مهاجرت کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری کانادا

اخذ ویزای کاری کانادا شرایط مناسبی را برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور از جهت کار و اشتغال دارند، فراهم نموده است. فردی که موفق به دریافت این ویزا شده باشد، به راحتی می تواند در کشور کانادا به کسب و کار و تجارت پرداخته و در نهایت درآمد خوبی را به دست آورد. پیشرفت این کشور در صنعت اقتصاد موجب گردیده است هر ساله متقاضیان بسیاری جهت کار به این کشور برای مهاجرت اقدام نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای در باب موضوع ویزای کاری این کشور آوری کرده است، اگر در صورت تمایل برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه ای دارید، با مشاورین مجرب ما در موسسه ارتباط برقرار فرمائید.

معرفی روادید کاری کانادا

کار و اقامت در یک کشور خارجی برای بسیاری از مردم یک رویا است. همچنین، کار در کشوری که بالاترین کیفیت زندگی، تریلیون ها منبع طبیعی، ذخایر نفتی، و زیستگاه گیاهان و جانوران متنوع را ارائه می دهد، لذت بخش است. کانادا همه اینها را با نهایت دقت و عشق به ساکنان خود ارائه می دهد. کانادا زیبایی خیره کننده دریاچه های رنگارنگ، میدان های یخی، آبشارها و غیره را در بر می گیرد. کانادا دارای یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان است. کانادا یک مقصد عالی برای جویندگان کار برای کار در خارج از کشور است. کار ویزا کانادا اجازه می دهد تا کسب و کار مردم، اقامت دائم، کارگران موقت، و دانش آموزان به کار در کانادا است.

در نمودار زیر شاهد افزایش مهاجرت های کاری به کانادا در سال های اخیر می باشید:

افزایش مهاجرت کاری به کانادا

رویه اخذ ویزای کاری کانادا 2022

در این بخش از مقاله روند اخذ ویزای کاری کانادا 2022 را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد که به صورت جدول زیر می باشد:

مراحل مدارک
1 شخص کارجو ابتدا باید از کارفرمای کانادایی خود پیشنهاد شغلی یا Job Offer مربوطه را دریافت نماید.
2 متقاضی می باید اعتبار درخواست خود را به اداره ارزیابی منابع انسانی این کشور ارائه دهد.
3 پس از این که مجوز اجاره کار LIMA صادر گردید، متقاضی باید به اداره مهاجرت کانادا مراجعه نموده و تقاضای ویزای کار صورت پذیرد.

ویزای کاری کانادا از طریق نیروی کار متخصص 2022

ویزای اسکیل ورکر کانادا مختص افرادی صادر می گردد که قصد دارند از طریق مهارت و تخصصی که دارند، به ویزای کاری کانادا دست یافته و در این کشور اقامت دائمی داشته باشند. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند، باید از طریق سیستم امتیازبندی امتیاز کافی برای اخذ این ویزا را کسب نمایند. سیستم امتیازبندی بر مبنای فاکتورهای مختلفی مانند شرایط سنی، مدرک تحصیلی، مدرک تخصص و مهارت و مدرک زبان بوده و برای هر یک از این فاکتورها امتیازی جداگانه برای متقاضی تعلق می گیرد. در واقع این روش مهاجرتی، بر پایه سیستم Express Entry استوار است. فردی که بدین صورت وارد کانادا شود، از همان ابتدا می تواند مجوز اقامت دائمی این کشور را به دست آورد. با مراجعه به لینک مذکور می توانید شرایط خود را در خصوص سیستم امتیازبندی بررسی نمایید.

در حالت کلی نمودار امتیاز بندی در این کشور براساس فاکتورهای زیر می باشد:

فاکتورهای امتیازبندی کانادا

ویزای کاری کانادا با قرارداد همکاری 2022

اولین روشی که می تواند اتباع خارجی را موفق به مهاجرت به کانادا از طریق کار و اشتغال زایی می باشد، داشتن پیشنهاد کاری یا قرارداد همکاری با کارفرمای کانادایی است. چنانچه فرد خارجی نامه یا قرارداد خود را در دست داشته باشد، مجاز است با ارائه سایر مدارکی که از وی درخواست می گردد، اقدام به اخذ ویزای کاری کانادا نماید. فردی که از این طریق وارد کانادا می شود، مجاز به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود نیز می باشد که مزایای آن بهره مندی از تحصیل رایگان و بیمه درمانی رایگان برای خود و خانواده است.

شرایط لازم جهت اخذ ویزای‌ کاری کانادا 2022

جهت صدور ویزای کاری کانادا، شخص متقاضی باید شرایط و مدارک معتبر مورد نظر این کشور را داشته باشد، تا تقاضای وی مورد بررسی قرار گیرد. برای این که شخص متقاضی مجاز به ورود به سیستم رقابتی گردد، باید شرایطی را داشته باشد که در لیست زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

 • ارائه گواهینامه تحصیلی
 • ارائه حداقل نمره 6 آیلتس زبان انگلیسی
 • ارائه تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل
 • حداقل سن متقاضی می باید 35 سال باشد.
 • دارای حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • شغل مورد نظر متقاضی در لیست مشاغل A،B و O باشد.

مشاغل مختلف در کشور کانادا دسته بندی شده و برای هر یک از آنها یک کد تعیین گردیده است. این نوع دسته بندی مشاغل، با نام سیستم National Occupation Classification با علامت اختصاری NOC خوانده می شود. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در کانادا پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده می باشد.

در این خصوص به جدول زیر توجه فرمایید:

سطح شرح
سطح 0 مشاغل مدیریتی (مدیریت رستوران کارخونه آرایشگاه)
سطح A مشاغلی که نیاز به تحصیلات دانشگاهی کارشناسی و کارشناسی دارند.
سطح B مشاغل TECHNICAL که فرد می باید مدرک فنی حرفه ای مثل لوله کش، برق کار و آشپزی را داشته باشد.
سطح C مشاغلی مورد نیاز با مدرک تحصیلی دیپلم دانشگاهی
سطح D پایین ترین مشاغل شامل میوه چینی، تمیزکاری، خدمتکاری و غیره

مدارک مورد نیاز ویزای کاری کانادا 2021

مدارک مورد نیاز ویزای کاری کانادا 2022

تهیه و ارائه مدارکی که در راستای اخذ ویزای کاری کانادا مورد نیاز است، از موضوعات اصلی و مهم مهاجرت کاری به کانادا محسوب می گردد. در صورتی که کلیه مدارک به صورت کامل و بی نقص ارائه نگردد، با درخواست متقاضی موافقت نمی شود. در اینجا به شرح اسنادی پرداخته ایم که برای اخذ ویزای کاری باید آماده و ارائه شود که به شرح جدول زیر می باشد:

مراحل مدارک
1 ارائه گذرنامه معتبر
2 ارائه پیشنهاد کاری معتبر از جانب کارفرمای کانادایی
3 ارائه تمکن مالی یا گردش حساب بانکی معتبر
4 ارائه گواهی سلامت پزشکی متقاضی از لحاظ روحی و جسمی
5 ارائه عدم سو پیشینه و سابقه کیفری
6 ارائه گواهی معتبر جهت بازگشت به کشور
7 ارائه 2 قطعه عکس مناسب
8 ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن متقاضی

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2022

پیش از اقدام به مهاجرت به کانادا، آگاهی از یکسری اطلاعات در مورد مشاغل مختلف در کشور کانادا ضروری به نظر می رسد. چراکه مهاجرت کاری شما به کشور کانادا زمانی با موفقیت انجام می شود که بدانید آیا شغلی که در آن دارای تخصص و مهارت هستید، جزو مشاغل مورد نیاز کشور کانادا هست یا خیر. هر ساله از جمله در سال 2022 میلادی، دولت کانادا لیستی از مشاغل را که در آنها با کمبود نیروی انسانی مواجه است، منتشر نموده است که در اینجا به ذکر اسامی آنها پرداخته ایم.

لیست مشاغل پرتقاضا کانادا در سال 2021 و 2022 میلادی در جدول زیر شرح داده شده است:

نام شغل تعداد کل فرصت های شغلی
پرستار ثبت شده 157100
راننده کامیون 114700
مربی یا آموزش 42600
مدیریت 39900
جوشکار 24300
مهندسی سخت افزار یا طراحی 20700
خلبان 14200
داروساز 15000
روانشناس 16500

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری و ویزای کاری کانادا با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید. چنانچه به فکر تضمین آینده کاری خود در این کشور می باشید می توانید از مشاورین ما اطلاعات لازم را کسب فرمایید. موسسه ما مفتخر به راهنمایی روادید کاری در تمامی کشورها به شما می باشد.

4.6/5 - (7 امتیاز)

3 دیدگاه برای “ویزای کاری کانادا

 1. رضا گفت:

  سلام. با تشکر از مقاله خوبتون. هزینه اخذ ویزای کاری کانادا امسال چقدر است؟ میشه بفرمایین

  1. صادقی گفت:

   با سلام برای آگاهی از هزینه ها با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. Arash Seifian گفت:

  شانس ما در اخذ ویزای کاری کانادا چقدره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.