مهاجرت تحصیلی اسلواکی

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از اعضای اتحادیه اروپا بشمار می­رود. در کشور اسلواکی مراکز آموزشی عالی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می­شوند. دراین مقاله به بررسی مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی می پردازیم.

هزینه تحصیلی در دانشگاههای دولتی که به زبان اسلواک تدریس می­شود برای همه­ ی افراد به صورت رایگان می ­باشد. اما دانشگاههایی که آموزش به زبان انگلیسی ارائه می­شود، دانشجویان باید مبالغی را بعنوان شهریه تحصیلی به دانشگاههای این کشور پرداخت نمایند.

دانشگاه های کشور اسلواکی

دانشگاههای کشور اسلواکی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش دارند، و دانشجویان از سراسر نقاط جهان می­توانند به این دانشگاهها درخواست پذیرش دهند. افراد می­توانند از طریق ادامه تحصیل به کشور اسلواکی مهاجرت نمایند. دانشجویان خارجی که برای ادامه تحصیل احتیاج به ویزای بیشتر از 90 روز در این کشور را دارند، بایستی نسبت به دریافت ویزا و دریافت اجازه اقامت این کشور درخواست دهند.

در کشور اسلواکی تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت 3 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری نیز به مدت 3 سال بطول می­انجامد.

مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان خارجی که برای ادامه تحصیل کشور اسلواکی را انتخاب نموده اند باید جهت پذیرش در دانشگاههای این کشور مدارک زیر را ارائه دهند:

 •  ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریزنمرات شان
 •  ارائه رزومه ترجمه شده فرد به زبان انگلیسی
 •  ارائه مدارکی که نشان دهد فرد توانایی پرداخت شهریه هر ترم را داراست.
 •  تکمیل فرم پذیرش دانشگاه مورد نظر

مدارک لازم جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که گفته شد مقطع کارشناسی ارشد در کشور اسلواکی به مدت 2 سال طول خواهد کشید. در این دوره دانشجویان می­توانند به تحصیل در رشته کارشناسی خود ادامه تحصیل دهند. در صورتی که فرد بخواهد دوره­ی کارشناسی ارشد خود را در رشته ایی دیگر ادامه دهد باید پرونده تحصیلی وی بررسی شود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات شان که بایستی ترجمه شده باشند.
 • ارائه مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی به همراه ریز نمرات که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • ارائه رزومه تحصیلی فرد
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده قادر بودن فرد برای پرداخت شهریه دانشگاه می­باشد.

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی

همانطور که قبلاً گفته شد تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اسلواکی ممکن است 3الی 4 سال بصورت تمام وقت طول بکشد. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس بایستی به مدت 2 الی 3 سال به صورت تمام وقت تحصیل نمایند و برای دریافت مدرک دکتری در این کشور 3سال بصورت تمام وقت طول خواهد کشید. تحصیل در هر یک از این دوره ها مستلزم دارا بودن دانشجویان از مدارک تحصیلی دوره قبل می­باشد.

بطور مثال دانشجویی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارد باید مدرک تحصیلی کارشناسی کشور اسلواکی ویا معادل آن را دریافت نموده باشد. از جمله مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی داشتن رزومه های تحصیلی مدارکی که اثبات نماید فرد دارای تمکن مالی است.

دانشجویان برای پذیرش به دانشگاه های کشور اسلواکی بایستی به طور مستقیم به خود این دانشگاه درخواست پذیرش دهند، زیرا هر دانشگاه قوانین مختلفی برای پذیرش دارند. به دلیل شرایط کاری مناسب و فرصت های شغلی بسیاری که در این کشور وجود دارد، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند در این کشور کار بعد از تحصیل بپردازند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع دکتری اسلواکی چیست؟

افراد برا یتحصیل در مقطع دکتری کشور اسلواکی بایستی مدارک زیر را به دانشگاههای این کشور ارائه دهند:

 1. ارائه تمامی مدارک تحصیلی در تمامی دوره ها که بایستی همگی ترجمه شده باشند و به بررسی دپارتمان دکتری رسیده باشد.
 2. ارائه رزومه تحصیلی و شغلی فرد
 3. پرداخت نمودن شهریه دانشگاه
 4. و تکمیل فرم پرسشنامه شخصی فرد

از جمله مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی عبارتند از:

 1. ارائه مدارک هویتی از جمله شناسنامه
 2. ارائه مدارک عدم سوپیشینه کیفری
 3. ارائه مدارکی که نشان د هنده تمکن مالی فرد می­باشد.

پذیرش دانشجویان بین المللی در اسلواکی چگونه است؟

کشور اسلواکی جهت پذیرش دانشجویان خارجی شرایط خاصی را قرار نداده است. پذیرش دانشجویان خارجی در این کشور شرایطی برابر با دانشجویان محلی این کشور را دارند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در هر کدام از مقاطع تحصیلی این کشور را دارند باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند.

بطور مثال دانشجویانی که برای دوره­ی کارشناسی ارشد اقدام می­کنند باید دارای مدرک پایان تحصیلی دوره­ کارشناسی را دریافت نموده باشند. ناگفته نماند مدارک دانشجویان بین المللی قبل از پذیرش در توسط مقامات این کشور اعتبار سنجی و ارزیابی می­گردد.

دانشجویان بین المللی در صورتی که مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در اسلواکی را نداشته باشند ابتدا دروره های آمادگی تحصیلی را در این کشور بگذرانند. این دوره­ها در مزاکزی که خارج از دانشگاه برگزار می­گردد به صورت مستقل عمل نموده و دوره های­ زبان اسلواک را نیز برای دانشجویان ارائه می­دهد.

ویزای تحصیلی اسلواکی چگونه است؟

دانشجویان خارجی که برای ادامه تحصیل کشور اسلواکی را انتخاب نموده اند جهت ورود به این کشور نیازمند دریافت ویزای تحصیلی هستند. از آنجائیکه تحصیل در دانشگاه ها در مقاطع مختلف بیشتر از 90 روز طول می­کشد دانشجویان ملزم به دریافت اجازه اقامت موقت این کشور هستند.

همچنین دانشجویان بایستی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی خود 3 ماه زودتر اقدام نمایند. پروسه دریافت ویزای تحصیلی کشور اسلوکی بیشتر از 15 روز طول نخواهد کشید، اما در برخی موارد ممکن است به مدت 60 طول بکشد. دریافت ویزای تحصیلی از جمله مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی به شمار می­رود. ممکن است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاههای کشور اسلواکی به مجبور به درخواست در چندین دانشگاه در این کشور شوند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور اسلواکی را دارند ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

 •  آیا دانشگاههای کشور اسلواکی برای دانشجویان بین المللی بورسیه قرار داده است؟
 • آیا د انشگاههای کشور اسلواکی به دانشجویان کمک هزینه پرداخت می­نماید؟
 • شرایط انجام کار در کشور اسلواکی چگونه است و آیا می­توان در کار حین تحصیل انجام داد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی می­باشد. دانشجویان جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان می­توانند با این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *