مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » سوئد » ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئدمردم از کشورهای مختلف برای دریافت ویزای کار سوئد و کار در این کشور اقدام می کنند اینکه چرا مردم از کشورهای مختلف به کار در این کشور تمایل نشان می دهند دلایل زیادی می تواند داشته باشد اگر شما هم تمایل به اخذ ویزای کار سوئد دارید و این کشور زیبا را برای اشتغال می پسندید با ما همراه باشید تا در ادامه  به ویزای کار سوئد و دلایلی که مردم را برای کار به این کشور می کشاند بپردازیم

از دلایلی که مردم را برای کار به این کشور می کشاند و اتباع ملل گوناگون خواستار دریافت ویزای کار سوئد هستند می توان به این موارد اشاره نمود :

  • حقوق کارگران در این کشور بسیار قوی است

از جمله دلایلی که تمایل برای اخذ ویزای کار سوئد وجود دارد حقوق کارگران این کشور است که یکی از پایه های بازار کار مدرن سوئد است. اتحادیه کارگران در سوئد بسیار قوی است و مذاکرات راجع به ایمنی کارکنان و اولویت سلامت برای آنان از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر آن حمایت اتحادیه، اداره دولتی و اداره کار محیط زیست سوئد رضایت کارکنان را در کار تضمین می کند.

 

 

  • داشتن حق برابری

برابری قانون ضد تبعیض به عنوان ضمانتی است که با هرکس در این کشور بدون توجه به قومیت، مذ هب، جنسیت، سن، جهت گیری جنسی یا اختلالات عملکردی رفتار می شود.

  • خانواده فردی که ویزای کار سوئد را دریافت می کنند می توانند به اقامت دائم برسند

هنگامی که برای کار در سوئد درخواست می دهید می توانید برای اجازه اقامت همسر و کودکان زیر 18 سال خود درخواست کنید. اعضای خانواده شما می توانند در زمان اقامت در سوئد به کار یا تحصیل مشغول شوند

  • نوآوری در این کشور بسیار ارزشمند است

سوئد از هر نوآوری استقبال می کند. شرکت های سوئدی که رد زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات به فعالیت می پردازند در حال پیشرفت پایدار و روزافزون هستند. شرکت هایی چون Ericsson و IKEAزمینه کاری خود را تغییر داده اند و همچنان به این تغییرات مشغول هستند. در حال حاضر رتبه بندی های بین المللی مانند شاخص نوآوروی

جهانی نشان می دهد که سوئد رهبر نوآوری است و  اگر در سوئد کار می کنید می توانید سطح کاری خود را ارتقا دهید

  • رفاه عمومی در این کشور بالاست

علاوه بر اینکه شما در حرفه خود تشویق به توسعه مهارت های فردی می شوید لازم نیست نگران هزینه های سلامتی و بهداشتی، مراقبت از فرزندان و آموزش کودکان باشید سوبسیدها و یارانه های دولت بسیاری از این هزینه ها را مقرون به صرفه می کنند و همچنین بسیاری از مزایا رایگان هستند

 

حال که با مزایای اشتغال در این کشور آشنا شدید ممکن است بخواهید برای دریافت ویزای کار سوئد اقدام کنید اما بدست آوردن این ویزا الزاماتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم

قواعد مهاجرت به سوئد برای کار بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید ممکن است متفاوت باشد اما برای تمام کارگران این نکته مشترک است که باید بیشتر  از 6 ماه در سوئد بمانند تا بتوانند خانواده خود را همراه خود به این کشور بیاورند.

به عنوان شهروند اتحادیه اروپا شما مجاز به کار در سوئد بدون نیاز به مجوز کار این کشور هستید همچنین حق خواهید داشت به سوئد برای یافتن شغل بروید و خانواده شما نیز می توانند تا زمانی که در این کشور اقامت دارید به شما بپیوندندو صرفا شماو خانواده تان به گذرنامه یا پاسپورت معتبر نیاز دارید.

اما در صورتی که شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید باید برای گرفتن مجوز کار در سوئد اقدام نمایید این قانون استثتائاتی نیز دارد و شهروندان استرالیا، کانادا، نیوزلند و کره جنوبی در سن 18 تا 30 سال می توانند بدون مجوز اقامت کار در سوئد به کار مشغول شوند.برای مشاغلی که کمتر از 3 ماه طول می کشد شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه باید همزمان ویزا و مجوز اقامت کار را دریافت نمایند.

شرایط لازم برای مجوز اقامت کار

برای دریافت مجوز کار ابتدا باید یک پیشنهاد رسمی برای استخدام از کافرمای سوئدی دریافت نمایید. برای دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئدی چند شرط باید رعایت شود مانند اینکه آن شغل باید 10 روز در سوئد آگهی شود در صورتی که متقاضی آن کار پیدا نشد 10 روز دیگر آن را در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن منتشر کند اگر در کل اتحادیه اروپا نیز شخصی برای آن شغل تقاضا نداده باشد کارفرمای سوئدی می تواند آن را به دیگران پیشنهاد دهد. شرایط اشتغال باید مطابق با مجموعه قراردادهای جمعی سوئد و یا کسانی که در آن شغل یا صنعت مشغول هستند باشد و حداقل حقوق آن باید 13000 کرون در ماه باشد.

همچنین نیاز به یک پاسپورت معتبر از کشور خود دارید

مجوز اقامت برای اعضای خانواده:

زمانی که مجوز اقامت کار را دریافت کردید همسر و کودکان زیر 21 سال و همچنین کودکان بالای 21 سالی که از نظر مالی به شما وابسته هستند می توانند به شما در سوئد ملحق شوید. آنها باید به عنوان بخشی از درخواست شما یا به طور جداگانه برای مجوز اقامت درخواست کنند.

به طور کلی باید قبل از ورود به سوئد درخواست مجوز خود را بدهید.

فرآیند درخواست:

ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید که توسط اتحادیه مربوطه تایید شود

سپس تقاضای خود را تکمیل و به صورت آنلاین و یا از طریق یک درخواست کاغذی به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری سوئد ارسال کنید. درخواست ارسال شده باید شامل موارد زیر باشد :

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • کپی از صفحات گذرنامه که اطلاعات شخصی، مدت اعتبار و اینکه شما مجاز به زندگی در کشورهایی غیر از کشور خود هستید ( مانند داشتن ویزای دیگر یا مجوز اقامت ) می شود.
  • پیشنهاد شما برای استخدام و اتحادیه کارگری
  • هزینه های درخواست

آژانس مهاجرت درخواست شما را در نظر می گیرد و از تصمیم خود مطلع می کند.

تمدید مجوز اعتبار کار :

بعد از اینکه مجوز فعلی شما منقضی شد می توانید برای تمدید آن اقدام کنید و تا زمانی که برای تمدید مجوز شما تصمیم گیری می شود می توانید به کار ادامه دهید.

در این مقاله گوشه ای از روند دریافتویزای کار سوئد را بیان کردیم با این امید که مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم در پایان نیز از شما صمیمانه دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر در زمینه ویزای کار سوئد و مهاجرت به این کشور با وکلای مجرب مهاجرت در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *