مهاجرت تحصیلی فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

افراد زیادی برای ادامه تحصیل خود مقصد فنلاند را انتخاب می کنند و مهاجرت تحصیلی به فنلاند علاقه مندان خاص خودش را دارد. قبل از اقدام در خصوص مهاجرت به این کشور بهتر است بدانیم که پاسخ سوالات زیر را

 • آیا تصمیم به مهاجرت به کشور فنلاند را دارید؟
 • آیا مهاجرت تحصیلی به فنلاند را جهت این کار انتخاب نموده‌‌اید؟
 • آیا به دنبال تحصیل با کمترین هزینه در این کشور هستید؟
 • این‌ها سوالاتی است که می‌توانید با مطالعه این مقاله به پاسخ آن دست یابید.

تحصیل در فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند، این کشور هزار دریاچه و زیبا، آرزوی بسیاری از علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است. دانشگاه‌های این کشور هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا هستند. برخورداری از امکانات دانشگاهی سطح بالا و تحصیلات رایگان از دلایلی است که متقاضیان را به سمت فنلاند می‌کشاند.

فنلاند پنجمین کشور پهناور در قاره اروپا به شمار می‌رود. زبان‌های سوئدی و فنلاندی بسیار سخت بوده و یادگیری آنها امری دشوار است. به‌همین دلیل بسیاری از دانشجویان با انصراف از “تحصیل رایگان در فنلاند، ادامه تحصیل در کشورهایی مانند اتریش را ترجیح می‌دهند.

البته تحصیل در اتریش نیز رایگان است و تنها مبلغ 750 یورو درسال به‌ عنوان “هزینه‌ تحصیل در اتریش دریافت می‌گردد. از سویی دیگر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی در اتریش ملزم به شرکت در آزمون کنکور نیستند. به‌دلیل اینکه تقریبا 90 درصد کشورها به جز هند، در این مقطع آزمون ورودی برگزار می‌نمایند.

از این رو متقاضیان، تحصیل بدون کنکور و بدون دغدغه و استرس را می‌پسندند و ترجیح می‌دهند. از دیگر دلایل انتخاب کشور اتریش، دغدغه زبان آن کشور است. بدین معنا که اتریش یکسال پیش ازشروع سال تحصیلی،‌ دوره‌های زبان آلمانی برگزار می‌نماید. دانشجویان پس ازپایان دوره‌ها، مدرک زبان آلمانی دریافت خواهند کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

دانشجویان تحصیل در فنلاند همانند کشور برزیل می‌توانند به صورت رایگان ادامه تحصیل دهند. اما برای تحصیل رایگان می‌بایست شرایطی را دارا باشد. این شرایط به شرح ذیل است:

 1. سوابق تحصیلی قوی
 2. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با کسب نمره بالا
 3. ارائه مقاله
 4. فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های سطح بالا
 5. دارای حداقل معدل ۱۳

ناگفته نماند براساس قوانین وضع شده در فنلاند، دانشجویان غیر اروپایی می‌بایست جهت ادامه تحصیل شهریه بپردازند. فنلاند دارای دانشگاه‌های پزشکی معتبری در سطح دنیاست. از این رو فارغ‌التحصیلان این رشته به راحتی قادرند در سایر کشورهای جهان اشتغال یابند.

همچنین این امکان را دارند که در رشته خود به‌ صورت تخصصی و تکمیلی ادامه تحصیل دهند. تمپر و لاپاند از دانشگاه‌های مشهور و معتبر فنلاند به‌شمار می‌روند. کلیه رشته‌های فلسفه، حقوق، پزشکی، هنر، علوم طبیعی، دامپزشکی، علوم اجتماعی و غیره در این دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند. متقاضیان رشته‌های فوق‌الذکر جهت تحصیل دردانشگاه‌ها می‌بایست در آزمون ورودی به زبان فنلاندی یا سوئدی شرکت نمایند.

درصورت کسب نمره قبولی در آزمون مذکور مجاز هستند سه رشته تحصیلی را به‌صورت همزمان انتخاب نمایند. مشروط بر اینکه در هر رشته تحصیلی، مدارک لازم وکافی ارسال کنند. طول دوره تحصیلی در این مقطع بین3 تا 4سال می‌باشد.

تحصیل درمقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا درفنلاند

تحصیل در فنلاند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رایگان است. اما این قانون شامل دانشجویان غیربومی و خارجی نمی‌گردد. اعزام دانشجویان به فنلاند جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، نیازمند قبولی در کنکور نیست. به همین دلیل شرایط بسیار ایده‌آلی برای این دسته از دانشجویان به شمار می‌رود.

این درشرایطی است که می‌بایست درمقطع کارشناسی ارشد دارای معدل 13 به بالا و درمقطع دکترا 15 به بالا باشید. زبان تحصیل و آموزش در این دو مقطع تحصیلی، زبان انگلیسی است. بنابراین دانشجوی متقاضی تحصیل در فنلاند می‌بایست دارای مدرک آیلتس 5/6 در کارشناسی رشد و 7 در دکترا باشد. مدت زمان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد، 2 سال و در مقطع دکترا بین 3 تا 5 سال می‌باشد.

هزینه تحصیلی در فنلاند

 • دولت فنلاند قانونی را درخصوص شهریه‌های تحصیلی مصوب نموده است. طبق این قانون دانشجویان غیربومی و خارجی از سال 2017 ملزم به پرداخت شهریه هستند.
 • علاوه بر رایگان بودن “تحصیل در فلاند، “مخارج زندگی در فنلاند بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.
 • در واقع دانشجو با مبلغ بین 700 تا 1000 یورو در ماه به راحتی می‌تواند زندگی کند و ادامه تحصیل نماید.
 • البته ناگفته نماند این مبلغ درکشور اتریش به میزان 700 یورو است و می‌تواند دلیل دیگری برای جذب دانشجو باشد.

چرا تحصیل در فنلاند؟

مهاجرت تحصیلی به فنلاند، تصمیم اکثر مردم دنیا جهت مهاجرت به این کشور است. به دلیل این که دانشگاه‌های معتبری در این کشور وجود دارند. فنلاند دارای باکیفیت‌ترین سیستم و نظام آموزشی در سطح جهانی است. چراکه فنلاد در سال 2012 میلادی، عنوان بهترین سیستم آموزشی دنیا را کسب کرد.

گنجاندن تجارت و صنعت در دروس آموزشی، کسب مهارت درکنار دروس تئوری وسطح بالای تدریس دلایل مستحکم برای این امر است. لازم است بدانید دانشگاه هلسینکی فنلاند جزو 100 دانشگاه برتر جهانی شناخته شده است. در حال حاضر فنلاند دارای 11500 دانشجو می‌باشد که از 100 کشور در سراسر دنیا اقدام به “مهاجرت تحصیلی نموده‌اند. بالغ بر 300 رشته تحصیلی در دانشگاه‌های فنلاند وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

چه مدارکی لازمه اخذ ویزای تحصیلی است؟

در مهاجرت تحصیلی به فنلاند، می‌بایست ویزای تحصیلی داشته باشید. برای این کار، ابتدا یک ویزای موقت دریافت خواهید کرد که وارد خاک فنلاند شوید. سپس، با انجام امور مربوط به دانشگاه، می‌توانید به اداره مهاجرت مراجعه نموده و درخواست کارت اقامت نمایید. کار اولیه شما به صورت یکساله صادر می‌گردد که هر سال قابل تمدید می‌باشد.

از سال 2012 میلادی مصوب گردید کارت اقامت از سوی سفارت فنلاند در تهران صادر و تحویل متقاضی گردد. مدارک مورد نیاز به شرح ذیل است:

 • ارائه اصل و دو نسخه کپی از نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک زبان و دو نسخه کپی
 • ارائه بیمه یکساله دارای اعتبار به مبلغ 30 هزار یورو همراه با دو نسخه کپی (می‌توانید آن را از سایت swiss care به مبلغ 219 یورو خریداری کنید)
 • ارائه پاسپورت به همراه دو نسخه کپی.
 • ارائه اصل و دو نسخه کپی از شناسنامه متقاضی
 • ارائه تعداد دو قطعه عکس 6*4
 • ارائه نامه تمکن مالی دارای اعتبار به مبلغ 10 هزار یورو جهت اثبات تامین هزینه زندگی و تحصیل و دو نسخه کپی
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از دبیرستان به بالا به همراه ریزنمرات
 • تنظیم و ارائه CV

کار حین تحصیل درفنلاند امکان‌پذیر است؟

کار حین تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است. بدین صورت که دانشجو حین تحصیل می‌تواند بین 20 تا 25 ساعت مشغول کار شود. ساعات تعیین شده مجاز به کار، مرتبط به مقطع تحصیلی است. در زمان تعطیلات نیز می‌توانند به مدت 40 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند. لازم به ذکر است همین شرایط در کشور اتریش نیز به عنوان یک کشور اروپایی وجود دارد.

اکنون می توان ادعا نمود موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موکلین خود را در دستیابی به رویاهایشان رها نخواهد کرد. ارائه مشاوره‌های تخصصی و راهکارهای مناسب‌ جهت مهاجرت تحصیلی به فنلاند و یا سایر کشورها ازجمله خدمات این موسسه است. وکلای ما آمادگی این را دارند که اطلاعات گسترده‌تری در این خصوص در اختیار شما دوستان قرار دهند. پس از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری با ما در ارتباط باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *