مهاجرت تحصیلی اتریش

شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش برای بسیاری مورد سوال است. یکی از راه های مهاجرت به کشور اتریش، مهاجرت از طریق ادامه تحصیل است. در این بخش به بررسی شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش می پردازیم. شرایط ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کمی با شرایط ادامه تحصیل در سایر رشته ها متفاوت است. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید تا از جزئیات امور مهاجرتی آگاه شوید.

بررسی شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

برای آنکه بتوانید به تحصیل دوره های تخصص پزشکی در اتریش بپردازید، باید مدارک مورد نیاز خود را فراهم کنید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • مدرک شناسایی فرد و ترجمه آن به زبان آلمانی
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ترجمه ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی به زبان آلمانی
 • ارائه نامه تمکن مالی که نشان دهد شما می توانید هزینه های زندگی خود را در اتریش تامین کنید.
 • ارائه کلیه مدارک سابقه کار به زبان آلمانی
 • ترجمه کارت عضویت در سازمان نظام پزشکی
 • سوء پیشینه قضایی

همه مدارک شما باید توسط دارالترجمه های معتبر و مورد تایید سفارت اتریش ترجمه شود.

هزینه و شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

از جمله شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش هزینه های زندگی در آن جا است. هزینه تحصیل در دوره های تخصص پزشکی در کشورهای مختلف جهان بسیار زیاد است با این حال هزینه های تحصیل در دوره تخصص پزشکی در اتریش بسیار مقرون به صرفه تر است. دانشجویان دوره تخصص پزشکی در اتریش ماهیانه دستمزدی معادل 2500€ (یورو) دریافت می کنند. این در حالی است که هزینه هر ترم دانشگاه در رشته پزشکی در حدود 350 تا 400€ (یورو) است.

شما علاوه بر آنکه از دانشگاه حقوق دریافت می کنید، می توانید در طول هر هفته به مدت 30 ساعت کار پاره وقت انجام دهید. از سال دوم تحصیل در کشور اتریش نیز اجازه کار برای 40 ساعت در مدت مشابه را دارید. هزینه اقامت در کشور اتریش در شهرهای بزرگ به طور میانگین برای هر 10 متر واحد مسکونی، 100€ (یورو) است.

شما میتوانید از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنید. هزینه این خوابگاه ها بین 200 تا 400€ (یورو) در ماه است. یکی دیگر از هزینه های شما در کشور اتریش، هزینه بیمه سلامت است. بیمه درمانی شما باید به صورت ماهیانه تمدید شود و هزینه آن در طول یک سال در حدود 600€ (یورو) است. هزینه زندگی در کشور اتریش برای یک زندگی دانشجویی خوب، 900 تا 1000€ (یورو) در ماه است که با زندگی در خوابگاه دانشجویی می توانید هزینه های زندگی خود را کاهش دهید.

زبان و شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

از آنجا که همه دروس تخصص پزشکی در کشور اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود، تسلط به زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی اولویت بیشتری دارد. با این وجود در صورتی که به زبان های انگلیسی و یا آلمانی تسلط کافی ندارید، می توانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش اقدام کنید. برخلاف بسیاری از کشور های جهان، کشور اتریش این امکان را ایجاد کرده است که دانشجویان بین المللی بتوانند در درون خاک اتریش به تحصیل زبان آلمانی بپردازند.

شما 2 سال فرصت خواهید داشت تا مدرک زبان معتبر خود را دریافت کنید. با این حال توصیه ما به شما این است که حتما در ایران دوره های مقدماتی زبان آلمانی را سپری کنید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خود، از زمان خود نیز استفاده بهینه کرده باشید. برای تحصیل در رشته پزشکی شما باید مدرک معتبر زبان آلمانی در سطح C1 ارائه دهید.

زبان و شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

برترین دانشگاه های پزشکی در کشور اتریش

با اینکه علم پزشکی در اتریش در حال پیشرفت است، تعداد دانشگاه های پزشکی در این کشور محدود است. بزرگتری و بهترین دانشگاه علوم پزشکی در کشور اتریش، در شهر وین قرار دارد که در سال 2018 بعنوان شصتمین دانشگاه برتر پزشکی جهان شناخته شده است. در جدول زیر برترین دانشگاه های پزشکی کشور اتریش، رتبه بین المللی و نیز نمره  علمی آنها ارائه شده است.

رتبه کشوری نام دانشگاه رتبه بین المللی نمره عملی
1 دانشگاه پزشکی وینا 60 71.1
2 دانشگاه پزشکی اینسبروخ 176 59.7
3 دانشگاه علوم پزشکی گاراز 177 59.6
4 دانشگاه وینا 429 43.1
5 دانشگاه خصوصی پزشکی پاراسلسوس 529 38.7

معادل سازی مدرک پزشکی در اتریش

دانشجویان رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور اتریش می توانند در حین تحصیل زبان آلمانی در این کشور برای معادل سازی مدارک پزشکی خود اقدام کنند و در صورت پذیرفته شدن مدارک آن ها کار خود در کشور اتریش را آغاز کنند. از طرفی در صورتی که فرد به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد می تواند در آزمون تخصصی پزشکی شرکت کرده و دوره تخصص پزشکی خود را در دانشگاه آغاز کند.

در صورتی که مدرک پزشکی خود را از کشورهای اتحادیه اروپا و یا کشور آمریکا دریافت کرده اید، مدرک پزشکی شما به طور کامل به رسمیت شناخته می شود. البته شهروندان کشورهای بلغارستان، رومانی و کرواسی باید برای کار در اتریش اجازه کار دریافت کنند.

شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش با سایر رشته ها متفاوت است. حساسیت موجود در رشته های پزشکی در کشور های مختلف یکی از دلایل بروز این تفاوت هاست. در بررسی شرایط متقاضیان شرکت در دوره های تخصص پزشکی در کشورهای اروپایی سخت گیری های بیشتری انجام می شود. با این وجود مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در یافتن راه حل مناسب جهت هموار ساختن مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های تخصصی پزشکی و دندان پزشکی شما را یاری نمایند. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی شما در باب تحصیل پزشکی در اتریش و اقصی نقاط دنیا می باشد.

یک دیدگاه برای “شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش

 1. فرنود گفت:

  با سلام
  از مقاله خوبتون درباره شرایط تحصیل پزشکان و دندان پزشکان در اتریش ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *