از برترین طرق مهاجرت برای مدیران در خصوص ایجاد کسب و کار محسوب می گردد. در مجموع می توان گفت اخذ اقامت برای خانواده را نیز به ارمغان می آورد. برای سرمایه گذاری در کشور کانادا روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که می توان به خرید ملک در کشور کانادا، ثبت شرکت و کارآفرینی اشاره کرد.

برای کسب اقامت در طریق سرمایه گذاری لازم است متقاضی مبلغ CAD800000 (دلار کانادا) را در این کشور به مدت 5 سال سرمایه گذاری کند. بعد از گذشت 5 سال فرد و اعضاء خانواده او می توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که می توانند در تمامی شهرهای این کشور به جزء شهر کبک اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری در این کشور به مقاله سرمایه گذاری در کانادا مراجعه کنید.

استارت آپ از دیگر برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور کانادا می باشد که دارای شهرت زیادی است و رهبری مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به عهده دارد. افرادی که تمایل به رویه اخذ اقامت کانادا از طریق استارت آپ را دارند می بایست دارای 3 شرط کلی باشند که به شرح زیر است:

 • ارائه طرح تجاری
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • اثبات سرمایه لازم

ازدواج در کانادا

طبق قوانین وضع شده در این کشور برای عزیمت از طریق ازدواج، متقاضی باید دارای اقوام درجه یک به منظور ساپورت مالی در این کشور باشد. دقت نمایید که اقوام شما باید دارای اقامت دائم یا شهروندی کشور کانادا باشند. برای دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج با فردی با تابعیت این کشور باید ازدواج شما قانونی و ثبت شده باشد همچنین لازم است با ارائه مدارکی اثبات نمایید که ازدواج شما صرفا جهت دریافت اقامت دائم کشور کانادا نمی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • مدارک شناسایی
 • ارائه فتوکپی از تمامی صفحات پاسپورت معتبر
 • کارت پایان خدمت
 • ارائه فتوکپی از کارت PR شخص حمایت کننده
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه مدارک ازدواج مبنی بر اثبات قانونی بودن ازدواج

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کشور کانادا از سایر برنامه های مهاجرتی این کشور محسوب می گردد که والدین در اولین قدم می بایست در خصوص اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کنند. هزینه های زایمان در این کشور از سایر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. میزان هزینه های زایمان در کشور کانادا بدین صورت است:

آیتم هزینه به CAD (دلار کانادا)
زایمان طبیعی و 1 شب اقامت و خدمات بالینی عمومی 5000
زایمان سزارین و 1 شب اقامت و خدمات بالینی عمومی 10000
ویزیت مادر و نیز چکاپ وضعیت تا زمان وضع حمل 3500
آزمایشات پزشکی 1500

هزینه زندگی و مهاجرت به کشور کانادا

آگاهی از هزینه زندگی در کانادا در سال 2019-2020 موضوعی می باشد که می بایست در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت مدنظر قرار گیرد. شاخص هزینه ها در این کشور در قیاس با ایران به شرح زیر می باشد که افراد می توانند با بررسی شاخص های اصلی و مراجعه به لینک مذکور به آگاهی تکمیلی دست یابند. شاخص هزینه ها بدین صورت است:

 • قیمت مصرف کننده 74.32% بالاتر از ایران
 • قیمت مصرفی از جمله اجاره 85.02% بالاتر از ایران
 • قیمت اجاره 117.12% بالاتر از ایران
 • قیمت رستوران 153.82% بیشتر از ایران
 • مواد غذایی در کانادا 79.42% بالاتر از ایران

همانطور که مطالعه کردید مهاجرت به کشور کانادا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. متقاضیان باید با توجه به شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. اخذ ویزای تحصیلی کانادا، کاری و سرمایه گذاری تخصص ما در خصوص مهاجرت به کانادا می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و جامع تر در رابطه با روش های مهاجرت به کشور کانادا با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

10 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا

 1. علی گفت:

  سلام و عرض احترام من علی احمدی هستم.
  من میخواهم ازطریق پناهندگی به کانادا اقدام کنم.
  لطفا مرا راهنمایی کنید.

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   موسسه ما در خصوص رویه پناهندگی به هیچ کشوری خدماتی ندارد.

   1. ریحانه گفت:

    سلام با رشته بهداشت عمومی و معدل ۱۶به بالا و آیلتس ۷ و سن ۲۵ میشه به کاندا مهاجرت کاری کرد؟

    1. صادقی گفت:

     سلام و عرض ادب. برای مهاجرت کاری به کانادا بایستی سابقه کاری بالای 7 سال با مدرک تحصیلی داشته باشید. برای بررسی بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. مهرناز گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  با توجه با بالا رفتن ارز الان در حال حاضر هزینه یکسال مهاجرت دائم به کانادا چقدر است ؟؟؟؟؟ از طریق تحصیل بهتر به کانادا مهاجرت کنیم یا ویزای کاری کانادا بگیریم بهتره؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   باید شرایط سنی، تحصیلی و سایر مواردی که مربوط به قوانین ویزا است بررسی شود. هزینه اقامت و زندگی در کانادا هم به میزان 1000 الی 1200 دلار کانادا در ماه است.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. احمد حسینی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید من قصد مهاجرت به کشور کانادا از طریق کار دارم.بهترین روش مهاجرت به کانادا کدوم روش هست؟هزینه که باید پرداخت کنیم چقدر می شه؟رشته من دکترای عمران هست و خانم هم پرستاری هست رشته تحصیلیش.برای رشته پرستاری در کانادا کار گیر میاد ؟زبان انگلیسی باید در چه حدی باشه؟؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام رشته شما از جمله رشته های پرتقاضا در خصوص بازار کار است.ولی برای مهاجرت کاری باید در ابتدا امتیازات را حساب کنید . برای اطلاع بیشتر در این خصوص با شماره 921003232-021 تماس بگیرید

 4. ساناز سرمدی گفت:

  مهاجرت به کانادا چقدر هزینه دارد و چقدر زمان می برد؟

 5. ریحانه گفت:

  خیلی مطلب خوبی بود.مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *