مهاجرت تحصیلی نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

در مهاجرت های تحصیلی، هزینه تحصیل برای دانشجویان مهم ترین مسئله است. هزینه تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان بین المللی و داخلی متفاوت است. هر دانشجو باید برای مطلع شدن از هزینه های تحصیل خود شرایط شخصی خود را در نظر بگیرد و به بررسی میزان مصوب شهریه در سال 2023 در کشور مقصد (نیوزلند) بپردازد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است تا شما عزیزان را از تمامی هزینه تحصیل در این کشور و سایر موارد مرتبط به صورت کامل مطلع سازد. شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است و دانشجویانی که موفق به ورود به دانشگاه های کشور نیوزلند می شوند می توانند از مزایای مختلفی بهره مند شوند. در ادامه علاوه بر هزینه تحصیل در این کشور، متقاضیان و هموطنان عزیز از شرایط و مزایای تحصیل در این کشور اطلاعات بیشتری کسب خواهند کرد.

پیش از بررسی هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور می توانید ابتدا تصویر زیر را بررسی بفرمائید:

جزییات کشور نیوزلند

شرایط و هزینه تحصیل در نیوزلند

نیوزیلند کشوری بی نظیر است. مناظر زیبا و فرصت های مطالعاتی عالی در این کشور وجود دارند. رفاه اجتماعی و وجود ثبات اقتصادی در این کشور از دلایل اصلی می باشند که موجب تبدیل این کشور به مکانی جذاب برای دانشجویان بین المللی شده اند. به طور کلی، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضیان و دانشجویان بین المللی باید در آزمون های مختلف شرکت کنند. آزمون ورودی، آزمون تعیین سطح زبان و سایر آزمون ها نمونه های مختلفی از آزمون هایی می باشند که متقاضیان باید برای ورود و تحصیل در دانشگاه های این کشور در آنها شرکت کنند. شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور و هزینه تحصیل در این کشور به موارد مختلفی بستگی دارد. دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور حتما باید علاوه بر شرایط و هزینه های اقامت باید از هزینه تحصیل در نیوزلند نیز آگاه باشند.

در کشور نیوزلند دانشجویان می توانند در 8 دانشگاه اصلی مشغول به تحصیل شوند که هزینه تحصیل در آنها با در نظر گرفتن دوره ها و برنامه های تحصیلی و همچنین قوانین دانشگاه متفاوت است. انتظار می رود در دانشگاه های کشور نیوزلند اکثر دانشجویان بین المللی هزینه های بیشتری از دانشجویان داخلی بپردازند. گرچه دانشجویان بین المللی می توانند در برخی موارد از پرداخت هزینه های دانشجویان خارجی معاف شوند. به عنوان مثال وقتی دانشجویان در برنامه های تحصیلی دوره دکتری در دانشگاه های کشور نیوزلند ثبت نام می کنند. برخی از ویژگی های تحصیل در این کشور عبارتند از:

ویژگی های تحصیلی در نیوزلند

بررسی مزایای تحصیل در کشور نیوزلند

دلایل مختلفی برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارند که از برجسته ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آموزش های مختلف در سطح جهان
  • کسب مهارت های تفکر انتقادی و سطح اشتغال بالا
  • تحصیل در کشوری امن و با ثبات اقتصادی
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان کار حین تحصیل
  • اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

برترین دانشگاه های کشور نیوزلند که از سوی دانشجویان ایرانی برای ورود به آنها رقابت وجود دارد به شرح زیر است:

برترین دانشگاه های نیوزلندرتبه جهانی QS
دانشگاه اوکلند87
دانشگاه اوتاگو217
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون275
دانشگاه کانتربری264
دانشگاه وایکاتو331
دانشگاه Massey LogoMassey292
دانشگاه لینکلن368
دانشگاه صنعتی اوکلند486

درباره هزینه تحصیل در نیوزلند

درباره هزینه تحصیل در نیوزلند

برای تحصیل در کشور نیوزلند، بحث هزینه ها، ذهن دانشجویان را به خود درگیر می کند. به خصوص این که نیوزلند جزء کشورهای گران محسوب می شود و ریسک پرداخت هزینه ها بالاست. هزینه های تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

آیتمهزینه ها به دلار نیوزلند
دوره کارشناسی ارشد هنر و علوم اجتماعی20000NZD
علم و مهندسی25000NZD
رشته های پزشکی75000NZD
برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه اوکلند27592NZD
برنامه های پزشکی در دانشگاه اوکلند72000NZD
تحصیلات تکمیلی در دانشگاه اوکلند32392NZD

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده، یک دانشجوی بین المللی که در دانشگاه اوکلند تحصیل می کند:

  • برای یک دوره لیسانس 3 ساله باید به طور میانگین 82776NZD (دلار نیوزلند) هزینه کند
  • برای یک دانشجوی داخلی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 10000NZD (دلار نیوزلند) تا 25000NZD (دلار نیوزلند) در سال است
  • هزینه شرکت در برنامه های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان داخلی به طور میانگین بین 10000NZD (دلار نیوزلند) تا 30000NZD (دلار نیوزلند) می باشد

هزینه زندگی و تحصیل در کشور نیوزلند

علاوه بر شهریه دانشگاهی، دانشجویان باید برای تحصیل در نیوزلند هزینه های دیگری بپردازند. برای مثال، به طور میانگین دانشجویان باید برای شرکت در آزمون ها، کسب کارت های مختلف عضویت و دانشجویی، ثبت نام و سایر موارد، 798NZD (دلار نیوزلند) در سال پرداخت کنند. چه برای تحصیل در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود را داشته باشند و بتوانند از خود حمایت کنند. شایان ذکر است که هر دانشجوی بین المللی برای اقامت دانشجویی در این کشور به طور ماهانه 1250NZD (دلار نیوزلند) پول داشته باشد. همچنین هزینه زندگی دانشجویی سالانه در این کشور به 15000NZD (دلار نیوزلند) می رسد.

علاوه بر این، هزینه های اقامت و اجاره مسکن دانشجویی در این کشور به صورت زیر است:

گزینه های اقامتهزینه اقامت به دلار نیوزلند
سالن های اقامت دانشجویی300NZD
آپارتمان مشترک220NZD
آپارتمان خصوصی280NZD
اجاره اتاق در یک آپارتمان سه نفره302NZD

به یاد داشته باشید که کسب اقامت نیوزلند از طریق تحصیل در صورتی برای هموطنان عزیز امکان پذیر خواهد بود که ویزای تحصیلی این کشور را برای زندگی در نیوزلند به عنوان یک دانشجو کسب کنند و شرایط مورد نیاز را برای اقامت دانشجویی داشته باشند. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره شرایط مهاجرتی تحصیلی و کسب اقامت تحصیلی در بهترین کشورهای دنیا کسب کنید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *