مهاجرت به کشور کانادا

قوانین تولد فرزند در کانادا

قوانین تولد فرزند در کانادا

طبق قوانین تولد فرزند در کانادا نوزدانی که در کانادا متولد گردند، تابعیت کانادا اخذ خواهند نمود زیرا کانادا از اصل خون تبعیت می­ نماید. با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی، اقتصادی و سیاسی در این کشور سالانه والدین زیادی با اخذ ویزای کانادا به این کشور سفر می ­نمایند. با تولد فرزندان در خاک این کشور، تابعیت کانادا را برای فرزند خویش دریافت می­ نمایند. معمولا والدین برای ورود به کانادا ویزای توریستی این کشور را اخذ می­ نمایند. ناگفته نماند بارادار بودن مادر ممکن است تاثیر زیادی بر تصمیم آفیسر سفارت این کشور برای صدور ویزای کانادا داشته باشد.

شما می­ توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار کرده است. بهترین روش های مهاجرتی به این کشور را شناسایی نمایید. براساس قوانین تولد فرزند در کانادا، تابعیت کانادا تنها شامل نوزاد می­ گردد. والدین پس از تولد نوزاد می­ باید خاک این کشور را ترک نمایند. اگر چه می ­توانند تا پایان اعتبار ویزای خود در این کشور اقامت داشته باشند. والدین می توانند از طریق دیگر راه های مهاجرتی نسبت به دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا اقدام نمایند. نوزاد پس از تولد از همان ابتدا از تمامی حقوق شهروندی کشور کانادا برخوردار خواهد بود. البته والدین ملزم به ثبت نام فرزند خود در دفتر پروتکل های بین المللی هستند.

بررسی قوانین تولد فرزند در کانادا

طبق قوانین تولد فرزند در کانادا هر نوزادی فارغ از تابعیت والدین وی، در صورتیکه در قلمرو کانادا متولد گردد. همچنین تابعیت و شهروندی کشور کانادا را دریافت خواهد نمود. بدین منظور والدین بایستی به همراه گواهی تولد فرزند و تکمیل فرم های مورد نظر به اداره مربوطه در این کشور مراجعه کنند. نسبت به اخذ پاسپورت کشور کانادا برای فرزند خویش درخواست نماید. همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم تابعیت نوزاد موجب اخذ اقامت و یا تابعیت برای والدین نمی­ گردد. حتی مادرانی که باردار بوده و به این کشور سفر می­ نمایند. امکان اخذ اقامت و تابعیت کانادا را ندارد. البته امکان اخذ اقامت کانادا از دیگر راه ها برای والدین وجود دارد. اما در صورتیکه نوزادان در محدوه آب های داخلی و یا اراضی دریایی کانادا نیز متولد گردند، موجب تابعیت و شهروندی نوزاد می ­گردد.

موارد الزامی در قوانین تولد فرزند در کانادا

پس از تولد یا فرزندخواندگی در کانادا، باید با RAMQ تماس بگیرید تا بررسی کنید که آیا فرزند شما شرایط واجد شرایط بودن برای طرح بیمه سلامت را دارد یا خیر. اگر تحت پوشش طرح بیمه عمومی داروهای تجویزی هستید، هیچ اقدامی لازم نیست، مگر اینکه فرزند شما در خارج از کبک به دنیا بیاید یا به فرزندی پذیرفته شود. قبل از ثبت نام نوزاد یا فرزندخوانده برای طرح بیمه سلامت، RAMQ باید مشخص کند که کودک شرایط واجد شرایط بودن را دارد. در آن صورت، RAMQ یک کارت بیمه سلامت صادر می کند و به کودک امکان دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی بیمه شده را می دهد.

برای اینکه فرزندتان به بیمه درمانی دسترسی داشته باشد، ممکن است شما یا والدین دیگر ثابت کنید که قصد دارید بیش از 6 ماه در سال پس از ثبت نام در RAMQ با فرزندتان در کبک بمانید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با استفاده از فرمی که از بیمارستان گرفته شده یا توسط ماما به شما داده شده، فرزند خود را در Directeur de l’état civil ثبت نام کنید. اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام فرزند شما در طرح بیمه سلامت و در صورت لزوم برای طرح بیمه عمومی داروهای تجویزی به صورت خودکار به RAMQ ارسال می شود. پس از آن، RAMQ واجد شرایط بودن فرزند شما را ارزیابی می کند.

در نمودار زیر شاهد افزایش تولد نوزادان غیر کانادایی در این کشور در سال های اخیر هستید:

افزایش تولد نوزادان غیر کانادایی در کانادا

مزایای و قوانین تولد فرزند در کانادا

کانادا کشوری مدرن و پیشرفته است. از شرایط اقتصادی، سیاسی بسیار مناسبی برخوردار است. مردم این کشور در لیست مرفه ترین مردم جهان قرار گرفته اند. از تمامی استانداردهای زندگی برخوردارند. از همین رو افراد زیادی در صدد اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا هستند. طبق قوانین تولد فرزند در کانادا، نوزادان پس از تولد در این کشور از امتیازات زیر برخوردار خواهند شد:

 • برخورداری از حق اقامت دائم کانادا و سفر به این کشور بدون دریافت روادید
 • بهره­ مندی از آموزش رایگان و دیگر مزایای اجتماعی در کانادا
 • امکان اخذ اقامت برای والدین پس از رسیدن به سن 18 سال
 • امکان تردد و مسافرت به دیگر کشورها همچون انگلستان و آمریکا برای ادامه تحصیل و کار بدون اخذ ویزا پس از رسیدن به مرحله رشد
 • امکان استفاده رایگان از بهترین خدمات پزشکی کانادا

در بند 3 لیست فوق باید بیان نمائیم که تولد فرزند منجر به اخذ اقامت برای والدین نمی­ گردد. والدین پس از تولد و ثبت نام فرزند خود در این کشور و پس از پایان اعتبار موقت خود بایستی به کشور مبدأ خویش بازگردند. اما فرزند پس از رسیدن به سن رشد و تحصیل امکان مراجعت به کانادا را خواهد داشت. پس از سن 18 سالگی می ­تواند به عنوان اسپانسرشیپ برای والدین خود عمل نموده است. اقامت دائم کانادا را برای آنان نیز اخذ نماید.

قوانین زایمان فرزند و تولد در کانادا

مادرانی که قصد تولد فرزند خویش در کانادا را دارند، بایستی قبل از بارداری نسبت به دریافت بیمه اقدام نمایند. زیرا برخورداری از بیمه سلامت به هنگام اخذ ویزای کانادا ضروری است. لازم بذکر است مادرانی که با دریافت ویزای توریستی کانادا به این کشور سفر نموده اند، از هیچگونه حمایت دولتی برای تولد فرزند خویش برخوردار نمی­ باشند. تمامی هزینه های تولد فرزند خویش در این کشور را باید پرداخت نمایند. هزینه ها با توجه به شرایط کنونی قابل تغییر است. اما مهمترین هزینه ها شامل موارد زیر می­ باشند:

 • هزینه رفت و آمد از کشور مبدأ به کانادا و بالعکس
 • هزینه های اقامت در کانادا به مدت حداقل 4-6 ماه
 • هزینه های بیمارستان
 • هزینه های پزشکی و دارویی
 • هزینه های جانبی نوزاد

قوانین زایمان فرزند و تولد در کانادا

شرایط اقامت والدین در کانادا

همانطور که قبلاً نیز بیان نمودیم والدین نمی ­توانند اقامت کانادا را با تولد فرزند خویش در این کشور اخذ نمایند. اما والدین از طریق راه هایی همچون تحصیل، کار و سرمایه گذاری در کانادا می­ توانند ابتدا اقامت و سپس تابعیت کانادا را دریافت نمایند. دانشگاه های کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان هستند. والدین می ­توانند با استفاده از این فرصت ویزای تحصیلی کانادا را اخذ نمایند. همچنین پس از اتمام تحصیلات در این کشور امکان اخذ اقامت کاری کانادا را به مدت 3 سال خواهند داشت. پس از آن می ­توانند در طرح اینتری اکسپرس کانادا ثبت نام نموده و اقامت دائم و شهروندی این کشور را اخذ نمایند. برخی از افراد که دارای مهارت و حرفه های مورد نیاز کانادا هستند، در برنامه های مهاجرت به کانادا ثبت نام نموده است.

سرمایه گذاری در کانادا به روش های مختلفی انجام می­ پذیرد. خلاصه ای از روش ها و شرایط سرمایه گذاری در کانادا به شرح زیر است:

طرق سرمایه گذاری سرمایه اولیه به دلار شرایط سرمایه گذاری
کارآفرینی 350000$ سن: بالای 35 سال
مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره 6.5
ارائه طرح تجاری سودآور
سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری $100000 الی 350000$ برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
سن
سرمایه گذاری در کبک 210000$ تحصیلات
سابقه کاری
برخورداری از مهارت زبان انگلیسی

کشور کانادا دارای برنامه های سرمایه گذاری متعددی در استان های مختلف می­ باشد. علاقمندانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، با برقراری ارتباط با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­ توانند اطلاعات بروزی را در این زمینه کسب نمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “قوانین تولد فرزند در کانادا

 1. پارمیدا بابایی گفت:

  قوانین تولد فرزند در کانادا تا چه زمانی بر این اساس برقرار است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.