مهاجرت تحصیلی مجارستان

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور شهر بوداپستکه با 93030 کیلو متر مربع می باشد. جمعیت این کشور نه میلیون نفر می باشد که بیشتر این مردم به دین مسیحیت متعقد هستند.موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط شرایط اعزام دانشجو به مجارستان می پردازد و بهترین دانشگاه های این کشور را به شما معرفی می نمایند. این کشور به دلیل زیبایی های طبیعی و مردمان مهمان نواز می باشد. دانشگاه های این کشور بسیار معتبر می باشد و به خاطر همین باعث شده که بسیاری از افراد وارد این کشور شوند و از این کشور استقبال کنند.

بررسی تحصیل و شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می کنند و واحد پول این کشور فورینت می باشد. شهر پج یکی دیگر از بزرگ ترین شهر های این کشور می باشد و پایتخت فرهنگی دارد. متقاضیان تحصیل و شرایط اعزام دانشجو به مجارستان باید بدانند که این کشور از پروسه بولونیا پیروی می کند و دوره تحصیل دانشگاهی با مقطع سه تا چهار ساله لیسانس شروع و با مقطع دو ساله فوق لیسانس و مقطع سه تا چهار ساله دکترا تخصصی می باشد.

برای ورود به دانشگاه این کشور تمامی دوره های دبیرستان و قبولی در آزمون ورودی برای دریافت پذیرش تحصیلی لازم می باشد. دروس عمومی برای دانشجویان بین المللی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس داده می شود و باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشید تا بتوانید پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

مدارک پذیرش از دانشگاه های مجارستان

 • ارائه ترجمه رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا زبان مجاری
 • ارائه ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی و یا زبان مجاری
 • قبولی در امتحان ورودی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
 • پرداخت هزینه های امتحان ورودی دانشگاه ها
 • ارائه پاسپورت یا گذرنامه دارای اعتبار
 • ارائه کواهی تمکن مالی
 • ارائه رزومه تحصیلی به زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل در مجارستان

 • ارائه پاسپورت یا گذرنامه
 • ارائه تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه دو قطعه عکس به اندازه پاسپورت
 • ارائه نامه پذیرس تحصیلی از دانشگاه های معتبر و یا موسسات آموزش عالی
 • ارائه نامه رزرو خوابگاه یا اجاره مسکن
 • پرداخت هزینه ویزا به سفارت
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی و سلامت
 • ارائه گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

دانشگاه های معتبر مجارستان

دانشگاه اوتوش لورند

این دانشگاه یک موسسه تحقیقاتی دولتی می باشد که در سال 1635 در شهر بوداپست تاسیس شد. این دانشگاه یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین دانشگاه های این کشور می باشد. بیشتر از پنج دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که از جمله : علوم انسانی، روان شناسی، انفورماتیک، حقوق و علوم اجتماعی و ….. می باشد.

دانشگاه فنی مهندسی بوداپست

این دانشگاه در سال 1782 در شهر بوداپست تاسیس شد. این دانشگاه بیشتر از هفت دانشکده دارد که از جمله : دانشکده مهندسی عمران، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشکده معماری، دانشکده بیو تکنولوژی، دانشکده مهندسی برق و انفورماتیک، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و…. که در سه دوره تحصیلی تدریس داده می شود.

دانشگاه سگد

این دانشگاه در دانشکده های کشاورزی، هنر، دندان پزشکی، اقتصاد و تجارت، مهندسی، حقوق و علوم سیاسی، پزشکی، موسیقی، دارو سازی، علوم و انفورماتیک، علوم اجتماعی و آموزش از سراسر جهان دانشجو می پذیرد.

دانشگاه اروپای مرکزی

این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی خصوصی در شهر بوداپست می باشد که یک دانشگاه آمریکایی و مجارستانی می باشد. این دانشگاه تنها در دوره کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های علوم و هنر، دانشکده تجارت و علوم اجتماعی، زبان و فرهنگ و مهندسی دانشجو را قبول می کند.

دانشگاه دبرسن

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور می باشد که در سال 1538 در شهر دبرسن تاسیس شد. این دانشگاه دارای 22 بخش علوم پایه و 25 بخش بالینی در زمینه های پزشکی، جراحی، ارتوپدی، اقتصاد، حقوق، علوم و فن آوری، موسیقی، مهندسی و …. فعالیت دارد.

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه های مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان نسبت به کشور های اروپایی دیگر پایین تر می باشد. هزینه تحصیل در مجارستان بر طبق رشته های تحصیلی، دوره تحصیلی و دانشگاه های فرق دارد. به صورت میانگین هزینه نحصیل در این دانشگاه ها بین 1000 تا 3000 یورو در یک سال تحصیلی می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سفیران به شما عزیزان در زمینه اقامت و مهاجرت به کشور های اروپایی، کشور کانادا، کشور آفریقای جنوبی و…. مشاوره تخصصی ارائه می دهند. و تمامی سوالات شما را پاسخ می دهند.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

یکی از موارد مهم برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی، هزینه زندگی در کشور های اروپایی می باشد. هر دانشجو بین المللی بابت تامین هزینه های خود در یکی از شهر های مجارستان به صورت میانگین به 450 تا 500 یورو در هر سال می باشد. اولین شرط از شرایط اعزام دانشجو به مجارستاناین است که اعزامی موفق و سریع و همچنین دریافت پذیرش از دانشگاه های مجارستان می باشد که با داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

مراکز اعزام دانشجو به خارج

مراکز زیادی برای ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد، برای تحصیل در این کشور باید ابتدا با این مراکز مشورت کنید سپس تصمیم نهایی خود را دریافت کنید. افراد زیادی سالانه در این کشور در دوره های گوناگون در کل جهان در حال ادامه تحصیل هستند. برای تحصیل در دوره کارشناسی ( لیسانس) در این کشور باید مدرک دیپلم دریافت کنید.

دانشجویان در حال تحصیل در دوره کارشناسی مجوز 20 ساعت کار در یک هفته را دارند و تقریبا بین 160 تا 200 یورو در هفته دریافت می کنند و می توانند به هزینه های تحصیل و زندگی کمک کنند. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما سروران با توجه به شرایط شما بهترین راه های مهاجرتی را پیشنهاد می دهند و به شما به صورت تخصصی و رایگان در مورد شرایط اعزام دانشجو به مجارستان مشاوره می دهند و از ابتدای پروسه تا انتهای پروسه در کنار شما سروران هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *