مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اسپانیا » ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیاویزای کاری از جمله ویزاهایی می باشد که در اکثر مواقع در الویت قرار داشته زیرا که از جمله ویزاهای کم هزینه می باشد و افراد وقتی این ویزا را دریافت می کنند، چون قرار است که حقوق ماهیانه دریافت کنند در نتیجه نیازمند تمکن مالی قوی نیستند و تنها هزینه ای که روی دوش آن ها است هزینه زندگی  (خوراک با اجاره مسکن ) می باشد که با دریافت حقوق ماهیانه ، از پس آن بر می آیند.

نکاتی که در دریافت ویزا کاری باید مطرح شود این است که شرایط لازم برای دریافت ویزای کار به عنوان یک فرد تبعه ایرانی چیست ؟

چگونه افراد می توانند با ویزای کاری به اقامت دایم دست پیدا کنند؟ و چه رشته هایی دارای بازار کار قوی در اروپا مخصوصا اسپانیا می باشند.

در مقاله زیر که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد ما به شما عزیزان در مورد ویزای کاری اسپانیا و نکات آن توضیح می دهیم.

اسپانیا از نظر اقتصادی چگونه کشوری می باشد؟

کشور اسپانیا از آن جا که  جز اعضای اتحادیه اروپا و شنگن می باشد و دارای طولانی ترین مرز اتحادیه اروپا با پرتغال می باشد و به عنوان یکی از اعضای ناتو در فعالیت های امنیتی چند جانبه بین المللی نیز شرکت داشته، دارای سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا نیز شناخته می شود ، شرکت های موجود در این کشور چند ملیتی هستند و بیشترین فعالیت آن ها در حوزه کشورهای آمریکای لاتین بوده است و  بزرگ ترین کشوری می باشد که در جذب سرمایه گذار خارجی دارای رتبه دوم بعد از آمریکا در محدوده آمریکای لاتین است در نتیجه در شرایط اقتصادی خوبی به سر می برد و کار در شهرهای بزرگ آن نظیر مادرید، بارسلونا، والنسیا، سویا برای افراد خارجی به راحتی یافت می شود.

چگونگی دریافت ویزای کار اسپانیا:

افراد خارجی قبل از اینکه بتوانند برای ویزای کار این کشور درخواست دهند، باید دقت کنند که حتما باید  کارفرمای اسپانیایی (job offer) داشته باشند که برای آن ها قرارداد کار فرستاده باشد، این امر بسی مشکل هست به دلیل اینکه اکثر کشورها قانون حمایت از نیروی کار داخلی دارند و اگر بخواهند یک عنوان شغلی را برای یک خارجی بفرستند و با او قرارداد ببندند ، اول باید عنوان شغلی مربوطه را ۳ ماه آگهی کنند داخل کشور اسپانیا سپس ۳ ماه دیگر ، بقیه کشورهای اتحادیه اروپا اگر فرد تبعه ای برای عنوان شغلی پیدا نشد ، شخص خارجی بتواند آن شغل را دریافت کند در نتیجه این کار کمی دور از ذهن هست که با جمعیت بالای اروپا یک فرد برای استخدام پیدا نشود، پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که افراد برای ویزای کار کشورهایی را اقدام کنند که به آن ها اجازه می دهد بدون داشتن کارفرما و پیشنهاد شغلی و حتی بدون نیاز به مدرک زبان بتوانند ویزای کار دریافت کنند ، برای اطلاعات بیشتر در این باب لطفا تماس بگیرید.

همانطور که در بالا ذکر شد و مطالعه نمودید، فهمیدیم که پیدا کردن کارفرما از راه دور کار دشواری می باشد اما گاهی ممکن است با رعایت نکات زیر فرد بتواند کارفرما از راه دور جذب نماید:

نکته اول اینکه از معجزه ارتباطات اینترنتی استفاده کنید و به صورت ایمیلینگ ارتباط بر قرار کنید

نکته دوم فرد رزومه ای به زبان اسپانیایی تهیه نماید

نکته سوم روی مهارت زبان انگلیسی یا اسپانیایی خود حساب کنید

نکته چهارم به کارفرماها این اطمینان را بدهید که به کار در کشور اسپانیا علاقه دارید

 

چه کارفرمایی مناسب می باشد؟

تنها موسسات کاریابی و کارفرماهایی می توانند به اتباع خارجی دعوت نامه ارسال کنند که از قبل به ادره مهاجرت اسپانیا درخواستی مبتنی بر نیروی کر خارجی داده و دعوت نامه ارسالی از سمت او معتبر بوده و او از نظر اقتصادی هم دارای شرایط بسیار خوبی باشد و حتما اقامت و تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشد.

چه رشته هایی دارای بازار کار بسیار عالی در اسپانیا می باشد؟

همیشه رزومه تحصیلی و مهارت کاری از مواردی می باشد که فرد را برای پیدا کردن کار کمک می کند بر اساس تجربه و بررسی ، رشته های فنی مهندسی مانند کامپیوتر (نرام افزار، سخت افزار و …) مهندسی IT ، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک ، مکاترونیک ، مهندسی صنایع و انواع رشته های مدیریتی مانند بازرگانی، هتلداری، گردشگری و … از بازار کار خوبی برخوردار هستند.

اگر شما در مورد زبان سوال کنید که به چه زبانی باید تسلط داشته باشید و حتما زبان اسپانیایی نیاز هست یا نه ، باید پاسخ داد که اینکه فرد خارجی به چه زبانی برای پیدا کردن کار نیاز دارد این بیشتر به توافق فرد خارجی با کارفرمایش بستگی دارد و ممکن است  او ، کارفرمایی را پیدا کند که یکی های  زبان فارسی، انگلیسی و یا اسپانیایی از فرد بخواهد.

 

اگر فردی فقط هدفش ویزای کاری اسپانیا باشد و بخواهد حتما در این کشور کار کند و به اقامت برسد باید توسط ویزایی به غیر از ویزای کاری ، رمز ورود خود را به این کشور ایجاد نماید سپس در آن جا چون در محیط می باشد می تواند از آگهی های استخدامی استفاده کرده و با استخدام خود و بستن قرارداد با کارفرما ویزای خود را به کاری تبدیل نماید که بهترین نوع ویزایی که افراد برای واسطه ویزای کاری از آن استفاده می کنند ، ویزای تحصیلی می باشد زیرا تنها نوع ویزا می باشد که قابل تغییر و تمدید به انواع ویزاها می باشد.

چه افرادی نیازمند مجوز کار و job offer   از اسپانیا نمی باشند؟

بر اساس قانون اتحادیه اروپا و شنگن ، اگر فردی  ملیت   یکی از کشورهای اتحادیه اروپا (شنگن ) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) – یعنی همه کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ – یا سوئیس،  نیازی به ویزا یا مجوز دیگری برای ، زندگی، کار یا تحصیل در اسپانیا ندارد.

اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا و شهروندان سوئیس که به اسپانیا سفر می کنند، باید با در اداره کنسولگری  ثبت نام کنند و یک شماره شناسه ملی دریافت کنند .

مهاجران از کشورهای دیگر به ویزا نیاز دارند تا در اسپانیا زندگی کنند و در اکثر موارد نیز مجوز کار را داشته باشند.

نکته قابل اهمیت دیگر این است که برای دارندگان ویزای کاری اسپانیا ، ویزای همراه که شانل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال نیز می باشد تعلق می گیرد که همراه نیز اجازه کار و تحصیل رایگان را نیز دارد.

 

افراد پس از ۳ سال کار و پرداخت بیمه و مالیات می توانند درخواست اقامت دایم دهند

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کاری اسپانیا:

اصل و کپی از مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه

گواهی عدم سو پیشینه

گواهی سلامتی پزشکی

۳ قطعه عکس

شماره ثبت مالی

فرم پیشنهاد کار

نامه تمکن مالی

 

در نهایت به شما عزیزان پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی حتما با وکیل خبره و کارشناسان ارشد مشورت نموده که در این باب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اختیار شما عزیزان می باشد تا اطلاعات کافی در مورد ویزای کاری اسپانیا در اختیار شما قرار بگیرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *