مهاجرت کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که مهاجرت به این کشور متقاضیان زیادی دارد. هر ساله برخی از افراد با اخذ ویزای کاری اسپانیا به این کشور سفر می­ نمایند. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا برابر با 9.13% است و این رقم خود گویای شرایط بازارهای کاری اسپانیا است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به اسپانیا را دارند، می­ باید همانند دیگر کشورهای اروپایی ابتدا می­باید شغل مورد نظر خود در این کشور را بیابد و پس از آن با عقد قرارداد کاری با کارفرمایان و دریافت دعوتنامه از جانب آن ها امکان اخذ ویزای کاری اسپانیا را خواهند داشت. متقاضیان انجام کار در کشورهای اروپایی در صورت برقرار ارتباط با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­ توانند از سایر گزینه های کاری در دیگر کشورها آگاهی یابند.

براساس نرخ بیکاری در کشور اسپانیا یافتن کار و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان در این کشور ساده نیست و با دشواری های بسیاری همراه است. البته افرادی که مشاغل آنان در لیست مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا قرار دارد و از مهارت زبان اسپانیایی برخوردار هستند، شانس زیادی برای کاریابی و دریافت پیشنهاد کاری خواهند داشت. اسپانیا کشوری با قدمت دیرینه است که در سالهای اخیر در بخش های توریسم و صنعت رشد و پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است. از همین رو اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی نیز برخوردارند و افردی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردار می­باشند نیز شانس یافتن شغل مورد نظر خود در اسپانیا را خواهند داشت.

کار و ویزای کاری اسپانیا

همانطور که پیشتر بیان نمودیم اخذ ویزای کاری اسپانیا با ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در این کشور امکان پذیر است. اکثراً دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا به این کشور سفر نموده اند، در صدد ساختن شغل مورد نظر خود در این کشور هستند. البته این افراد از شانس بیشتری برای انجام کار در اسپانیا برخوردار هستند. زیرا در طول دوره­ تحصیلی خود اولاً با بازارهای کاری اسپانیا آشنا شده و ثانیاً مهارت لازم برای تکلم با زبان اسپانیایی را کسب نموده اند. شرایط و قوانین انجام کار در اسپانیا بگونه ای است که افراد اجازه 40 ساعت کار در هفته را دارند. ساعات کاری در اسپانیا برخلاف برخی از کشورها از ساعت 9 صبح آغاز و تا 8 شب ادامه می­ یابد.

افراد در بخش های گردشگری، تجارت، صنعت و مهندسی با فرصت های شغلی بیشتری روبرو هستند. ناگفته نماند افرادی که از توانایی تکلم به زبان اسپانیایی برخوردار نمی­ باشند، در بخش توریسم و یا تدریس زبان انگلیسی نیز می­ توانند به جستجوی شغل بپردازند. دانشجویانی که در دانشگاه های اسپانیا مشغول به تحصیلند، در حین تحصیل می ­توانند به انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی مجاز به 18 ساعت کار در هفته و دانشجویانی که در مقاطع بالاتر هستند، امکان 20 الی 30 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. لازم به ذکر است اگرچه نرخ بیکاری در اسپانیا نسبتاً بالا است، اما افرادی که از مهارت های مورد نیاز این کشور برخورداند به راحتی می­توانند شغل مورد نظر خود را بیابند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اسپانیا

متقاضیانی که موفق به اخذ Job Offer از سوی کارفرمایان در اسپانیا شده اند، در مرحله بعد می­ باید با ارائه مدارک زیر نسبت به دریافت ویزای کاری اسپانیا اقدام نمایند:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 120 روز اعتبار
 • ارائه ترجمه تمامی صفحات شناسنامه متقاضی
 • آدرس محل سکونت و محل کار
 • ارائه دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در اسپانیا
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری کشور اسپانیا
 • برخورداری از تمکن مالی لازم با ارائه گردش حساب بانکی در 6 ماه اخیر
 • 3 قطعه عکس
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت فرد
 • ارائه مجوز کار اسپانیا که از سوی وزارت کار اسپانیا صادر می ­گردد.

این ویزا در ابتدا دارای اعتباری 1 ساله می­ باشد و بسته به مدت زمان قراردادکاری میان کارفرما و فرد مورد نظر امکان تمدید آن برای متقاضیان کار در این کشور وجود دارد. از مهمترین مزایای اخذ ویزای کاری اسپانیا امکان مهاجرت به اسپانیا به همراه اعضای خانواده است. بدین منظور فرد می ­بایست ویزای همراه را برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود دریافت نمایند. فرزندان متقاضی انجام کار در اسپانیا امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی این کشور را خواهند داشت. باید توجه داشته باشید که تدریس در مدارس دولتی این کشور به زبان اسپانیایی می­ باشد. همچنین همسر شخص امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر و با کیفیت اسپانیا را خواهند داشت.

انواع ویزای اسپانیا

افرادی که قصد سفر و مهاجرت به اسپانیا را دارند، تنها با اخذ ویزای این کشور امکان مراجعت به اسپانیا را خواهند داشت. این ویزا با توجه به اهداف سفر افراد به انواع زیر تقسیم می­ گردد.

انواع ویزا اسپانیا توضیحات
ویزای توریستی اسپانیا این ویزا به صورت کوتاه مدت و کوتاه مدت و با قابلیت یکبار ورود، دوبار ورود و چند بار ورود می­ باشد
ویزای کاری اسپانیا این ویزا برای متقاضیان انجام کار در این کشور صادر می­ گردد که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت اسپانیا نیز خواهد شد.
ویزای تجاری این ویزا برای افرادی که با توجه به شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، صادر می ­گردد.
ویزای الحاق به همسر این ویزا برای آن دسته از افرادی که با اتباع اسپانیایی ازدواج نموده اند، صادر می ­گردد.
ویزای پزشکی این ویزا برای افرادی که با هدف درمان و انجام امور پزشکی به اسپانیا سفر می­نمایند، صادر می­ گردد.

مشاغل مورد ویزای کاری اسپانیا

مشاغل مورد ویزای کاری اسپانیا

شرایط بازارهای کاری اسپانیا برای انجام کار مناسب نیستند، اما در مقابل این کشور در برخی از مشاغل با کمبود نیروی ماهر روبرو است. از همین رو افرادی که مشاغل آنها در لیست مشاغل زیر قرار دارد، به راحتی می ­توانند پیشنهاد کاری از کارفرمایان و یا شرکت های چند ملیتی که در این کشور واقع هستند دریافت نموده و یا اخذ ویزای کاری اسپانیا به این کشور مهاجرت نمایند.

 • مشاغل مرتبط با رشته مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک و صنعت
 • پزشک متخصص
 • گردشگری و مهمانداری
 • تدریس زبان انگلیسی
 • معامله گران

لازم بذکر است کارفرمایان در اسپانیا زمانی مجاز به ارسال پیشنهاد کاری به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند که در مدت ماه نتوانسته باشند، نیروی مورد نظر خود را در اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی بیابند.

اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق کار

اگر چه وضعیت انجام کار در اسپانیا چندان مناسب نیست، اما افرادی که با اخذ ویزای کاری اسپانیا به این کشور مهاجرت نموده اند، به راحتی می­توانند اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دریافت نمایند. افراد با 3 سال انجام کار مداوم در این کشور ابتدا اقامت اسپانیا و پس از گذشت 5 سال تابعیت و پاسپورت اسپانیا را دریافت خواهند نمود. از مهم ترین مزایای انجام کار در اسپانیا می­توان به اخذ ویزا برای اعضای خانواده و مجوز کار برای همسر را نام برد.

لازم بذکر است افرادی که بدنبال اخذ تابعیت اسپانیا از طریق کار هستند می­ باید در طول دوره­ کاری خود در این کشور مهارت لازم برای صحبت به زبان اسپانیایی را بدست آورده باشد. دوستان و علاقمندان به موضوع مهاجرت می ­توانند با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط کاری در دیگر کشورها آگاهی یافته و از نظرات مفید این مجموعه بهره ­مند گردید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *