شرایط کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

بررسی موضوعاتی مانند نحوه اقامت کانادا، چگونگی ورود به خاک کانادا و حتی تجزیه و تحلیل هزینه های زندگی در کانادا پیش از هر اقدامی در اولویت قرار دارد. از دیدگاه مهاجران، مخارج زندگی در این گونه کشورها می تواند مانعی بزرگ تلقی شود. چراکه اطلاعات دقیقی در مورد آنها نداشته و این عمل را نوعی ریسک می دانند. اما موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این تضمین را قائل می شود که در صورتی که به جوانب مختلف مهاجرت به کانادا توجه نموده و موضوعات مختلفی از جمله هزینه های زندگی در این کشور را با توجه به شرایط فعلی و مالی خود مورد بررسی قرار دهند، می تواند مهاجرت موفقیت آمیزی داشته باشند. به مقاله ای که در این خصوص تهیه گردیده است، دقت و توجه نمایید.

شرایط زندگی در کانادا و هزینه‌های آن

یکی از وسیع ترین کشورهای جهان، کشور کاناداست که جمعیتی به تعداد 37.480.761 نفر را در خود جای داده است که این آمار مربوط به سال 2019 میلادی می باشد. این کشور پس از روسیه، رتبه دومین کشور پهناور جهان را دارد. اگرچه کانادا جزو کشورهای پنهاور به شمار می رود، اما با توجه به جمعیتی که در آن زندگی می کنند، می توان این کشور را یک کشور کشور با تراکم جمعیتی کم دانست. شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترال از شهرهای پرجمعیت این کشور محسوب می شوند و طبیعتا هزینه زندگی در کانادا این گونه شهرها به مراتب بیشتر از سایر شهرهای کانادا می باشد.

شهر پرجمعیت اتاوا به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است و مردمان کانادا به زبان های فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند. هزینه های زندگی در هر کشوری شامل شاخه هایی مانند خوراک، پوشاک، حمل و نقل و تردد، بهداشت و بیمه درمان،‌ هزینه های تحصیلی، شهریه دانشگاهی، اجاره مسکن یا خوابگاه دانشجویی، اینرنت و… می شود که در بخش های بعدی این مقاله به مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای مختلف و در شاخه های مختلف زندگی خواهیم پرداخت.

شرایط کاری در کشور کانادا

از آنجا که برای زندگی در کانادا باید هزینه هایی را پرداخت نمود، لذا این که درآمد شغلی یک فرد خارجی در کشور کانادا به چه میزان باشد، اهمیت فراوانی دارد. بنابراین در نظر داشته باشید که جهت پوشش کلیه هزینه زندگی در کانادا و حتی هزینه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور، شغل مناسبی را انتخاب کنید تا میزان دستمزد و حقوق دریافتی شما با میزان هزینه های زندگی خود و خانواده مطابقت داشته باشید. ضمنا ذکر این نکته نیز ضروری است که برای مهاجرت کاری به کشور کانادا بایستی ویزای کاری کانادا را داشته باشید. بنابراین پیش از اقدام به مهاجرت نسبت به دریافت ویزای کار این کشور اقدامات لازم را به عمل آورید. مقاله ویزای کاری کانادا در سال 2019 میلادی جزئیات موضوع را به طور کامل بررسی نموده است که پیشنهاد ما مطالعه آن می باشد.

هزینه اجاره و خرید مسکن درکانادا

محل اقامت هر فرد خارجی در کشور کانادا از جمله موارد مهمی است که تاثیر بسیار مستقیمی در هزینه زندگی در کانادا را برای او رقم می زند. به طور مثال برای مهاجرت به کشور کانادا و زندگی در شهرهای مهم و پرجمعیت این کشور مانند تورنتو بایستی هزینه های بیشتری را پرداخت نمود. بنابراین اگر قصد صرفه جویی در هزینه های خود دارید، شایسته است اقامت در شهرهای کم جمعیت این کشور را انتخاب کنید. اجاره بهای یک واحد آپارتمان دو خوابه در مرحله های ایران نشین شهر تورنتوی کانادا مبلغی بین 1200 الی 1500 CAD (دلار کانادا) را برای هر ماه می توان تخمین زد. این هزینه در مرکز شهر یا داون تاون معادل 2000 الی 2500 CAD (دلار کانادا) نیز می رسد. برای اجاره خانه های ویلایی نیز ملزم به پرداخت ماهیانه 2000 الی 3500 CAD (دلار کانادا) هستید. به جدول مقایسه ای زیر توجه نمایید:

آیتم میانگین هزینه به CAD (دلار کانادا) تورنتو میانگین هزینه به CAD (دلار کانادا) مونترال
یک نفر در ماه 1038.78 944.66
یک نفر در سال 12464.76 11335.92
محصل در ماه 879.95 675
خانواده چهارنفره در ماه 3790.91 3481.98
خانواده چهارنفره در سال 45490.92 41783.76

اجاره منزل مسکونی در کانادا

مبلغ اجاره آپارتمان های مختلف در کشور کانادا و شهرهای آن به شرح زیر است:

  • اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 1.124.98 CAD (دلار کانادا)
  • اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر: 895.07 CAD (دلار کانادا)
  • اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 1.841.59 CAD (دلار کانادا)
  • اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر: 1.428.96 CAD (دلار کانادا)

هزینه خرید مسکن در شهرهای کانادا

مبلغی که بابت خرید مسکن در کشور کانادا باید هزینه کنید، بدین صورت است که قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر مبلغی معادل  4.310.28 CAD (دلار کانادا) و در اطراف شهر به میزان 3.034.96 CAD (دلار کانادا) خواهد بود. البته این مبالغ در شهرهای مختلف کشور کانادا متغیر است و در واقع به منطقه ای که جهت اقامت و خرید ملک انتخاب می کنید، بستگی دارد.

هزینه خرید مسکن در شهرهای کانادا

ریز هزینه های زندگی در کانادا

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد علاوه بر اجاره یا خرید مسکن در کانادا جهت زندگی و اقامت در کانادا، زیر شاخه های دیگری برای هزینه زندگی در کانادا وجود دارند که قصد داریم به آن بپردازیم. جدول زیر ریز هزینه های زندگی در کانادا را نشان می دهد که می توانید آن را به دقت مطالعه نمایید:

اقلام مبلغ به CAD (دلار کانادا)
یک لیتر شیر 2.10
یک قرص نان از نوع فرانسوی 2.76
هر کیلو برنج 4
هر شانه تخم مرغ 3.35
هر کیلو پنیر محلی 12.02
هر کیلو گوشت (سینه) 13.30
هر کیلو گوشت (ران) 14.57
هر بسته سیگار 12
هر کیلو سیب 3.80
هر کیلو موز 1.75
هر کیلو پرتقال 3.70
هر کیلو گوجه فرنگی 3.68
هر کیلو سیب زمینی 2.49
هر کیلو پیاز 2.29
یک وعده خوراک در رستوران های ارزان قیمت کانادا 15
یک وعده خوراک دو نفره در رستوران های معمولی 60
یک عدد مک دونالد 9

هزینه پوشاک در کانادا

ریز هزینه های پوشاک در کشور کانادا بدین صورت می باشد:

پوشاک و لباس مبلغ به CAD (دلار کانادا)
یک عدد شلوار جین 60.02
یک دست لباس ورزشی 42.94
یک جفت کفش برند نایک 98.91
یک جفت کفش مردانه از جنس چرم 118.31

کلیات مهاجرت به کانادا

مطلع هستید که برای مهاجرت به کشور کانادا روش های مختلفی وجود دارد. اما آنچه که اهمیت دارد این است که برای مهاجرت از هر طریقی بایستی ویزای همان روش را دریافت نمود. برای مثال اگر قصد تحصیل در کانادا را داشته باشید، بایستی ویزای تحصیلی کانادا را اخذ نموده تا مجاز به ورود به خاک کانادا و تحصیل در دانشگاه های این کشور باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی دارد اطلاعات دقیق و درستی در خصوص مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کشور کانادا و همچنین هزینه زندگی در کانادا ارائه دهد. با تکیه بر مطالب مفیدی که در این مقاله ارائه گردید و همچنین کسب مشاوره ها و راهنمایی های لازم و دقیق تر از مشاوران موسسه مذکور می توانید مهاجرتی موفقیت آمیز و آسان به کشور دلخواه خود مانند کانادا یا سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی داشته باشید.

یک دیدگاه برای “هزینه های زندگی در کانادا

  1. سعید سیفیان گفت:

    من شنیده ام که هزینه های زندگی در کانادا از تمام کشورهای انگلیسی زبان کمتر است
    درسته؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *