مهاجرت کاری سوئد

ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد

اخذ ویزای کار سوئد بدین صورت است که اشخاص خارجی می بایست از این کشور کارفرما داشته باشند و در صورت می توانند از شرایط کار در اروپا برخوردار باشند. نیروی مورد نظر خود را پس از 6 ماه انتشار آگهی استخدام خود در کشور سوئد و دیگر کشورهای اروپایی نیافته باشد. یافتن کارفرما و عقد قراردادکاری برای متقاضیان خارج از اروپا نسبتاً دشوار است. اما بهترین راه حل برای اخذ ویزای کار سوئد مهاجرت تحصیلی به این کشور است. متقاضیان می ­توانند ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نموده و پس از پایان تحصیلات خود با یافتن شغل مورد نظر اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری سوئد تبدیل نمایند. از آنجائیکه انجام کار در سوئد و دیگر کشورهای اروپایی یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت است، افراد براحتی می­ توانند اقامت دائم سوئد را دریافت نمایند.

سوئد در شمال قاره اروپا واقع می­باشد و از آب و هوای نسبتاً است. البته برخی از مناطق این کشور از آب و هوایی معتدل برخوردار می ­باشد. مردم این کشور از امکانات بسیار مناسبی برخوردارند و جزء مردم مرفه در دنیا شناخته شده اند. از همین رو برخی از افراد بدنبال اخذ ویزای سوئد و مهاجرت به این کشور هستند. امکان اخذ بلوکارت اروپا برای کشور سوئد که مختص افراد با مهارت می­ باشد نیز وجود دارد. اما این پروسه زمانبر بوده و افراد کمی از این طریق ویزای کار سوئد را دریافت می ­نمایند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربیاتی که در این زمینه دارند، پیشنهادات مفیدی را به متقاضیان عزیز ارائه می­نمایند.

شرایط اخذ ویزای کار سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا و در مجاروت کشورهای نروژ و فنلاند قرار دارد. این کشور دارای 10 میلیون جمعیت است و امکانات آموزشی، بهداشتی، درمانی و توسعه­ی انسانی در سطوح بالا می ­باشد. در حال حاضر دولت سوئد ویزای کار را برای افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی و از سابقه­ کاری مرتبط با رشته خود برخوردارند صادر می­ نماید. علاوه بر این پیشنهاد کاری و برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا سوئدی از دیگر ملزومات اخذ این ویزا است. متقاضیان انجام کار در سوئد می­ بایست از طریق سایت های کاریابی و بصورت اینترنتی به جست جوی شغل در این کشور بپردازند. زیرا این کشور دارای ویزای جستجوی کار همانند کشورهای آلمان و اتریش نمی­ باشد. پس از آن در صورتیکه موفق به عقد قراردادکاری با کارفرمایان در این کشور گردیدند، امکان مراجعه به سفارت کشور جهت اخذ ویزای کار سوئد را خواهند داشت.

مدارک لازم جهت اخذ ویزاای کاری این کشور عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزای کار سوئد
 • ارائه پیشنهاد و قرارداد کاری
 • مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره 6
 • ارئه ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی
 • ارائه سوابق شغلی متقاضی
 • ارائه مدارک فنی و حرفه ای (در صورت برخورداری)
 • عکس و مدارک هویتی متقاضی

هزینه ویزای کار سوئد

لازم است بدانید هزینه ویزای کار سوئد برابر با 2000SEK (کرون سوئد) می ­باشد. متقاضیان امکان مهاجرت به همراه اعضای خانواده خود را داشته و بدین منظور می­ بایست ویزای همراه سوئد را نیز دریافت نمایند. هزینه ویزای همراه به شرح زیر است:

محدوده سنی هزینه ویزای همراه به SEK (کرون سوئد)
کودکان کمتر از 18 سال 500
بزرگسالان 1000
هزینه ویژه مشاغل خاص 1000

متقاضیان اخذ ویزای کار توجه داشته باشند، علاوه بر اخذ ویزای کار ملزم به دریافت مجوز کار سوئد نیز هستند. مجوز کار این کشور معمولاً دارای اعتباری برابر با اعتبار اقامت فرد در این کشور را دارد و حداکثر به مدت 2 سال است. گفتنی است در صورتیکه فرد در این مدت شغل خود را تغییر دهد می­ بایست جهت دریافت مجوز کار برای شغل جدید خود اقدام نماید.

ویزای کار سوئد و مشاغل مورد نیاز

دولت سوئد هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر م ی­نماید و افراد با مراجعه به سایت سفارت این کشور می­توانند از مشاغل مورد نیاز این کشور آگاهی یابند و در صورتی که از مهارت های لازم برخوردار باشند، امکان اخذ ویزای کاری سوئد را خواهند داشت. برخی از این مشاغل نیازمند ارائه مدارک تحصیلی دانشگاهی می ­باشند و برخی دیگر تنها با ارائه سوابق و تجربه­ی کاری شرایط انجام کار در این کشور را برای متقاضیان فراهم نموده است.

لیست زیر مهم ترین مشاغل مورد نیاز در این کشور است که هر ساله اطلاع رسانی می­گردد:

 • مهندس و طراح سایت
 • تحلیل گر مسائل اقتصادی
 • مهندس داده ها
 • مهندس فناوری اطلاعات
 • مدیریت بازاریابی
 • تحلیل گر تجارت
 • مدیریت فروش
 • مهندس معمار
 • مهندس صنعتی (اتومبیل)

ویزای کار سوئد و مشاغل مورد نیاز 

میزان حقوق و دستمزد در سوئد

معمولاً اکثر افراد برای دستیابی به حقوق و مزایای بیشتر مهاجرت کاری به دیگر کشورها را برمی­ گزینند. معمولاً میزان حقوق و دستمزد افراد در کشورهای اروپایی مناسب است. اگر چه میزان حقوق افراد بستگی به مهارت و سوابق کاری وی دارد. در جدول زیر میانگین حقوق افراد در مشاغل مختلف نشان داده شده است:

شغل حقوق به € (یورو)
دامپزشک 5219
دندانپزشکی 5219
دکتر 5219
خلبان 4972
وکیل 4198
اقتصادان مدنی 3982
برنامه نویس کامپیوتر 3961
روزنامه نگار 3311
نویسنده 3311
روانشناس 2888
پرستار 2865
معلم 2651 الی 2816
نقاش 2432
خیاط 2228

کاریابی در سوئد

یکی از بهترین روش های کاریابی در سوئد مراجعه به سایت های معتبر کاریابی در سوئد و یا سایت های کاریابی بین المللی می­باشد. این سایت ها فرصت های شغلی کشورهای مختلف را هر روزه بروزرسانی نموده و افراد از این طریق می­توانند از فرصت های شغلی مختلف در سوئد و دیگر کشورها آگاهی یابند. معروفترین سایت های کاریابی کشور سوئد عبارتند از:

 • se
 • se
 • se
 • se/job
 • se
 • se

اخذ ویزای تحصیلی سوئد

همانگونه که در مقدمه بیان نمودیم یکی از بهترین راه های اخذ ویزای کار سوئد، اقدام از طریق دریافت ویزای تحصیلی سوئد است. زیرا اخذ ویزای تحصیلی این کشور براحتی امکان پذیر است. دانشجویان با ارائه مدارک تحصیلی خود پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را دریافت و با ارائه مدارک تحصیلی خود می ­توانند ویزای سوئد را دریافت نمایند. دانشجویان علاوه بر اینکه امکان انجام کار ضمن تحصیل در کشور سوئد را دارند، پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور می ­توانند شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کار پس از تحصیل در سوئد بپردازند. افراد با انجام کار در سوئد و پرداخت مالیات به دولت سوئد می­توانند پس از مدت 4 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی در اختیار متقاضیان عزیز قرار داده و در تمامی مسیر آنان را یاری و همراهی می ­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *