مهاجرت کاری کانادا

کار در کانادا

کار در کانادا

یکی از مجوزهای ورود به کانادا اخذ مجوز کار در کانادا است. مطابق قوانین 2021 میلادی افراد می باید قبل از درخواست، پیشنهاد کاری دریافت کنند. مهاجرت از طریق کار در این کشور یکی از پر طرفدارترین برنامه مهاجرتی این کشور در سال 2021 میلادی می باشد. در خصوص استخدام نیروی خارجی، کارفرما و کارمند می باید نکاتی را در نظر بگیرند.

شرایط در خصوص ویزای کار این کشور به شرح زیر می باشد:

  • شرط اول ارزیابی درخواست کار این کشور
  • شرط دوم بررسی کارمند خارجی در صورت پر کردن جای خالی

در این مقاله شرایط کار در این کشور در خصوص پیدا کردن راهی برای کار و اقامت در کشور توسط کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد بررسی قرار گرفته است.

شرایط کار در کانادا 2021

نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد و همین امر موجب شده است، بسیاری از متقاضیان این کشور را برای کار و اشتغال زایی انتخاب کنند. نرخ بیکاری در این کشور از سال 1966 تا 2021 میلادی حدود 7.64% بوده است. در ماه می May میلادی نرخ بیکاری در این کشور به بالاترین میزان حدود 13.70% رسید. رکورد ثبت پایین ترین نرخ بیکاری در این کشور در سال 1996 میلادی به پایین ترین حالت ممکن حدود 2.90% رسیده بود.

روش اخذ اقامت این کشور از ویزای کاری انواع متفاوتی دارد. هر کدام از ویزاهای کاری در این کشور برای مدت زمان خاصی برای متقاضی صادر خواهد شد.

نمونه های متفاوت ویزای کاری این کشور در نمودار زیر به صورت لیست درآمده است:

لیست 15 شغل پولساز در کانادا

با توجه به آمار های رسمی از سوی دولت کانادا، تعدادی لیست که به عنوان مشاغل highly demand مورد توجه عموم مردم قرار گرفته اند و و بازار کار بسیار خوبی دارند. متقاضیان از طریق کاریابی در این لیست مشاغل می توانند به شغل و در نهایت اقامت این کشور را به دست آورند. در این بخش مطالعه مقاله 10 شغل پر درآمد کانادا از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما به شما پیشنهاد داده می شود.

در این مقاله لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

شغل میزان درآمد به CAD (دلار کانادا)
فروشنده 50255
راننده 44836
جوشکار 40927
طراح وب سایت 62522
مدیر بخش توسعه 85000
کارگر عمومی 29250
مدیر پروژه 90000
مهندسی برق 77424
حسابدار 57500
مدیریت منابع انسانی 77900
مشاور مالی 57410
مکانیک وسایل نقلیه سنگین 70000
نجار 48610
سرپرست پرستاری 76362
صندوقدار 31304
داروساز 63789
روانشناس 48840
مهندسی سخت افزار 49427
مدیریت ارتباطات 40336

بررسی مراحل جستجوی کار در کانادا

بررسی مراحل جستجوی کار در کانادا

مراحل اساسی جستجوی کار در این کشور به 5 مرحله اصلی تقسیم می شود. در این مقاله مراحل قانونی جستجوی کار در کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. هر کدام از این مراحل پیچیدگی و دقت نظر خاصی احتیاج دارند. در مرحله نخست متقاضیان کار در این کشور ملزم به کسب اطمینان لازم برای داشتن مجوز کار در این کشور می باشند. در مرحله دوم می باید واجد الشرایطی متقاضی مورد بررسی قرار گرفته شود. در مرحله سوم جمع آوری مدارک مستند و معتبری هویتی و تحصیلی به صورت آنلاین می باشد. در این مرحله متقاضیان این فرصت را پیدا می کنند، که تمامی مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز کار موقت این کشور را به صورت آنلاین جمع آوری نمایند.

در مرحله چهارم در صورت لزوم، متقاضیان می باید از کارفرمای بالقوه در این کشور برای ارزیابی تاثیر مثبت در بازار کار (LMIA) اطمینان خاطر کسب نمایند. LMIA در واقع حکم ورود و اجازه کار متقاضی در ایالت مورد نظر در این کشور را برای متقاضیان فراهم می سازد. مرحله آخر، پنجمین مرحله، مهم ترین مرحله در طول پروسه اخذ مجوز کاری این کشور می باشد. متقاضیان می باید از یک کارفرمای معتبر و قانونی در یکی از ایالت های مورد نظر این کشور، پیشنهاد کاری معتبری دریافت نمایند. این پیشنهاد کاری در صورتی معتبر می باشد که بر روی سربرگ رسمی و به همراه امضای کارفرما و مهر تایید باشد.

نمودار این 5 مرحله اساسی در جست جوی کار در این کشور به شرح زیر می باشد:

موسسات کاریابی در کانادا

در صورت تمایل به کار در این کشور، یکی از راه های دست یابی به شغل بررسی مشاغل در موسسات کاریابی این کشور می باشد. در این کشور موسسات کاریابی فراوانی جهت کسب اطلاعات بیشتر در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. در موسسات معتبر کاریابی به افراد در خصوص پیدا کردن کار کمک به سزایی خواهد شد. این موسسات مشاغل مناسب را پس از بررسی شرایط کنونی و با توجه به مدارک تحصیلی متقاضیان پیشنهاد می دهند و راه کار مناسب در اختیار این افراد می گذارند.

موسسات کاریابی در این کشور در مناطق مختلف این کشور وجود دارد. در این بخش بهترین موسسات کاریابی در این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

نام موسسه کاریابی در کانادا موقعیت مکانی
Global Hire Placement Services Edmonton
Recruitment Agency Calgary
Canadian International Recruitment Services Toronto
Canadian Staffing Consultants Ltd Markham
Goldbeck Recruiting Vancouver
WorkVantage Edmonton
Planet4iT Recruitment Agency Toronto
TEKsystems Burnaby
QForce Canada Whitby
Island Recruiting Charlottetown
ERSC Inc North York
Work Global Canada Inc St. John’s

بررسی نامه پیشنهاد کاری در کانادا

نامه پیشنهاد کاری در این کشور در سال 2021 میلادی می باید شرایط منحصر به فرد و قانونی داشته باشد، در این صورت متقاضی به راحتی اجازه کار در این کشور را خواهد یافت. پیشنهاد شغلی متقاضی می باید از شرایط زیر برخوردار باشد.

مواردی که می باید در بررسی نامه پیشنهاد کاری در نظر داشت به شرح لیست زیر خواهد بود:

  • نامه پیشنهاد کاری بر روی سربرگ رسمی و دارای عنوان برای شخص کارمند باشد.
  • وظایف و عملکردهای متقاضی در این نامه شرح داده شود.
  • میزان حقوق پرداختی، نحوه پرداخت و دست مزد در این نامه تعیین گردد.

چنانچه تمایل به کار و اخذ ویزای کاری در این کشور را دارید، می توانید با متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید. بررسی مقاله کار در کانادا با توجه به بررسی ها و تحقیقات دقیق در سال 2021 میلادی صورت گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سایر مقالات نگارش شده در سایت مرجع ما مانند مقاله مهاجرت به کانادا بهتره یا آمریکا را مورد بررسی قرار دهید.

سوالات پرتکرار در باب کار در کانادا

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب کار در کانادا می باشیم:

  • چگونه می توان در کانادا به جست و جوی کار پرداخت؟ در 5 مرحله می توان به جست و جوی کار در کشور کانادا پرداخت که در وهله اول نیاز است فرد مجوز کار در کانادا را به دست آورد. سپس شرایط فرد بررسی خواهد شد که آیا متقاضی، واجد شرایط کار در کانادا هست یا خیر؟ در مرحله بعد به جمع آوری مدارک و مستندات در رابطه با شرایط فرد پرداخته می شود. در مرحله چهارم اجازه کار متقاضی صادر می گردد که نیروی کار ماهر می تواند به دنبال اخذ پیشنهاد کاری معتبر باشد.
  • آیا با داشتن پیشنهاد کار از کانادا ورود به این کشور ممکن است؟ در صورتی که نیروی کار خارجی دارای مهارت و شرایط خاصی باشد می توان به صورت قانونی از پیشنهادات شغلی از کارفرمایان کانادایی برخوردار شود.
  • مشاغل پر درآمد در کانادا کدامند؟ مشاغلی همچون فروشندگی، جوشکاری، رانندگی، طراحی وب سایت، مدیریت بخش توسعه، کارگران عمومی، مهندسین برق، حسابداری، مدیریت منابع انسانی، نجاری، پرستاری، مهندسی سخت افزار و سایر.
  • موسسات کاریابی در کانادا کدامند؟ برای این که به کار رسیدن در کور کانادا راحت تر رقم بخورد می توان از موسسات کاریابی در کانادا کمک گرفت که از معتبرترین آن ها می توان به Gobal Hire Placement Services, Recruitment Agency, Canadian International Recruitment Services, Workvantage و… اشاره کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.