مهاجرت به کشور نیوزلند

زبان مردم نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

در سال های اخیر به دلیل شرایط زندگی، موقعیت زندگی و کار افراد زیادی تصمیم به مهاجرت می گیرند. یکی از کشور های زیادی که افراد برای مهاجرت انتخاب می کنند کشور نیوزلند می باشد، افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید از آداب و رسوم، شرایط زندگی و کار و زبان مردم نیوزلند اطلاع داشته باشند تا بتوانند به راحتی در این کشور اقامت داشته باشند.

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت با سابقه درخشان در عرصه مهاجرتی در این مقاله سعی دارد در باب این کشور و زبان مردم نیوزلند اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهد. زبان مردم نیوزلند زبان مائوری می باشد، در واقع این زبان به عنوان زبان رسمی این کشور محسوب می شود. زبان مردم نیوزلند تنها زبانی است که در هیچ کجا از دنیا مردم به این زبان صحبت نمی کنند.

اطلاعات عمومی در رابطه با نیوزلند

کشور نیوزلند که به زلاندنو نیز شناخته می شود کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام می باشد، این کشور تشکیل شده از 2 جزیره بزرگ و چند جزیره کوچک می باشد. زلاندنو مناطق توکلائو، نیو و جزایر کوک را که به صورت خود مختار می باشند شامل می شود. پایتخت این کشور شهر ولینگتون می باشد و بزرگترین شهر نیوزلند آوکلند می باشد.

این کشور جزیره ای فاصله زیادی با سایر خشکی های جهان دارد، برای مثال: نیوزلند با استرالیا که نزدیک ترین کشور به آن می باشد حدودا 2000 کیلومتر فاصله دارد. مساحت این کشور 268680 کیلومتر مربع می باشد. طبق سرشماری ها در این کشور بیشتر از 4300000 نفر زندگی می کنند.

اقتصاد کشور نیوزلند

واحد پول رایج در این کشور دلار زلاندنو می باشد، با شروع پیشرفت در قرن بیستم در این کشور تغییرات اساسی رخ داده است. تا اوایل قرن نوزده اقتصاد کشور جزیره ای زلاند نو به صنعت کشاورزی و صادرات محصولات اولیه وابسته بسیار شدیدی داشته است. پس از اتمام جنگ جهانی دوم تعداد بیشماری از مردم به شهر ها مهاجرت کردند، و در این زمان صنعت های تولیدی و ثانویه تاسیس شدند و آغاز به کار کردند.

زندگی در کشور نیوزلند

در این کشور مناظر زیبا و چشم نوازی وجود دارد. تراکم جمعیت در این کشور بسیار کم می باشد، بسیاری از مردم این کشور عاشق مناظر طبیعی و فضاهای بیرونی می باشند. بیشتر این افراد از قایقرانی، کوهنوردی و پیاده روی لذت می برند. در این کشور ساحل های فراوانی وجود دارد که بسیار چشم نواز می باشد.

با توجه به خط ساحلی بیشمار در این کشور مردم علاقه زیادی به آب دارند، در طول قرن 20 این کشور در مسابقات قایقرانی شرکت کرده و با برنده شدن جام اروپا را کسب کرده و قهرمانی خود را تا این قرن حفظ کرده اند. کشور نیوزلند موفق شده است مدال المپیک را در مسابقات اسکی بادی، قایقرانی و کایاک کسب نمایند. کشور نیوزلند از اولین کشور هایی بوده است که بانوان آن موفق به داشتن حق رأی بوده اند و دارای سنتی های وضع شده ای برای اتحاد تجاری می باشد.

آداب و رسوم در نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند دارای مکان مثبت بی شماری می باشد، به عنوان مثال ملاقات با بومیان این سرزمین یکی از آن نکات می باشد. یکی از با ارزش ترین مسائل در سفر افراد مردم مهمان نواز و صمیمی این کشور می باشد. با سوابق تاریخی اروپایی، مائوری، جزیره های اقیانوس آرام و فرهنگ کشور های آسیایی کشور نیوزلند به جمعیتی با ملیت های مختلف و نژاد های گوناگون تبدیل شده است.

یکی از ویژگی هایی که کشور نیوزلند را در دنیا منحصر به فرد کرده است این می باشد که شهروندان این کشور مدرن بوده و تحصیل کرده می باشند، همچنین شهروندان علاقه دارند تا در رابطه با مسائل روز در دنیا با افراد صحبت کنند. از لحاظ جغرافیایی می توان گفت که سه چهارم جمعیت این کشور در بخش شمالی زندگی می کنند.

یک سوم از جمعیت کل نیوزلند در شهر اوکلند ساکن هستند، زیرا هزینه های زندگی در این شهر مناسب تر و مقرون به صرفه می باشد. بیشتر مردم در این کشور در شهر های کریسچرچ، همیلتون، و ولینگتون زندگی می کنند. مردمان مائوری سفر خود را در اقیانوس آرام شروع کرده و جزء اولین ساکنان نیوزلند محسوب می شوند.

 

زبان مردم جهت زندگی در نیوزلند

بیشتر مردم کشور نیوزلند به زبان انگلیسی تسلط دارند، در واقع می توان گفت زبان مردم نیوزلند می باشد. در سال 1987 میلادی زبان مائوری بر اساس قوانین وضع شده به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شد. از زبان مائوری می توان در مواقع قانونی استفاده کرد. با این اوصاف همچنان زبان انگلیسی زبان رایج در این کشور بوده و به عنوان زبان رسمی کشور جزیره ای نیوزلند محسوب می شود.

همان طور که زبان مردم نیوزلند انگلیسی و مائوری می باشد، بیشتر شهروندان از دانش صحیح زبان انگلیسی برخوردار هستند، طبق بررسی های انجام شده درباره زبان مردم نیوزلند، حدودا 96 % از مردم به زبان انگلیسی صحبت کرده و حدودا 4 % به زبان بومی مائوری به مکالمه می پردازند. نیوزلندی ها با لهجه خاصی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و فهمیدن لهجه آن ها حتی برای افرادی که به خوبی زبان انگلیسی صحبت می کنند دشوار می باشد.

زبان های بومی در کشور نیوزلند

همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد زبان مائوری رایج ترین زبان بومی در این کشور می باشد، قبل از آن که اروپایین وارد این کشور شوند زبان رسمی در این کشور تنها زبان مائوری بود. چندین زبان بومی دیگر نیز توسط برخی مردم این کشور و جزیره های دور افتاده از نیوزلند نیز در این کشور رواج دارد. این زبان ها به شرح زیر می باشد:

  • Cook Island Maori: یکی از زبان هایی که شباهت زیادی به زبان مائوری دارد این زبان می باشد، مردمان جزیره Cook به این زبان صحبت می کنند و به عنوان زبان رسمی شان محسوب می شود.
  • زبان Niuean: اکثریت مردم بومی در جزیره Niue، تعداد اندکی از شهروندان کشور نیوزلند، بخشی از مردم جزیره Cook و شهروندان جزیره Tonga به این زبان صحبت می کنند.
  • Tokelauan: یکی دیگر از زبان های جزیره توکلئو به جز زبان انگلیسی زبان Tokelauan می باشد.
  • Penrhyn: در جزیره پنرین تنها 200 نفر به این زبان به مکالمه می پردازند، این زبان به عنوان یک زبان در معرض خطر محسوب می شود.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با زبان مردم نیوزلند در اختیار شما متقاضیان قرار داده شد. مشاوران موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا اطلاعات کامل تری را در رابطه با مهاجرت به این کشور در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهند. شما عزیزان می توانید برای مطالعه بیشتر مقالات دیگری مثل: راهنمای عملی و شرایط مهاجرت به نیوزلند و مقاله تحصیل در نیوزلند را که توسط موسسه تهیه شده است را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *