مهاجرت کاری انگلستان

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان

افراد با هدف اخذ اقامت انگلستان تصمیم به فعالیت شغلی در این کشور می گیرند. اما از مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان ، گذراندن یک دوره تحصیلی در انگلیس از الزامات اخذ اقامت می باشد. به این صورت که شما پس از اخذ ویزای تحصیلی می‌ توانید در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهید. پس از پایان دوره تحصیلات خود می‌توانید ویزای تحصیلی را مبدل به ویزای کاری نمایید.

در نهایت پس از چند سال اقامت و زندگی در انگلستان موفق به اخذ اقامت دائم انگلیس خواهید شد. کشور اروپایی انگلستان در حوزه ‌های اقتصادی، سیاسی، خدمات پزشکی و فناوری در سطح جهانی بسیار عالی‌ رتبه است.

ویزای کار انگلستان

ویزای کار در انگلستان از چندین روش قابل دریافت است. یکی از این روش‌ ها دریافت دعوتنامه شغلی از سوی یک کارفرمای انگلیسی یا یک شرکت معتبر انگلیسی است. فرد متقاضی نیز باید واجد شرایط این شغل باشد. دومین روش از طریق آگهی شغلی است. بدین صورت که کارفرما می ‌‌بایست آگهی شغل پیشنهادی خود را به مدت 3 ماه در انگلستان منتشر کند. اگر شخص متقاضی در انگلستان یافت نشد، دوباره آگهی را به مدت 3 ماه در منطقه اتحادیه اروپا چاپ نماید.

چنانچه باز هم شخص واجد شرایط شغل مورد نظر پیدا نگردید، کارفرما می ‌تواند شما را به عنوان نیروی کار خارجی جذب نماید. در این صورت مجاز به اخذ ویزای کار انگلستان هستید. کارفرما (اسپانسر) بایستی حقوق مکفی برای نیروی کار خود در نظر بگیرد تا هزینه‌ های زندگی خود و خانواده ‌اش تامین گردد. پروسه اخذ این نوع ویزا از 2 تا 9 ماه طول می‌ کشد. متقاضی پس از گذشت 2 تا 5 سال می ‌تواند “اقامت دائم انگلستان را اخذ نماید. روش دیگر اخذ ویزای کار انگلستان، مهارت و حرفه فرد متقاضی است. این نوع ویزا درخصوص کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و دانمارک اعطا می ‌گردد.

انواع ویزاهای اقامت انگلستان

در سیستم جدید ویزاهای انگلستان (point-based system)، به‌ طور کلی ویزاهای اقامت در کشور انگلستان” بر 3 نوع هستند:

ویزای Tier 1

ویزای Tier 1، ویزای کارآفرینی بوده که خود به 3 دسته تقسیم می ‌گردد:

INVESTOR (ویزای سرمایه گذاری در انگلستان)

ویزای سرمایه گذاری انگلستان جهت اقامت انگلستان مختص افرادی است که مبلغ نقدینگی معادل 000/000/1 پوند در کشور مبدا هستند. آنها از طریق انتقال این مبلغ به کشور انگلستان، مجاز به اخذ اقامت این کشور می‌ گردند. فرد بایستی با افتتاح حساب در یکی از بانک‌ های انگلیس، مبلغ 000/750 پوند از کل مبلغ نقدینگی را واریز نماید. ضمنا متقاضی حق برداشت این مبلغ را نخواهد داشت. در مقابل می ‌تواند اقامت به مدت 5 سال دریافت کند.

وی با الباقی مبلغ (000/250 پوند) قادر به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت خواهد بود.  در این حالت پس از گذشت 5 سال، متقاضی مجاز به دریافت پاسپورت انگلستان می ‌گردد.

ENTRE PRENEAR (ویزای تاسیس شرکت در انگلستان)

Self-assessment points calculator صلاحیت متقاضیان اخذ ویزای انگلستان را مورد ارزیابی قرار می ‌دهد. سپس فرم ‌های مربوطه تکمیل و اطلاعات شخصی شما ارائه می‌ شود. شرط لازم اخذ این نوع ویزا، دارا بودن نقدینگی 000/200 پوند می ‌باشد. این مبلغ می ‌بایست از طریق یکی از شرکت ‌های تحت نظارت FSA به گردش بیفتد.

از جمله مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان ارائه مدرک آیلتس نمره 5/6 زبان انگلیسی است. این مدرک می تواند 10 امتیاز را جهت مهاجرت به انگلستان برای شما به ارمغان می ‌آورد.

POST-STUDY WORK

  • این ویزا مختص دانشجویان فارغ ‌التحصیل یا در حال تحصیل در انگلستان است.
  • این دانشجویان می ‌توانند با سرمایه 000/50 یورویی اقدام به سرمایه ‌گذاری و فعالیت شغلی نمایند.
  • دولت انگلستان با در نظر گرفتن مبلغ کم جهت سرمایه‌ گذاری از آنها حمایت به عمل می ‌آورد.
  • این ویزا می‌ تواند تحت ویزای Tier 4 باشد.

ویزای Tier2 (skilled worker) مهارت شغلی

دارا بودن پیشنهاد شغلی از یک شرکت انگلیسی در دوره کوتاه مدت یا بلند مدت در اخذ این ویزا اجباری است. از طرفی شرکت‌ های چند ملیتی نیز این امکان را دارند که از این طریق برای کارمندان خود ویزا اخذ نمایند. به طور مثال می ‌توان به ورزشکاران، رهبران مذهبی، اساتید و … اشاره نمود.

مبلغ 800 هزار پوند برای شخص متقاضی و 5300 پوند مختص هر همراه برای اسپانسر انگلیسی شما تعیین گردیده است. این مبلغ می ‌بایست 3 ماه پیش از درخواست ویزا در حساب بانکی قرار داشته باشد. با دارا بودن این پیشنهاد شغلی می ‌توانید 50 امتیاز کسب کنید. ضمنا در طول هفته حداقل به مدت 30 ساعت اجازه کار خواهید داشت.

مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان مانند حقوق و درآمد، مدارک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی درگرفتن این ویزا بسیار موثرند. پیشنهاد شغلی از سوی شرکت ‌های انگلیسی به کسانی ارائه می ‌گردد که مجوز فعالیت شغلی در انگلیس را داشته باشند. چه بسا افراد زیادی هستند که مجوز کار در انگلستان را ندارند. بنابراین اولویت با کسانی است که در مراکز عالی رتبه این کشور تحصیل نموده و دارای مجوز کار هستند. بنابراین یکی از مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان، فارغ‌التحصیلی در این کشور است.

ویزای Tier 3 (امور موقت) چیست؟

این نوع ویزا مختص امور موقت است. کسانی که قصد دارند به مدت کوتاهی به انگلستان سفر نمایند.

ویزای Tier4 (ویزای دانشجویی) چیست؟

این ویزا مربوط به دو دسته است:

  • دانش‌موزان سنین 4 تا 17 سال (CHILD)
  • دانش‌آموزان سنین بیشتر از 17 سال (GENERAL)

شخص متقاضی می ‌بایست نامه پذیرش از دانشگاه را دارا بوده و ارائه نماید. این نامه 30 امتیاز دارد. در صورتی که جهت پرداخت هزینه ‌های خوابگاه یا هتل، اسپانسر داشته باشد، 10 امتیاز اخذ خواهد نمود. دارا بودن نمره بالا در آیلتس زبان انگلیسی الزامی است. این ویزا به صورت 6 الی 18 ماه اعطا می‌ گردد. در مقاطع دکترا و دندانپزشکی به صورت 3 ساله صادر می ‌گردد.

ویزای Tier5 (ویزای‌موقت کاری) چیست؟

این نوع ویزا برای کسانی صادر می گردد که متقاضی کار در کشور انگلستان هستند. اما به صورت موقت و کوتاه مدت است. جهت‌کسب اطلاعات درزمینه مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان وتحصیل یا اقامت انگلستان می‌توانید باموسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. اگر نیاز به مشاوره در هر زمینه مهاجرتی دارید، از وکلای برتر این موسسه کمک بگیرید. آنان آماده هرگونه خدمت رسانی در زمینه ‌های مهاجرت بوده و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *