مهاجرت کاری عمان

شرایط اخذ ویزای کار عمان

کشور عمان کشوری پادشاهی می باشد که در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد. این کشور از سمت شرق به دریای عرب و از سمت شمال به دریای عمان می باشد. شهر مسقط پایتخت این کشور می باشد و زیباترین شهر می باشد. امروزه به دلیل رشد و پیشرفت چشم گیر این کشور افراد زیادی به فکر کار کردن در این کشور می باشند. شرایط اخذ ویزای کار عمان در این مقاله توضیح داده می شود.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت در زمینه کار در عمان، شرایط اخذ ویزای کار عمان، اقامت عمان، اقامت از طریق تحصیل در عمان، اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان، اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان، اقامت از طریق تولد در عمان، اقامت از طریق ازدواج در عمان و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره تخصصی ارائه می دهند و در کنار شما عزیزان هستند.

صدور کارت اقامت در عمان

این کارت اقامت به مدت 2 سال اعتبار دارد و مدارک زیر را بابت دریافت این کارت لازم است :

 • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارئه گذرنامه و پاسپورت
 • هزینه آزمایش های پزشکی

لازم به ذکر است که در مورد تغییر شغل و یا قرارداد کار به صورت موقت به پایان می رسد و شخص باید حداقل 2 سال از این کشور خارج شود به جز این که گواهی NOC را دریافت کند که در این سند کارفرما و دولت باید اعلام کنند که هیچ مشکلی با شخص درخواست کننده ندارند. در ضمن این فرآیند بلند مدت نمی باشد و معمولا صادر نمی شود.

مدارک مورد نیاز شرایط اخذ ویزای کار عمان

مدارک مورد نیاز شرایط اخذ ویزای کار عمان بدین صورت است:

 • ارائه کپی پاسپورت که بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مجوز کار از وزارت کار دریافت کرده باشد.
 • ارائه 2 قطعه عکس به اندازه 6 در 4
 • ارائه گواهی پزشکی برای شهروندان کشور های آسیایی
 • ارائه مدارک تخصصی متقاضی

شرایط اخذ ویزای کار عمان

شرایط اخذ ویزای کار عمان بدین صورت است:

 • مدت اعتبار ویزای کار در عمان به مدت 3 ماه می باشد که قابل تمدید می باشد.
 • فرم تقاضا را باید کارفرما پر کند و به صورت قانونی ارسال کنند.
 • فردی که ویزای کار در این کشور را دریافت کند باید همان کار و شغل را انجام دهند.

قرارداد کار و انواع قرارداد استخدام در عمان

قرارداد کاری باید شامل موارد زیر باشد که به زبان عربی ترجمه شده باشد :

 • اسم و مشخصات کارفرما و آدرس محل کار
 • اسم شخص درخواست کننده، تاریخ تولد، مدرک تحصیلی، ملیت، شغل و محل اقامت
 • نوع کار
 • مدت قرارداد
 • حقوق پایه و مزایا

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه کار در عمان، شرایط اخذ ویزای کار عمان، اقامت در عمان، اقامت از طریق تحصیل در عمان؛ اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان، اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان؛ اقامت از طریق تولد در عمان، اقامت از طریق ازدواج در عمان و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان مشاوره تخصصی و حرفه ای ارائه می دهند و در کنار شما عزیزان از ابتدا تا انتها هستند و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

ویزای کاری کشور عمان ویزای استخدام

این نوع ویزا به درخواست یک حامی محلی می باشد که بر اساس مسئولیت او بابت یک تابعیت خارجی برای استخدام به این کشور می باشد. افراد نباید از کمتر از 21 سال و بیشتر از 60 سال را داشته باشند.

مدت اعتبار این ویزا 3 ماه می باشد و امکان تمدید ویزا وجود دارد. هزینه 20 ریال عمان می باشد. جریمه بابت تمدید مهلت هر ماه به مبلغ 50 ریال عمان می باشد. حامی مالی باید یک فرد محلی با ظرفیت قانونی کامل می باشد. شخصی که بابت او درخواست ویزای کار پیدا می کند نباید کمتر از 21 سال و بیشتر از 60 سال داشته باشد. این شخص باید از آن جنسی باشد که مجوز کار را دریافت کرده باشد و توسط اداره ی کل امور کارگری صدور گردد. شغلی که بابت آن ویزا درخواست می شود باید با اظهار نظر مجوز کار شبیه به هم باشد.

انواع قرارداد استخدام در عمان

 • قرارداد های ثابت که شامل قرارداد ثابت از لحاظ قانونی بابت زمان مشخصی صورت بگیرد و قابل اعتبار می باشد و پروژه های معیین و تعیین شده نیاز به مدت مشخص دارند که تکمیل و پر شوند. قرارداد ثابت به صورت طبیعی در پایان تاریخ اعتبار به پایان می رسد و تمام می شود و با موافقت کردن میان هر دو طرف دوباره قابل اجرا می باشد.
 • قرارداد های نا محدود: این نوع قرارداد مدت معیین و مشخصی ندارد. به عبارت دیگر هیچ تاریخ انقضایی بابت این نوع قرارداد وجود ندارد و کارفرما قادر به فسخ آن می باشد اگر دلیل منطقی ارائه شود.

کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اخذ ویزای کار، شرایط اخذ ویزای کار عمان، اقامت از طریق تحصیل در عمان، اقامت از طریق سرمایه گذاری در عمان، اقامت از طریق کار در عمان، اقامت از طریق ازدواج در عمان و غیره به صورت تلفنی و حضوری به شما سروران عالی قدر مشاوره حرفه ای و تخصصی ارائه می دهند. ناگفته نماند که موسسه ما خدماتی در باب کاریابی در این کشور ندارد و صرفا ویزای کار این کشور را اخذ میکند.

12 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای کار عمان

 1. حسن شریفی گفت:

  من مدرک لوله کشی گاز دارم آیا برای من در عمان کار هست چه جوری میشه اقدام به رفتن به عمان کرد

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. با توجه به پیشرفت اقتصاد شرایط خوبی برای کار در این کشور وجود دارد. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. یعقوبی گفت:

  سلام وعرض ادب 37ساله هستم مهندسی برق قدرت خوندم و حدود 10سال تو زمینه برق ساختمان صنعتی وسیستمهای حفاظتی دوربین دزدگیر اعلام حریق نصب دکل مخابراتی فعالیت دارم سابقه بیمه تو چند شرکت وازاد دارم که حدود 5سال هستش
  و در زمینه بازسازی ونوسازی ساختمون و دکوراسیون هم 6سال تجربه دارم صفر تاصد زبان انگلیسم در حد مکالمه روزمره است میخاستم ببینم با شرایط من میشه عمان ویزای کاری دریافت کرد کفیل میخاد یا نه راهنمایی بفرمایید ممنون

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. برای اخذ ویزای کار شرایط ایده آل عالی دارید. برای کشور عمان و قطر در صورت نداشتن کارفرما میشه برای شما از طریق ویزای جستجوی کاری اقدام کرد. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 3. حسین شیردل گفت:

  سلام بنده متخصص کودکان هسنم ۴۴ سال سن جهت کار در عمان راهنمایی بفرمایید

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب برای کار در این کشور باید در ابتدا ویزای کاری بگیرید و مدرک تحصیلی را معادل سازی کنید. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 4. سوزان گفت:

  سلام من 34 سال سن دارم و مجرد هستم فوق لیسانس معماری حدود 9 سال سابقه بیمه دارم.و متاسفانه هنوز آیلس ندارم آیا راهی هست که بشه بدون مدرک زبان اقدام کرد و در این بازه زبان خودمو قوی کنم.ممنون

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب. بله امکان مهاجرت بدون مدرک زبان برای شما مهیا است. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 5. محمد علی گفت:

  سلام من 25 سالمه و مهندسی برق الکترونیک دارم و 4 سال سابقه تدریس زبان دارم با آیلتس 7 میخواستم بپرسم ایا با داشتم همسر بازم ویزای کار که صادر میشه میتونم همسرمو با خودم ببرم یا بعد یکسال میتونم ؟ با تشکر

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب . شرایط شما برای ویزای کاری ایده آل هست. برای کشورهای حوزه خلیج فارس می تونید از ابتدا با خانواده اقدام کنید. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 6. پریا گفت:

  سلام من ۲۶ سالمه و فوق لیسانس شیمی تجزیه دارم.۳ سال هم سابقه کار مرتبط.مدرک آیلتس ۶ونیم دارم.عربی هم تا حدودی بلدم. ۵ سال هم مدرس زبان انگلیسی بودم.سرمایه من ۶۰ میلیونه.میخوام بدونم برای من کاری در عمان پیدا میشه با توجه به رشته ام؟مبلغی که من دارم کافی هست برای هزینه های اولیه؟

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط شما بهترین گزینه ویزای کاری می باشد. برای ویزای کاری یا باید پیشنهاد کاری داشته باشید یا مجوز کاریابی را اخذ کنید. برای بررسی شرایط با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *