شرایط کانادا

تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر در قاره­ آمریکا است که از قانون تابعیت بر اصل خاک تبعیت می­ نماید و تولد فرزند در کانادا موجب اخذ شهروندی این کشور خواهد شد. در سال های اخیر با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی در این کشور والدین زیادی به هنگام تولد فرزند خویش با اخذ ویزای کانادا به این کشور مراجعت می­ نمایند. ناگفته نماند تولد فرزند در کانادا تنها موجب اخذ شهروندی این کشور برای نوزاد است و این قانون شامل والدین وی نمی ­گردد. البته راه های دیگری برای اخذ اقامت و تابعیت کانادا وجود دارد که برخی از والدین از این طریق اقدام می ­نمایند. در این راستا کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان عزیز قرار می­دهند.

زندگی در کانادا و اخذ تابعیت این کشور مزایای زیادی دارد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و برابر با 4.5% است. از آنجائیکه جمعیت کانادا رو به پیری و سالخوردگی است، از افراد توانا و با مهارتی که از مشاغل مورد نیاز این کشور برخوردار هستند، استقبال می­گردد. دانشگاه های کانادا از برترین دانشگاه های جهان هستند که رتبه ها و رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص داده اند. از طرفی اخذ پاسپورت کانادا امکان تردد و سفر بدون اخذ ویزا را به برخی از کشورها همچون آمریکا را بوجود می­آورد. تابعیت کانادا علاوه بر اینکه به نوزادان متولد شده در این کشور تعلق می­گیرد، به نوزدانی که در مسیر سفر به این کشور بدنیا می­آیند را نیز شامل می ­شود.

قوانین تولد فرزند در کانادا

بطور کلی تابعیت بر دو اصل انجام می­پذیرد: خاک و خون.  تابعیت بر اصل خون بصورت خودکار و از والدین به نوزاد تعلق می­گیرد. اما تابعیت بر اصل خاک، به معنای اخذ تابعیت هر کشوری است که نوزاد در خاک آن کشور متولد شده است. همانطور که اشاره شد تابعیت در کانادا بر اصل خاک است و به تمامی نوزادانی که در خاک این کشور و یا در مسیر مسافرتی به این کشور بدنیا می­آیند، تعلق خواهد گرفت. معمولاً والدین با اخذ ویزای توریستی کانادا به هنگام تولد فرزند خود به این کشور سفر می­نمایند و پس از تولد فرزند به کشور خود باز می­ گردند.

نوزاد دارای پاسپورت کانادایی است و پس از رسیدن به مرحله­ رشد و ادامه تحصیل و کار امکان مراجعت به کانادا را منحیث یکی از شهروندان این کشور بدون اخذ ویزا خواهد داشت. لازم بذکر است اخذ ویزای توریستی کانادا برای مادرانی که باردار هستند، کمی دشوار است. زیرا قانع نمودن آفیسر سفارت کانادا برای اخذ ویزای این کشور چندان ساده نیست. از دیگر قوانین تولد فرزند در کانادا این است که فرزند پس از رسیدن به سن قانونی امکان این را دارد تا بعنوان اسپانسرشیپ اقامت و تابعیت کانادا را برای والدین خود اخذ نماید. اگرچه به تازگی محدودیت هایی در این باره اعمال شده است.

مزایای تولد فرزند در کانادا

تولد فرزند در کانادا مزایایی را برای نوزاد به همراه دارد. اگرچه این مزایا شامل والدین وی نمی­ گردد. از مهمترین مزایا می­توان به موازد زیر اشاره نمود:

  • زندگی در کشوری با کیفیت ها و استانداردهای بالای زندگی
  • امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا
  • امکان ادامه تحصیل در کانادا و در برترین دانشگاه های جهان
  • امکان انجام کار در کانادا
  • پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های جهان است.
  • امکان استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان در کانادا

ناگفته نماند تولد فرزند در کانادا موجب رشد جمعیت این کشور می­ گردد و از طرفی نوزاد در آینده موجب رشد اقتصادی در این کشور خواهد شد.

هزینه تولد فرزند در کانادا

تمامی شهروندان کانادایی از مزایای بیمه های درمانی در این کشور بهره ­مند بوده و امکان استفاده رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی را دارند. همچنین افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند، در صورتیکه تحت پوشش بیمه های درمانی کانادا قرار گرفته باشند، از خدمات بهداشتی درمانی رایگان بهره ­مند خواهند بود. افرادی که دارای اقامت و یا تابعیت کانادا هستند، اما از بیمه های درمانی برخوردار نمی­ باشند، هزینه هایی را بابت زایمان و تولد فرزند در کانادا پرداخت می­ نمایند. هزینه زایمان های طبیعی در این کشور برای این دسته از افراد 5 الی 10$ (دلار) و برای سزارین 10 الی 15$ (دلار) است.

افرادی که از دیگر کشورها برای تولد فرزند خود به کشور کانادا مراجعت نموده اند، در صورتیکه از بیمه سلامت بین المللی برخوردار باشند نیز امکان بهره ­مندی از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان را خواهند داشت. در غیر اینصورت می­ بایست تمامی هزینه های تولد فرزند در کانادا را پرداخت نمایند.

هزینه تولد فرزند در کانادا

حدول هزینه زایمان در کانادا

جدول زیر برخی این هزینه ها را نشان می ­دهد:

آیتم هزینه های زایمان با بیمه به CAD (دلار کانادا) هزینه زایمان بدون بیمه به CAD (دلار کانادا)
معاینات قبل از تولد (به ازای هر بار معاینه) 0 100 الی 150
هزینه سونوگرفی 0 الی 300 300 الی 500
هزینه زایمان طبیعی 0 الی 1000 1000 الی 5000
هزینه زایمان با جراحی 0 الی 1000 10000 الی 15000
هزینه زایمان در خانه (توسط ماما) 860 الی 2500 2500

لازم بذکر است هزینه های فوق در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و متقاضیان می ­توانند جهت کاهش هزینه­های زندگی در کانادا به شهرهایی که قیمت ها مناسب تر هستند، مراجعت نمایند. والدین غیر مقیم برای تولد فرزند خود در کانادا می­باید حداقل 6 ماه زودتر به این کشور سفر نموده باشند. از همین رو بهتر است بجای اقامت در هتل های این کشور در آپارتمان های اجاره ای سکونت نمایند.

اقامت والدین از طریق تولد در کانادا

همانگونه که در بخش های قبل بیان نمودیم تولد فرزند موجب دریافت تابعیت برای والدین نمی­ گردد و والدین می­ بایست از دیگر راهها جهت اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمایند. تحصیل، سرمایه گذاری و انجام کار در این کشور از جمله راه هایی هستند که امکان دریافت اقامت دائم برای والدین را به همراه دارد. زیرا والدین دارای اقامت کوتاه مدت پس از تولد فرزند خود می ­بایست این کشور را ترک نمایند و جهت اخذ تابعیت از طریق اسپانسرشیپی فرزند خود می­ بایست تا سن 18 سالگی وی صبر نمایند. والدینی که مشاغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار دارد.

با اخذ ویزای اسکیل ورکر این کشور امکان مهاجرت به کشور کانادا و دریافت اقامت این کشور را خواهند داشت. دانشجویانی که تحصیل در کانادا را انتخاب نموده اند، پس از پایان تحصیلات خود در این کشور با ثبت نام در برنامه های مهاجرتی کانادا می­توانند اقامت و تابعیت کانادا را دریافت نمایند. دوستان و متقاضیان عزیز جهت آگاهی از برنامه ها و راههای مهاجرتی می­ توانید از مشاوره های مفید کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردید.

2 دیدگاه برای “تولد فرزند در کانادا

  1. پارمیدا بابایی گفت:

    تولد فرزند در کانادا تا چه زمانی بر اساس این سیستم برقرار است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *