مهاجرت به کشور مالتا

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا

مدارک لازم برای پذیرش در مالتا

مالتا یکی از کشورهای کوچک و کم جمعیت اروپایی است که از اعضای حوزه شینگن بحساب می­آید. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند می­توانند مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا را آماده نمایند. دانشجویان عزیز می­توانند با برقرای ارتباط با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا آگاهی های لازم را کسب نمایند.

مالتا کشوری توریستی است که دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی این کشور علاوه بر تحصیل در کشوری مرفه، از زیبائیهای گردشگری این کشور نیز بهره­مند خواهند شد. تدریس در دانشگاههای کشور مالتا به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و دانشجویان جهت تحصیل در این کشور نیازی به یادگیری زبان درکشور مالتا نخواهند داشت.

همچنین از آنجائیکه این کشور سالانه شاهد حضور گردشگران زیادی می­باشد، اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و دانشجویان براحتی می­توانند با مردم این کشور ارتباط برقرار نموده و به انجام کارضمن تحصیل در مالتا بپردازند. یکی دیگر از مزایایی تحصیل درکشور زیبای مالتا اینست که دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی این کشور براحتی می­توانند به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر نمایند.

در اولین قدم دانشجویان باید مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا را به دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایند. پس از موافقت دانشگاه با درخواست تحصیل دانشجو، وی می­تواند برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا اقدام نماید. مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا از جمله موارد مهمی است که دانشجویان قبل از تحصیل در این کشور باید از آن آگاه گردند. از علاقمندان به تحصیل در مالتا دعوت می­نمائیم تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

تحصیل در مالتا

سیستم آموزشی کشور مالتا از کیفیت و استانداردهای بالایی برخوردار است زیرا این کشور در گذشته یکی از مستعمرات دولت انگلستان بود. به همین دلیل تمامی سیستم های آموزشی این کشور برگرفته از سیستم آموزشی انگلستان است. دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای تحصیل به مدت 3 ماه و یا کمتر به این کشور مراجعت می­نمایند نیازی به اخذ ویزای تحصیلی این کشور نخواهند داشت. اما دانشجویان سایر کشورها برای تحصیل در این کشور می­بایست ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند.

دانشجویان جهت تحصیل در کشور مالتا می­بایست در دو مرحله مدارک خود را به مقامات این کشور تحویل نمایند:

 1. مرحله اول: آماده نمودن تمامی مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا به دانشگاه مورد نظر خود جهت پذیرش
 2. مرحله دوم: آماده نمودن تمامی مدارک جهت تحویل نمودن به سفارت مالتا برای اخذ ویزای تحصیلی

مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا

همانطور که بیان نمودیم ابتدا دانشجویان بایستی موافقت دانشگاهی را برای تحصیل خود در مالتا اخذ نمایند. بدین منظور دانشجو ابتدا تمامی مدارک زیر را به دانشگاه مربوطه باید ارسال نماید:

 • مدرک هویتی دانشجو (کارت ملی و شناسنامه) به همراه مدارک شناسایی همراهان
 • پاسپورت معتبر دانشجو به همراه پاسپورت سایر همراهان
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی به همراه ترجمه آنها که ارسال ترجمه آنها به دانشگاه کافی است.
 • تکمیل فرم ثبت نام دانشگاه مورد نظر

دانشجو باید تمامی مدارک فوق را بصورت آنلاین به دانشگاه مورد نظر خود ارسال نماید. پس از اینکه دانشگاه مورد نظر با درخواست وی موافقت نمود، ایمیلی مبنی پذیرش وی در دانشگاه برای دانشجو ارسال خواهد شد. دانشجو با در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه به همراه سایر مدارک می­بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی مالتا کدامند؟

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی باید تمامی مدارک زیر را به سفارت مالتا در کشور مبدأ خود تحویل نماید:

 • ارائه فرم درخواست ویزای تحصیل در کشور مالتا که توسط دانشجو تکمیل شده است.
 • ارائه دو قطعه عکس
 • ارائه بلیط بازگشت از مالتا
 • ارائه مدارکی که دال بر توانایی دانشجو برای تأمین هزینه های زندگی در طول دوره تحصیلی می­باشد.
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده محل اقامت فرد در هنگام ورود به مالتا است.
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاهی در مالتا
 • ارائه رزومه کاری
 • ارائه آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
 • ارائه گواهی عدم سوسابقه دانشجو
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی که بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور مالتا را دارند بایستی دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره6 و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارای مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 و برای مدرک دکترا بایستی حداقل نمره 7 باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاهی های لازم جهت تحصیل در بهترین دانشگاههای این کشور را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

محدودیت های تحصیلی در دانشگاههای مالتا چگونه است؟

تحصیل دانشجویان در دانشگاههای کشور مالتا با محدودیت سنی همراه است. بگونه ای که تنها دانشجویان با حداکثر سن 23 سال می­توانند وارد دوره­ی کارشناسی و دانشجویان با حداکثر سن 32 سال اجازه ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان برای ورود به مقطع دکتری حداکثر باید42 ساله باشند.

از دیگر مدرک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا نداشتن گپ تحصیلی است. بدین معنا که دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد بلافاصله بایستی وارد مقطع تحصیلی دکترا گردند. البته در برخی موارد که دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد به انجام کارهای تحقیقاتی و یا مشغول به کار گردیده باشد با ارائه مدارکی به دانشگاه اجازه ورود به مقطع بالاتر را خواهد داشت.

تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاههای مالتا چگونه است؟

هم اکنون دانشگاههای کشور مالتا پذیرای 11500 دانشجو می­باشد که بیش از 1000 دانشجو از این میان را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد. تحصیل در دانشگاههای مالتا در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است و تقریبا تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاههای این کشور ارائه می­گردد. از آنجائیکه دانشگاههای این کشور از سیستم آموزشی بسیار با کیفیتی برخوردار است دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان به این کشور مراجعه می­نمایند. بگونه ای که هم اکنون این کشور میزبان  دانشجویان 92 کشور از سراسر جهان می­باشد.

دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی می­بایست دارای مدرک تحصیلی 12 ساله از مدارس باشند. همچنین دانشجویانی که دارای مدرک کاردانی هسستند پس از گذراندن دوره پری مستری در این کشور می­توانند به طور مستقیم وارد دوره­ی کارشناسی ارشد دانشگاههای مالتا گردند. دانشجویان با سوالات متداولی در زمینه مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مالتا روبرو می­گردند از جمله:

 • آیا جهت اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاههای مالتا مدارک جداگانه ای باید ارائه نمود؟
 • آیا مدارک تحصیلی که دانشگاههای مالتا به دانشجویان اعطا می­نمایند در تمامی جهان شناخته شده است؟
 • تحصیل پزشکی در مالتا چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالتا می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *