مهاجرت تحصیلی نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

در مهاجرت های تحصیلی، هزینه تحصیل برای دانشجویان مهم ترین مسئله است. هزینه تحصیل در نیوزلند برای دانشجویان بین المللی و داخلی متفاوت است. هر دانشجو باید برای مطلع شدن از هزینه های تحصیل خود شرایط شخصی خود را در نظر بگیرد و به بررسی میزان مصوب شهریه در سال 2020 در کشور مقصد (نیوزلند) بپردازد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است تا شما عزیزان را از تمامی هزینه تحصیل در این کشور و سایر موارد مرتبط به صورت کامل مطلع سازد. شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است و دانشجویانی که موفق به ورود به دانشگاه های کشور نیوزلند می شوند می توانند از مزایای مختلفی بهره مند شوند. در ادامه علاوه بر هزینه تحصیل در این کشور، متقاضیان و هموطنان عزیز از شرایط و مزایای تحصیل در این کشور اطلاعات بیشتری کسب خواهند کرد.

شرایط و هزینه تحصیل در نیوزلند

نیوزیلند کشوری بی نظیر است. مناظر زیبا و فرصت های مطالعاتی عالی در این کشور وجود دارند. رفاه اجتماعی و وجود ثبات اقتصادی در این کشور از دلایل اصلی می باشند که موجب تبدیل این کشور به مکانی جذاب برای دانشجویان بین المللی شده اند. به طور کلی، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضیان و دانشجویان بین المللی باید در آزمون های مختلف شرکت کنند. آزمون ورودی، آزمون تعیین سطح زبان و سایر آزمون ها نمونه های مختلفی از آزمون هایی می باشند که متقاضیان باید برای ورود و تحصیل در دانشگاه های این کشور در آنها شرکت کنند. شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور و هزینه تحصیل در این کشور به موارد مختلفی بستگی دارد. دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور حتما باید علاوه بر شرایط و هزینه های اقامت باید از هزینه تحصیل در نیوزلند نیز آگاه باشند.

در کشور نیوزلند دانشجویان می توانند در 8 دانشگاه اصلی مشغول به تحصیل شوند که هزینه تحصیل در آنها با در نظر گرفتن دوره ها و برنامه های تحصیلی و همچنین قوانین دانشگاه متفاوت است. انتظار می رود در دانشگاه های کشور نیوزلند اکثر دانشجویان بین المللی هزینه های بیشتری از دانشجویان داخلی بپردازند. گرچه دانشجویان بین المللی می توانند در برخی موارد از پرداخت هزینه های دانشجویان خارجی معاف شوند. به عنوان مثال وقتی دانشجویان در برنامه های تحصیلی دوره دکتری در دانشگاه های کشور نیوزلند ثبت نام می کنند.

بررسی مزایای تحصیل در کشور نیوزلند

دلایل مختلفی برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارند که از برجسته ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آموزش های مختلف در سطح جهان
  • کسب مهارت های تفکر انتقادی و سطح اشتغال بالا
  • تحصیل در کشوری امن و با ثبات اقتصادی
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • امکان کار حین تحصیل
  • اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

برترین دانشگاه های کشور نیوزلند که از سوی دانشجویان ایرانی برای ورود به آن ها رقابت وجود دارد به شرح زیر است:

برترین دانشگاه های نیوزلند رتبه جهانی QS
دانشگاه اوکلند 83
دانشگاه اوتاگو 176
دانشگاه ویکتوریا ولینگتون 215
دانشگاه کانتربری 227
دانشگاه وایکاتو 266
دانشگاه Massey LogoMassey 287
دانشگاه لینکلن 356
دانشگاه صنعتی اوکلند 442

درباره هزینه تحصیل در نیوزلند

درباره هزینه تحصیل در نیوزلند

برای تحصیل در کشور نیوزلند، بحث هزینه ها، ذهن دانشجویان را به خود درگشر می کند. به خصوص این که نیوزلند جزو کشورهای گران محسوب می شود و ریسک پرداخت هزینه ها بالاست. هزینه های تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

آیتم هزینه ها به NZD (دلار نیوزلند)
دوره کارشناسی ارشد هنر و علوم اجتماعی 20000
علم و مهندسی 25000
رشته های پزشکی 75000
برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه اوکلند 27592
برنامه های پزشکی در دانشگاه اوکلند 72000
تحصیلات تکمیلی در دانشگاه اوکلند 32392

بنابراین با توجه به موارد ذکر شده، یک دانشجوی بین المللی که در دانشگاه اوکلند تحصیل می کند:

  • برای یک دوره لیسانس 3 ساله باید به طور میانگین 82776NZD (دلار نیوزلند) هزینه کند
  • برای یک دانشجوی داخلی، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 10000NZD (دلار نیوزلند) تا 25000NZD (دلار نیوزلند) در سال است
  • هزینه شرکت در برنامه های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان داخلی به طور میانگین بین 10000NZD (دلار نیوزلند) تا 30000NZD (دلار نیوزلند) می باشد

هزینه زندگی و تحصیل در کشور نیوزلند

علاوه بر شهریه دانشگاهی، دانشجویان باید برای تحصیل در دانشگاه های کشور این کشور هزینه های دیگری بپردازند. برای مثال، به طور میانگین دانشجویان باید برای شرکت در آزمون ها، کسب کارت های مختلف عضویت و دانشجویی، ثبت نام و سایر موارد، 798NZD (دلار نیوزلند) در سال پرداخت کنند. چه برای تحصیل در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود را داشته باشند و بتوانند از خود حمایت کنند. شایان ذکر است که هر دانشجوی بین المللی برای اقامت دانشجویی در این کشور به طور ماهانه 1250NZD (دلار نیوزلند) پول داشته باشد. همچنین هزینه زندگی دانشجویی سالانه در این کشور به 15000NZD (دلار نیوزلند) می رسد.

علاوه بر این، هزینه های اقامت و اجاره مسکن دانشجویی در این کشور به صورت زیر است:

گزینه های اقامت هزینه اقامت به NZD (دلار نیوزلند)
سالن های اقامت دانشجویی 200
آپارتمان مشترک 120
آپارتمان خصوصی 180
اجاره اتاق در یک آپارتمان سه نفره 202

به یاد داشته باشید که کسب اقامت نیوزلند از طریق تحصیل در صورتی برای هموطنان عزیز امکان پذیر خواهد بود که ویزای تحصیلی این کشور را برای زندگی در نیوزلند به عنوان یک دانشجو کسب کنند و شرایط مورد نیاز را برای اقامت دانشجویی داشته باشند. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره شرایط مهاجرتی تحصیلی و کسب اقامت تحصیلی در بهترین کشورهای دنیا کسب کنید می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *