مهاجرت به کشور قطر

مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی

مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی یکی از جدیدترین روش های مهاجرت به کشور قطر است و می توان از آن به عنوان بهترین روش پناهندگی در خلیج فارس یاد کرد. افرادی که قصد دریافت پناهندگی در قطر را دارند، امکانات فراوانی را بدست می آورند اما برخی از محدودیت ها نیز پیش روی آن ها قرار خواهد گرفت.

با افزایش درگیری ها در خاورمیانه و بخصوص در کشور های عربی، شهروندان این کشور ها تمایل بیش تری به اقامت در کشورهای عربی دارند. از همین رو قطر در این زمینه پیشگام شده و نسبت به پذیرش پناهجو اقدام می کند.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی به عنوان آخرین روش مهاجرت به این کشور توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

درباره قطر

قطر کشور کوچک اما ثروت مند در غرب خلیج فارس است که در همسایگی کشور عربستان قرار دارد. صید مروارید و اکتشاف نفت در این کشور، نقش بسیار زیادی در توسعه اقتصادی آن داشته است به طوری که گفته می شود این کشور، ثروتمندترین کشور کنونی جهان است.

دین رسمی این کشور اسلام است اما جمعیت مسلمانان این کشور در اقلیت قرار دارند. از جمعیت 2.7 میلیون نفری این کشور تنها 350000نفر قطری هستند و سایر شهروندان این کشور را اتباع خارجی تشکیل می دهند. نکته دیگری که در رابطه با جمعیت این کشور باید به آن اشاره داشت، نسبت جمعیت زنان به مردان است که به ازای هر یک زن، چهار مرد در کشور قطر زندگی می کنند. دلیل اصلی این موضوع را می توان در مهاجرت کاری کارگران به این کشور جستجو کرد. ما پیش تر مقاله مهاجرت کاری به قطر را نگارش کرده ایم که می توان شما را با شرایط کار در این کشور آشنا کند.

شرایط پناهندگی در قطر

برای اینکه بتوانید مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی را تجربه کنید، باید یک دلیل قانع کننده ارائه دهید. این دلیل باید قانع کننده و مستند و مستدل باشد. دلایل می تواند شامل دلایل مذهبی، سیاسی و قومیتی باشد. توجه داشته باشید که دلایل مذهبی که به تغییر از دین اسلام بر می گردد مورد پذیرش دولت قطر قرار نمی گیرد.

در این صورت پرونده شما مورد رسیدگی قرار می گیرد. البته شرایط بوجود آمده در سال های اخیر در کشور سوریه سبب شده است تا موجی از پناهجویان سوری به این کشور مراجعه کرده و درخواست خود برای پناهندگی در این کشور را به ثبت رسانده اند. همین مسئله سبب شده است تا مراحل رسیدگی به درخواست سایر پناهجویان در این کشور دچار مشکل شود.

تمام افرادی که موفق شوند تا اقامت کشور قطر را بدست آورند، به عنوان یک شهروند رسمی این کشور شناخته می شوند. همه آن ها می توانند از امکاناتی نظیر بیمه درمانی، حق بیکاری، تحصیل و اجازه کار برخوردار شوند.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که شما به هیچ عنوان اجازه پیدا نخواهید کرد تا به کشور اولیه خود برگردید، در غیر این صورت شما پناهندگی خود را از دست خواهید داد.

مراحل دریافت پناهندگی در قطر

برای اینکه بتوانید به مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی دست پیدا کنید، باید مراحل تدوین شده برای دریافت پناهندگی را نیز به دقت پشت سر بگذارید. در مرحله نخست شما باید خودتان را به کشور قطر برسانید و توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما آن است که حتما به صورت قانونی وارد قطر شوید.

در مرحله دوم زمان آن می رسد که به اداره مهاجرت یا پلیس این کشور مراجعه کرده و درخواست پناهندگی خود را به صورت رسمی به ثبت برسانید. در این مرحله شما به مکانی که از قبل برای پناهجویان تعیین شده است فرستاده خواهید شد. شما باید در این مکان بمانید تا زمان مربوط به مصاحبه شما فرا برسد.

در مرحله سوم از شما یک مصاحبه رسمی به عمل می آید تا مشخصات اولیه شما به صورت رسمی به ثبت برسد. توجه کنید که تمام اطلاعات خود را به دقت در اختیار آن ها قرار دهید چرا که ارائه هرگونه اطلاعات نادرست می تواند باعث ایجاد خدشه در روند دریافت پناهندگی شما شود. در پایان این جلسه به شما تاریخ مصاحبه نهایی نیز اعلام خواهد شد.

در مرحله چهارم شما در مصاحبه اصلی شرکت خواهید کرد و در پایان آن جلسه و بر اساس اظهارات شما در رابطه با اعطای پناهندگی به شما تصمیم گیری خواهد شد.

مصاحبه ثانویه پناهندگی در قطر

دومین مصاحبه در مسیر دریافت پناهندگی، نقش مهمی در تکمیل روند مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی بازی خواهد کرد. در این مصاحبه از شما پرسیده خواهد شد که دلیل اصلی شما از درخواست پناهندگی چیست و سوالاتی از شما پرسیده خواهد شد که به کمک آن می توانند متوجه شوند آیا در این باره حقیقت را بیان می کنید یا خیر. در همین رابطه توصیه می کنیم که حتما حقیقت را بیان کنید چرا که بیان هرگونه خلاف واقع می تواند مانع بزرگی بر سر راه شما باشد.

قبل از این مصاحبه، به خوبی استراحت کنید چرا که زمان زیادی را باید در اتاق مصاحبه حضور داشته باشید. در صورتی که به زبان عربی یا انگلیسی مسلط نیستید می توانید از مترجم های رسمی استفاده کنید. این مترجم ها به طور کامل مورد اعتماد هستند و به هیچ عنوان اطلاعات شما را به خارج از اتاق منتقل نخواهند کرد.

این امکان همچنین برای شما وجود خواهد داشت که در طول مصاحبه در هر زمان که احساس کنید روند مصاحبه باعث نارحتی شما می شود یا خسته شده اید، مصاحبه را برای مدتی متوقف کنید.

کلام پایانی

مهاجرت از طریق پناهندگی به طور کلی پر خطر ترین روش برای مهاجرت به سایر کشورهای جهان است اما از آنجا که برخی از افراد به دنبال چنین مهاجرتی هستند، نمی توان از تشریح شرایط آن چشم پوشی کرد.

کشور قطر روش های مختلفی را برای پذیرش مهاجران می پذیرد به گونه ای که بیش از نیمی از جمعیت این کشور را شهروندان خارجی تشکیل می دهند. شما نیز قادر خواهید بود با مطالعه مقاله مهاجرت به قطر می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورید.

ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما توصیه می کنیم که از مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی چشم پوشی کنید چرا که در صورت رد درخواست شما، مشکلات بسیار زیادی را باید تا پایان عمر به همراه خود داشته باشید.

16 دیدگاه برای “مهاجرت به قطر از طریق پناهندگی

 1. celin گفت:

  سلام ببخشید من میخوام برای تحصیل برم قطر شرایطش چجوریه؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام برای تحصیل در این کشور باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 داشته باشید. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

   1. سلام خسته نباشید من والیبالیست حرفه ای هستم شرایط عضو شدن در تیم های قطری چگونه هست؟آیا ایمیل یا سایتی هست من رزومه خودم رو به اونها برسونم و بتونم ترنسفر بشم ممنون میشم جواب بدید و کمک کنید

    1. صادقی گفت:

     سلام و عرض ادب. در این خصوص مهاجرت باید با باشگاه های این کشور ارتباط بگیرید.

 2. میثاق گفت:

  سلام خسته نباشی ببخشید من کارمند پتروشیمی در ایران هستم چطوری میتونم به قطر مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار در این کشور یا باید از یک کافرما دعوت نامه کاری داشته باشید یا با مجوز کاریابی اقدام نمائید.برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

  2. Mah گفت:

   سلام وقت به خیر
   ببخشید شرایط پذیرش پرستار در کشور قطر چطوریه؟
   حقوق سالانه پرستار اونجا حدودا چقدر هست؟

   1. صادقی گفت:

    سلام و عرض ادب میانگین حقوق پرستار در ماه 3167QAR است. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

   2. Hojat گفت:

    سلام من لیسانس حسابداری دارم و سابقه ۷سال در شرکت حسابداری دارم چطور میشه به کشور قطر مهاجرت کرد

    1. صادقی گفت:

     سلام و عرض ادب
     بهترین برنامه مهاجرتی با توجه به شرایط شما از طریق ویزای کاری است. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. حمید گفت:

  سلام خسته نباشید اگر در قطر درخواست پناهندگیمون رد بشه چه اتفاقی میفته چرا شما نوشتید که مسکلاتی تا آخر عمر برامون پیش میاد این مشکلات چی هستن مرسی

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در موسسه ما خدماتی در این باب صورت نمی گیرد. این مقاله صرفا در باب اطلاعات برای شما نگارش شده است.

 4. حمید گفت:

  سلام آیا شرایط پناهندگی در قطر هم مثل شرایط پناهندگان در ازوپاس؟؟ مثل حقوق و کمپ یک ساله و پاسپورت و…

  1. صادقی گفت:

   با سلام در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خدماتی در باب رویه پناهندگی وجود ندارد.

 5. سعید گفت:

  سلام.ببخشید توی قانون پناهندگی قطر اومده ماهیانه ۸۲۴دلار به شخص پناهنده داده میشه.این حقوق تا زمانی که کار پیدا میکنی لغو میشه یا مادام العمرادامه داره؟همچنین منزل مسکونی هم تا آخر عمردر اختیارمون قرار میگیره؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام در خصوص رویه پناهندگی موسسه ما اقدامی ندارد. و اطلاعاتی هم ندارد. باتشکر ار مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *