مهاجرت به کشور فنلاند

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

فنلاند کشوری زیبا در  اروپاست که امروزه جایگاه ویژه ای در این قاره سبز یافته است. فنلاند که روزگاری سرزمینی سرد و دور افتاده بود و جمعیت کمی را در خود جای داده بود، چند سالی است که جهش خیره کننده ای یافته است و توسعه ای همه جانبه را تجربه کرده است تا جایی که به مقصد بسیاری از مردمان از سراسر دنیا مبدل گشته و افراد زیادی خواهان مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت فنلاند شده اند. فنلاند عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است و این، امتیاز مضاعفی را برای آن به ارمغان آورده است. افرادی که تابعیت یا اقامت دائم فنلاند را دارند می توانند آزادانه در سراسر منطقه اتحادیه اروپای تردد کرده و به رایگان تحصیل کنند یا به راحتی کاری بیابند.

مطابق قواعد حقوق بین الملل خصوصی، امکان مهاجرت به فنلاند و کسب اقامت آن از طریق اموری مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره وجود دارد و آن هایی که خواستار چنین امری هستند، می توانند از این راه اقدام نمایند. تحصیل در فنلاند، کار در فنلاند، سرمایه گذاری در فنلاند و مانند آن، راه هایی هستند که می تواند اقامت آن کشور را به ارمغان آورد ولی هر کدام از آن ها سازوکار خود را دارند و توفیق در آن ها نیازمند آگاهی کامل و تجربه است. وکلا و مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، می توانند ضمن ارائه خدمات مشاوره در اخذ اقامت فنلاند شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی خواهند کرد.

درباره ی کشور فنلاند

کشور فنلاند در شمال قاره اروپا و در حوزه اسکاندیناوی واقع شده است. فنلاند از شرق با روسیه و از غرب با سوئد مرز طولانی دارد. این سرزمین برای سال های متوالی جزء قلمرو پادشاهان سوئد بوده است و مدت های مدیدی محل مناقشه میان روسیه و سوئد بوده است تا آن که نهایتا کشور مستقل امروزی با حکومت مترقی از نوع دموکراسی پارلمانی شکل گرفت.

فنلاند سرزمین پهناوری است که بیشتر قسمت های شمالی آن جمعیتی بسیار اندکی دارد. جمعیت این کشور حدودا پنج میلیون نفر است که بخشی در حدود یک پنجم فقط در پایتخت آن یعنی هلسینکی که در قسمت جنوبی این کشور واقع شده است زندگی می کنند. آب و هوای کشور فنلاند، سرد و خشک ولی تمیز و پاک است. مناطق شمالی تر، سرد تر هستند و با انبوهی از جنگل های سردسیری پوشیده شده اند که این امکان را برای کشور فراهم آورده است که به عنوان یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان چوب در دنیا شناخته شود.

اقتصاد این کشور از وضعیت بسیار با ثباتی برخوردار است تا جایی که رکود اقتصادی اروپا نیز کمترین تاثیر را بر رشد اقتصادی این کشور گذاشت. نرخ بیکاری، تورم و فساد در فنلاند به نحو قابل توجهی پایین است و از این نظر، یک از برترین کشورهای دنیا می باشد. این اوضاع مطلوب اقتصادی، سبب سوق یافتن سرمایه های خارجی به آن و رشد و توسعه افزون تر می شود. مجموع این شرایط مطلوب اقتصادی، تاثیر مثبت و سازنده ای بر تمامی بخش ها از جمله آموزش گذاشته و بنابراین نظام آموزشی این کشور نیز همچنین جزء بهترین ها در دنیا محسوب می شود.

اقامت فنلاند و تعریف و انواع آن

برای آن هایی که به دنبال اخذ اقامت فنلاند هستند، لازم است که تصور و درک صحیحی از معنای اقامت و شرایط آن داشته باشند. اقامت یک کشور، عبارت است از مجوزی که به یک فرد خارجی داده می شود تا برای مدت معینی در آن کشور حضور داشته باشد، زندگی کند و به کار و تحصیل در آن بپردازد. این مجوز می تواند برای مدت موقت و محدودی باشد و هم چنین می تواند نامحدود و برای مدت نامعلومی باشد. اقامت دائم، پیش زمینه و مقدمه کسب تابعیت برای افراد خارجی است و با یکدیگر فرق می کنند. البته فردی که اقامت دائم کشوری را دارد تقریبا از تمامی مزایای شهروندی آن کشور برخوردار است مگر حق مشارکت در امور سیاسی یعنی کاندیدا شدن یا رای دادن به کاندیداها.

با توجه به این که کسب اقامت موقت، پیش نیاز کسب اقامت دائم و نیز کسب اقامت دائم، پیش نیاز کسب تابعیت یک کشور است بنابراین اگر فردی خارجی به دنبال به دست آوردن اقامت فنلاند و تابعیت آن باشد، نخست باید از طریق یکی از امور تحصیلی یا کاری یا سرمایه گذاری یا غیره اقامت موقت آن کشور را به دست آورد و سپس با طی کردن این پروسه و گام به گام ظرف چند سال نهایتا به آن چه که در نظر دارد برسد. پیمودن این پروسه اولا نیازمند آگاهی کامل و تسلط بر همه جوانب آن می باشد و ثانیا نیازمند صبر و حوصله است.

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

نظام آموزشی این کشور، مطابق استانداردهای آموزشی جهانی در دو سطح عمومی و دانشگاهی می باشد که فرد خارجی امکان اخذ پذیرش و تحصیل در تمامی مقاطع را دارد. زبان تحصیل در این کشور، زبان فنلاندی و سوئدی است ولی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دوره های به زبان انگلیسی نیز یافت می شود. متقاضی می باید به منظور اخذ پذیرش تحصیلی، درخواست خود را به همراه رزومه شخصی به مرکز آموزشی مورد نظر بفرستد تا آن ها بررسی کرده و پاسخ دهند. در صورت اخذ پذیرش، به همراه مدارک لازمه به سفارت مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی یا همان مجوز اقامت موقت بلند مدت در فنلاند را بدهد.

اقامت در فنلاند از طریق کار

به دست آوردن کار و اشتعال در فنلاند هم اکنون عمدتا از طریق یافتن کارفرما و اخذ دعوت نامه کاری از او امکان پذیر است ولی این فرآیند، سخت بوده و امکان موفقیت در آن نیز بسیار پایین است. فنلاند بر اساس قوانین مشترک اعضای اتحادیه اروپا در چنین مواردی و به منظور حمایت از نیروی کار داخلی، مقرر کرده است که آن کارفرما ابتدا آن موقعیت شغلی را به مدت سه ماه در فنلاند و در صورت نیافتن نیروی کار واجدالشرایط، در مرحله دوم هم به مدت سه ماه در حوزه اتحادیه اروپا آگهی دهد و در صورت نیافتن نیرو در آن مرحله، قادر به دعوت از نیروی خارجی مورد نظز خویش می باشد.

اقامت در فنلاند از طریق سرمایه گذاری

با توجه به سیاست گذاری های توسعه محور دولت فنلاند در سال های گذشته، این کشور توانسته است که سرمایه های خارجی زیادی را جذب نماید و این نشان دهنده ی امنیت سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاری نیز عمدتا از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت صورت می پذیرد که قوانین و روند خاص و پیچیده خود را دارد. اساسا با توجه به پیچیدگی ذاتی پروسه ی سرمایه گذاری که نیازمند تسلط همه جانبه به مسائل حقوقی و اقتصادی بطور توأمان می باشد، توصیه می شود که حتما از گروه وکلای کارآزموده در این امر بهره بگیرید.

اخذ اقامت فنلاند از راه های دیگری مانند ازدواج با یک تبعه فنلاندی و نیز پناهندگی در فنلاند نیز وجود دارد که اموری قابل توصیه نیستند. ازدواج که امری شخصی و مربوط به احساسات دو نفر می باشد و صرفا به این بسنده می کنیم که اخذ اقامت این کشور از این طریق، تابع شرایطی مانند ازدواج قانونی و گذراندن زندگی مشترک به مقدار حداقل قانونی می باشد پناهندگی نیز پدیده ای خاص و پر مخاطره است که به مثابه آخرین راه و تنها مختص افراد خاصی و آن هم در وضعیت خاصی می باشد و شدیدا توصیه می شود که از این امر اجتناب کنید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در مهاجرتی قانونی و مطمئن یاری می رسانند

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *