مهاجرت تحصیلی مجارستان

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان

مجارستان کشوری اروپایی است که دانشگاههای معتبر فراوانی در این کشور وجود دارد. مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستاناز ملزومات ورود به دانشگاههای این کشور می­باشد. دانشجویان جهت آگاهی از مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان می­توانند از مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند. تحصیل در دانشگاههای مجارستان برای دانشجویان بین المللی بصورت رایگان نیست، اما شهریه ای که دانشگاههای این کشور از دانشجویان دریافت می­نماید بسیار مناسب تر از سایر کشورها می­باشد.

شهریه های تحصیلی رشته های مختلف در دانشگاههای مجارستان با یکدیگر متفاوتند.  بالاترین شهریه ها در دانشگاههای مجارستان مربوط به رشته های پزشکی می­باشد. دولت مجارستان به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار را داده است و دانشجویان در ضمن تحصیل می­توانند 20 ساعت در هفته به انجام کارها دانشجویی بپردازند.

در شهرهای مختلف مجارستان از جمله بوداپست پایتخت زیبای این کشور براحتی می­توان  تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی را در سطح شهر مشاهده نمود. از جمله دانشگاههای معتبر مجارستان می­توان به دانشگاه سگد، پچ و بوداپست اشاره نمود. از آنجائیکه در این کشور دانشگاههای معتبر بسیاری وجود دارد و از طرفی هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب است اکثر دانشجویان این کشور را برای رشد در زمینه تحصیلی خود انتخاب می­نمایند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل در مجارستان برای کودکان از سن 6 سالگی آغاز و تا سن 18 سالگی بصورت اجباری می­باشد. کودکان از سن 3-6 سالگی دروه های پیش دبستانی را در مهدکودک های این کشور می­گذرانند. از سن 6 سالگی وارد دبستان های این کشور شده و تاسن 14 سالگی به تحصیل در دوران دبستان مشغولند. پس از آن وارد دوره دبیرستان شده و تا سن 18 سالگی در این دوره به تحصیل می­پردازند.

یکی از شرایط اعزام دانشجو به مجارستان دارا بودن دانشجویان از مدرک تحصیلی دیپلم می­باشد. برای تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی و لیسانس باید یک ماه قبل از شروع سال تحصیلی و برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری سه ماه قبل از آغاز ترم جدید ثبت نام نمایند. دانشجویان در طول دوره­ی تحصیلی خود از مزایایی همچون بیمه های درمانی و استفاده از کارت های تخفیف دار حمل و نقل عمومی برخوردار هستند. سیستم حمل و نقل عمومی در مجارستان بصورت 24 ساعته در تمامی سطح شهرهای مجارستان در دسترس هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان

از جمله مهمترین مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان در مقطع لیسانس داشتن دیپلم می­باشد. دانشجویان پس از ورود به مقطع لیسانس اجازه انجام کار ضمن تحصیل را خواهند داشت. دولت مجارستان به دانشجویان در این مقطع اجازه 20 ساعت کار در هفته را داده است ودانشجویان می­توانند درآمدی معادل 160 تا 200 یورو در ماه داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای مجارستان 2 سال طول خواهد کشید و دانشجویان در این دوره نیز اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند. اما دانشجویان در مقطع دکتری می­توانند تا 30 ساعت در هفته کار انجام دهند. ناگفته نماند تحصیل در دوره دکتری در این کشور 3 سال طول می­کشد.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در کشور مجارستان تحصیل در رشته های پزشکی است. دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در رشته پزشکی به مجارستان مهاجرت می­کنند. زیرا دانشگاههای پزشکی مجارستان از اعتبارهای جهانی برخوردار است. دانشگاه پزشکی سملوایز از معتبرترین و بهترین دانشگاههای مجارستان و جهان بشمار می­رود. تدریس پزشکی در این دانشگاه به سه زبان آلمانی- انگلیسی و مجاری صورت می­گیرد.

دانشجویان جهت پذیرش در این دانشگاه اولاً باید دوره های پیش دانشگاهی را در کالج اویسینا یا اینترنشنال بگذارنند، ثانیاً در امتحان ورودی این دانشگاه نمره­ی قبولی را اخذ نمایند. دانشگاه سملوایز مجهر به کتابخانه های بسیار بزرگ و بیمارستان 3000 تخت خوابی در قسمت مراقبت های ویژه می­باشد. بطوریکه بیمارستان این دانشگاه بخش بزرگی از شهر بوداپست را بخود اختصاص داده است.

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه بایستی سالیانه مبلغ 16000 دلار به دانشگاه پرداخت نمایند. علاوه بر شهریه دانشگاه دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه ای معادل 400 دلار برای ثبت نام و 250 دلار برای شرکت در امتحان ورودی این دانشگاه هستند. دانشجویان با مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند در رابطه با سایر دانشگاههای پزشکی این کشور اطلاعات مفیدی را کسب نمایند.

مزایای تحصیل در مجارستان چیست؟

دانشجویان با تحصیل در دانشگاههای مجارستان از مزایای بسیاری همچون موارد زیر برخوردار خواهند شد:

 • دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان براحتی می­توانند به تمامی کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا بدون ویزا مسافرت نمایند.
 • دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای مجارستان نیازی به یادگیری زبان های دیگر ندارند و تنها با مهارت داشتن به زبان انگلیسی می­توانند وارد دانشگاههای این کشور گردند. ناگفته نماند دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه بایستی دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره6.5 باشند.
 • دانشگاههای مجارستان امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار داده است و مدارک صادر شده از این دانشگاهها در تمامی جهان شناخته شده هستند.
 • همه­ی دانشجویان تنها با داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی می­توانند درخواست پذیرش به دانشگاههای مجارستان را نمایند.

ویزای تحصیلی مجارستان چگونه است؟

درخواست برای ویزای تحصیلی مجارستان از جمله پرمتقاضی ترین ویزا ها در جهان بشمار می­رود. از طرفی این کشور شرایط سختی برای اخذ ویزای تحصیلی خود قرار نداده است. در ضمن دولت مجارستان برای صدور ویزای تحصیلی امتیازاتی را قرار داده تا دانشجویان براحتی نسبت به اخذ آن اقدام نمایند. بطور مثال دانشجویان در صورتی که از معدل های بالاتری برخوردار باشند شرایط اخذ ویزا برای آنها آسان تر خواهد شد. همچنین برخورداری از مدرک زبان انگلیسی از جمله امتیازات دریافت ویزای تحصیلی این دانشگاه محسوب می­گردد.

مدارک مورد جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟

دانشجویان پس از اخذ پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاههای مجارستان ابتدا بایستی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مجارستان عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاههای مجارستان
 • ارائه 6 قطعه عکس
 • ارائه گواهی مبنی بر تعهد دانشجو برای پرداخت شهریه های دانشگاه
 • ارائه گواهی اشتغال به کار قیم دانشجو
 • ارائه رسید واریزی شهریه دانشگاه
 • ارائه مدارک هویتی دانشجو
 • ارائه پاسپورت معتبر

در نهایت دانشجو بایستی هزینه صدور ویزای تحصیلی مجارستان را بصورت نقدی به سفارت این کشور پرداخت نماید. دانشجویان با سوالات متعددی در زمینه مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا دانشگاههای پزشکی در مجارستان به دانشجویان بورسیه اعطا می­نماید؟
 • آیا با ویزای تحصیلی مجارستان می­توان به همراه اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟
 • آیا پس از اتمام تحصیلات در دانشگاههای پزشکی می­توان در بیمارستان های این کشور مشغول به کار شد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان می­باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *