مهاجرت کاری انگلستان

هزینه ویزای کار انگلستان

هزینه ویزای کار انگلستان

همانطور که می­ دانید کشور انگلستان از اقتصاد بسیار بالایی برخوردار می­ باشد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. هزینه ویزای کار انگلستان موضوعی است که مورد توجه افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند قرار گرفته است. افراد زیادی به دنبال مهاجرت کاری به کشور انگلستان هستند، دریافت ویزای کاری نیازمند پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در انگلستان می ­باشد. افراد در نظر داشته باشند که دولت انگلیس با درخواست افرادی که برای انجام کارهای معمولی و کم مهارت قصد دریافت ویزای کاری را دارند، موافقت نخواهد نمود.

ما قصد داریم در این مقاله هزینه ویزای کار این کشور را بررسی نمائیم، از این رو از همه عزیزان دعوت می­ کنیم تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند. دولت بریتانیا براساس سیستم امتیاز دهی به افراد ویزای کاری صادر می ­نماید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در این مسیر شما را راهنمایی خواهند نمود.

اقتصاد انگلستان

بررسی بازار کار بریتانیا اولین قدمی است که باید هنگام جستجوی شغل جدید بردارید. بریتانیا یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است و به همین دلیل تعداد زیادی از ذهن های جاه طلب را به سمت نیروی کار خود جذب می کند. برای کسانی که قصد دارند به صورت خوداشتغالی کار کنند، چندین چیز وجود دارد که باید در نظر بگیرند، مانند مزایا و معایب کلی، و درک ویژگی‌های مالیات و مزایا در بریتانیا در صورتی که تصمیم به انتخاب این مسیر بگیرید. براساس گزارش اداره ملی آمار بریتانیا، این کشور سومین اقتصاد بزرگ اروپا و نرخ بیکاری 4% در سال 2022 است.

در مجموع، بیش از 3.5 میلیون خارجی در بریتانیا مشغول به کار هستند. جالب توجه است، در حالی که در سال گذشته حدود 75000 شهروند غیر اتحادیه اروپا در بریتانیا مشغول به کار بودند، تعداد اتباع اتحادیه اروپا که در این کشور مشغول به کار بودند در مدت مشابه 86000 نفر کاهش یافت. از نظر رشته ‌هایی که فرصت ‌های بیشتری دارند، مشاغل علوم و مهندسی مورد تقاضا هستند و مشاغل مهمان ‌نوازی و خرده‌ فروشی گردش مالی بالایی دارند. می ‌توانید در وب ‌سایت ‌های دولت بریتانیا، در دسترس بودن شغل و مناطق کمبود صنعت را بررسی کنید.

انواع ویزاهای کاری انگلستان

سیستم امتیازدهی این کشور براساس موارد زیر می­ باشد:

 • تخصص ها
 •  آینده کاری
 • کارفرمایی که پیشنهاد کاری ارسال نموده است.
 •  میزان مهارت زبان انگلیسی
 •  توانایی های مالی فرد

کشور انگلستان برای کارهای مختلف ویزاهای مختلفی در نظر گرفته است که به شرح زیر می­ باشد:

 ویزای کاری Tier1 بریتانیا

در صورتی که فرد از طریق این نوع ویزا قصد انجام کار در انگلستان را داشته باشد، نیازی به داشتن پیشنهاد کاری ندارد اما بایستی در سیستم امتیاز دهی این کشور ارزیابی گردد. ویزای Tier1 خود به 3 قسمت دیگر تقسیم بندی می­شود:

 1. سرمایه گذاری در انگلستان: کسانی که قصد دریافت ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری را داشته باشند باید دارای حداقل 1 ملیون £ (پوند) سرمایه اولیه باشد. که 750000£ (پوند) را در یک شرکت و یا موسسه در کشور انگلستان سرمایه گذاری می ­نماید. 50000£ (پوند) به عنوان نقدینگی در حساب فرد قرار می­ گیرد. فرد باید در صورت سرمایه گذاری در انگلستان 50% اوقات خود را در این کشور بگذراند. ناگفته نماند افرادی که این ویزا را دریافت می­ کنند می­ توانند اولاً به همراه اعضاء خانواده خود به این کشور سفر نمایند. ثانیاً احتیاج به داشتن مدارک دانشگاهی ندارند و همچنین پس از 2 سال تمدید این ویزا فرد قادر به دریافت اقامت دائم کشور انگلیس خواهد شد.
 2. ثبت شرکت در انگلستان: ارزیابی فرد برای دریافت این ویزا توسط تکمیل نمودن فرم درخواست فرد و اطلاعات شخصی متقاضی صورت می ­گیرد. متقاضی برای دریافت این ویزا می باید ابتدا 200000£ (پوند) داشته و در یکی از شرکت های تحت نظارت انگلستان به گردش در آورد.
 3. Post-study-work:این ویزا برای افرادی صادر خواهد شد که قصد ورود و یا اقامت انگلستان را داشته که سابقه دریافت مدرک دانشگاهی از کشور انگلستان را دارد.

بررسی ویزای Tier2 بریتانیا

دارا بودن پیشنهاد کاری برای دریافت این ویزا ضروری می ­باشد. در شرکت های چند ملیتی در انگلستان کارفرمای شرکت نیز می­ تواند برای کارمندان شرکت خود درخواست این ویزا را دهند. برای دریافت این ویزا فرد نیاز به یک اسپانسر مالی در انگلیس را داشته و هزینه این ویزا برای خود فرد 800000£ (پوند) و برای همراهان متقاضی به ازای هر نفر 5300£ (پوند) می ­باشد. افراد بایستی بدانند این مقدار سرمایه برای دریافت این نوع ویزا بایستی از 90 روز قبل در حساب متقاضی موجود باشد.

از دیگر انواع ویزای های انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای Tier 3 مخصوص انتقال افراد در درون شرکت
 • ویزای Tier4 که مخصوص دانشجویان و دانش آموزان می­ باشد.
 • شروط اولیه برای دریافت ویزا اخذ پذیرش از یکی از موسسات آموزشی در انگلستان می­ باشد.
 • ویزای Tier5 که ویزای موقت نامیده می ­شود، جهت انجام کار در کشور انگلستان و حضور در این کشور به صورت کوتاه مدت می­ باشد.

ویزای کار و همراه انگلیس

طبق قوانین ویزای کار انگلیس، افراد درصورتیکه بخواهند به همراه اعضای خانواده به کشور انگلیس مهاجرت کنند، بایستی فرد توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده را در این کشور داشته باشند. کشور انگلستان اجازه کار به سایر اعضای خانواده متقاضی را نداده و در صورت انجام کار بایستی فرد برای اعضای خانواده خود مجوز کار دریافت نماید. منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال می ­باشد. سایر اعضای خانواده فرد از جمله والدین و خواهر و برادر بایستی درخواست ویزای کوتاه مدت که دارای اعتبار 6 ماه می ­باشد را دهند.

بررسی هزینه ویزای کار انگلستان

بررسی هزینه ویزای کار انگلستان

یکی از مهمترین ویزاهای انگلیس که افراد زیادی سعی بر دریافت آن دارند ویزای Tier2 می ­باشد. هزینه این ویزا به این گونه است که برای دریافت این ویزا افراد علاوه بر پرداخت هزینه ویزا بایستی هزینه هایی را نیز به بخش دولتی و سفارت این کشور پرداخت نمایند. افراد برای دریافت ویزای کاری هزینه را بابت بیمه مسافرتی خود به دولت بریتانیا باید پرداخت نمایند.

در صورتی که فرد به صورت آنلاین درخواست این ویزا را داده باشد، بایستی مدارک بیمه مسافرتی خود را نیز آپلود نماید. همچنان اگر به صورت حضوری اقدام به دریافت ویزای نماید نیز باید دارای بیمه مسافرتی باشد. افراد بایستی در نظر داشته باشند که مدت اعتبار بیمه مسافرتی باید به اندازه مدت اعتبار اقامت فرد در انگلستان باشد. بدین معنا که اگر پیشنهاد کاری فرد به مدت 2 سال باشد، باید حق بیمه برای مدت 2 سال را پرداخت نماید.

در جدول زیر هزینه این نوع ویزا را نمایش داده ایم:

مدت اعتبار هزینه متقاضی اصلی پوند هزینه هر همراه پوند
به مدت 3سال £610 £610
1 تا 3سال مشاغل مورد نیاز دولت £464 £464
بالای 3 سال £1220 £1220
بالای 3 سال مشاغل مورد نیاز دولت £928 £928

هزینه ویزای کار و دستمزد در انگلستان

دستمزد و حقوق افراد در بریتانیا مناسب می­ باشد. ما در جدول زیر سعی نموده ایم تا میزان حقوق دریافتی افراد در کشور انگلستان را بیان نمائیم.

شغل میزان حقوق دریافتی دلار
توسعه دهنده نرم افزار $52772
کارگردان $73138
معمار $42859
مدیر پروژه IT $4796
تحلیلگر مالی $72269
مدیرIT $463104
مدیریت منابع مالی $25493
مدیر پروژه $85191
مدیر مالی $485105

افراد برای مهاجرت های کاری به انگلستان به سوالاتی در زمینه هزینه ویزای کار انگلستان روبرو می ­شوند که عبارتند از:

 • کدام ویزا را انتخاب نمایم؟
 • آیا با دریافت هر یک از ویزاهای کاری می­ توان اقامت این کشور را دریافت نمود؟
 • آیا با دریافت ویزای کاری می­ توان همزمان به تحصیل در انگلستان پرداخت؟

موسسات معتبر کاریابی در انگلستان

افراد برای یافتن کار در بریتانیا به موسسات کاریابی در این کشور مراجعه می­ نمایند. از معروفترین موسسات کاریابی این کشور می ­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Adecco
 • Adzuna
 • Career builder
 • Every jobsite
 • Fish4

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت به انگلستان هزینه ویزای کار انگلستان می ­باشد. افراد می ­توانند جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

4.9/5 - (11 امتیاز)

11 دیدگاه برای “هزینه ویزای کار انگلستان

 1. امید گفت:

  برای اخذ ویزای کاری در انگلستان نیاز به وجود کارفرما است یا خیر؟

 2. دنیز گفت:

  سلام.در مورد استارت آپ ها و ویزا یا روادیدشون بگید لطفا

 3. لیدا گفت:

  با سلام امکان کاریابی در این کشور از طرف شما وجود داره؟

 4. sohrab گفت:

  اگر از یک موسسه آفر کاری بیاد میشه بهش اطمینان کرد؟ چون خیلی ها میگن امکان کلاهبرداری هست و قلابی باشه جاب افر

 5. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد هزینه ویزای کار انگلستان هم تشکر می کنم اگه امکانش هست درمورد موسسات کاریابی انگلستان هم مطلب بذارید.

 6. leila گفت:

  بسیار عالی

 7. نرگس گفت:

  مقاله ى خوبيست ممنونم

 8. امیرحسین گفت:

  مقاله مفیدی بود.
  ممنون

 9. میرصادقی گفت:

  هزینه ویزای کار انگلستان زیاده

 10. سحر گفت:

  سلام

  میشه در مورد ویزای تحصیلی این کشور را توضیح دهید.
  ممنون از مطالب خوبتون

 11. sohrab گفت:

  سلام و تشکر
  من 51 ساله و کارمند کشتیرانی هستم ایا میتونم برای ویزای کار انگلستان اقدام کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.